Partnerská města

Verze pro tisk |

Tradičně k tématu Zaostřena zakládám diskusi ... kdyby se někdo chtěl chytit.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Partnerská města

Znáte svá partnerská města?
Navštívili jste je?
Má partnerství smysl?

Nahoru

Re: Partnerská města

No,hádám že hned další příspěvek bude o politice,Ukrajině nebo Putinovi.Každé téma je v těchto nesvobodných časech nebezpečné.

Nahoru

Re: Partnerská města

Na Ukrajině jedno město máme, tak mě by třeba zajímalo, jaká je právě tam atmosféra.

Nahoru

Re: Partnerská města

Takové výzvě se nedá odolat, pane Bárto :-)

Partnerská města České Lípy znám, byť jsem se přistihl, že zapomínám na Bardějov - asi i pro to, že je nejnovější družební město ...
Byl jsem, ještě jako místostarosta, v Molde a v Mittweidě.
Partnerství má smysl. Mnoho ale záleží na oboustranné aktivitě, aby se z toho nestaly jen reciproční výlety funkcionářů a vyšších úředníků. Je dobré zprostředkovat kontakty sportovců, umělců, ale třeba i škol na srovnatelné úrovni a dalších tak, aby se kontakty a poznání jiných zemí, ale hlavně poznávání, a snad i porozumění, lidí stalo běžným. To je, podle mého soudu, hlavní přínos a zároveň "běh na dlouhou míli".

Nahoru

Re: Partnerská města

Přidám se k panu Chotovi, aby se partnersví stalo živým a přínosným, chtělo by to jiné vzájemné aktivity než výměnné návštěvy vrcholných představitelů, jak píše výše. Ještě přidám navíc svou nedávnou zkušenost pro
ilustraci toho, jak vypadá partnersví v reálu v NB. V TIC po přednesení žádosti o pomoc, slečny jen koukaly a nakonec z nich vyšlo, že něčím takovým se vůbec nezabývají a nemohou mi pomoci. Poradily jen, navštívit muzeum,tam možná budou vědět víc. Bylo to shodou okolností více než před rokem a právě v tom týdnu
byl ukončen společný česko-polský projekt sklářských tradic,přesný název si nepamatuju a uskutečnil se výjezd těch pracovnic i představitelů města do Jel. Hory. Předpokládal bych, že nějaké i osobní kontakty snad mohly vzniknout.
V mém případě nešlo vůbec o sklo, ale o specializované technické odvětví. Nakonec to dopadlo tak, že jsem vyloudil aspoň jméno a kontakt na Muzeum skla v Jelení hoře, napsal česky, co potřebuji a dál nic.
Nikdo nic, tak si o partnersví měst myslím své . Snaha o spolupráci a skutečný kontakt není na žádné straně. Nakonec jsem tam zajel osobně, zcela mimo partnersví našich měst a našel si to na místě sám.

Nahoru

Re: Partnerská města

Teď přide jedna hezká aktualita o partnerství měst, ta by se mohla p. Bártovi velmi líbit . Ve středu v 17 hodin v novoborském divadle proběhne společná Akademie mateřinek NB a partnerské Kindergarten z Waltersdorfu. To je krásný příklad pro dospělé, že ? :-)

Nahoru