10. výročí od povodní

Proti strachu (7)

Verze pro tisk |

Protože jsme v dílu (6) načali druhou stránku, otvírám pokračování (7).

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Proti strachu (7) - poslední téma z (6)

Polemika končila tímto seznamem:

V islamu zena neni rovnocena muzi. Co s tim udelate?
1) prevychovate je a ukaze te jim, ze to tak neni - dodnes neuspesne
2) zacnete to tolerovat a podridite tomu legislativu a omezite prava zen?
3) zmenite nauku islamu?
4) budeme se tvářit, že žádný takový problém neexistuje a případně ty, co něj upozorní onálepkujeme nějakým -ismem

A volně navazuju: V mnoha (českých) rodinách a na mnoha (českých) pracovištích není žena rovnocenná muži. Kampaň me too taky o něčem vypovídá, většina obětí jsou ženy.
Machové (čti: mačové) tedy NEJSOU jen mezi věřícími muslimy. Ti - kdyby neměli islám - by si tu nadřazenost pravděpodobně zdůvodnili jinak než údajnými pravidly z Koránu.
Co s tím teda uděláte?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Dekuji pane Tichy, ze jse neodpovedel na muj dotaz.

Takze dle vas bude nejlepsi to uzakonit, at i zeny, ktere nemaji tyto problemy, nejsou rovnoceny.
Uzakonime povinost, vsude Halal.
Zakazeme pejsky.
Zakazeme veprove.
Zakazeme kratke sukne.
Zrusime soudy a podridime se roddinym saria soudum.
Povolime mnohozenstvi, coz je ted tolerovano v dost zemich.

Muzeme pokracovat, vite zena v ceske spolecnosti, ktera neni rovnocena, se svych prav muze domoci, byt obtizne, protoze vetsina spolecnosti rovnocenost uznava. Muslimska zena, zastani nenajde, protoze cela jeji spolecnost to nikdy neuzna.

Kampan MeToo - odvazne tvrzeni, rad bych vedel jak to bylo doopravdy. Dnes zeny v touze za slavou delaji ruzne veci. A kdyz obcas procitam jejich vypraveni co se vlastne stalo, tak me prijde, ze moc dobre vedely co delaji a do ceho sly. Mozna se pletu, ale muj pocit je takovy.

Nejsem jeden z tech, co by vse hazel na Koran, nicmene porad jste me neodpovedel, jak vyresite kulturni rozpory, kdy skupina obcanu se nehodla vzdat neceho, co neni zakonne v pravu evropskem a tvrde si to prosazuje. Date me odpoved nebo,se zase jen budete vyhybat?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Ještě zareaguji na pana Vojtěcha, který mne obvinil z převlékání kabátů a přitom tvrdí několik zjevných nepravd.. Na trase u Veseláku jsme nikdy neběhali, to si asi s tím běháním plete s 7.,8. roč., kdy jsem na škole nebyl.
Dokonce tvrdí...oni me nechteli ani do ucebniho oboru
Jaksi jste zapomněl, že tenkrát byla povinná desetiletá školní docházka. Tedy po osmiletce minimálně dva roky učebního oboru. Ještě neřekl, co bylo důvodem, že ho nikde údajně nechtěli. Co vím, spolužák T.Vlček se na gymnasium dostal.

Ale k tématu.
Je typicky české, hledat, proč to nejde. Možná by bylo lepší hledat způsoby tam, kde to jde. A kde mají lidé vyšší životní úroveň než my. A položit si otázku proč mnozí Češi nezůstávají v etnicky vyčištěné, bílé zemi. A jdou do těch multikulti. Např. Británie.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kvalita-zivota-porovnani-zebricek-index-seda/r~ada04a308b9411e8853fac1f6b220ee8/

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Tady už recept našli
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/islam-neexistuje-cina-prevychovava-ujgury-americti-senatori/r~9a20db12ad0b11e889f40cc47ab5f122/
To, že se jich v USA a Evropě zastali taky patří k naší kultuře.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Jak rikam, nema cenu se dohadovat, behani si pamatuju a Vase suplovani tez.
Proc me nechteli prijmout, mozna proto, ze jsem nebyl T. Vlcek, ale Vojtech, kvuli rodicum zrejme nezadouci. Ano 10 leta dochazka byla a ja jeste v puli srpna nevedel, zda me nekde vemou, nikde nechteli.

Je typicke ceske, hledat proc to nejde. Je typicky ceske vyhybat se odpovedi. Hezky zebricek, nicmene ten nehovori nic o tom, o cem diskutuji. Na vyssich pozicich je treba Svedsko a jestli me tvrdite, ze tam to funguje tak se vazne bohuzel asi nemam o cem bavit. Je videt, ze jse nevytah paty z baraku a vubec nic o tom nevite. Zkuste si dovolenou do Uppsaly, Malma,Landskrony.

Takze krasne sem postujte clanek za clankem, nicmene zadne reseni jse neukazal. Ja prave hledam reseni jak by to mohlo jit, jsem konstruktivne premyslejici clovek, bohuzel zadne jsem doposud nenasel, a vy me neporadite, protoze misto aby jste nacrtl nejake reseni, ktere vidite jako realne, postujete nesmyslne clanky. Vlastne vy jste byl v politice, je me to jasne prominte. Politika, kdyz se zeptate jakou ma barvu mleko, taky zjistiti jake bude pocasi, co bude k obedu, ale barvu ne. A zminky o etnicite jsou celkem podpasovka, nejsem rasista. Ja hledam, reseni k normalnimu souziti. Kdyby tomu tak nebylo, davno jiz tu neziji a prestehuji se v klidu do jine zeme. A proc cesi nezustavaji v cechach? Vidim nekolik duvodu.

1. prace je tu zaplacena tak,ze clovek muze alespon trosku zit.( duchodci tu ziji, necekaji jen na almuzny)
2. Kdyz me ted nabourali auto, za 10 dni jsem mel sek v poste, bez problemu.
3. vse co vyrizuji, prepis auta, ridicaky, dane, se dela online nemusim behat po uradech, kde sedi nastvane urednice.
4. Mentalita lidi naprosto odlisna.
a jeste by se jiste naslo spousut jinych veci.

Vy vlastne ani nestojite o hledani reseni, pro vas problem neexistuje, Vas asi jen bavi se tu vypisovat. Takova diskuze neprinese nic. Az najdete nejakou cestu rad se poucim. Prosim rekne te me jak prekonate rozdily,ktere odporuji nasemu pravu.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Netroufnu si hodnotit nesmírně složitou problematiku imigrace, pouze mohu dát k lepšímu svou mailovou korespondenci se známou, žijící v Sasku. Jedná se o seniorku, jejíž názory byly dosud umírněné, zpravidla se vyjadřovala diplomaticky. Odpověď je odlišena novým odstavcem a uvozovkami:
"V letadle do Drážďan jsem v časopise Stern mj. četl dlouhý článek o tom, že se úspěšně podařilo zvládnout vlnu uprchlíků z roku 2015; uváděli příklady, že A. Merkel tím, že uprchlíkům z Maďarska umožnila vstup do Německa, zachránila život malé holčičce, která se narodila na nádraží v Budapešti apod. Zajímalo by mne, zda všechna média situaci lakují takto narůžovo, resp. líčí situaci pozitivně, a zda to, co píšou, je v souladu s většinovým míněním společnosti."
"Většinové mínění je zcela jiné- přistěhovalci jsou sociálně velmi podpořená skupina, zdrama bydlí- pravda 3 roky musí být na místě kam byli přiděleni- rodí jako o život malé "Němce", berou dávky přídavky- mají úroveň vyšší než každá mladá rodina, shlukují se po večerech po městě a vládnou mu atd atd. Asi Merkelová nemusí vycházet mezi lidi a z bytu :-)"
Je to pouze jeden střípek do mozaiky názorů. Protože se nelze spolehnout na media, nezbývá, než si udělat objektivní obrázek o skutečnosti vlastní zkušeností či zkušeností lidí, které dobře známe a jimž důvěřujeme. K tomu by bylo potřeba pobývat v místě delší dobu a hovořit s mnoha lidmi z různých vrstev společnosti.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Souhlasím. Právě proto je třeba každé tvrzení "očitého svědka" brát trochu s rezervou, jen jako jeden z dílčích pohledů. Taky se ale můžeme spolehnout na pohled TĚCH ZODPOVĚDNĚJŠÍCH politiků a na analýzy SERIÓZNÍCH médií, politologů a odborníků.

Kolega Vojtěch jaksi přehlédl, co jsem tady už napsal:
1) Snažím se tady upozornit na to, že NENÍ jeden modelový Čech, stejně jako NENÍ jeden modelový muslim (BTW: A pokud diskutujeme o imigrantech, netýká se to jen muslimů!) Někomu a někde se soužití daří líp, jinde hůř. V nové situaci masové migrace se to učí OBĚ strany.

Podobně jako ve všech skupinách lidí jsou mezi muslimy rozdíly: fanatici, ale i upřímně věřící humanisté, a taky muslimové s velmi vlažnou vírou, kteří si zajdou na pivo. Proto je nesmysl tvrdit, že všichni z desetimilionů evropských muslimů tyranizují manželky a ženy vůbec, požadují Halal pro všechny (ortodoxní Židé mají také své požadavky na stravování!), zákaz vepřového a psů, délku sukní atd. Nevím o tom, že by početná muslimská komunita v Brně nebo v Praze vyrukovala s podobnými požadavky.

BTW: Znám i Čechy (nebo i Angličany), kteří "požadují" srovnatelné pitomosti z jiného soudku.

Absolutní soudy situaci vůbec nezlepší, naopak: zveřejňované a sdílené Vojtěchovy postoje všechno zhoršují. Protože to jen naštve muslimy a navíc demobilizuje domorodce, jako bychom měli se založenýma rukama už jen čekat, kdy vypukne ta třetí - náboženská - válka!

Přečtěte si v klidu a pečlivě nový článek -
http://www.i-noviny.cz/esk-l-pa/cizinci-v-esk-l-p-fakta-pr-vn-normy-d-sledky#.W403pFInb1I
- je totiž na stejné téma, ačkoli v něm nenajdete o muslimech ani slovo.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Pan Vlček měl otce kuchaře a matku řadovou účetní. Nebyli v KSČ a otec měl dokonce, jak vím, konflikt s místní stranickou buňkou.

Pan Vojtěch..1. prace je tu zaplacena tak,ze clovek muze alespon trosku zit.( duchodci tu ziji, necekaji jen na almuzny)
Pokud je pravda co píší tady....https://www.velka-britanie.co.uk/duchod-v-anglii/... je maximální důchod v GB
155 L za týden, což přepočítáno na měsíc a Kč dělá cca 17 tis. Kč. Maximální.
Maximální důchod v ČR není stanoven, průměr je dle statistik12 347 korun. Já mám (chystám se) dle zaslaného výpisu ČSSZ cca 15 tis Kč, průměr mužů v ČR 13 615 Kč. Mají snad přidat 500Kč.
Tak nevím, jak je na tom náš a britský penzista se státní penzí. Ale asi nastejno.
Pokud mám elektronický podpis, vše si z domova na počítači vyřídím, stejně jako v GB.
Souhlasím s jedním. Mentalita lidí je naprosto odlišná. Ono je to dobře vidět např. bývalá SRN a NDR. Nebo země V4 a západní Evropa.

Není náhodou v tom ten zakopaný pes?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

"Podobně jako ve všech skupinách lidí jsou mezi muslimy rozdíly: fanatici, ale i upřímně věřící humanisté, a taky muslimové s velmi vlažnou vírou, kteří si zajdou na pivo. Proto je nesmysl tvrdit, že všichni z desetimilionů evropských muslimů tyranizují manželky a ženy vůbec, požadují Halal pro všechny (ortodoxní Židé mají také své požadavky na stravování!), zákaz vepřového a psů, délku sukní atd. Nevím o tom, že by početná muslimská komunita v Brně nebo v Praze vyrukovala s podobnými požadavky"

Souhlasim, pochopte ja nejsem protim migraci/emigraci, to bylo smesne. Neustale hovorim o tom aby pravidla platila pro kazdeho stejne. Coz se ted nedeje. Nevim co je v Brne, hovorim o zkusenosti z anglie.

"zveřejňované a sdílené Vojtěchovy postoje všechno zhoršují. Protože to jen naštve muslimy a navíc demobilizuje domorodce, jako bychom měli se založenýma rukama už jen čekat, kdy vypukne ta třetí - náboženská - válka!"

Toto je totalni nesmysl, takze pokud deje neco, co spravne neni, zavreme oci a budeme zticha, aby se nekdo nenastval. Vasi logikou, pokud nekdo prijde k Vam na navstevu a bude delat neco co se Vam nelibi, musite byt zticha, aby se neurazil a nechoval se jeste hur. Nejsem fanatik ani rasista, ale nejsem ani totalni "slunickar jak moderne ujalo". Nicmene nektere principy je treba prosazovat at to stoji co to stoji, protoze na tom stoji evropske hodnoty. Nikdo prece nerika ze kazda zena z teto spolecnosti je tyrana, to me nevkladejte do ust. Naopak ke svym zenam se chovaji vetsinou dobre. Nicmene porad pro ne je zena, ktere je menecenna nez muz. A z toho vyplyva pro ni spoutu veci, ktere nesmi ani kdyby se chtela integrovat a zit si podle sveho. Dost casto fatalni nasledky.

Proboha ja nejsem proti, emigraci pokud probehne podle pravidel nastavene statem. Vite prijde me, ze si myslite, ze existuji jen 2 postoje.
1. Fanaticky proti emigrantum ala Okamura
2. Musime chodit kolem emigrantum po spickach, at se nerozlobi.

Porad tu opakuji otazku jak je zaclenit, aby poochopili, ze nektere veci v nasi spolecnosti jsou jinak a oni nemohou pod rouskou nabozenstvi Vas o ne pripravovat.
Pokud nekdy, zamirite do UK dejte vedet rad se s Vami setkam, seznamim Vas s muslimy, kteri chodi na pivo a smysleji jinak. A od nich si muzete vyslechnout sam , jak smysli 99% teto komunity a jake maji problemy, protoze chteji zit jinak.

A to ze se nesnazi prosazovat si svoje zvyky na ukor vetsinove spolecnosti? Jak rikam nevim co je v Brne. Vim co je tu a o tom hovorim. O tom by mohla vypravet lecktera zena. Ono je potreba osobni zkusenost, spravne rikate ze muj nazor je subjektivni, ano je, protoze to je muj nazor zalozeny na me zkusenosti a na zkusenosti v mem okoli. Nektere jsem zde jiz vypisoval, ale klidne zapakuji jeden a zakoncim otazkou, a prosim odpovezte jen ano nebo ne.

Je spravne, aby rodice byli nuceni podepsat,ze souhlasi s Halal jidlem na skole, protoze skola nechce poskytnout alternativu a dite jinak bude bez obeda( ano zide maji sve pozadavky na sve jidlo, nicmene to nedavaji jako ultimatum druhym). Verte mi, ze me nejde o ten Halal, sam si indicke ci pakistance jidlo s chuti dam, ale jde o princip volby a svobody. Byli jsme o ni pripraveni. Zpravu o tom jak na skoly pronika radikalni uceni, budete jsite schopen dohledat sam. Skoly, ktera maji byt nabozensky neutralni, maji vzdelavat, se k tomuto propujci a bohuzel neni to jen jedna a i stat to vidi jako zavazny problem. Ale vy, tvrdite,z e kdyz se toto rekne nahlas, muze je to pobourit, prominte, ale nesouhlasim.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Pane Walter, googlit umite hezky nicmene, je videt, ze neznate system. Takze zacneme od zacatku. Obcan: pokud obcan pracuje pro jakoukoliv firmu, i kdyby byl jediny zamestanec, firma ma povinost mu nabidnouit penzijni pojisteni :https://www.gov.uk/employers-workplace-pensions-rules a firma priplaci nemalou castkou.

Verte me ze se to vyplati, odchazite do duchodu v 55 letech, s tim ze nadale muzete jisty pocet hodin pracovat a neni to malo. Pokud dosahnete 65 let (zeny tusim 63) ziskavate dale narok na statni duchod ( to je ta kterou uvadite. Takze ve finale, muzete dostavat tydne minimalne dvojnasobnou davku. Potom exituje Pension credit, ktery doplnuje Vas duchod a jste zase jinde. Dalsi veci je, ze duchodce ma zadarmo autobus ( off-peak times), mesto mu prispiva na najem, a v neposledni rade ma zadarmo leky ( 0 doplatek), penziste maji levnejsi pojisteni vozidel a spoustu dalsich vyjimek. Toliko k penzistum, ( moje maminka je v duchodu a nezije se ji jednoduse z duchodu a to neni narocna)

Co se tyka Vaseho digitalniho podpisu. Pokud jste schopny vyridit pas (obcanky tu nemaji), prevod auta, ridicsky prukaz, jakoukoliv komunikaci s uradem bez toho, aby jse musel stat fronty na uradech.Jste schopen dluznou castku vymoci, bez nutnosti cekani mesicu ci roku na soud ( uzasna vec Small Claims Court, ulevilo by to normalnim soudum). Objednavka k lekari pres aplikaci, objendavka leku etc. Nesmyslne poplatky za bankovni sluzby ( byt to se v cechach u nekterych spolecnosti zmenilo) a podobne tak se Vam omlouvam, netusil jsem, ze to v cechach tolik pokrocilo. To ze se neustale meni pravidla pro podnikatele ani nemluvim, chudaci ucetni.

Ano mentalita je jina, je v tom zakopany pes a bohuzel. Take je bohuzel, ze spoustu uplne normalne smyslejich lidi se davaji na stranu radikalismu ala Okamura, DS jen a jen proto, ze musi ustupovat a vidi jak jejich zakladni prava jsou kracena na jejich ukor, nikdy jim nevadili emigranti, nicmene to ze, politici priviraji oci ( slovy pana Ticheho, aby je nepobourili) je vrha do naruci techto extremistu, a stavaji se z nich lidi, kteri pri vysloveni slova emigrant maji rude oci. To zpusuboje politicka korektnost a neschopnost politiku a uradu jednat presne dle litery zakona, padni komu padni.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Jeste mi to neda, abych sem hodil pro dokresleni jednu zpravu.

https://zpravy.idnes.cz/nemecko-afghanistan-soud-kriminalita-migrace-fn9-/zahranicni.aspx?c=A180903_102006_zahranicni_luka

Proc to postuji? Proto ze jsem pro emigrantum, protoze jsem proti zachranovani ohrozenych lid, protoze jsem snad rasista? NE! V tom clanku pro me neni zajimave, ze emigrant zabil cloveka. Vrazdi cesi, slovaci, anglicane nemci... etc. Vrazdi lide vsechno nabozenstvi, vzd se najde hajzlik.

Proc tedy? Protoze me udivuje, ze po nemecku potazmo EU , se potlouka clovek o kterem nevime kdo je, mozna ani odkud je, nevime kolik mu je atd. To je to co je alarmujici, to je to co je spatne. To je to, nad cim se zastavi normalne smyslejici clovek. A takovych prikladu je mnoho, proc nejsou NO-GO zony tvrde potlaceny a sjednan poradek, proc ridice v Calaise mohli bestrestne napadat?Proc vlasnte uprchlici za kazdodou cenu vcetne brutalniho nasili, se snazi uteci z Francie do Anglie. Francie je prece bezpecna zeme nebo snad ne?? Maji strach o zivot a vemou zavdeky bezpecnou zemi, nebo maji jine zamery? A dalsi a dalsi. Kde jsou urady , policie etc ... aby vymohli pravo pro normalniho cloveka. Padni komu padni, bezohledu na barvu, nabozenstvi, zemi puvodu atd. Proc nemecti Turci, tak zurive bojuji za Erdogana, kdyz ten krute potlacuje zakladni prava a svobody lidi? ( mimochodem na to jse me nikdo jeste neodpovedeli, kdyz jsou tak integrovani, proc za nej toliko horuji) . Lide toho maji dost nechteji uz oddelovat dulezite od neduleziteho, podstatne od nepodstatneho, fakta od lzi. A to mozna i diky lidem jako p. Tichy ci p. Walter a bez urazky, kteri rikaji jeden, ze je pobouri, kdyz se napise pravda o jistych problemech, nebo potazmo, ze zadny problem nexistuje. Ano souhlasim v pristupu k emigrantum mame co zlepsovat, mame co zmenit.Ale nemuze prece platit ze tato zmena je vyzadovana jen a jen od nas, musi to byt oboustrane, Zmena musi byt pozadovana na obouch stranach, pokud se stehuji do jine zeme, musim byt prece pripraven, ze nekterych veci se budu muset vzdat, to se bohuzel nedeje. Pak se nedivte,ze lide jako Okamura, DS,a vubec krajni pravice v EU je na vzestupu.

To je to nad cim se zamyslim. To je to co me vadi. Pokud chceme diskutovat, presta me resit neci pruzkumy na neci objednavku, nahore mate uvedena jista fakta, ktera jsou nepopiratelna,udalosti, ktere se staly. Diskutujme a argumentujme. Rad si poslechnu vysvetleni proc to tak je, jen nerozumny clovek nemeni nazory, pokud mu jsou predlozena fakta, bohuzel zatim jsem od vas zadna nedostal, jen nic nerikajici odpovedi.

Je snad australska premierka rasistka, nebo proti imigraci-pokud prohlasi toto :

Toto je nas stat, nase zeme, nas zivotni styl. Jste tu vitani a dovolime vam, by jste toto vse mohli uzivat s nami. Pokdu si chcete stezovat ohledem nasi vlajky, zavazku, nasi krestanske viry, nebo naseho zpusobu zivota, pobizim vas, aby jste vyuzili, jednu z nejvetsic vymozenosti Australie, svobodu. Pravo svobodne odejit.

Nazor necht si udela ctenar sam.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) p. Vojtěchovi

1) K Halal jídelníčku:
Vyhrocujete to uměle. Pokud má školní (podniková) jídelna vhodné podmínky, poskytne specifickou možnost muslimům, podobně jako třeba veganům, nebo lidem s nějakou předepsanou dietou. Pokud by ředitel nutil VŠECHNY OSTATNÍ strávníky, aby se stravovali "muslimsky", "vegansky", nebo dietně, nemá to v hlavě v pořádku a měl byste mu to vysvětlit. To je jen příklad, jak lze "váš problém" snadno vyřešit kompromisem. Kde možnost zpestření jídelníčku není (např. v malé vesnici s jedinou kuchařkou ve škole), musí se zmíněné menšiny stravovat jinde, nebo z přinesených vlastních zdrojů...

2) Postoje většiny Němců jsou bližší mému pohledu než vašemu:
Na otázku v průzkumu pro server Spiegel Online, jak osobně hodnotí nynější výtržnosti pravicových radikálů v Chemnitzu, odpovědělo 62,6 procenta dotázaných, že je zcela jasně odsuzuje a dalších 7,6 procenta, že je spíše odsuzuje.
Tendenci vidět kriticky události v Saské Kamenici mají spíše obyvatelé bývalého západního Německa, kde je odsuzuje 72,5 procenta dotázaných. V zemích bývalého východního Německa tak činí 62,5 procenta lidí.
Jasně výtržnosti odsuzují voliči Zelených a sociálních demokratů (v obou případech přes 95 procent) a také Levice a CDU/CSU (přes 85 procent). Nižší je procento u podporovatelů svobodných demokratů (69,6) a jednoznačně nejnižší u příznivců AfD (12,3). U voličů AfD také výtržnosti narážejí na jednoznačně nejvyšší míru pochopení - 76 procent z nich je neodsuzuje.
https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/233384-vytrznosti-v-chemnitzu-odsuzuje-vetsina-nemcu-volici-afd-radikalum-fandi/

3) Asi si osobně nepopovídáme. Byl jsem ale v Londýně celý týden v roce 2015, potkávali jsme denně i muslimy včetně zahalených žen - and no problem. Netvrdím, že máte vítat migranty s kyticí. Stačí konečně vzít na vědomí, že sžívání cizorodých komunit je OBOUSTRANNÝ A DLOUHODOBÝ PROCES, při kterém je užitečné vyvarovat se jednostranných a neodvolatelných soudů... (Paralely: U nás jsme dodnes uspokojivě nevyřešili soužití s Romy, ačkoli to žádní imigranti nejsou. Sudetských Němců se nejvíc "bojí" vnitrozemci, kteří se s nimi osobně nepotkali; v pohraničí se úspěšně rozvíjí přátelská spolupráce, založená na osobních kontaktech.) Do Brna za muslimy vůbec nemusíte jezdit: Kdyby byly nějaké konflikty, jistě byste o nich věděl z médií. Přitom tam (i v Praze) žijí tisíce muslimů už desítky let.

4) A ještě k tomu potloukání zamítnutého azylanta v Německu atd.:
Ano, v Německu, Švédsku, místy v Británii, teď zrovna v Itálii padají na hubu, protože nestíhají všechno, co by měli. Taky "díky" osvícenému postoji našeho prezidenta a premiéra, kteří odmítají solidárně se na zvládání migrační krize podílet. Stydím se za naši vládu a prezidenta.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Tak nevím, jestli si pan Vojtěch myslí, že jsme sto let za opicemi.
Penzijní připojištění samozřejmě existuje, přispívá zaměstnavatel a stát.
Pokud má na účtu dostatečnou částku, může jít předčasně do důchodu atd. stejné.
Léky přes internet, levnější doprava, zastropení doplatků na léky, příspěvky na bydlení to tu máme taky.
Bohužel sám sebe nachytáváte z neznalostí. Ověřujte si, co píšete. Google tam snad máte. Jinak působíte značně nevěrohodně.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Pane Walter, je uzasne jak vzdy vyberete jen cast toho co jsem rekl a zbytek prejdete. Samozrejme si nemyslim, ze cr je 100 let za opicemi. Nicmene co duchodci, co nemeli moznost se pripojistit? Ano vim ze, poplatky za leky jsou zastropovany, ale porad to jsou poplatky versus 0 tady. Sleva na dopravu je porad versus 0 tady. Nenachytavam se z neznalosti, to jen vy komentujete cast toho co jsem napsal. Srovnaval jste uroven duchodcu v cr a v uk , ja tvrdim, ze tu je jejich uroven neskutecne vyssi.

Rikal jste, ze pres digitalni podpis vyridite vse potrebne. Opravdu si tak zaridite pas, obcansky prukaz? Prepis automobilu pri prodeji? A ruzne dalsi uredni veci? Proc vzdy jen reagujete na cast toho co pisi? Mluvil jsem i podnikatelskem prostredi, kde se neustale neco meni a haze vam klacky pod nohy.

Takze skutecne vyridite vse, pres digitalni podpis nebo ne? Pokud mate v UK pristup k internetu, nepotrebujete vubec chodit na urady.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

pro pana Ticheho:

1) zrejme nectete co jsem napsal: Rodice(velmi blizci pratele) ve skole ve Walsall, pri nastupu na skolu museli podepsat papir, ze souhlasi s halal stravou v opacnem pripade deti nebudou mit obedy.

Cituji vas : " Pokud by ředitel nutil VŠECHNY OSTATNÍ strávníky, aby se stravovali "muslimsky", "vegansky", nebo dietně, nemá to v hlavě v pořádku a měl byste mu to vysvětlit"

Souhlasim, vysvetlili jsme mu to a ani po podane stiznosti na Local City Council se niz nezmenilo. Po teto zkusenosti a mensimu vyptavani , jsme zjistili ze toto neni odejidinely pripad.

Naprosto uzasne tedy je, ze reditelem skoly, se zodpovednosti za spoustu deti je nekdo, kdo podle vasich slov cituji: nemá to v hlavě v pořádku. A ja s vami souhlasim, bohuzel, ale ne mesto jako zrizovatel skoly. Proc asi? Kde je svoboda si zvolit? Jak rikam nejde o halal jako o takovy, ale zbaveni svobodne volby. Mozna jen ze ti vasi respondenti, to vnimaji jako ja. Ze neni resenim nasili a odmitat emigraci,ale aby to melo svoje pravidla a byly striktne dodrzovany, coz se nedeje. Pokud me chcete tvrdit ze, vice a vice

obycejnych lidi, nesympatizuje s lidmi s extremnimy nazory, pak zrejme ziju v jinem svete. Kdyz se budeme drzet cech tak lide jako Okamura a jemu podobni by se pak nemohli se svymi nazory dostat, tam kde jsou.

2) cituji : a otázku v průzkumu pro server Spiegel Online............... uz to me samo o sobe staci. Kdo zadal tento pruzkum, kolik bylo respondentu? Podle jakeho klice byli vybrani. Meli moznost jen odpovedet na tuto otazku, nebo se mohli vyjadrit i vedlejsim vecem. Povazuji vas z toho jak se vyjadrujete za velice inteligetniho cloveka a jsem si jist, ze vite jak pruzkumy funguji. A pokud ne, staci se podivat na pruzkumy v minulosti. A to nehovorim o nezavisle novinarine, kde novinar ma predkladat udalosti, ktere se staly , tak jak se stali. Bohuzel, dnesk uz i vetsina novinaru pise tendecne, nevim proc mozna to maji narizeno nebo ze strachu.

3) Myslim ze sam dobre vite, ze byt tyden v Londyne a uzivat si ho a zit nekde a sdilet kazdodenni radosti, starosti a problemy je diametralni rozdil.

Naprosto souhlasim s tim co jste napsal : Netvrdím, že máte vítat migranty s kyticí. Stačí konečně vzít na vědomí, že sžívání cizorodých komunit je OBOUSTRANNÝ A DLOUHODOBÝ PROCES, při kterém je užitečné vyvarovat se jednostranných a neodvolatelných soudů.

Dulezite je to OBOUSTRANE, coz je momentalne o hodne vic vyzadovano z jedne strany ( vasimi slovy abychom je vice nepobourili) a daleko mene ze strany druhe.

Jeste me ,abych se znovu nezeptal zda by jste mohl strucne, kratce okomentovat vas vlastni nazor na prohlaseni autralske premierky.

4) Absolutni odmitani skutenych emigrantu je hloupost. Nicmene, ja se tomu nedivim, existuji jasne dana pravidla pro emigraci. Zadost v prvni bezpecne zemi. Vyrizeni azylove zadosti a pak, vitej v evrope a bez kam chces. Ano je par uprhcliku( zrejme tech co jim skutecne slo o zivot), ale vetsina nezustane a utece cr jinam, kde je ekonomicky lepe.

Znovu se ptam proc emigranti z Calaise za cenu brutalniho nasili utikaji do UK. Francie snad neni bezpecna zeme? Jak je mozne ze tak blizko pristavu nedokazaly urady sjednat bezpecnost obcanu? Protoze, kdokoliv kdo je ve funkci se boji udelat zavazne bezpecnostni opatreni aby hned nedostal protimigrantskou nalepku.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Ach jo, nemám teď moc času, tak jen stručně a selským rozumem:

Kde je ta škola, kolik má žáků, jaké procento z nich jsou děti muslimů, kdo je ten ředitel?
Není to specifická škola pro děti azylantů, ve které jsou britské děti jen výjimečně, dočasně a v menšině (třeba)?
Jakou formu měl ten požadovaný souhlas? Nešlo třeba jen o to, že v jídelníčku nebude vepřové?
Pochybuju totiž o tom, že ředitel uzavřel výhradní smlouvu se speciální firmou, která dodává "muslimské" polotovary.

A jádro pudla: Mluvíme o jedné škole - a vy každou hloupost okamžitě zobecníte na celou GB a EU. Copak nejsou statisíce škol, kde by to nikoho nenapadlo požadovat ani zavádět? (A nestrašte zase tím obecným tvrzením, že takové požadavky nám vnucují VŠICHNI MUSLIMOVÉ, protože už jsou takoví a nikdy nebudou jiní...)

PS: Pokud média zveřejní průzkum veřejného mínění, který se vám nelíbí, měl byste se nad ním stejně zamyslet (taky jsem kdysi studoval sociologii). Protestovat proti zkreslení výsledků by mohli leda sami Němci, kdyby se jim to nezdálo. BTW: Všiml jste si koncertu, na kterém aktuálně protestovaly proti holohlavcům desetitisíce?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Jsem rád, že přispěvatel Tichý začal pracovat se selským rozumem, proti kterému zde před nějakým časem brojil. Nechci se zapojovat do vaší diskuse ohledně školství, ale jednu poznámku si neodpustím:
Není to specifická škola pro děti azylantů, ve které jsou britské děti jen výjimečně, dočasně a v menšině (třeba)?
k tomuto by přeci ve školách ani nikde jinde zásadně a nikdy nemělo docházet!

Spíš jsem se chtěl vrátit k tomuto:
Toto je nas stat, nase zeme, nas zivotni styl. Jste tu vitani a dovolime vam, by jste toto vse mohli uzivat s nami. Pokdu si chcete stezovat ohledem nasi vlajky, zavazku, nasi krestanske viry, nebo naseho zpusobu zivota, pobizim vas, aby jste vyuzili, jednu z nejvetsic vymozenosti Australie, svobodu. Pravo svobodne odejit.
Toto je podle mě naprosto správný a zásadový názor. Souhlasíte s ním také, nebo je podle vás z nějakého důvodu nepřijatelný?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Wallsal, Volwerhampton, Birmingham, Luton etc. ...................proc resime, ktereho nabozenstvi je mensina nebo vetsina? Vam se to zda dulezite? Me tedy ne. Je to normalni mainstreamova primary school, ano v oblasti, kde vetsina je tohoto vyznani a to neco resi na meritu veci?. Nemluvime o jedne skole, to bylo kdysi a pribyva toho. Neslo o zadne veprove, myslim , ze jsem to napsal 2x a jasne. Neni treba neco podsouvat. Forma souhlasu byla pisemna. Musel vyjadrit souhlas s tim ze dite se bude stravovat pouze halal. Alternativa zadna. To ze pochybujete o tom, ze reditel uzavrel smlouvu jen s halal dodavatelem je hezke, nicmene se to deje a Halal je velky byznys:) Na internetu najdete i dost clanku o tom, ze ve skole podavali vylucne halal a nevedel o tom ani reditel, ani rodice.

Vy se ptate na to kdo, je ve vetsine a kdo je v mensine a to je presne to co tu rikam celou dobu. Pokud jsou v mensine, vse je v poradku. V momente kdy komunita nabere silu, vetsina se zmeni na mensinu a tim padem vetisna zacne prosazovat sve. Svojim dotazem, vlastne presne popisujete to o cem hovorim.

Spoutu lidi napriklad halal jidlo urazi, protoze co si budeme povidat, doma si prasatko zabijete humannejsim zpusobem. Kde jsou jejich prava na volbu ? Musi tedy mit volbu toto nejist a ne podepisovat papir ze s tim souhlasi, jinak je dite bez obeda.

Mimochodem, veprove ze skolnich jidelen zmizelo davno. Ptam se proc? Abychom nekoho neurazili? Proc nemohu mit volbu si ho dat nebo nedat? A to nejsou jen obedy, ale pejsci (nedilna soucast naseho zivota) styl oblekani a podobne.

Zastavam pravo na vyber a ne ultimata, svoboda volby. Bohuzel o tuto volbu casteji a casteji prichazime.

PS: ja nerikam, ze se me nelibi, ja rikam ze obecne pruzkumum mineni neverim.
Ano vsiml jsem si koncertu, a to je v poradku, ja prece nerikam, ze intolerance a rasismum jsou spravne. Verim ze, vetsina nemcu jsou rozumni lide. Neverim vsak, ze jsou spokojeni se vsim tak jak to je a ze nevidi, ze nektere veci jsou hodne spatne. Pokud by spokojeni byli, radikalni strany by nebyly toliko na vzestupu. Jen stale opakuji zmeny a kompromisy se musi delat na obou stranach, bohuzel tomu tak neni a zmeny a omezovani jsou zadane jen od jedne strany, a druha se tesi pozitivni diskriminaci.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Australie? To je snad země Aboriginců. To se učí v zeměpise. Taky to, že je tam mají za cikány.
Příliv civilizace byl pro Aborigince fatální. Zkazil jejich kulturu a přivedl je do měst, kde začali užívat neřestí, především alkoholu, kterému jejich organismus (stejně jako například u Indiánů) nedokázal díky odlišným genetickým předpokladům ani po mnoha staletích přivyknout. Pravých a jak říkají Australané - nezkažených mnoho nezbylo.
Způsob, jakým Angličané kolonizovali Austrálii, neměl s pověstným anglickým gentlemanstvím mnoho společného, neboť původní místní obyvatelstvo zvládali silou.
Podmaňovali, zotročovali, vybíjeli a pokořovali národ, který měl mnohatisíciletou historii. S tímto dědictvím se dnešní Australané stále vypořádávají.
Tolik učebnice. Tak čí je ta Austrálie? Imigrantů?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Pan Beneš, jako zaměstnanec mladoboleslavské Škodovky, by mohl říci své zkušenosti s cizinci (neříká se jim migranti, protože pochází ze slovanských zemí s evropskou kulturou- Polska a Slovenska). Pracují přeci především v této firmě.
Podílejí se na kriminalitě v MB 26%. To je přeci více než u těch mohamedánů v Německu. Stačí se podívat na stránky Městské policie.

Nemá tam strach?

Není to tím, jak píší...Problém je často v tom, že za prací do města přicházejí samotní muži bez rodin. Odpracují své směny, ale pak mnohdy tráví volno v hospodách a opilí polehávají v parcích a dělají výtržnosti, hluk.

Dokonce přijeli policisté z Polska a Slovenska
https://www.novinky.cz/domaci/482383-mladoboleslavsko-hlida-policie-tri-statu.html

Legrace je, že proti lidem s evropskou kulturou vystupuje primátor - původem Syřan Raduan Nwelati .
Jo to jsou ty paradoxy, že.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) a taky o ČL!

Pro mbbb:
Kromě selského rozumu využívám samozřejmě i objevy společenských věd.
Stejně jako existují "zvláštní školy", může být výhodné v místě, kde je azylantů víc, soustředit je (aspoň ze začátku?) v jedné škole, kde třeba někdo z pedagogů/psychologů mluví arabsky, má specifický kurz apod. To by bylo obtížné zajistit na všech školách, nemyslíte? Ostatně takové věci si rozhodují místní orgány, které jsou za školství odpovědné.
Výrok "Toto je náš stát, naše země..." jsem zatím nevygůgloval. Kdo a kdy přesně ho vyslovil? Odkud ho Vojtěch přeložil (stačil by nám originál)? Nelze s ním samozřejmě nesouhlasit, no a? Týká se přece menšiny příchozích a není to argument pro: "ani jednoho muslima tady nechceme".

Pro Vojtěcha:
K "věčnému" tématu školního stravování: Není správné nutit domorodcům halal, stejně jako není správné nutit muslimům vepřové. Správný je kompromis = výběr možností z jídelníčku. Kde to není z provozních důvodů možné, pořád lze najít přijatelné řešení. Například může oběd pro menšinu dodávat jiná vývařovna ve městě.
"Ve škole podávali výlučně halal a nevěděl o tom ani ředitel, ani rodiče" - údajné spiknutí potrhlých kuchařek tady odmítám řešit :o)
Že obecně průzkumům nevěříte, to je vaše škoda a chyba - je to často důležitá informace (i Churchill kdysi průzkumy veřejného mínění komentoval bonmotem, jak známo, ale jistě je taky sledoval). Seriózní firmy ODPOVĚDNĚ sestaví reprezentační vzorek, naformulují otázky, statisticky zpracují výsledky - a teprve pak je zveřejní. Kdyby to nedělaly, nikdo by jim práci nezaplatil a slušná média by je ignorovala. Samozřejmě, jsou i výjimky, ale existuje přece feedback = podrobné studie o tom, které firmy skoro přesně predikovaly výsledky voleb (a které se opakovaně mýlí).

Pořád marně opakuju: jsou země (a lokality v nich), kde se sžívání daří úspěšně, jinde to ještě moc nejde. Optimální postup je zveřejňovat ty dobré zkušenosti, aby to ti druzí zvládali líp. A samozřejmě: záleží hodně i na tom, JAK se k azylantům chováme (dokonce i mimika a řeč těla!), jak s nimi komunikujeme, jak jim pomáháme zvládnout obtížnou a stresující životní situaci.

Už podruhé tady upozorním na článek Michala Prokopa, který je vlastně o tomtéž:
"Přišel čas uvažovat realisticky a bez zbytečného rozdmýchávání vášní pojmenovávat problémy. V ČESKÉ LÍPĚ dnes máme stovky lidí, kteří s městem nežijí a mnohdy o to ani nestojí. Ty je v rámci možností během jejich pobytu třeba integrovat a například pro ně organizovat jazykové kurzy. Domníváme se také, že by bylo vhodné vytvořit pracovní skupinu, která by se mohla podobat výboru zmíněnému v zákoně o obcích. Přinejmenším by tak došlo k zahájení dialogu s lidmi, kteří žijí vedle nás, ale prakticky nic o nich nevíme. Tuto činnost by mohli finančně podpořit přímo jejich zaměstnavatelé, které je třeba přimět ke společensky zodpovědnému chování, o jakém se sami zmiňují ve svých korporátních dokumentech, v kodexech firemních kultur a dalších směrnicích."

Nahoru

Re: Proti strachu (7) a taky o ČL!

https://www.familiesonline.co.uk/life/news/mum-challenges-school-over-halal-dinners
https://www.express.co.uk/news/uk/191473/Halal-only-meat-for-school-children
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2575724/Parents-fury-pork-sausages-banned-school-menu-replaced-halal-meat.html

A ano, skola mela cateringovou firmu, ktera dodavala obedy a az po dotazech rodicu zjistili, ze dodavatel pouziva Halal only. Nerikam, ze bylo spiknuti, ale ze to nikdo nevedel.

"Výrok "Toto je náš stát, naše země..." jsem zatím nevygůgloval. Kdo a kdy přesně ho vyslovil? Odkud ho Vojtěch přeložil (stačil by nám originál)? Nelze s ním samozřejmě nesouhlasit, no a? Týká se přece menšiny příchozích a není to argument pro: "ani jednoho muslima tady nechceme"."

Ano tu mate pravdu beru zpet, a uznavam svuj omyl, zrejme to byla slozenina nekolika vyroku uplne jinych lid. Za chybu se omlouvam. I kdyz precte si sam odkud jsem cerpal http://gloucestercitynews.typepad.com/clearysnotebook/2007/10/prime-minister-.html

Moje argumenty nikdy nestoji na tom a nikde nevtvrdim, ze nechci muslimy. Jen rikam, ze musi byt pripraveni na kompromisy a ne si jen a jen prosazovat sve(v anglii se to proste deje). Ohledne trestne cinnosti jsem se jiz vyjadril, pachaji ji lide z kazdeho nabozenstvi, jazyka, naroda a tak dal.

Co lide, se pristehuji do evropy musi pochopit, je ze mame jine zakony a hlavne svobodu. A pokud ne padni komu padni a ne ze se delaji vyjimky, protoze on nevedel.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) p. Vojtěchovi

Vaše tři doporučené články jsou z června 2017 a z let 2010, 2014! To znamená, že pokud se rodiče vzbouřili a nemáte novější článek, už se nejspíš situace nějak změnila a vyřešila?
Například ten z 2014: Jeden nadřízený dopisem zakázal párky a šunku dvěma školám v Rotherhamu (600 dětí od 3 do 11 let, z toho 20 % muslimských). Platí to i po 4 letech? A hrozí to snad celé EU?

Okřídlený výrok pronesl John Howard v roce 2007, tedy v úplně jiné situaci. Dokonce to řekl vzápětí po ujištění muslimských lídrů o loajalitě: A day after a group of mainstream Muslim leaders pledged loyalty to Australia and her Queen at a special meeting with Prime Minister John Howard, he and his Ministers made it clear that extremists would face a crackdown.
I ten článek potvrzuje že se přísná opatření týkají jen extrémistické menšiny (ačkoli je už v podtitulku povzdech, že by Amerika takového lídra taky potřebovala - teď už ho má :o)

Každopádně budu už brát vaše tvrzení trochu s rezervou, jak jistě pochopíte.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Ano toto pokracuje a bohuzel jeste ve vetsim. A v dalsich oblastech, jako plavani, telesna vychova, hudba, vylety deti. Ale uz to nadale nema smysl resit, vas by presvedcila jedine osobni zkusenost.

Jinak k tomu druhemu, ani uznal jsem, ze mate pravdu a vzal jsem svoje tvrzeni zpet.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) o jednom HOAXu

PS pro zasmání - ta paměť (je mi 77): O tom, že "Celý svět potřebuje takového vůdce!" jsem psal do Reportéra už před třemi lety - http://reportermagazin.cz/a/ir3it/virtualni-vudce--nas-vzor
a
http://www.hoax.cz/retezove-emaily/jakeho-vudce-svet-potrebuje/

Škoda, myslel jsem, že si aspoň něco vyjasníme. Z míst, kde je integrace úspěšnější, asi laviny rozhořčených příspěvků nenajdete. Každopádně byste měl brát kriticky všechno, co si na sítích přečtete, a pečlivě ověřovat. Platí na nich bohužel stejné pravidlo jako v Parlamentních listech: KDOKOLI může napsat COKOLI! - viz třeba propaganda před brexitem, kterou jste zažil zblízka.

"Většina novinářů píše tendenčně, průzkumy veřejného mínění taky lžou, jedině teta z Horní Dolní má pravdu, že muslimové nás tady za pár let převálcujou atd." - vůbec vám nezávidím váš pochmurnej pohled na svět...
Znáte Konfucia? "Je lepší rozsvítit jen malou svíčku, než proklínat temnotu." A co tohle? „Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil“.

Jaký smysl má "nechtít" v Evropě muslimy, když už jich tady desetimiliony jsou?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

V poradku, poucil jsem se z vlastni chyby a rozhodne nemam nejmensi problem ji priznat. Zase jsem bohatsi o zkusenost a vim, ze nebudu diskutovat o nicem jinem, nez vlastni zazitky a zkusenosti. A tech je dost a uvedl jsem je.

Skoda ze nechapete, ze nejsem ten, ktery nechce muslimy v evrope. Ja chci oboustranou toleranci, coz momentalne neni. (osobni zkusenost)

Me halal nevadi toleruji ho, to same cekam ohledne veproveho z druhe strany. Bohuzel to se nedeje.
Me nevadi ze nekdo nema pejsky rad , chapu to, ale chci aby, kdyz se s nim jdu projit, abych sel v klidu. ( to se nedeje casto s tim je problem, osobni zkusenost)

Nevadi me, ze nekdo nenavidi alkohol tak, ze se ho ani nedotkne. Vadi me ale, ze me prodavacka v supermarketu odmitne obslouzit, protoze to je proti jeji vire a ja mam lahev whiskey na pase. ( osobni zkusenost ASDA, kolem 2 rano, jedina prodavacka na pokladne)

Nevadi me, ze se zahalujou, je to jejich vec. Vadilo me, ze memu synovy chteli dat ucitelku se zahalenou tvari(sobni zkusenost).Vadilo me, kdyz me muslimska zena nabourala auto ,odmitla ukazat tvar, abych vedel kdo me naboural(osobni zkusenost, musela ji prinutit policie, a ja celil hrozbach sroceneho davu, ze me zabijou). Vadi me, ze ja toleruji jejich obleceni a zvyky, ale kdyz jdu se slecnou do Bradfordu na nakupy, oni netoleruji jeji vkus a kvuli kratke sukni je tercem nadavek. ( slova jako Bitch, Cunt, F... Bastard, osobni zkusenost)
A dalsi dalsi veci.

Nevadi me tolerovat druhe, ocekavam vsak, ze oni budou tolerovat me a moje nazory a zvyky. To se nedeje, a svoboda volby si vybrat je omezovana, bohuzel uz i statem. Ja musim vse, oni nemusi nic. To je to co me vadi, musime kolem nich chodit po spickach ( vasimi slovy, aby jsme je jeste vice nepobourili).

A to jsem se nezali bavit, jeste o jinych problemech, jako svatby s detmi, zenska obrizka, ze se zavadi dny, kdy manzel s manzelkou nemohou do bazenu spolu.( ne kvuli vire, ale jen proste, ze nekdo nepochopi, ze to, ze je zena sama nebo s kamaradkou sama/samy, je vyzva k obtezovani.) Jak proste, muzi obtezuji samotne zeny, tak zakazeme vsem muzum vstup. Ze se z podobnych duvodu rusi ruzne akce ani nemluve.

Takze znovu nevadi me imigrante, nevadi me musslimska vira. Vadi me, jen kdyz zacnou omezovat muj zpusob zivota. Ocekava se zmena a tolerance z me strany, ale nulova z jejich. Tot postrehy obycejneho cloveka z jeho obycejneho zivota.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Z vašeho psaní mám dojem, že máte smůlu na potkávání se s problémy. Často jde o prkotiny, které by šly slušnou komunikací vyřešit nějakým kompromisem. Přece nečekáte, že přijmeme celoevropské zákony o stravování, oblékání, provozu lázní atd., a na každém rohu bude policista, aby jejich dodržování vynutil?
V jiných městech mají třeba problémy s bezdomovci, alkoholiky, hernami, partami mladých apod. (když tam nemají azylanty) a taky to tady nemůžeme vyřešit za ně.

Tam, kde žijete, se zatím soužití pravděpodobně moc nedaří - to ale neznamená, že by to nemohlo být jinak. Například už víme, že není dobré připustit soustředění přistěhovalců do izolovaných zón (viz třeba i doporučený článek z České Lípy nebo otřesné romské osady na Slovensku).

Zaujal mě tento odstavec:
Nevadi me, ze se zahalujou, je to jejich vec. - Vadilo me, ze memu synovi chteli dat ucitelku se zahalenou tvari. Vadilo me, kdyz me muslimska zena nabourala auto, odmitla ukazat tvar. - Vadi me, ze ja toleruji jejich obleceni a zvyky, ale kdyz jdu se slecnou do Bradfordu na nakupy, oni netoleruji jeji vkus a kvuli kratke sukni je tercem nadavek.
To v tom nevidíte žádný rozpor?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Ještě k té škole, já trvám na tom, že škola, reps. třída, by v žádném případě neměla být složená jen výhradně čistě z imigrantů! A jestliže se snažíte zaměnit školu za nějaké zařízení, či tábor, kde se imigranti koncentrují při příchodu, než se vypustí do společnosti, tak pak ale zcela měníte podstatu diskuse.

Ten citát sice není citátem, ale jinak jde o velmi výstižně vyjádřené stanovisko. Jsem rád, že i kolega Tichý proti němu nic nemá. I když tím popírá sám sebe.
Zásadní problém vidím osobně v tom, že zdejší příznivci požadují, abychom se přizpůsobili my, i migranti. Ale to přeci není správně. Jestliže tu chtějí žít s námi, a dostávat od společnosti peníze a podporu, a my jim to neodpíráme, tak by se měli začít chovat jako my. Vždyť je na druhou stranu nikdo nenutí zde žít. V Evropě si nezahalujeme tvář, podáváme si ruce, koupeme se v plavkách, máme jen jednu manželku, neženíme se jako děti apod. Chovejte se taky tak, a pak tu žijte. Vadím vám to? Nechcete se nažit se zapojit do společnosti? V pořádku, ale pak žijte jinde.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

"... Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít" (stojí v tom hoaxu).
A to je přece něco jiného než požadavek "chovat se jako my". To je totiž bláznivá utopie. Kdybyste se přestěhoval do Egypta, začal byste se modlit 5x denně? A přesto tam v klidu žije řada Evropanů.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

"Nevadi me, ze se zahalujou, je to jejich vec. - Vadilo me, ze memu synovi chteli dat ucitelku se zahalenou tvari. Vadilo me, kdyz me muslimska zena nabourala auto, odmitla ukazat tvar. - Vadi me, ze ja toleruji jejich obleceni a zvyky, ale kdyz jdu se slecnou do Bradfordu na nakupy, oni netoleruji jeji vkus a kvuli kratke sukni je tercem nadavek.
To v tom nevidíte žádný rozpor?"

Nevidim, svoboda jednoho clovek konci tam, kde se dotyka prav druheho.

Pokud meho syna bude ucit ucitelka, kterou nikdy nevidel, jak pozna ze to je skutecne ona?

Pokud auto ridi nekdo se zahalenym oblicejem, jak pak pojistovne, pripadne soudu prokazete, kdo vam zpusobil skodu?

Exustuji snad situace, kdy me pravo prevysuje pravo druheho cloveka treba nosit zakryty oblicej.

K tomu ze ja mam smulu, no takovou smulu jako ja ma hodne lidi, kteri se pohybuji v danych oblastech. Nepochybne pri navsteve rodneho Cvikova, je asi mit nebudu. A pevne verim, ze pokdu by ste sem prijel na 1-2 mesice, prozival by jste to same co ja.

A celoevropske pokyny pro stravovani? Me staci pokyny celoanglicke ohledem veproveho, a silny tlak na to, aby byl vsude halal only kvuli moznym omylu. Prave, ze ty pokyny stale prichazeji, bohuzel vzdy jen ve prospech jedne strany. Nejsem si jist jake jsou zakony ohledne zvirat v CR, jen letmo sem nejak zaslechl neco o regulaci domacich zabijacek. Nicmene pevne verim ze kdyby ste si doma zabil prasatka ala halal styl, ze z toho mozna budete mit pekne popotahovacky, kdo vi jestli ne i mastnou pokutu, ochrance zvirat na krku a vecer oblicej na Prime, a krasnej clanek v Blesku:)

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

"... Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít" (stojí v tom hoaxu).
A to je přece něco jiného než požadavek "chovat se jako my". To je totiž bláznivá utopie. Kdybyste se přestěhoval do Egypta, začal byste se modlit 5x denně? A přesto tam v klidu žije řada Evropanů."

Tam se ale nerika, musi te to delat jako my, tam se rika: Budete respektovat co delame my, vidim v tom rozdil. A to jen ten problem, jakmile je neco v rozporu s jejich presvedcenim odmitaji to tolerovat.

Viz. recke kostely bez krizu, real madrid bez krize, a dalsi a dalsi ...................... je to smesne.

Mimochodem, jeste se nikdo vazne nevyjadril k necemu, na co jsem se nekolikrat ptal. Nemecti turci byli davani za priklad uspesne integrace, jak vnimate tento fakt v souvislosti s tim, ze se faniticky postavili za Erdogana, ktery zasadne popira hodnoty, ktere v nemecku jsou naopak prosazovany.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

"- tak by se měli začít chovat jako my" napsal mbbb, a v tom je jádro pudla. Pokud někdo NEPORUŠUJE ZÁKONY, může se přece chovat podle svého. My to děláme taky tak.

Rekapitulace:
Muslimka se úspěšně integrovala, umí anglicky, prošla předepsané kurzy a zaměstnali ji jako učitelku. (BTW: Nevěřím, že by ortodoxní žena v burce stála právě o povolání učitelky. Neměla jen šátek, hidžáb nebo čádor?) - A vy jste rezolutně nesouhlasil, aby učila syna... (BTW: Možná by si syna získala a taky leccos naučila, takže by po letech na ni s vděkem vzpomínal - o jejím charakteru a schopnostech nepíšete nic.)

Řidička ukázněně s vámi čekala na policii, nikam neprchala - a vy jste ji nutil sundat nikáb...

Na vaši partnerku na nákupech sprostě pokřikovalo pár oslů. Možná to brali jako provokaci, protože o "cudnějších" a zdrženlivějších postojích muslimů v této věci už přece víme - a oni vědí, že to víme! (BTW: Před 100 lety na českém maloměstě by poloodhalená slečna s rozpuštěnými vlasy vyslechla podobné výtky, i když snad ne tak vulgární. / Slyšel jste o českých ženách v šátku během léčby ozařováním, které musí poslouchat agresivní a sprosté poznámky spolucestujících v pražském metru?)

A pokud ty svoje osobní příklady korunujete tvrzením, jak jste tolerantní, působí to kouzlem nechtěného, nemyslíte?

Řecké kříže, Real Madrid apod. - lidi holt vymýšlejí a dělají pitomosti, VĚTŠINA je ale nedělá, jsou to ojedinělé výstřelky, které ustupují před tlakem veřejnosti, žádná celoevropská tragédie.
Turci a Erdogan - motivace voličů má občas nečekané a nežádoucí projevy a důsledky. Zvolili si brexit (a teď nevědí, co s tím), zvolili si Trumpa nebo Zemana, volí Okamuru apod. Demokracie tak funguje, bohužel. Snad zase časem dostanou rozum :o)

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Myslim, ze dite ma pravo videt, kdo ho uci. Uz jen z bezpecnostniho hlediska.Kdokoliv v nikabu se muze pak vydavat za ucitele a jak to asi dite pozna. Nemela satek ani cador ani hidzab, proti tomu bych nemel namitky.

Ridicka se mnou necekala, napsala me sve udaje a chtela odjet. Musel jsem zavolat policii, ktera prosadila ma prava a dali ji na vyber se ukazat nebo bude zadrzena.

Me je prece jedno co bylo pred 100 lety, ja ziji ted ne v minulosti. V poradku maji zdrzenlivejsi postoj vuci oblekani, jen at respektuji muj. Skoda ze tuto zdrzenlivost dodrzuji jen zeny a ne muzi. Tam sou naopak ani nevim jak to korektne napsat, ve vztahu k devcatum co ani nejsou dospele, k zenam a podobne.

Tolerance konci tam, kde me samotneho muze poskodit nebo jsou upirana ma prava.

Snad casem dostanou rozum, mam to chapat tak ze byli teda v nemecku integrovani, ted na chvilku prestali byt integrovani a doufat, ze za cas zase budou?

Nahoru

Re: Proti strachu (7) - aktualita

Byl jsem na cestách, tak zatím aspoň tahle ironická aktualita:
http://forum24.cz/pravda-kterou-vam-jinde-nereknou-ve-svedsku-drtive-zvitezily-proevropske-strany/

"Když chce někdo interpretovat švédské volby jako porážku Evropské unie, tak je směšný. Ani o poloplné sklenici nelze říci, že je prázdná. A o sklenici, která je naplněná z osmdesáti procent, nemůže ani ten největší lhář tvrdit, že je poloprázdná. Tedy může. Ale je jasné, že lže."

Nahoru

Re: Proti strachu (7) líbí se mi tenhle odstavec -

"Voláme-li zrovna po rozumu, tak neděláme vlastně nic jiného, než že objevujeme dávno objevené. Tak třeba už antický historik Polybios suše konstatuje, že ´Jelikož události se odehrávají na řadě míst současně, není možné, aby jeden člověk byl v téže době přítomen na více místech, a není možné, aby jediný člověk spatřil na vlastní oči všechna místa na světě a všechny zvláštnosti těchto míst. Nezbývá tedy nic jiného než se vyptávat co největšího počtu lidí, věřit těm důvěryhodným a přistupovat kriticky k získaným informacím.´ Jak prosté, že?"

Jako by to autor (Petr Nutil) psal Vojtěchovi, kterej musí všechno vidět jen osobně, a jiným zdrojům nevěří, protože si je neumí vybrat...

A bohužel ho "jiné zdroje" ani nezajímají. Kdyby se zamyslel, jak puritánské bylo naše maloměsto před 100 lety, možná by líp chápal svoje současné problémy. Tlak Malého Průměrného Člověka na požadovanou konformitu odlišujících se a jakkoli vyčnívajících jedinců je univerzální jev (zase za sociologie).

Nahoru

Re: Proti strachu (7) Opravdu, ale opravdu....

takto je znám náš bývalý prezident nacionalista a obdivovatel AfD Václav Klaus, V jeho rétorice, známé i od místních diskutérů, pokračuje V.Klaus mladší. Jeho poslední zamyšlení končí..
Ale netvařme se, že se nic neděje. V Sasku (i ve Švédsku) se rozhoduje i o nás. O naší civilizaci. Bůh ochraňuj AfD i Švédské demokraty.“
No dodejme, že to "švédští demokraté" je konglomerát menších stran hlásících se k fašismu. Jedna z nich, NFS, má dokonce na modrém podkladu žlutý hákový kříž.
https://en.wikipedia.org/wiki/National_Socialist_Front

A AfD, kterou Klausové tak obhajují a propagují? Nedávno se u nás pustilo do Merkelové celá " tzv. vlastenecká scéna " za její výroky na adresu Sud. Němců. Jako tradičně to bylo jinak. Jen se spoléhá, že lidi neumí německy a ti co umí, budou líní si to dohledat. Ale zanedlouho přijde jistě diskuze na toto téma. Nechám to na ni.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) 2x doporučená četba:

http://forum24.cz/jiri-pehe-co-je-na-zapade-extremismus-u-nas-se-bere-jako-zdravy-selsky-rozum/

Nemusíte s politologem zrovna ve všem souhlasit, ale zamyslet byste se mohli. Přinejmenším si některé postoje třeba jen sami pro sebe znova a líp definujete.

http://www.mvcr.cz/clanek/ctvrtletni-zpravy-o-extremismu-odboru-bezpecnostni-politiky-mv.aspx

Nahoru

Re: Proti strachu (7) - většina z nás

žádného uprchlíka ještě osobně nepotkala.
Naše obavy a aktivitu proti nim, například už teď ve volbách, by měly probouzet úplně jiné hrozby:

http://forum24.cz/na-barikady-za-madarsko-uz-vysplhali-babis-zeman-komuniste-plesl-keller-kuras-a-spol/
Někteří čeští europoslanci hlasovali ve středu pro doporučení Evropského parlamentu, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli „vážnému ohrožení hodnot Evropské unie“. Už začalo označování těchto lidí za zrádce...

http://forum24.cz/zeman-chce-znicit-reportery-ct-omezte-ct-rozpocet-kdyz-je-bude-natacet/
Jakkoliv se může kdokoliv snažit marginalizovat problém ovládnutí České televize vládnoucí mocí, musí mu čtvrteční slova Miloše Zemana jasně naznačit, že se ocitáme ve skutečně nebezpečné situaci.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) - strach z dětí?

Otázka syrských dětí a jejich odmítnutí odhalilo absurditu Babišovy koncepce, podle níž nepřijmeme ani jednoho jediného uprchlíka. Babiš tvrdí, že to má symbolický význam, který by mohl zastavit masovou imigraci. Je to nesmysl. Naopak z tohoto Babišova postoje vůči postiženým dětem se stává symbol, který se vznáší nad Českou republikou před celou evropskou veřejností. Tento symbol lze vyjádřit jednoduše takto: Češi jsou zlí lidé, kteří si nadšeně volí politiky, kteří odmítají pomoci dětem postiženým válkou. To je to hlavní sdělení, které se nám o nás samých podařilo vyslat do světa.
Jestli v této zemi opravdu platí, že odmítání sirotků přináší hlasy nadšených voličů, tak je třeba se za takový národ hluboce stydět. A také za státníka, který takovou lumpárnu vyslovil.
http://forum24.cz/jsme-opravdu-zemi-kde-zly-vyrok-o-detech-vyvolava-nadseni-volicu-jestli-ano-tak-se-stydme/
a
http://forum24.cz/ovcacek-uz-aplikuje-sve-nove-krestanstvi-zadne-sirotky-prijimat-nebudeme/

Od voličů z podhradí moc čekat nelze. Ozvou se proti tomu aspoň někteří členové a politici ANO, třeba i ti komunální?

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Pěkný názor
Češi, když je jim dobře, zalezou a s nikým se nebaví, aby po nich náhodou nedej bože ještě něco nechtěl.

Pak se karta obrátí a Čechy někdo napadne, něco jim vezme nebo je okupuje a Češi následujících 70 let brečí a mají národní trauma, že si ostatní dovolili nezačít válku a neposlat svoje vojáky umírat. Až se to zase stane, budou Češi zase tři generace kolektivně brečet, jak jsou na ně všichni zlí.

Vlastně je ten kňoural na postu premiéra výborná reprezentace českých vlastností.

Nahoru

Re: Proti strachu (7) - Martin Jaroš!

"Povím vám, jak se rozhoduji. Když někdy nevím, jak se zachovat, když hledám sílu k nějakému kroku, tak si říkám – jak bych se zachoval, kdybych byl rytíř? A to mi vždycky dá odpověď. Zjistil jsem, že když se snažím naplňovat roli rytíře, tak jsem nejspokojenější a jdu večer spát s klidným srdcem. Je to moje metoda, smějte se tomu, ale je mi skoro 42 a lepší kompas jsem pro sebe nenašel. Rytířství pro mě znamená věrně sloužit věcem, které mě přesahují, mít odvahu a být velkorysý. Myslím, že když žijete jako rytíř, tak se za sebe jednou nebudete stydět, ani když budete umírat."
http://forum24.cz/nejaky-estebak-mi-bude-rikat-ze-nase-republika-nedokaze-prijmout-50-deti/

Tak se obhajují naše národní zájmy a evropské hodnoty!

PS:
https://www.lidovky.cz/svet/evakujte-z-lesbosu-alespon-deti-zada-humanitarni-organizace-recko-presune-tisice-migrantu-z-ostrovu-na-pevninu.A180919_074458_ln_zahranici_ele?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru

Re: Proti strachu (7) výborné

Pobavil jsem se
https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/89940/co-by-se-stalo-kdybychom-prijali-50-syrskych-sirotku.html

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

tohle jsou přesně ta vyjádření, která posilují euroskepticismus
https://zpravy.idnes.cz/emmanuel-macron-schengen-0x5-/zahranicni.aspx?c=A180921_162404_zahranicni_aha&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku
Je docela smutný, že Macron byl ve Francii nejlepší volba.
A ve dnech Mnichova má tohle hloupé vyjádření i další rozměr.

hezkou neděli!

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Může státník říkat, co si myslí, pokud pro to má pádné argumenty?

Macron na tiskové konferenci poznamenal, že rozpory v EU vytvářejí ty státy, které milují Evropu, jež umožňuje čerpat PENÍZE ze strukturálních fondů a přispívá k prosperitě jejich občanů, ale zároveň odmítají respektovat veškerá dohodnutá PRAVIDLA a hlasitě opakují, že nehodlají přijmout ani jednoho migranta.
Podle Macrona musí evropská odpověď na migrační krizi chránit občany unie, ale také udržet základní evropské HODNOTY. „V Evropě není možné vybrat si z menu jen to, co nám vyhovuje, je to kolektivní projekt,“ podotkl.

Mým hlasem PRO EU to teda nijak nezacloumalo...
A mnichovský komplex (Tesař) bych do toho vůbec nemíchal, už jsme to "o nás bez nás" taky opakovaně probírali.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Mnichovský komplex jsme tady probírali, ale s výsledkem stejně otevřeným, jako třeba plkání ohledně vyrovnání se s minulostí odsunutých Němců. I když je pravda, že to dopadlo hůř, tady zastánci už raději přestali odpovídat :-)

Potíž je, že řada věcí co Macron říká je více než diskutabilních ve srovnání s praksí (třeba zrovna to o tom udržení evropských hodnot), potíž je i v tom, že sama Francie neplní závazky co má vůči dohodám v unii, což mu ale asi až tak nevadí. A arogantní a povýšenecké jednání akceschopnosti unie moc nepomůžou. Ale všechno je to nakonec jen politika :-) I ty vedle řešené církevní restituce jsou byznys a politika...

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Prakse….x jako k snídani.
Opět dodám názor s nímž se ztotožňuji
Češi, když je jim dobře, zalezou a s nikým se nebaví, aby po nich náhodou nedej bože ještě něco nechtěl.
Pak se karta obrátí a Čechy někdo napadne, něco jim vezme nebo je okupuje a Češi následujících 70 let brečí a mají národní trauma, že si ostatní dovolili nezačít válku a neposlat svoje vojáky umírat. Až se to zase stane, budou Češi zase tři generace kolektivně brečet, jak jsou na ně všichni zlí.

Přítelkyně se vrátila před pár dny z Řecka. Od našich spolužáků ze ZŠ. Jejich rodiče přišli v r. 1948 jako 3000 řeckých dětí. Pouze dětí! Dospělí přicházeli až za dva roky. Tehdá, krátce po válce jsme se o ně dovedli postarat. Dnes kroutí hlavou, že nezvládneme ani padesátku malých Syřanů.

Na území finanční a ekonomickou krizí zmítaného Řecka dorazilo až 800 tis. migrantů, nyní jich tam mají kolem 50 tis. Starali se o ně. Věřte, že kdyby měli pomoci Čechům...ani náhodou.

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

Taky trefné
Generál SS Otto Ohlendorf by výsledky hlasování Parlamentu České republiky kvitoval
Zdroj: https://jaroslavherda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=680088

Nahoru

Re: Proti strachu (7)

"Prakse….x jako k snídani"

já mám rád starý pravopis a někdy tak ze zábavy píši, stejně tak se dříve psalo třeba mobilisace či president. A já to používám.

A nepaušalizujte stále dokola, jednak Vám to p. Tichý vysvětlí, že je to špatně a jednak to vlastně není vůbec zajímací

Nahoru