Poslanecké platy

Verze pro tisk |

to by mohlo být dobré téma,co říkáte?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Poslanecké platy

V těch je aspoň jasno. Mě by zajímaly ty doktorské.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

V těch je jasno? No,to je mi novinka!

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Mají normálně tabulkové platy, plus náhrady, které čerpají z větší části. Mají na můj vkus hodně, ale teď snad poměrně přehledně. Doktoři mají sice taky tabulkové platy, ale k tomu se jim platí noclehy v nemocnicích a polehávání se sestřičkami. Teď ještě vydírají pod heslem Náš exodus, váš exitus, takže budou dostávat stejné prachy a nocovat budou doma. Sestřičky s nimi stejně chtít polehávat nebudou, po tom, co se s nimi nechtěli rozdělit o ty dvě miliardy.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Ale vraťme se k poslancům a k poslankyním :-))

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Na to kolik jich je a jakou mají odpovědnost jsou ty platy (včetně náhrad) docela nízké. Na to co někteří předvádějí až až.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Když něčemu nerozumím, tak se zeptám: jak je to s tou zodpovědností poslanců?

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Zodpovědnost veškerá žádná.Oni si odhlasovali něco,čemu se pak velice divili.Ale to nebude o zodpovědnosti,ale o hlouposti.Kdyby něco podobného takový politik udělal doma,otřískala by mu to manželka o tu hloupou poslaneckou palici a já věřím,že se tak ve většině poslaneckých domácností stalo.Ale že by se jim rozsvítilo,tomu nevěřím.Chybí jim selský rozum.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Nemám rád tuhle kolektivní vinu. 200 poslanců není stejných.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Kafko, souhlasím, mezi námi to můžeme takhle rozumně posuzovat, jenže HISTORIE je nemilosrdná a ta parlament označí tak, jak ho označí.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Když něčemu nerozumím, tak se zeptám: nejsem si úplně jist, jestli je dotaz myšlen ironicky, nebo věcně. Ale pokusím se - obecně mají velkou odpovědnost vůči státu a každému občanu skrze zákony, které projednávají a schvalují. Samozřejmě vidím, že někteří poslanci jsou nezdopovědní, počínaje docházkou a konkrétní prací v plénu. Navíc nejsou odpovědní za, bohužel tak časté, legislativní zmetky. Tím samozřejmě nemám na mysli to, že mi ten který zákon nevyhovuje obsahem a důsledky - to je politická stránka věci, ale skutečnost, že dokážou "přehlédnout" třeba chybějící výši vyměřovacího základu a firmy se nyní se státem soudí.
Z hlediska odpovědnosti nejvíc postrádám, proti minulosti, v podstatě jakoukoliv reálnou možnost poslance odvolat - tedy mimo tzv. americké cesty. Ty by vyžadovalo změnu volebního zákona a "hochům a dívkám" se do toho evidentně nechce.
Jinak mi od soboty až teď před 10.00 začala jít wifina přes RIO média, takže sorry.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Poslanci žádnou zodpovědnost nemají.K čemu by jim pak byla poslanecká imunita ?

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Dotaz na odpovědnost byl myšlený ironicky, protože věcná situace je dobře známá. Ve skutečnosti nemají odpovědnost vůbec žádnou, protože odpovědnost není odpovědností, když není v případě chyb a zanedbání spojená s důsledky v podobě nepříjemností, o trestu ani nemluvě.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

V té jejich neodpovědnosti je potrestala sama jejich nadutost a to na zvlášť citlivém místě.Na peněžence.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

To je výjimka potvrzující pravidlo.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Bohužel,to je taková výjimka,která se vyskytne jednou za....20 let :-))

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Jak se jenom ten film jmenoval?

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Náš národ se naučil uznávat kolektivní vinu. Ono je to nejjednoduší rozhodování. Když křižáci upalovali Katary, také jejich vůdce pravil: Pobíjte je všechny, on už si to Pán Bůh roztřídí, kdo je vinen a kdo ne. Nejsme v prvé řadě vinny my samy, že jsme volili ty, kteří dnes sedají v Parlamentě? A chovali my bychom se jinak na jejich místě? Kdo dnes je čestný a .spravedlivý? Moc a peníze dokáži člověka hodně změnit.Ale na druhou stranu zůstává faktem, že naši poslanci mají stejné žaludky jako my. Proč by tedy měli mít desetinásobky naších platů? Každý člověk je odměňován podle odvedené práce. Ručíme, že naše práce je kvalitní, jinak bychom to poznali na platě. Pokud páni poslanci vytvoří svou práci zmetka, ať jsou za to také po právu potrestáni. A na druhou stranu odměňování za kvalitní a odbornou práci. Otázkou je, kdo by o tom rozhodoval.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Je zvykem šmahem odsuzovat práci poslanců jako celku. Mnohým ale uniká, že rozdají-li voliči karty tak, že vznikne po rozdělení mandátů patová situace, je nutné tvořit koalice, které jsou velmi křehké. Tomu odpovídají přijaté zákony vzniklé na základě kompromisů se spoustou pozměňovacích návrhů. Zákon, na kterém se shodne levice i pravice, nebo zákon odhlasovaný za pomoci přeběhlíků, nemůže být nikdy dokonalý. Řešením by snad byl většinový volební systém.

Nahoru

Re: Poslanecké platy

Řešením je snad monarchie,ale nikoliv nějaké demokratické volby,kde se může realizovat kdokoliv.Pak tu máme stádo poslanců nedefinovatelného charakteru a ty výsledky tomu odpovídají.

Nahoru