Obecní les v Okřešicích

Verze pro tisk |

Chtěl bych touto cestou poděkovat zúčastněným, hlavně Městu Česká Lípa a těžařské loby (asi Písky z Provodína), za zničení/přerušení letitého běžeckého okruhu v lese v Okřešicích. Po majstrštyku s rozhlednou na Špičáku nyní národu ukazujeme, jakým způsobem se dá využívat rekreační příměstský les. Rozježděné cesty od čtyřkolek a těžařská technika. Díky a za "Českou Lípu krásnější".

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Obecní les v Okřešicích

Lípa je krásné místo k žití :-) . Jinak se samozřejmě opět projevilo, že peníze jsou až na prvním místě.

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

Byl jsem v lesích od Okřešic do Srní, ale i na loukách podél obou železničních tratí letos několikrát, naposled v květnu a nic mi ztěžující cestu jsem neregistroval. Můžete upřesnit, kde ten okruh je?

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

Jel jsem tam nedávno. Jsem zvědav na ty rekultivace.

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

Současná devastace lesních porostů dosahuje neúnosné míry téměř všude, tedy nejenom ve zmiňovaných Okřešicích. Zde došlo spíše k lokálním škodám na lesních cestách z důsledku těžby písku, ale podíváme se kamkoliv v našem regionu narazíme na zplundrované a totálně zničené lesy.
Ekologičtí aktivisté brání vlastnimi těly těžbu na Šumavě a tady klidně dochází k nesmyslnému drancování lesů. Těžařské společnosti ničí naší přírodu a my se na to jen lhostejně díváme. Kam budou chodit naši vnuci za padesát let? Do botanické zahrady, kde se bude opatrovat jako vzácný exponát smrk nebo borovice? A dýchat budeme syntetický kyslík?

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

Wikipedie: Koncem 18. století byl podíl rozlohy lesů na celkové rozloze Česka pouze 23 %. Na počátku 2. tisíciletí dosahuje 34 % a předpokládá se, že do roku 2020 stoupne na 35-36 %).

Tomu říkám devastace...

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

Pro "Rákos":
Tak, tak ... , ale tady (původní příspěvek) jde spíš o konkrétní místo v jednom lese.

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

1. Srpen 2011 - 21:31 | Karel Doležal

Současná devastace lesních porostů dosahuje neúnosné míry téměř všude

Na to jsem odpovídal.

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

Budou-li Těžařšké společnosti pokračovat současným tempem, zaručuji, že v roce 2020 nebudeme mít 35% lesního porostu, ale 3,5%. Jaký má dopad rozsáhlé vytěžování lesů na počasí se můžeme už dnes přesvědčovat. Současně se zvyšováním automobilové dopravy, - zvláště kamionů se zvyšuje procento Oxidu uhličitého na úkor hladiny kyslíku. Za pár let budeme chodit jak Japonci s kyslíkovými maskami.

Nahoru

Re: Obecní les v Okřešicích

3. Srpen 2011 - 20:31 | Karel Doležal
Jaký má dopad rozsáhlé vytěžování lesů na počasí se můžeme už dnes přesvědčovat.

Vzhledem k letošnímu létu to vypadá, že čím více lesů vytěžíme, tím chladněji. Nebo to taky může znamenat, že ty lesy opravdu neubývají :-)

Nahoru