Nově zřízená poradna pro dlužníky

Verze pro tisk |

Tak to je informace. Tam všem dlužníkům poradí, jak podle insolvenčního zákona se zbavit části dluhů a zbytek zaplatí věřitelé dlužníků, kteří jsou odpovědní a dluhy nedělají. Podotýkám, že věřitel není vždy banka či nějaká společnost, ale i běžný občan, který dlužníkům nepůjčil ani korunu, přesto o své peníze přijde.

Z jakých finančních zdrojů se to vše financuje ? Klienti to mají grátis. Že by z našich daní?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

Kdoví, jak to je. Jedni známí si mi postěžovali, že nemají peníze na vánoce, protože jim banka nabídla výhodné sloučení všech dluhů do jednoho a museli uhradit poplatek cca 20.000,- korun. Když jsem se ptal na tu "výhodnost", sdělili mi, že budou platit měsíčně o něco méně než předtím. Ptal jsem se, o kolik měsíců nebo let déle a oni na mě koukali telecíma očima. Myslím si, že to s tou finanční gramotností je u nás opravdu na pováženou.

Také jsem naletěl, naštěstí nešlo o desetitisíce. Složil jsem asi 70% ceny zboží, zbytek mi půjčili na vysoký úrok a slíbili případné opravy zdarma po nějakou dobu. Až potom jsem zjistil, že úroky si nepříčítali z těch půjčených 30%, ale ze 100%. Nejdřív jsem viděl rudě, ale pak jsem študoval mnohostránkovou smlouvu a zjistil, že se kryjí těmi "případnými opravami".

Jako Terry si myslím, že předluženost (kvůli lichvářským formám) se bude řešit z našich daní. To je těm kleptokratům podobné.

Nahoru

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

Než nějaké poradny pro dlužníky,nebylo by lepší chytit banky pod krkem?Vždyť těm "institucím" se daří pouze z těch poplatků.Vůbec nemusí nějak zvlášť hospodařit.Toto je taky jedna z příčin současné krize.Mají své jisté!

Nahoru

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

Dark Side:
že půjčují banky mě je celkem jedno, je to jejich věc že přijdou o část svých zapůjčených peněz, ale já jsem nikomu nic nepůjčil a přesto o část svých peněz přijdu, protože dotyčný dlužník neplatí příspěvěk za služby spojené s užíváním bytu. A soudní cesta je zdlouhavá, exekuce toho moc nevyřeší, aspoň v našem případě.
A nyní jim budou ještě radit jak neplatit své dluhy, což jim insolvenční zákon umožňuje. Chce se mi z toho ........!!! A ještě se tím chlubí v i-novinách.

Nahoru

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

Radím totéž,co v případě bank - chytit pod krkem dlužníka.

Nahoru

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

Darku, není pro ně snažší chytit pod krkem daňového poplatníka?

Nahoru

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

To se stalo v tom okamžiku,kdy ten chudák zaměstnanec byl nucen mít u banky účet.Kde jsou ty časy,když jsme dostávali peníze na ruku.

Nahoru

Re: Nově zřízená poradna pro dlužníky

A kdysi dokonce každý týden. Jak to zjednodušovalo finanční gramotnost!

Nahoru