Sněhová kalamita v CL

Verze pro tisk |

A že jde o kalamitu snad vidíme všichni.

Několik základních údajů:
- město má od 1. ledna 2014 do konce letošního roku uzavřenou Rámcovou smlouvu s firmou AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.;
- předmětem smlouvy je cca 150 kilometrů chodníků a 130 kilometrů silnic;
- nabídková cena za 4 roky trvání smlouvy je o něco více, než 82 milionů korun včetně DPH;
- smlouva pokrývá jarní, letní, podzimní a zimní úklid, blokové čištění, úklid psích exkrementů, úklid autobusových zastávek ...;
- výpovědní doba je půl roku.

Podle smlouvy (II./2.1. g))je dodavatel (AVE CZ) povinen: "Zajisti úklid a údržbu komunikací ... v případě kalamity v zimním období.". Může si k tomu přibrat subdodavatele.

Problém vidím zejména v tom, že se shrnutý sníh neodvážel (a pokud vidím, ani neodváží). Samozřejmě, trvalé sněžení, jen s malým přestávkami, situaci zhoršuje. Souhlasím s častou připomínkou - návrhem - diskutujících spoluobyvatel CL na FB, že by větší roli zejména při úklidu chodníků mělo mít ruční odklízení sněhu.

Připomenu, že klub zastupitelů KSČM předložil před více jak rokem - v listopadu 2015 - záměr zřídit Technické služby města. Ty by měly na starosti také zimní úklid komunikací - především jako operativní posila smluvní firmě právě při kalamitních situacích. V říjnu loňského roku, tedy před touto zimou a kalamitou, jsem při projednávání zprávy o naplňování záměru vyslovil nespokojenost s tím, že se termín pro předložení konkrétního návrhu posouvá na konec února 2017 a navíc se zužuje jen na "... možnost částečného zajišťování údržby zeleně a majetku města ...", protože: "Pracovníci by se hodili již například při sněhových kalamitách." ...

A mimochodem, někteří zastupitelé to označují za snahu zestátnit soukromý sektor. No, tak prosím ...

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Sněhová kalamita v CL

Vážený soudruhu Chote. Víme že technické služby jsou Vaším zamýšleným dítkem. Jestli se jedná o kalamitu či ne to by bylo na dlouhé dohadování, přeci jen je půlka ledna a bývalo sněhu po jiná léta mnohem více. Spíše by mne překvapilo a zaskočilo kdyby bylo dvacet stupňů nad nulou než to že mrzne a je sníh. Lidé již za poslední léta sníh neznají tak si ho nyní připomínají. Toto však není důvod zřizovat technické služby města kvůli tomu že bude dva týdny v roce sníh. Samozřejmě bych Vám nějakou tu trafičku přál a ne že ne ale nechoďme na to takto okatě prosím. Nejste přeci jen ČSSD i když jste koaliční kamarádi:

Nahoru

Re: Sněhová kalamita v CL

Cha cha, chi chi, cho cho :-) milý cizinče, či vetřelče ...

TS nejsou mé "zamýšlené dítko", ale součást volebního programu KSČM pro komunální volby v České Lípě 2014 (navíc posilování sektoru komunálního hospodářství je dlouhodobou a integrální součástí politiky KSČM).
Jestli kalamita je, či není - zeptejte se občanů města.
TS nemají určitě sloužit jen pro úklid sněhu při kalamitách - to je jistě jasné i Vám, ale proč neplivnout, že ... Podrobnosti naleznete v materiálech zastupitelstva z listopadu 2015 a října 2016, případně v příslušných zápisech zastupitelstva.

Hezký večer

F. Chot

Nahoru

Re: Sněhová kalamita v CL

Soudruhu soudruhu.
Mohou být v programu jakém chtějí ale nic to nemění na tom že je společné dítko vaše a soudruha Pance.
Ale tak plivat netřeba. Však já Vám tu trafičku přeji a divím se že nějaká pořádná se do teď nenašla. Chápu že mít pár drobných ze stranických funkcí a z drobečků co spadnou pod stůl koalici se prostě nedá vyžít. Vlastně se hněvám na vládnoucí koalici že se k Vám takto chovají. Vždyť jste jejím členem, i když tvrdíte opak, a jsou na vás jak na nechtěného.

Nahoru

Re: Sněhová kalamita v CL

Njn, "cizí vetřelče", když Vy všemu tak dobře rozumíte, všechno víte, do všeho vidíte ... Až si myslím, že ani tak nejste cizí :-).

A ano - s tím Chotem a Pancem máte v zásadě pravdu, do volebního programu pro komunální volby v České Lípě jsme to navrhli my dva - na základě podkladů/doporučení z odborného zázemí KSČM.

Pozdravujte kolegu Goebbelse - ten také spoléhal na to, že 100x opakovaná lež se stane pravdou - to jen k té "trafičce" - ale v tom nejste sám, jak tak delší dobu pozoruji ty, kterým dojdou věcné argumenty :-)))

Ale k podstatě původního příspěvku:kalamita není, sníh se odvážet nebude, protože by to stálo moc peněz.

Tak asi tak.

Hezký den

F. Chot

Nahoru

Re: Sněhová kalamita v CL

I takovéhle zastupitele máme...místo věcné diskuze cha cha chi chi cho cho . Tyhle lidé sedí na MZ a rozhodují, spíše zvedají ruku s koalicí, ať tam sedí Petr nebo Pavel. Zviditelnění za každou cenu, i za cenu zesměšnění ,to je krédo soudruha Chota.

Nahoru

Re: Sněhová kalamita v CL

Zřízení Technických služeb města mi nepřijde užitečné. Stav silnic a chodníků rozhodně není argumentem pro zřízení akciovky. Kdybychom se bavili o ekonomických aspektech, no budiž. Nevěřím ale, že by se město dostalo nákladově níže než firma s celostátní působností, zázemím a zavedenou technikou. Nehledě běžnou praxi černých děr a křesel v dozorčích radách...

Co mi vadí...je to, že vedení města začne řešit až po opakovaných stížnostech na stav chodníků. Neprůchodné po X dnech od posledního sněžení.
Zadavatel tu není jen od toho, aby zadával ale I průbežně kontroloval. A nečekal na to, až přijde stížnost...
TZ to budou flákat stejně jako AVE, když je nebude nikdo kontrolovat...
To stejné platí I pro seč a úklid trávy..
Proč to nekontroluje třeba mestská policie. Máme přece okrskáře, kterým není lhostejný stav jejich okrsků :-)) Vím, že to není jejich práce ale tolik času to nezabere.

Nahoru

Re: Sněhová kalamita v CL

Dobrý den, pane Tschunko

Děkuji za zájem a za diskusi. Rád bych však upřesnil, že předmětem návrhu zastupitelů KSČM v říjnu roku 2015 nebyla "akciovka", ale záměr zřídit Technické služby. Přitom termín "technické služby" byl použit z důvodu sjednocení terminologie pro diskusi a rovnou jsme uvedli, že tím nepředjímáme ani název, a už vůbec ne případnou právní formu.

Bohužel, někteří z kolegů zastupitelů, či někteří diskutující si pro "boj" s tímto námětem vytvořili, místo validních argumentů, nepravdivou zkratku o "trafikách, pašalících ..." a usilovně ji šíří. To ale jen na okraj.

TS by, podle současné zákonné úpravy, mohly být: organizační složkou města, příspěvkovou organizací nebo obchodní společností - jde tedy o naprosto rozdílné právní formy. Cílem předložení záměru bylo, mimo jiné, právě zhodnotit i ekonomickou stránku věci, ale také např. operativnost ... A rozhodně neměl být náplní činnosti TS jen a pouze zimní úklid komunikací.Také náš návrh sleduje vytvoření sociální vertikály, která by mohla umožnit některým současným pracovníkům VPP ("oranžové vesty") případný přestup do pozice řádného zaměstnance.

S vašimi připomínkami v závěru plně souhlasím a budu takové dotazy pokládat na nejbližším zastupitelstvu města 15. února.

Hezký den

F. Chot

Nahoru