Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Verze pro tisk |

Na Novinky cé zet vyšel článek o tom, jak komunistická poslankyně Marie Nedvědová zaměstnává svého génia jako asistenta za 35 tisíc měsíčně.

Jedná se o toho samého experta na pálení třídnic, kterého vylili za bezpočet průserů gymnázia (zcela oprávněně) a na revanš posílal jeho fotr soudce na gymnázium sérii kontrol?

Máme v parlamentu přesně takové zástupce, jaké si zasloužíme :-)

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Jak znám Nedvědovi, tak si dost koledujete. Ale zřejmě to bude onen syn, neboť jiného nemají.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Tak to by mě docela zajímalo jakou má provinční soudce moc. Byl by to jistě zajímavý fight vzhledem k tomu, že oba mají celkem máslo na hlavě + jejich nezbedný synáček :)

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Synek po zákroku otce nebyl z gymnázia vyloučen.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Pane Bárto,
Vy učíte na Gamnáziu v České Lípě, že. Odehrála se tam někdy takováto událost - tedy zcizení a spálení třídní knihy?

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Vy jste zvědavec :o)). Určitě si nějakou takovou událost pamatuji, ale upřímně napsáno nevím, jestli měl něco takového na svědomí mladý pan Nedvěd. A moc se mi nechce po tom pátrat.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Jj, to je v pořádku. Mně šlo jen o to, jestli poznámka J. z Lipé vůbec má reálný základ. Také jsem se neptal konkrétně na p. Nedvěda - jestli to byl on. Nechtěl jsem Vás do něčeho tlačit ...
No a "zvědavec" - imho, zvědavost spolu s leností jsou hnacím motorem pokroku! :-)))

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Jj, jen jsem to zlehčoval. Já bych samozřejmě mohl "investigativně" dojít do školního archívu či se prostě poptat, ale přijde mi to nefér, takový střet zájmů. Mohl bych napsat spoustu ošklivostí o současných i bývalých studentech, dětech známých Českolipanů, ale co z toho? Jsou tady, mají telecí léta a dělají blbosti, časem z většiny z nich budou spořádání lidé, užiteční pro společnost. A také tím nemířím na p. Nedvěda.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Tak nějak, p. Bárto. Rozmazávat studentské "hříchy" je opravdu zbytečné.
Děkuji

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

ojro - mé poznámky mají jen reálné základy :-)

Stejně mi ten život v České Lípě náramně připomíná příběhy z knih Půlnoční běžci/pěšci. Bylo by zajímavé napsat takovou knihu o porevolučním dění v České Lípě. Nechcete se toho zhostit pane Bárto? Napsal byste tak první hodnotnou knihu :-))

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

To by mě zajímalo, Jindřichu, kolik mých knížek jsi četl. Hele, a to by ti nevadilo, kdyby se psalo i o dětech komunistů, co se po revoluci stali úspěšnými podnikateli?

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

To je dobře, Jindřichu! Chválím :-)))!
Půlnoční běžce jsem nečetl, jenom malou ukázku ... co mi to připomíná ... aha, už vím, Tak trošku Párala nebo Švejdu. No vzhledem k tomu, že (jak jsem vyrozuměl) kniha vyšla poprvé v r. 1986, tak to asi nebude tak sžíravá kritika tehdejších poměrů. Budu muset pohledat a doplnit si vzdělání.
Pravdivá kniha o porevolučním dění v CL by byla jistě zajímavá. Jinak p. Bárto, svou poznámkou jste myslel děti těch několika místních reálných lídrů režimu, nebo i děti každého hostinského, řezníka, pumpaře, zelináře ...., který "byl u komunistů"? Možná by nebylo marné tam zahrnout i děti veksláků a pod.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Milan B.) Proč ne, i to patří do polistopadového vývoje společnosti. Je to docela logické, že děti komunistů (tedy v zásadě cílevědomých lidí, i když často "morálně flexibilních") to často dotáhly dál, protože za ctižádost v rodině byla víc než třeba v rodině svářeče ;)

ojro) To, že kniha vyšla za bolševika, navíc v nákladu přes 100 tisíc výtisků, je tak trochu zázrak (nebo jeden z důsledků perestrojky?). Ta kritika je sžíravá až moc, určitě doporučuji. Pokračování Pěšci vyšlo tuším v roce 2000 a je už trochu slabší.

Nevím na koho pan Bárta narážel, mně to evokovalo okamžitě dvě jména - Kurtinec a Müller :)

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Docela jsem nad tím dumal cestou do práce, ale asi jsi to napsal za mě. Ti opravdu hodně cílevědomí měli dvě možnosti: buď zmizet za kopečky nebo se stát flexibilními. Členství ve straně pro ně neznamenalo nic jiného než výtah, s ideologií to nemělo mnoho společného. Jen si někdy nejsem jist, jak hodně je ta flexibilita pozitivní vlastnost.
Půlnoční běžce jsem četl asi v roce 1989, těsně před pádem komunismu. Z počátku jsem je hltal, ale pak mi přišli nudní a asi jsem je nedočetl. Ale ostatní předrevoluční knížky od Zapletala jsem četl s velkým nadšením. Půlnoční pěšce jsem vzdal po několika stranách. Kniha na toto téma mě vůbec neláká, navíc, jak nejsem místní, tak by to zřejmě ani nešlo. Přestože už dvacet let nežiji ve svém rodišti, mnohem více vím o minulosti a dalším vývoji některých kariéristů právě tam.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

I po dvou letech zajímavá diskuse :o)

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Vzpomenuté výročí sice podle dat má být až za deset dnů, ale asi máte nějaký důvod k oživení tohoto téma, když nikdo nic od posledního příspěvku nenapsal...

Nechci věštit, ale možná se chystáte na aktuální rozhovor s paní poslankyní, s paní krajskou zastupitelkou, s paní advokátkou a tak dále. Jistě by to mohlo být zajímavé, nejenom v souvislosti s volbou nového pana či soudruha prezidenta. Bývalých straníku (prověřených, spohlivých a kádrově odklepnutých) máme mezi kandidáty vskutku hodně - od pana expremiéra Zemana, přes pana exministra Dlouhého až po pana expremiéra Fischera! Kupodivu to mnohé neirituje, byť zde v IN v regionálních souvislostech jsou takřka na mrtvici...

Jsem zvědav, kdo zvedne vlajku, taky jsem vlastně přiložil na oheň, aby se vydováděl. S určitou radostí (zde to jinak ani nejde) sděluji, že jsem s paní poslankyní byl "spolustudent" na českolipském gymnáziu, ona v třídě A, já v tříde B. Ona předsedkyně celoškolského výboru SSM, já zase "B". V té době jsme měli vizi, s námi mimo jiné současný šéf akademického senátu nejmenované univerzity, doktor věd a profesor jmenovaný panem prezidentem... V té době (studenti českolipského gymnázia) nám bylo 18 let a teď "asi" již více, upřímně vzato v dohledu důchodu.

Slovy mé babičky: suď podle sebe, jsi-li poctivý a čistý! Osobně dodávám, že plivnout na kohokoliv není složité, obhájit se či omluvit se, to je...

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Ne, vedle, jak ta jedle. Jen jsem si pročítal příspěvky Jindřicha z Lipé a jím založené diskuse, a tak mě zaujalo i toto téma. S paní Nedvědovou nehodlám dělat rozhovor. Nic proti ní, ale lidé ve Štafetě mi přijdou mnohdy zajímavější. Dělal jsem s ní rozhovor před volbami, byla vstřícná, nic více, nic méně.

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Sorry, chápu a souhlasím. Maruška by jistě také souhlasila, pokud by na tyto stránky zavítala. Někdy je mně trochu líto, že ke komentářům nejde vkládat obrázky či fotky. Moc rád bych v této souvislosti naskenoval a vložil fotografii, na které paní poslankyně je manuálně aktivní, kdy brigádně a bezplatně uklizí bytovky ve prospěch konta studentů gymnnázia! Netuším, zda podobné aktivity existují i dnes... Dnes možná je peněz všude hodně (vtip)!

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Dodatek:

Četl jsem dodatečně i výše. Moje chyba, ale ne vždy a ne vše čtu. Zejména s takovým časovým odstupem. /Momentálně mám na vlně vedle psaní současně své top = Queen a Freddie Mercury, od nich snad vše, dokonce v době, kdy zvukově hodně blbě, ale alespoň, na poničené pásky/.

Za socialismu jsem měl jeden z mnoha dětských táborů v Polsku. Stala se situace, že jeden z
českých táborníků poplival a pošlapal státní vlajku ČSSR a slovně napadl vedoucí (po "výtce"), že maminka je zlikviduje, když to sdělí. Vše dokonce za přímé účasti Poláků a Němců, dětí a vedoucích, a polského hejtmana. Maminka dotyčného "božínka" byla předsedkyní stranické organizace největšího závodu podniku. Jako spoluhlavní vedoucí tábora (3 státy a 150 dětí) jsem byl ve velice "závidění hodné" situaci... Týden po příjezdu to byl hlavní bod zasedání městského stranického orgánu a podnikového výboru KSČ, nemluvě o příslušné základní škole atd.

Doufám, že skalní na hydeparku nečekali tři tečky, ale co bylo! Tak to nechám na úsudku či fantazii...

Nahoru

Re: Soudružka Nedvědová a její palič třídnic

Více Kear Morhenů!
Bývalá učitelka Vítězslava Baborová a současná jihočeská komunistická krajská radní pro školství a kulturu učila děti v základní škole ve Strakonicích třídní nenávistí.Byla za to i trestána.
Dnes se vyjadřuje,že náme moc inteligence.Její strana potřebuje nepřemýšlivé,přihlouplé osoby,neschopné vlastního úsudku.Více lumpenproletariatu!!!
Inteligenty ať si vychovávají třeba v Německu.Schopné manažery,ekonomy,projektanty,logisty,konstruktery a jiné odborníky....
Ti nám tu pro schopné české dělníky postaví nějakou tu montovnu.A´t žije KSČM!
A vo tom to je...

Nahoru