Rusnok a Mandela

Verze pro tisk |

Praha (Aktuálně.cz) - Citlivé mikrofony ve sněmovně zachytily konverzaci, na kterou nebude premiér Jiří Rusnok hrdý. Česká republika má pořádnou ostudu. Ministerský předseda, který se s oblibou označuje za gentlemana, měl podle nahrávky ze streamového vysílání ČT 24 v pátek v Poslanecké sněmovně pořádně nadávat kvůli úmrtí neohroženého bojovníka za lidská práva Nelsona Mandely.

Přepis rozhovoru dle Aktuálně.cz (7.12.2013)

Jiří Rusnok: Ty vole. Teď eště zas zemřel Mandela.
Vlastimil Picek: Vole, kdo tam pojede?
Rusnok: Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet.
Picek: Protože voni to dělaj tak do těch desíti dnů.
Rusnok: Čtrnáctýho v sobotu to je. Já mám ještě nějakej oběd, pak mám večeři. Jo. Pak máme večeři. Takže já, vole, jsem ve strachu, jestli ještě nebudu muset jet tam. Vůbec se mi tam nechce. Vůbec. Pak mám devatenáctýho zase Brusel. Ale Mandela. To je zase průser. Ty vole, já nevim, dyť ještě ale. To je dálka jako prase, to bych tam musel nějakou linkou, nebo něčím.
Picek: Ale né, speciál.
Rusnok: Ty vole, kdo to zaplatí?
Picek: Já to zaplatím. Tak rozpočet letos to zvládne. Ale...
Rusnok: Je to hrozný. Hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede. Oni doktoři mu budou určitě říkat, ať tam nejede.
Picek: Můžeš mi říct, jak vyleze do těch schodů do toho letadla?
Rusnok: No já nevím.
Jan Fischer: Vždyť on má problémy se schodama. Ještě tam bude nějaký průser, člověče.
Rusnok: Ale, prosim tě. To nemá hloubku. Dyť zrušil cestu do Paříže dvacátýho.
Picek: Tam taky nepoletí?
Rusnok: Tak asi nepoletí, tak je to v prdeli... Tak Štěch.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Rusnok a Mandela

Taky mě to zaujalo. Dost sem se nasmál.

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

První dojem je, že politici jsou normální lidi jako my. Takhle se přece baví běžně chlapi v hospodě.

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

No jak v který. Jsou podniky, kde by asi čišník taktně hosta upozornil, že se nachází v lepší společnosti. Ale když máme ty politiky pro normální obyčejný lidi ......

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

ZKUTR v demisi a zelenej zupák blejou v posranecký sněmovně no....aneb vítejte v ČEZku 21.století......

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

Washington/Praha (Aktuálně.cz) - Mnozí světoví lídři se nechali slyšet, že by si pohřeb Nelsona Mandely nenechali ujít ani za nic. Ale český premiér Jiří Rusnok k nim nepatří...

Tak začíná článek, který přinesl list The New York Times, a který popisuje, jak nevybíravě si český ministerský předseda stěžuje, že se mu vážně nechce táhnout se až do Jihoafrické republiky, kde se pohřeb "otce demokracie" má příští víkend odehrát.

Deník upozorňuje i na to, jakým způsobem se Rusnok s ministrem obrany Vlastimilem Pickem baví o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, který by "zřejmě nevylezl po schodech do letadla". Oslovení "ty vole", které na nahrávce ze streamu ČT24 zaznělo mnohokrát, překládají termínem "dude".

Zprávu o Rusnokových slovech přinesly i další deníky - vydala ji totiž společnost Associated Press, jejíž agenturní zprávy největší světové listy odebírají. Zmiňují ovšem i omluvu, kterou tlumočila Rusnokova mluvčí Jana Jabůrková. "Omlouvám se za ta slova. Nebylo to něco, co mělo zaznít v souvislosti se smrtí Nelsona Mandely."

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

Bohužel, nejde ani tolik o formu vole-vole, ale o obsah. Pan předseda vlády prozradil cosi nelichotivého o svém pragmatismu a žebříčku hodnot. Další dílek do obrazu ČR ve světě, o který se nám ochotně starají naši malí čeští politici. Do státníků mají totiž dost daleko. To žádná omluva nesmaže.

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

Co bylo na počátku? Přímá volba Zemana.Ten vnesl takový vítr do už tak žalostné české politiky.Pominu,jaký vliv sehrál při volbě prezidenta lživý inzerát těsně před volbou,za který padla maximální pokuta.
Dnes Zemanovi jako prezidentovi věří minimální % občanů od vzniku ČR.
A to je teprve začátek.

Nahoru

Re: Rusnok a Mandela

Ty vole, Holý má češtinu jak ten náš premyér. To je nějaká známka Zemanovců.
A už si aspoň něco opravil.

Nahoru