Proti strachu (6)

Verze pro tisk |

Otvírám další pokračování tématu, protože nás jen tak neopustí.
(A v seriálu č. 5 už jsme načali druhou stranu příspěvků.)

Poslední debata: Benjamin Kuras ironizuje o extrémismu - staříci a stárnutí - Freud a dada - šmejdi - a taky vltavínův citát měsíce o sešlosti věkem: Bude to ještě horší než si sama nemyslíte :o)

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Proti strachu (6)

Vltavín napíše "Pravicovy extremismus se v Evrope vysplhal na 55 % celkove populace. Pravicovy extremista, vime, je kazdy, kdo se domniva, ze migracni toky z islamskych zemi by se mely zastavit." A na zbytek obrazovky připojí dva Kurasovy odstavce.

Na výzvu, aby prokázal aspoň jeden "sílící" zločin popsaného druhu z Česka, ještě lépe z Liberecka nebo Českolipska, reaguje: "Citován byl Kuras." No a? To přece víme. Proč ale najednou ten alibismus? PROČ to sem teda kopírujete? A nebylo vám zima?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Já si ten výzkum prohlédl u "kováře". To, čím se Kuras nezabývá, je, proč proti uprchlíkům tak výrazně brojí starší občané z postkomunistických zemí. Proč, když tu žádní nejsou a ani sem přijít nechtějí? Čeho se bojí?
Na západě byli vychováváni sebevědomí občané v duchu křesťanských tradic lásky k bližnímu a toleranci, V socialismu to bylo jinak. Byly vychovány masy ve strachu. A hlavně k nenávisti. Ta byla živena denně. Kapitalisti, sionisti, fašisti, oportunisti, buržousti, klerici, kulaci, třídní nepřátelé atd.
Výsledek je znatelný. Někoho je přeci potřeba nenávidět a bát se ho. To většině evidentně schází. Takový Kuras a plejáda našich populistických politiků to dobře ví. V tomto kalkulu má pravdu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý,
Ne vltavín, ale Benjamin Kuras napsal:

Pravicový extrémismus se v Evropě vyšplhal na 55 % celkové populace. Pravicový extrémista, víme, je každý, kdo se domnívá, že migrační toky z islámských zemí by se měly zastavit. Pramenem takovéto domněnky je obava ze sílícího terorismu islámských radikálů a sílící islamizační činnosti neradikálů – jakými jsou třeba i jen ty mírumilovné nositelky hidžábů, čádorů, nikábů a burek a ještě mírumilovnější halal řezníci, praktikanti mnohoženství, sexu s předpubertáními dívkami a uřezávání poštěváčku dívenkám. Tato obava sama o sobě se jmenuje islamofobie a chystá se na žádost OSN v Evropské unii stát trestným činem. Takže z 55 % Evropanů by se brzy mohli stát zločinci.
Atd, atd
takže pane Tichý, já jsem předložil článek, který zveřejnil "Neviditelný pes."
Toť vše pane Tichý. Lepší Vám to vysvětlí pan Kuras. Je to jeho názor.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-tsunami-pravicoveho-extremismu-fce-/p_zahranici.aspx?c=A170223_215006_p_zahranici_wag
Jinak pod článkem v " Neviditelném psu" je bohatá diskuze. Více příspěvků je kladných.
Pane Tichý, tím, že zde předkládám zajímavé názory, neznamená to, že se s nimi ztotožňuji. Budeme si to asi muset vysvětlit

Pane Tichý v případě sešlosti věkem to bude ještě horší než si sám nemyslíte.Pane Tichý bude to ještě horší.

Držme se Kurase a nebojte se jeho názorů.
Pan Tichý mne prý vyzval, abych prokázal aspoň jeden "sílící" zločin popsaného druhu z Česka, ještě lépe z Liberecka. Pane Tichý , zkuste černou kroniku, nebo se zeptejte Benjamina Kurase.Jsou to jeho názory a jsou zajímavé.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Hlavní je, že se s tím, co sem (furt znova) kopírujete, vůbec NEZTOTOŽŇUJETE.
Bingo! A nebylo vám zima?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Bylo mu zima. A ještě víc, než si nemyslel.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Držme se Kurase a nebojte se jeho názorů.
Pan Tichý mne prý vyzval, abych prokázal aspoň jeden "sílící" zločin popsaného druhu z Česka, ještě lépe z Liberecka. Pane Tichý , zkuste černou kroniku, nebo se zeptejte Benjamina Kurase. Jsou to jeho názory a jsou zajímavé.

Pane Tichý nemějte strach z cizích názorů, zejména ne názorů pane Kurase, nebo z průzkumu veřejného mínění.

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Překvapivé výsledky průzkumu
25. Únor 2017 - 8:33 | vltavín
Těmito slovy jsem zveřejnil informaci o článku Benjamina Kurase.
Pan Tichý jako věštec, ihned sděluje,že zveřejněním tohoto článku, dávám všem na vědomí, že se s tou to informaci ztotožňuji.
Tak to jste, pane Tichý, hodně mimo.

O tom s čím se ztotožňuji dávám najevo slovy " Mluví mi z duše", nebo nějak podobně a těchto článku je velmi málo.

.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)Troll

Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi
Cílem trolla je bavit se rozvracením diskuse. Pokud jej diskusní komunita bude ignorovat, přestane jej jeho činnost bavit.
Takže - Do not feed the trolls. – nekrmte trolly !!!

Nahoru

Re: Proti strachu (6) To křesťanská Evropa už nemusí přežit.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-tohle-uz-krestanska-evropa-nemusi-prezit-f7r-/p_zahranici.aspx?c=A170224_222010_p_zahranici_wag
Takto to vidí Tomáš Jirsa, senátor za ODS ( 59 let)
Zkráceně. Strávil jsem několik dní v Bruselu a bylo to poučné. Po ulicích chodí vojáci se samopaly v plné polní s prstem na spoušti, policie občas uzavře celou ulici nebo park a do hotelu se chodí přes bezpečnostní rám jako na letišti. Naše průvodkyně razantně odmítla návrh na návštěvu arabských čtvrtí: „Zbláznili jste se? Nebudeme riskovat!“ V Paříži se chystají stavět za půl miliardy eur skleněný plot okolo Eiffelovy věže. Každoroční karneval v Nice se koná za betonovými zátarasy a ploty. Tajné služby všech zemí jsou v pohotovosti a monitorují potenciální radikály. Bezpečnostní opatření jsou důležitá, ale teroristé zcela jistě vymyslí nový způsob, jak zabít několik desítek civilistů...................................
A na závěr říká: Nová hvězda německé politiky a žhavý kandidát na německého kancléře, donedávna předseda Evropského parlamentu, Martin Schulz prohlašuje: „Migranti jsou pro nás cenní v tom, že přinášejí to, co Evropané již ztratili: víru v Evropu!“ Martin Schulz se v průzkumech veřejného mínění dostal na úroveň Angely Merkelové.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Každopádně má pan Tichý pravdu, když hovoří o užitečných idiotech, šířících nenávist.
Díval jsem se na zprávu ZDF o tom útoku autem v Heidelbergu.
Ačkoliv Němci vyloučili teroristický útok, Češi mají jasno...Nejmenoval se náhodou ten duševně narušeny germán Mustafa?....Ovšem i etnický Němec se může přidat k muslimům... Muslim s psychickými problémy.
Takových tam mají 2 miliony. atd. atd.
Němce však daleko více zajímá toto
http://www.bild.de/news/inland/fluechtlingsheim/angriffe-zahl-der-schande-50604980.bild.html
Za rok 2016
3533 uprchlíků bylo fyzicky napadeno (jen případy, která řešila policie)
217 útoků na dobrovolníky, kteří jim pomáhají
560 zraněno, z toho 43 dětí
Výsledek práce Kurasů, jejich naslouchatelů a jim podobných.
Když se nějaký uprchlík uprd... nahlas už o tom víme. A teď si srovnejme kriminalitu, kterou páchají a která je těmi 55% Kurasových pravicových radikálů páchana na nich.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

(storno)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

- a to jste neuvedl útoky na ubytovny s milionovými náklady na opravy, zásahy hasičů a policie. I na nich mají morální spoluvinu užiteční... trollové, kteří bez zábran šíří "zajímavé názory" (ačkoli se s nimi neztotožňují :o)

"V Německu se od začátku roku (tj. do dubna 2016) citelně zvýšil počet žhářských útoků proti ubytovnám uprchlíků a přistěhovalců. Podle šéfa německé kriminální policie Holgera Müncha jich už bylo zaznamenáno 45, zatímco za celý rok 2015 bylo takovýchto případů 92 a ještě o rok dříve dokonce jen šest."
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/zharske-utoky-na-ubytovny-bezencu-nemce-strasi-nova-cisla_383573.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kuras je fešák a umí
... zde předkládám zajímavé názory ( Kurase)
Držme se Kurase a nebojte se jeho názorů
Lepší Vám to vysvětlí pan Kuras

Takže podle vltavína je Kuras fešák a umí, má zajímavé názory, kterých se není třeba obávat a máme se jich držet. A pak otočka a...

prý dávám všem na vědomí, že se s tou to informaci ztotožňuji.
Tak to jste, pane Tichý, hodně mimo.

Horší, než jsem si nemyslel.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kult osobnosti jak vyšitý.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) další terorista?

Tak Francie zažila další teroristický útok. Na idnes vyšel článek ve 13.22 Střelba na škole ve Francii: student zranil osm lidí, měl pušku i granáty
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelba-skola-francie-grasse-dgx-/zahranicni.aspx?c=A170316_131956_zahranicni_ert
Do 17 hodin bylo 700 diskuzních příspěvků, jak nám mohamedáni ničí Evropu, určitě to byl Syřan, Maročan, černoch atd. A co nám ta EU udělala, když se teď těm teroristickým vetřelcům nemůžem bránit střelnými zbraněmi.
V 17 hod se objevila zpráva
Václav Vostradovský 50254
Dospívající syn pravicového francouzský politika provedl útok ve své škole, zranil střelbou tři lidi, včetně ředitele.
Kylian Barbey, 17, spustil palbu na Alexis de Tocqueville lyceu ve města Grasse, v blízkosti francouzského pobřeží Středozemního moře.
A taky fotka
http://www.lexpress.fr/actualite/societe/fait-divers/fusillade-dans-un-lycee-a-grasse-ce-que-l-on-sait-du-tireur_1889872.html
A je v diskuzi klid. Jak to jeden pán vtipně shrnul

Typický průběh české diskuze v případě ještě nevyjasněných útoků v cizině:

1) jasně, udělal to muslim
2) ve Francii žije hodně muslimů
3) islám navádí k násilnostem
4) tak proč už hergot neřeknou, kdo to byl a jak se jmenoval
5) vsadím se, že se jmenoval Ahmed
6) aha, tak on to byl čistý Francouz. No vida, kdo by to řekl!
7) byl to zoufalý čin zoufalého člověka, který neviděl východisko. S činem nesouhlasím, ale plně chápu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Podle toho, co jsem si našel na webech, je to tak, jak píše Růženín. Bublina splaskla. Nevadí, ti u nichž je přání otcem myšlenky, si zas najdou jinou příležitost. A ani se nezastydí.

Nahoru

Reakce na nenávist: Turci mějte pět dětí, jste budoucnost Evropy

Mírový program - okupace plozením. .
https://www.novinky.cz/zahranicni/432481-mejte-pet-deti-jste-budoucnost-evropy-vyzval-erdogan-turky-zijici-v-eu.html
Mějte pět dětí, jste budoucnost Evropy, vyzval Erdogan Turky žijící v EU
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval krajany žijící v Evropě, aby se nebáli být úspěšní a měli pět, ne tři děti. Erdogan tak opět vyostřil napjaté vztahy mezi Ankarou a Bruselem. Výzvu pronesl během projevu ve městě Eskisehir, informovala agentura AFP. Vztahy Turecka a EU se zhoršily poté, co Německo a Nizozemsko zabránilo tureckým ministrům, aby na jejich území vedli kampaň před tureckým ústavním referendem.
Říkám mým bratrům a sestrám v Evropě: vzdělávejte své děti v lepších školách, bydlete v lepších čtvrtích, mějte ta nejlepší auta a domy,” řekl Erdogan v projevu v jihotureckém městě Eskisehir.
„Mějte pět dětí, ne tři. Jste budoucnost Evropy. To je ta nejlepší odpověď na neslušnost, nenávist a křivdy, kterým jste vystaveni,” dodal prezident v projevu, který přenášela televize. Erdogan je sám otcem čtyř dětí a v minulosti vyzýval turecké ženy, aby měly nejméně tři děti. To by podle prezidenta pomohlo nastartovat tureckou populaci. Atd. atd.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Konečně prozření? Vltavín šíří návod na úspěšnou integraci (která byla dosud podle něj naprosto nemožná)...

PS: Jestli se Vltavín dnes děsí situace v Evropě, až ti malí (a integrovaní) Turci budou dospělí, to bych teda jeho starosti chtěl mít :o)))

BTW: Neměl by začít rozlišovat Turky v Turecku - Turky v Evropě - muslimy - tureckou armádu - a teroristy? Nějak mu to splývá všechno dohromady.

Nahoru

Proti strachu Evropu dobudeme dělohami našich (muslimských) žen

Pane Tichý, tak si to čtu z nova , ale nezlobte se, o teroristech tady nemám ani zmíňku. Nemá co s čím splývat.

Pane Tichý, opět jste vedle. Tuto mírovou okupaci Evropy vymyslel, dávno před léty, Muammar Kaddáfí..

Prohlásil , není třeba bojovat : "Evropu dobudeme dělohami našich žen."
Nebo:"Zalidníme Evropu našimi dětmi, zničíme bezvěrce dělohami našich žen."

Řekl bych, že muslimům jejich záměry vychází. Přivádět ženy do jiného stavu je věc zábavná, příjemná. Ty co je rozmnožování na zemi přestane bavit, výbuchem odejdou do Nebe, kde na ně čeká 40 urostlých panen. Okupace množením v Nebi, má zcela určitě ideální podmínky.

Vltavín se neděsí, pane Tichý a vůbec se nediví, že se neděsíte Vy.

Nemáme se čeho bát. Turecká armáda je 2. nejsilnějš) armáda NATO. Máme kliku. Ta nám pomůže určitě udělat pořádek i v Evropě.
Zřejmě to nebude třeba. Okupace plozením, je mírový proces. Však Vy víte.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/turecka-armada-v-nato-druha-nejvetsi-po-usa-super-vycvicena_391027.html
S 510 600 vojáky v činné službě je turecká armáda početně druhou největší v rámci NATO po americké armádě a platí za jednu z nejlépe vycvičených na světě. Údaje o ní zveřejnila agentura AFP v souvislosti s nezdařeným pokusem části turecké armády o vojenský převrat.

Turecké ozbrojené síly mají podle letošní zprávy londýnského Mezinárodního ústavu pro strategická studia (IISS) 402 tisíc mužů v pozemních silách (77 tisíc profesionálních vojáků a 325 tisíc odvedenců), zhruba 48 600 příslušníků vojenského námořnictva (14 100 a 34 500) a 60 100 ve vzdušných silách (28 600 a 31 500).

K této kapacitě je možné dodat přes 102 200 příslušníků polovojenských sil Národní gardy (údaj z roku 2015). Navíc má Turecko v uvedených třech armádních složkách k dispozici 378 700 záložníků.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Evropu nedáme našimi údy

Plány Kadáffího zhatí
naše údy, hoši zlatí
Tak přidat v posteli, Vezměme si příklad ze Země kde zítra znamená včera -Ruska
Valentina Vasiljevová z ruského města Šuja porodila svému muži Fjodorovi celkem 69 dětí.
Tak molodci do toho! Na Slovany žádní muslimové nemají!

Nahoru

Proti strachu.WCH:"Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu".

W.Churchill:“ Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu“.
http://roberttroska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=496446
Přírůstek muslimů v Evropě je strmý.
V rámci migrační vlny se odhaduje pro rok 2030 nárůst až na 8% (v celé Evropě), což znamená, že v celé řadě západoevropských zemích bude podíl muslimů již dvouciferný!
Tím, že původní populace se snižuje a naopak muslimská přibývá výrazným gradientem růstu každým rokem, je zvyšující se podíl muslimského obyvatelstva Damoklovým mečem nad Evropou.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Asi na tom něco bude, co říkáte, vždyť i vy tu od jisté doby mluvíte turecky.

Nahoru

Proti strachu.WCH:"Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu".

Konečně Vám to Mirku došlo. V Evropě se hodně hovoří turecky. Všichni rozumní evropané se již turecky učí. Brzy se stane úředním jazykem EU, lépe řečeno TU.
Argumenty v turečtině zní jasně. Když neporozumíte, odložte k ledu, nic tím ale nevyřešíte.

Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu.

Nahoru

2. nejsilnější partner NATO: EUROPA je fašistická a krutá

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432720-evropa-je-fasisticka-a-kruta-jako-pred-valkou-rekl-erdogan-v-nemecku-uz-ho-nechteji-videt.html
Prezident Recep Tayyip Erdogan pokračuje v nevybíravých útocích na evropské země a jejich představitele, aby vyburcoval turecké voliče před referendem o ústavních změnách. V úterý svoji mantru zopakoval a Evropu označil za „fašistickou a krutou“. A jelikož se referendum koná za tři týdny, dá se očekávat, že do té doby Erdogan s invektivami nepřestane.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) nenávist zamořuje Česko

Nenávist zamořuje Česko, neživte xenofobii, vyzvali zástupci menšin politiky
 Se zásadní prosbou se k české veřejnosti obrátili představitelé menšin, kteří působí v jedné z poradních komisí ministerstva kultury. Atmosféru v zemi vůči minoritám vnímají jako vyhrocenou, velký podíl na tom podle jejich mínění mají politici. Komise tak vyzývá veřejné činitele, aby naopak přispěli k utlumení xenofobních nálad. Ministr kultury s jejich pohledem souzní.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/komise-vyzvala-politiky-k-toleranci-dvi-/zpravy-domov.aspx?c=A170316_154606_ln_domov_jho

Nahoru

Re: Proti strachu (6) česká vlastenecká scéna, kdo to je?

Velice dobře napsáno a doloženo
http://patak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594238
"Nejste fašisti ani xenofobové, jste vlastenci. A Sobotka ať si trhne nohou !"
Nejvášnivější Zemanova fanynka, Jelena Vičanová

Nahoru

Proti strachu TE: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432829-erdogan-dal-vyhrozuje-evropane-jsou-na-scesti-a-pujde-jim-o-zivot.html
Erdogan dál vyhrožuje: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu znovu kritizoval evropské země za postoj vůči dění v jeho zemi. Při setkání s novináři prohlásil, že Evropa je na nebezpečné cestě, a pokud ji neopustí, nebudou její občané nikde na světě v bezpečí.
„Vyzýváme evropské země, aby dodržovaly demokracii, lidská práva a svobody,“ řekl ve středu turecký prezident. Dodal, že se Evropa vydala na nebezpečnou stezku.
„Pokud se budete dál chovat takto, tak žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí, jakmile vykročí kdekoliv na světě na ulici. Jakmile otevřete tuto nebezpečnou cestu, zaznamenáte velkou ztrátu,“ poznamenal Erdogan.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Kdo tady mluví turecky

Taky doporučuju k zamyšlení Patáka (jako Růženín):
"Ano, EU řeší problém se sociálně vyloučenými muslimy a především s radikálním islámem, ale řeší ho už třeba dvacet let a ačkoliv se jí, na rozdíl od nás, bytostně dotýká, není rozhodně tak žhavým tématem, jakým se zdá být v české společnosti. Čím to může být, že ČR, bez muslimů a uprchlíků, je nejvíc odmítající islám, muslimy a také pomoc uprchlíkům ze zemí EU?
A čím to je, že jiné země žijící s početnou muslimskou menšinou, hostící statisíce uprchlíků a dokonce už i zaživší islamistický terorismus, jsou mnohem méně vyhraněné proti imigraci, než země těchto jevů neznalé? A čím to je, že se po okupaci Ukrajiny Ruskem vyrojilo po celé východní Evropě tolik věrozvěstů, kteří tehdy, a vlastně dodnes, nevnímají jako žádný problém ruskou hybridní válku proti východní Evropě, která už prokazatelně probíhá, (viz několik posledních výročních zpráv BIS), ale naopak velmi akcentovaně varují před islamizací a uprchlickou krizí, která zde neprobíhá a nikdy neprobíhala?"
http://patak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594238

Typické je, že pod článkem hned nastoupili "vlastenci" do boje...
A náš Vltavín? Jako by do dubu mluvil... Mirek už předevčírem trefně poznamenal, že od jisté doby mluví turecky = šíří tady Erdoganovu předvolební propagandu. Ale jestli přestane vycházet na ulici, jeho škoda. Mě teda vůbec nepřesvědčil :o)

Nahoru

Erdogan říká turecky: Evropané v EU, půjde Vám o život

Pane Tichý jste zcela mimo. Vltavín nic neříká. Vltavín uvádí pouze to, co říká president Turecka, president země, která má druhou nejsilnější armádu NATO, náš spojenec..
Nic víc , nic míň. Je to velmi smutné a nelze to bagatelizovat.
T.Erdogan říká: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život.

Pro Vás ještě jednou:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432829-erdogan-dal-vyhrozuje-evropane-jsou-na-scesti-a-pujde-jim-o-zivot.html
Erdogan dál vyhrožuje: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu znovu kritizoval evropské země za postoj vůči dění v jeho zemi. Při setkání s novináři prohlásil, že Evropa je na nebezpečné cestě, a pokud ji neopustí, nebudou její občané nikde na světě v bezpečí.
„Vyzýváme evropské země, aby dodržovaly demokracii, lidská práva a svobody,“ řekl ve středu turecký prezident. Dodal, že se Evropa vydala na nebezpečnou stezku.
„Pokud se budete dál chovat takto, tak žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí, jakmile vykročí kdekoliv na světě na ulici. Jakmile otevřete tuto nebezpečnou cestu, zaznamenáte velkou ztrátu,“ poznamenal Erdogan.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Mimo je ten, kdo říká, že pan Tichý říká, co vltavín neříká. :o)))

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Von nic neříká -

- jen opakuje? A pak že prej opakování je matka MOUDROSTI ???

Nahoru

Erdogan:žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí,tzn. i JT

pro pana Tichého ještě jednou (Erdogan , pane Tichý, vyzývá i Vás, i Vy zítra nebudete v bezpečí).

„Vyzýváme evropské země, aby dodržovaly demokracii, lidská práva a svobody,“ řekl ve středu turecký prezident. Dodal, že se Evropa vydala na nebezpečnou stezku.
„Pokud se budete dál chovat takto, tak žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí, jakmile vykročí kdekoliv na světě na ulici. Jakmile otevřete tuto nebezpečnou cestu, zaznamenáte velkou ztrátu,“ poznamenal Erdogan.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432829-erdogan-dal-vyhrozuje-evropane-jsou-na-scesti-a-pujde-jim-o-zivot.html
Erdogan dál vyhrožuje: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život

Kdyby řekl něco podobného Putin, to by byla mela

Zpráva z dneška:
Po londýnském atentátu v krátké době přichází další informace o možném útoku automobilem. V autě se našly zbraně.V Antverpách se dnes dopoledne muž označený policií jako "člověk ze severní Afriky" pokusil autem najet vysokou rychlostí do nákupní zóny.
Uvedla to belgická policie, podle níž ve spolupráci s armádou pachatele policisté zadrželi. Policie na místo vyslala posily a ve městě byli rozmístěni vojáci.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Sevgilisi, evlilik yıldızı, evlilik yıldızı, doğum günün kutlu olsun, kız kardeşi ve kız kardeşi. Cırcır böcek ilacı, Erdoğan.
Dal jsem to sem v turečtině. Teď to snad pochopí všichni, než přijde páté překopírování.

Nahoru

Re: Proti strachu Šest důvodů proč Turci nepatří do Evropy

http://zpravy.tiscali.cz/proc-turci-nepatri-do-evropy-294964
Proč Turci nepatří do Evropy

Konec pokrytectví, Turecko v Evropské unii nemá co pohledávat. Nejvyšší čas zpravit o tom Turky.
Evropská unie vede s tureckou vládou rozhovory o vstupu země půlměsíce do bruselské Evropy. Odhodlá se konečně k tomu, aby Turky vykázala z unijní čekárny? Nebo snad osmadvacítka kapitulovala, když Turci pohrozili, že do Evropy pustí další statisíce uprchlíků?
Na místě není nějaké zmrazení či pozastavení přístupových rozhovorů, ale jejich odvolání.
"Přehodnotím náš vztah s Evropou," pohrozil před několika dny turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Na co Evropa čeká, proč nepřehodnotí ještě dřív svůj vztah k Turecku? Je přece jasné, že Turecko do Evropy nepatří – jak kulturně, tak zeměpisně.
To je šest důvodů, proč Turky držet na Bosporu a v Malé Asii:
1. Evropu pokládají za bazar
2. …a mají v ní pátou kolonu
3. Opovrhují demokracií
4. Vydírají
5. Masakrují Kurdy
6. Unii by převálcovali

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Tak atentát v Londýně nespáchal Arab, ale Brit. Jmenoval se Adrian Elms a narodil se 17. leté matce Janet Ajao, která žila na kuřecí farmě. Byl učitelem angličtiny.
Tady učitel musí mít čistý trestní rejstřík a v Britanii klidně učí člověk s kriminální minulostí, včetně opakovaného pobodání.
Více
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4344596/Life-Westminster-terrorist-Khalid-Masood-s-mother.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

btw k útoku se přihlásil Islámský stát

Pán Bůh nebo Příroda nás vybavili jak xenofobií tak i altruismem. Oboje jsou mechanismy chování, které jsou sociálně potřebné pro přežití. Jsou jimi vybaveni živočichové i lidé. Je to jen o míře. Když si představíte Gausovu křivku tak nalevo jsou extrémní altruisté a napravo extrémní xenofobové Obojích je velmi málo a oba tábory xenofobních i altruistických extrémistů rozumnou většinu jenom štvou.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ta Gausova křivka by měla něco vypovídat. Co je zajímavé (pokud jste včera poslouchal debatu v Britském parlamentu, nebo názory v Německu), že v těchto zemích, kde jsou běženci i muslimové, se výrazně posunuje do leva. Naopak u nás, v Polsku, Maďarsku, Slovensku, kde nejsou, se posunuje do prava. Není to proti přírodě?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Polsko, Maďarsko a Slovensko jsou zajímavé země s jedním společným fenoménem. Sami jsou zdrojem imigrace, respektive mají velké počty svých obyvatel v zahraničí. Maďaři k tomu přišli jako slepí k houslím po Trianonu. Poláky a Slováky vyhnala z vlastní země chudoba + u Poláků speciálně zasáhly ještě změny hranic po 2.sv.v. To, že sami mají tolik vlastních občanů v zahraničí, je myslím hlavní zdroj jejich odporu vůči imigrantům. My jsme na tom trochu jinak, v české kotlině se uživíme a máme zde i dost imigrantů, se kterými v pohodě vycházíme. Nezapalujeme střechy tak často jako Němci, kteří nás neprávem kritizují a nejsou s to pochopit stanovisko Visegradu ke kvótám. Stanovisko determinované i fenoménem výše.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Neřekl bych, že u zemí V4 je vysoká emigrace oproti západním zemím. Našel jsem, že Čechů žije v zahraničí 2-2,5 mil. A Velká Británie může být příkladem emigrace do celého světa, stejně jako Holanďané, Němci atd. Viz USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland atd.
To zapalování střech a útoků na cizince je daleko více na územích bývalé NDR než SRN. Proč?
Žili jsme hodně dlouho v totalitě, založené na strachu obyvatel a neustálém pocitu obav z nepřátel (vnějších i vnitřních) a to vykonalo své.
Žili jsme izolovaně za železnou oponou a viděli jsme tak akorát Vietnamce, či Kubánce. Známe je a nebojíme se. O kriminalitě Vietnamců by se dalo napsat také mnohé, ale vidíme je jako milé, vstřícné lidi.
Už jste viděl uprchlíky, muslimy, hovořil jste s nimi?
Zato strach z nich, živený i politiky očekávajících plus body, je nám předkládán ze všech stran.
Ta debata v britském parlamentu byla pro mne jak z jiného světa. Nesla se v duchu asi toho, co vyjádřil jeden poslanec-muslim. "Ten člověk není jeden z nás, to není naše víra".
A stanovisko V4? Když chceme ty stovky miliard, tak bychom měli taky něčím přispět k řešení společných problémů.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To že jsme nepřijali kvoty neznamená,, že nepřijímáme uprchlíky. Kvóty jsou bruselská drzost. Povolení k pobytu je a bude vždy národní kompetencí, nikoli bruselskou. V4 přispěla uzavřením balkánské cesty. Přispíváme finančně Jordánsku. Že by u nás byla větší xenofobie než v Německo je úsměvné.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kolik jsme těch uprchlíků přijali?
Státy V4 zastavili balkánskou migraci? Když byly tisíce migrantů v Maďarsku, mohli to vzít na Slovensko a Čechy. Zoufalou situaci vyřešila Markelová tím, že jim vyjednala průchod do Německa. A naše uznání? Hoax o tom, jak Merkelová pozvala všechny migranty do Německa, tak ať si je tam nechá. Asi tak. Moc úsměvné to není.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Proč nejsme cílovou zemí pro uprchlíky z bývalých kolonií je určitě zajímavé téma se spoustou historických perliček. My jsme cílovou zemí pro migranty z jiných částí světa a počet cizinců s pobytem u nás neustále stoupá.
Nejsme žádným xenofobním státem, jak je nám podsouváno.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Je pravda,že nejvíc jsou slyšet a vidět ti z levé nebo pravé strany toho gaussiánu,jak Bon in Bor popsal. Někdy se i u nás "roztomile " useknou jako třeba ti Turci,kteří nedávno místo nizozemských vlajek pálili francouzské .Trikolora jako trikolora,že.
Dnes při průjezdu amerického a britského konvoje měl nějaký Čech na autě napsáno War is ower.
Hezký večer.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ty trikolory jsou stejně zajímavá věc. V listopadu 89 měla třetina ovčanů trikolory francouzské, třetina holandské a třetina trefila správné pořadí barev a směrovou orientaci pruhů.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ono je to složitější. Stran té xenofobie bych přinejmenším rozlišoval mezi státem a společností (veřejností). Taky bychom si mohli vyprávět, jak náš vztah k cizím závisí nejen na tom, jak se ti kteří cizí chovají, ale taky kterými cizíme jsme cíleně strašeni a kterými ne. Které desetiletí známe, včetně třeba z osobního kontaktu, a které ne. A samozřejmě o mnohém jiném. V neposlední řadě i o tom, že bychom se nad kritikou měli zamýšlet a ne ji a priori odmítat. Umět tohle je konec konců svého druhu komparativní výhoda. Vždyť kritika je mimo jiné informace zadarmo, i když někdy šifrovaná.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) k narozeninám EU

Macháčkův jubilejní komentář stojí za přečtení:
http://www.lidovky.cz/k-sedesatinam-evropske-unie-dps-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A170327_123807_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

V textu nepřehlédněte link na tuhle 6minutovou řeč Guy Verhofstadta mj. na téma, jestli potřebujeme více, nebo méně Evropy:
https://www.facebook.com/NovaEvropskaUnie/videos/1609175785763474/?pnref=story

Nahoru

Re: Proti strachu (6) něco to připomíná

Robejšek to vidí takto....
a pro Vás ještě jednou pane Tichý....
http://gif.zlatkovsky.cz/zbran.gif

Nahoru

Re: Proti strachu (6) muslim v nemocnici

Tak zase obletělo video o údajném napadení nemocničního personálu ve Španělsku muslimem. Hit pro islamofoby. Jak se ukázalo, není to muslim, ale Rus v Novgorodu. V zemi, kde ročně umírá na 12 000 žen na domácí násilí.
https://medrussia.org/1919-velikom-novgorode/

Senátor Jaroslav Doubrava a poslanci Pavlína Nytrová, Jana Lorencová, Zdeněk Ondráček nebo Stanislav Huml zas u nás uvěřili, že zlá EU chce zrušit písmeno ř a šířilo to dál. Tak čemu se divit

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

S tím ř to byl asi před rokem dobrej troll. Doubrava s mlátičkou Ondráčkem-tam se nedivím,ale Lorencová je bývala novinářka, myslela jsem si,že více přemýšlí. Zdání klame.Třeba je pod vlivem chemtrails nebo iluminátů nebo trpaslíků.Ti mohou za všechno,potvory vlezou všude.Možná,že mají na svědomí i ten hackerský útok v Lánech. Zlé jazyky tvrdí,že bylo nejtěžší sehnat disketu 5,25....

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Okamurovci a Zemanovci

Jeden bloger, pan Máca, se rozhodl k sociálnímu experimentu s Okamůrovci a Zemanovci. Vyprovokovala ho sdílená fotomontáž Chebského nádraží a indického vlaku plného lidí doprovázený textem "Toto jsou migranti z Německa, které k nám vyhostili! A ČT mlčí! " Co na tom, že na únorovém fotu jsou zelené stromy. Posílej dál !!!!
Výsledek 2180 sdílení, protože ČT o takové převratné informaci samozřejmě mlčí a skutečná "pravda" tak musí vyjít najevo až na Facebooku.
Udělal experiment
1. vložil fotografii vily Tugendhat s popiskem, že se jedná o vilu Kalouska v Bechyni a doplnil ji pro "vlastence" tak atraktivní rétorikou, že ČT o tom mlčí, důchodci nemají co do úst a na děti se musí sbírat víčka.
2. vyobrazil pražskou vilu bezprověrkového prezidentova kancléře Mynáře a byl nahrán do skupin k zemanovcům s tím, že jde opět o vilu Kalouska
3. nahrál Zemanovu tvrz a opět tvrdil, že si ji koupil Kalousek
Kdo chce vidět, jak to dopadlo a jak tyto skupiny zbaštily tyto hoaxy
http://maca.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=596199

Závěr pana Mácy
Manipulovat a ovlivňovat mínění nemalé skupiny osob je neskutečně snadné. Stačí si vymyslet nějaký příběh, se kterým dotyční vnitřně souhlasí, který potvrzuje jejich předsudky a následně jim ho servírovat. Vezmou ho jako autentický a o nějaká "zbytečná" a jejich přesvědčení odporující fakta nemají zájem.
A to samozřejmě dobře vědí naši "vlastenečtí" politici a další tvůrci dezinformačních kampaní u nás i ze zahraničí a byli by hloupí, pokud by nevyužili hlouposti hlupáků. Jejich volební hlas má přece stejnou váhu jako hlas vysokoškolského profesora.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Když si uvědomíme, že ti, co takto skočí na každý špek a které zmanipuluje, kdokoliv si zamane, mají taky volební právo a rozhodují svým hlasem i o našich osudech ...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

... tak je zapotřebí jim volební právo odebrat, a ponechat ho jen naší "elitě": panu Drahošovi, panu Hudcovi ...

Co, pane doktore?!

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Chote, vy jste opravdu vizionář! Příspěvek pana Hudce upozorňuje na manipulaci veřejného mínění u lidí, kteří si neověřují informační zdroj. Vy také podsouváte někomu něco co neřekl, a jedovatá slina běží dál..... Nikde nečtu, že pan Hudec navrhuje někomu odebrat volební právo, natož, že se považuje za "elitu". Vzdělaní a slušní lidé, kteří nikoho nemanipulují , ale vyjadřují svůj názor , vám jsou asi opravdu proti srsti.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Je to věčné a vděčné téma, soudruhu Chote: "Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem" (nedoložený výrok Winstona Churchilla).

PS: http://forum24.cz/bolsevici-vsech-stran-kdo-nechce-referendum-treba-drahos-j-proti-demokracii/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Referendum je v zastupitelské demokracii cizí prvek. Hodí se pouze pro rozhodování lokálních záležitostí. Pan Drahoš má pravdu. Vážím si toho, že není populista a řekl to, co si myslí, i když věděl, že to jeho oponenti zneužijí k jeho dehonestaci.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Od počátku bylo jasno,že zejména ti,kteří se bojí,že by Zeman nebyl znovu prezidentem, budou prof.Drahoše dehonestovat pomocí" elit". Já nevím,ale já za elitu považuji jakéhokoliv člověka,který rozumí své práci, vystupuje normálně,je s ním normální řeč bez větších urážek a ponižování a veřejného zesměšńování ostatních. Měla jsem v ordinaci dosti pacientů,kteří byli pyšní,že jako dělníci se základním vzděláním ,čili asi dle pana Chota nepříslušníci "elit",mohli dát své dítě studovat,aby dosáhlo určitého postavení a možná se stalo i příslušníkem té dehonestované"elity". Vždy jsem jim držela palce, protože to nic jednoduchého nebylo a neníJá sama jsem to zažila,rodiče pracovali celý život v továrně,otec byl pak v době mého studia v plném inv. důchodu díky prodělané TBC . Elita neznamená povyšování se.Elita znamená dodržování základních a přirozených pravidel společenského chování a vědomí si vlastní důstojnosti. A je jedno,zda jsem třeba posunovač u drah nebo doktor filosofie.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Vidím to stejně. Přirozená elita jsou lidé samostatně myslící a mravně pevní. Bez ohledu na to, jaké mají formální vzdělání, pracovní zařazení nebo společenské postavení. Právě ale, že se sebou nenechají manipulovat, mají z nich nejrůznější manipulátoři strach a útočí na ně. Pomlouvají je, pokoušejí se je dehonestovat ze strachu, aby se nestali vzorem pro další.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

"Teorie elit vycházejí z faktu, že lidé jsou si biologicky a psychologicky nerovni. Tato přirozená nerovnost je základem nerovnosti společenské, která je také přirozená a věčná. Důsledkem je hierarchické rozvrstvení každé společnosti.
Hlavním činitelem hierarchické stratifikace je fenomén moci. Ta společnost dělí na dvě základní části:
vládnoucí třídu, tj. elitu
ovládanou třídu, tj. non-elitu.
Dle teorií elit je rozdělení společnosti na elitu a non-elitu historickým zákonem každé společnosti.
Většina teoretiků elit tvrdí, že elita si uchovává své dominantní postavení prostřednictvím kombinace nátlaku a manipulace.
Relativně malý počet příslušníků elity umožňuje jejím členům jednat společně, vědomě a soudržně. Procesy komunikace v elitě jsou snazší a její členové mohou být rychle zmobilizováni k formulaci politické linie a převzetí iniciativy.
Elita má výhodu ve své organizaci. To je v přímém kontrastu s „masou” obyvatelstva, která se většinou považuje za atomizovanou a neschopnou rychlé spontánní akce, není-li vedena nějakou elitou či „kontra-elitou”.
Elita většinou udržuje své pozice k uchování dominance. Rozhoduje o dosazování na vedoucí místa a může se pokusit zvýhodnit vlastní rodiny, příbuzné či přátele. Elitisté také často zdůrazňují význam ideologie v ospravedlnění elity a její držby moci, i když se stává, že elita v zájmu svého udržení použije nátlaku.
Elity vládnou velkou mocí, přesto nejsou vždy schopny si své postavení udržet. Pro teoretiky elit jsou dějiny záznamem střídání elit. Pád elity se obvykle vysvětluje selháním politické obratnosti či politické vůle. Běžným vysvětlením je, že elita může být čím dál uzavřenější a nemusí se jí zdařit otevřít se novým ideám a asimilovat nové členy. Hodnoty a priority elity tak narážejí na hodnoty a priority společnosti jako celku, což vyvolává vznik kontra-elity, která je schopna mobilizovat masu a najít v ní oporu pro nahrazení zavedené elity novou vládnoucí skupinou"

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To ale mluvíme každý o trochu jiných elitách.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To ano, nicméně pokud jdou jelita proti ovaru a koblize, jde o uchopení moci, jak je kompaktně popsáno v citaci z wikipedie.výše.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - přehled dějin islámu v Evropě

"Kvůli současné vlně islamistického terorismu stále více pociťuje Evropa (potažmo celý Západní svět) jistou dávku ať již částečně oprávněné či iracionální antipatie k islámské etnicitě, přestože se tyto projevy týkají především okrajové extremistické formy islamismu, jako je militantní džihádismus.

Zdaleka tedy neodpovídají většinovému mínění „běžného“ muslima, hlásícího se k tradici proroka Muhhamada a jeho učení zjevené ve svaté knize islámu – Koránu. Protože o islámu, především v řadách islamofobů, stále kolují různé dezinformace, hoaxy a nepravdy, zde je krátký přehled dějin islámu na Evropském kontinetu, dle odborných zdrojů."

http://manipulatori.cz/muslimove-v-evrope/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pěkný článek. Jenže politici neustále přesvědčují, že na vině je islám. A co muslim, to terorista.
Je to obdoba, jako kdybych tvrdil, že co Severní Ir to terorista a křesťanství - katolíci a protestanté, je zločinnou ideologií. A není to tak dávno (1998 ) co tam terorismus ustal. Jenom příslušníků bezpečnostních sil při potlačování střetů a bombových útocích zemřelo přes tisích. A civilních obětí bylo podstatně více.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - o "selském rozumu" kdysi a dnes

Doporučená četba k diskuzi o elitách (a o nás ostatních):

V televizi se mluvící hlavy, lobbisti a politici ... dovolávají velice často „selského rozumu“, díky němuž prostě člověk sám správně vše pochopí a rozhodne – a to v oborech, o nichž neví nic nebo jen málo. A tak se z prodavačů, kadeřnic, dělníků, horníků, sklářů, úředníků, učitelů, bankéřů, umělců, zahradníků a řidičů tramvají mají stát experti na všechny složité otázky bezpečnosti, zdravotnictví, technologií, vzdělávání, makroekonomiky či mezinárodních vztahů. A nikomu to nepřijde divné. Proč taky? Jsme přece hluboce přesvědčeni, že zvládneme pochopit, posoudit a rozhodnout i ty nejsložitější záležitosti, na něž specialisti musejí studovat mnoho let, jen díky jedné, té nejsilnější zbrani – selskému rozumu.

„Prosím odpovězte jednoduše – ano, nebo ne!“ tlačí novinář na politika a všichni předstírají, že veřejné rozhodování nemůže vypadat jinak. A politik, místo aby zodpovědně vysvětloval, že nic většinou není tak jednoduché, tváří v tvář selskému rozumu rezignuje. Jenže jak říká známé heslo – „Na každou složitou otázku existuje jednoduchá a špatná odpověď“. A selský (přesněji řečeno lidský) rozum, který má nejjednodušší řešení tak rád, často nejjednodušší řešení volí. I když nedávají smysl.

http://reportermagazin.cz/a/iBxWi/prokleti-selskeho-rozumu
Úvaha Jána Simkaniče stojí za přečtení celá!

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Nejvíce muslimů je v Moskvě a co Putin?

V Rusku je více než 30 milionu muslimů. V roce 2014 bylo v Rusku 8000 mešit. Mešita Cobornoy na Prospektu Mira v Moskvě má rozlohu 19 000 m2, Je čtyřpatrová mešita s dvěma 76m minarety. Záštitu nad mešitou převzal prezident Putin V Rusku je 60 muslimských škol, které navštěvuje 50 000 muslimů. Moskva je dnes největší muslimské město v Evropě (nepočítáme-li Istanbul), jen v samotné Moskvě je dnes více muslimů jako v celé Velké Británii. Žije zde kolem 2 - 3 milionů muslimů. V roce 2007 bylo v Moskvě otevřeno lékařské centrum, které působí podle práva šaría. Lékaři zde mají speciální školení a kvalifikaci, aby splňovali požadavky podle Koránu. V roce 2005 se Rusko stalo přidruženým členem OIC (Organizace islámské konference – „Organizace islámských států“) s deklarovaným zájmem o co nejrychlejší plnoprávné členství a přivedl ho tam právě Putin, za podpory Rijádu a Teheránu.

Oslavy Kuran Bajran - až 2 000 000 muslimů v ulicích Moskvy, terorista vedle teroristy :o)))
https://www.youtube.com/watch?v=xfKq57aBqac

Názory Putina to se asi mnohým líbit nebude
https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Překvapuje mne, že se zde neřeší volby ve Francii. Volby ve Francii jsou hodně svázány s terorismem a uprchlíky. Situace v Evropě je špatná a mám poněkud obavy, jak to tam dopadne.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To bude asi tím, že můžeme zatím jen čekat, jak Francouzi rozhodnou...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

hmmm, takový pasivní přístup bych u zdejších matadorů nečekal. Já osobně doufám, že volby skončí tak, že Francie v Evropě zůstane. Byla by velká škoda ničit EU. V následujících minimálně stu letech by už nic takového nevzniklo. I když EU je prohnilá a jestli chce nadále přežít, reformy jsou nutné, tak ale její základní myšlenka je úžasná.
Naopak, volby v Německu dopadnou pak doufám dobře ... :-)

Nu což, čekejme, jak Francouzi rozhodnou....

hezký nedělní podvečer :-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - pohled zpátky

Takzvaný „efekt Schulz“ se vytrácí. Sociální demokracie (SPD) přišla o svou baštu a německá kancléřka Angela Merkelová se svou CDU zřejmě zůstane u moci další roky – nejlidnatější Severní Porýní-Vestfálsko je totiž považováno za lakmusový papírek nálad před celostátními volbami v září. (konec aktuality)
Tak mě napadlo podívat se, jak naši regionální politologové prorokovali neslavný a rychlý konec kancléřky už loni v září:

No, nějak to holce nevyšlo: (odkaz na tehdejší volebni-vyprask-pro-merkelovou-v-zemskych-volbách) - Je to logické vyústění její politiky, nebo to je zase jen důsledek nesolidárního chování východu EU s ČR v čele? Co vy na to, zdejší neomylní?

Tak ji to Němci spočítali. Blíží se její Konec? Realisté říkají, že již brzy.

Já si prostě myslím, že je škoda, si neumíme chlapsky, popř. konkrétně u Frau Merkel i žensky :-) , přiznat, kde byly chyby, co jsme zvojtili, a pokusili se to odstranit. Že neumí podchytit lidi tak, aby věřili v politiku a EU.

Snake dance - Chřestýšší tanec - Merklová / Je to známá píseň - někdo jí předělal s Merklovou.
Mrkni na super video:...

Nezvládneme to, bojí se německá spisovatelka, která pomáhá uprchlíkům

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ prohlásil Schönborn s tím, že hrozí nebezpečí „zániku našeho křesťanského dědictví“. Pak požádal Boha o smilování nad Evropou, která už podle něj utrpěla ztráty, a to „nejen ekonomické, ale především lidské a náboženské“.

atd. Poučné... voliči v Německu asi vědí něco, co my tady dodnes nevíme?

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Dobrá zpráva z Rakouska

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/437992-rakousky-parlament-schvalil-zakaz-zahalovani-tvare-na-verejnosti.html

Rakouský parlament schválil zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Opatření je součástí „integračního balíčku”, který také konkretizuje způsob začleňování žadatelů o azyl do rakouské společnosti a ztěžuje agitaci ve prospěch šíření radikálních myšlenek. Pro zákon hlasovaly strany dosluhující koalice sociálních demokratů (SPÖ) a lidovců (ÖVP), napsala agentura APA.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Dobrá zpráva z Čech

Tady je zahalování tváří na veřejnosti zakázáno na veřejnosti dávno. Díky pravicovým radikálům a fotbalovým rowdies

Nahoru

Re: Proti strachu Arabové systematicky islamizují Kosovo

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438345-arabove-systematicky-islamizuji-kosovo-tvrdi-nemecka-vlada.html
Arabové systematicky islamizují Kosovo, tvrdí německá vláda
Bohatí Arabové systematicky islamizují Kosovo a přetváří ho v líheň islámského terorismu v Evropě. Činí tak navíc před zraky mírové mise KFOR. V odpovědi na dotaz poslankyně z německé strany Die Linke to podle serveru Deutsche Welle uvedla spolková vláda. Činí tak prostřednictvím imámů obracejících muslimskou komunitu v Kosovu na radikální wahhábismus. Na islamizaci se navíc podílejí i saúdskoarabské humanitární organizace.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

co voliči v Německu vědí, to ve Francii ještě asi nepochopili:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438545-zeny-z-parizske-ctvrti-se-kvuli-obtezovani-migranty-boji-vychazet.html

Já se sebekriticky přiznávám, že některým věcem a činům nerozumím...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)Při výbuchu zemřelo nejméně 19 lidí

https://www.novinky.cz/zahranicni/438559-pri-vybuchu-na-koncerte-v-manchesteru-zemrelo-nejmene-19-lidi.html
Při výbuchu na koncertě v Manchesteru zemřelo nejméně 19 lidí
Devatenáct mrtvých a několik desítek zraněných si v pondělí večer vyžádala exploze v multifunkční hale v anglickém Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande. Oznámila to místní policie, která výbuch do zjištění dalších podrobností vyšetřuje jako „teroristický incident”.

Nahoru