Nová reklama na Kofolu

Verze pro tisk |

Zaregistrovali jste reklamu na bylinkovou Kofolu? Co na ní říkáte?

Synopse:
Ve škole, ve třídě. Hodina biologie. Student ve věku tak 17 až 19 let je u tabule zkoušen z rostlin, bylin. Neví. Snaží se zabavit celou třídu, sní biologický materiál - bylinky. Na to je profesorkou oznámkován za pět a je mu oznámeno, že je po škole.
Střih. Žák otevírá dveře kabinetu a s provinilým výrazem vchází dovnitř. Tykáním oznamuje, že své profesorce biologie donesl nové byliny. Profesorka se otáčí a tykáním ho napomíná, aby jí příště neníčil pomůcky. Poté se na sebe vrhají, objímají se, líbají se, na konci asi i souloží. Reklama končí se slovy:" Z bylinek nemůže vzejít nic špatného."

Originální video zde: http://www.youtube.com/watch?v=xHvRnuwUJK4

Mne osobně to uráží. Dle mého to má pouze provokovat a vyvolat tyto reakce, mediální pozornost. Laciné a hloupé. Reklama vyobrazuje nemorální a protizákonné jednání. Nedokážu si už vůbec představit, že by to třeba nebyla učitelka, ale učitel, že by to nebyl student, ale studentka.

Mělo být toto vůbec vpuštěno na obrazovky? V jakém to běží čase? Kdo je cílová skupina? Jaký to má vliv na mladé lidi?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Nová reklama na Kofolu

Tebe to uráží? A co mají říkat učitelé :o)))? Podle mě je ta reklama trapná a musel ji natočit primitiv. Ale je možné, že jsem na to jako učitel citlivější. Koukal jsem na ni s otevřenou pusou a myslel si, že je to nějaký Čtvrtníčkův vtip na hraně vkusu.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Zahlédl jsem to a nelíbí se mi to.Takových reklam je víc.Ne zrovna se sexualním podtextem,ale stejně blbých ba blbějších.V reklamě se živí hodně primitivů a taky dost těch z orientu :-)

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Hmmm, souhlasím. I podle mého názoru je to tak "trochu" za rohem. Účel asi splní, když ji rozebíráme i tady, ale úroveň ...?

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Také jsem na to koukala, cože to má jako znamenat... Vždyť ta reklama v podstatě tvrdí, že je normální, když spolu učitel/ka a student/ka něco mají... Kdysi, pokud se nepletu, z poměrně podobného důvodu zakázali reklamu na Fidorku, jak tam ta malá holčička rozbila výlohu a v dalším případě rozbila sklo auta, aby se pro Fidorku dostala - když musíš, tak musíš...

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Blbých reklam je čím dál víc. Například ta, jak v luxusu žijící andělské dítě se pomatlá poživatinou a hodná maminka s vizáží půvabné fotomodelky s usměvem předvede prací prostředek, který to spraví. Když si moje děti z nedbalosti potřísnily oděv, vyfasovaly lavor a strouhané mýdlo, aby se alespoň pokusily škodu napravit. Dnešní děti zblblé těmito reklamami by asi při uplatnění naší výchovné metody použily Linku bezpečí.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

a ještě - vždyť ta kofola ani není k pití ! Proto ta šokézní reklama.Já osobně si dám radějí coca colu,ale s rumem.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Pokud se domníváte, že mizerný produkt potřebuje šokézní reklamu, pak by jste do toho musel zahrnout i tu Vaši coca colu. Ještě mám v paměti příjezd jejich vánočního kamiónu na českolipské náměstí, přes které jsem nemohl dostat domů. Ohromné davy natěšených dětiček s hysterickými maminkami se nemohli dočkat příjezdu skutečného Santa Clause, aby se s ním mohli vyfotografovat, nebo ho dokonce navštívit přímo v jeho cocacoláckém pokojíčku a pošeptat mu svá přání. A všude v adventní době reklamy na tento boží produkt. Ježíšek tu v souboji se Santou těžce prohrává. To člověk mého ražení, kterému nevnutili ani dědu Mráze, nemůže přežít, jedině, že si ten rum míchá s coca colou v poměru 1:1. A s dětmi bych se šel raději podívat do lesa na kofoláckýho kance.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Já si coca colu nespojuji se žádnou reklamou.Ber to tak,Alane,že vidím ten nápoj v regále a vedle je ten rum.Chutná mi to! Nějaký vánoční kamion s natěšenými maminkami a dětmi je mi glanz pr.el.Já věřím,že ten Ježíšek to nepotřebuje vyhrát.Vánoce nejsou svátek fotbalových dementů.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Ta reklama je pitomá sračka, stejně tak jako Coca-cola.
Jediné pravé potěšení je točená Kofola. Ovšem ne všude ji umí řádně načepovat.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Nová doba, nové normy. Asi bude ještě hůř.

Všimli jste si, že rum (starý dobrý, dnes jmenovaný Tuzemák, Konzumák, Bernardýn...) reklamu nepotřebuje?

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Taková dobrá Moravská slivovice reklamu nepotřebuje a spousta jiných věcí,Dobré věci se prodávají samy.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

K věci, prosím.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Jenže spousta lidí na tu reklamu kouká a je jí ovlivněna. Vůbec jim nepřipadá divná. Spousta lidí taky kupuje Blesk nebo Aha. To jsou podobné srágory.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Pane Bárto, divím se, že vás to pohoršuje. Je přeci veřejné tajemství, že řada (bývalých) učitelů z českolipského gymnazia souložila se svými studenty (během studia, nikoli po maturitě). Stejně tak je celkem běžné, že řada trenérů v různých sportovních oddílech souloží se svými nezletilými svěřenkyněmi. Přijde mi to takové české (netvrdím, že správné!), stejně tak jako Kofola :))

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Ale to přece neznamená, že mě to nemůže pohoršovat. Myslím jak ta reklama, tak chování zmiňovaných kolegů.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Tvůrci reklamy z Vás mají určitě radost. Není smyslem reklamy, aby si jí někdo všiml, aby vyvolávala emoce? Mě zrovna tahle reklama vůbec neurazila, navíc Kofolu mám ráda. Mimochodem nevím jak vy, ale každou reklamu vidím spíše omylem. Odcházím nebo přepínám - živím, takže si to můžu dovolit :-)

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Tady ani nejde o to, koho z nás a jak hodně tahle reklama pohoršuje. Spíš se divíme, že není žádná reakce od mravokárců.
Půjde-li to takhle dál, uvidíme například za rok víc. Mladík rozřízne dívce břicho mačetou, zaloví mezi šedými a kouřícími vnitřnostmi, zaryje do nich ústa, hlasitě vysrkne a pak, celý zakrvácený, prohlásí usměvavě do kamery: "Mňam. Pro Kofolu udělám všechno." A hlasitě si odříhne.

Možná pak budou někteří kritizovat, že tak ohavně krkat nemusel.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Máte ještě více podobných námětů? Kam na ně proboha chodíte? V psychologii se učí, že centrálně vytvářené obrazy, neboli představy, nejsou považovány za skutečný, ale za vnitřní obsah psyché člověka. Představa může být názorným obrazem něčeho, co nepůsobí v daném okamžiku na naše smysly, co však je založeno na minulé zkušenosti člověka. Ale možná jste jenom shlédl příliš mnoho krvavých hororů.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Nebo příliš mnoho reklam. :-)

Ale vážně: těchto obrazů je plná historie a také pohádky. Například Zlatý kolovrat. Nebo Karkulka. To, co tam udělali vlkovi, to je přímo sadistický horor. On i ten Pejsek a kočička uvařili dort, po kterém bylo velkému hafanovi hodně špatně.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Dnes mě poslali učit do čtvrtého r. tema počasí.Hodina fajn,nakonec jsem si připravil dva šoty,co taky může způsobit.Ničivé tornado,hurikán Katrina.Zničené domy,nešťastní lidé.Byl jsem šokován.Děti se smály až málem padaly z lavic.Příště s nimi o tom promluvím.
Co asi ovládá jejich minulou mysl?

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Tvůrci reklam vyrostli na Pokémonech a spol.Karkulku s vlkem ani kočičku s pejskem neznají.Takže já věřím,že té Šťouralovy vize s těmi vnitřnostmi se dočkáme.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Doufám jen,že to bude reklama na něco chutnějšího,než je Kofola.Například Kofila :-))

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Dotaz na růženína: Ty dva šoty byly filmové dokumenty nebo to byly Vámi zahrané scénky? Viděl jsem totiž zahranou vichřici v podání divadla Ivana Mládka a taky jsem u toho řval smíchy.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Pro příklad, jak se posuzuje vhodnost či nevhodnost vysílání, ukázka ze zápisu jednání RRTV - Listopad. Zápis je poměrně detailní.

Celá verze zde - http://www.rrtv.cz/cz/files/press/TZ_22_11.pdf

Domnívám se, že právě reklama na Kofolu bylinkovou je přesně ten typ reklamy, na níž by pasovala kampaň - Vaše dítě, vaše televize, vaše zodpovědnost- viz: http://www.rrtv.cz/cz/static/prehledy/medialni-gramotnost/televizni-kampan-rrtv.htm

Ukázka str.9:

Rada dle § 5 písm. a) a f) a § 59 odst. 1 zákona č. 231/2001 Sb. upozornila
provozovatele FTV Prima, spol. s r. o., IČ: 48115908 se sídlem Praha 8 – Libeň, Na
Ţertvách 24/132 na porušení § 32 odst. 1 písm. g) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se
dopustil odvysíláním pořadu Sběratelé kostí, (řada II, díl 4, název Blondýna ve hře) dne
10. března 2008 od 15:40 hodin na programu Prima televize, který obsahuje příběh
odehrávající se v sugestivně vykreslené atmosféře strachu, násilí a promyšleného
psychického teroru. Velká pozornost je věnována abnormálním projevům
psychopatického vraha a jeho promyšlené snaze o manipulaci s lidmi. Časté jsou
verbální projevy popisující utrpení obětí, v nejednoznačném závěru lze rozeznat
částečné vítězství zla v podobě psychicky zdeptané antropoloţky, ve které se vrahovi
podaří probudit pocit viny, neboť díky jeho informacím vypátrala a posléze byla
donucena zastřelit nebezpečného násilníka. Kromě toho je divák svědkem opakovaných
drastických zobrazení zohavené mrtvoly a rovněţ výjevů explicitně násilnického a
sexuálního chování. Jedná se například o pohled na dívku pověšenou hlavou dolů, na
scénu, kdy zatýkaný muţ sleduje v televizi porno, coţ je i bez přímého zobrazení nahoty
zřejmé zejména ze zvukového doprovodu, a dále o scénu zatýkání vrahova komplice,
který se snaţí ubít policistu ţeleznou tyčí, a který je následně zastřelen hlavní hrdinkou.
Takovéto scény mohou děti psychicky traumatizovat nebo přispívat ke sníţení prahu
jejich citlivosti při vnímání násilí. Lze důvodně předpokládat navození pocitů strachu,
úzkosti u nezletilých diváků, či naopak posílení sklonů k agresivnímu chování u jedinců
z rizikových skupin, odvysíláním tak došlo k ohroţení zejména psychického a mravního 10
vývoje dětí a mladistvých. Rada provozovateli televizního vysílání stanovuje lhůtu k
nápravě 7 dnů od doručení tohoto upozornění.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Bylinky to je věc - autor reklamy a všichni kolem byli asi z hulený. Ta reklama se vysílá již delší dobu. Mě se nelíbí a měla by se přestat vysílat. Naznačuje, že je normální se líbat s kantorem a možná i více. Je také možné, že jim ty bylinky upadly pod stůl. Na druhou stranu zase musíte uznat, že ten "francouzák" byl kvalitní. Mě reklama neživí a tak makám do práce.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Na bylinky jsem alergickej,vystačím si s kořením.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Stále přemýšlím, kolik hříšníků je zde mezi Vámi, reklama o lásce Vás vytáčí, dobře příliš blízký vztah učitelka a student, říkám si, je to závist, zkušenost nebo jen ubohý moralismus? Reklama není zrovna nejlepší, učitelka je krásná, takže muži si pohled na ni určitě užili. Ale ať kamenem hodí ten, který nikdy nezhřešil, kolik jich je mezi Vámi? Tohle Vás demoralizuje? A co třeba znásilňování lidí v Africe? Hladomor? Obchod s bílým masem???? Však řešit reklamy je přeci mnohem jednodušší a zajímavější.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Otázka nestojí zda někdo nezhřešil,ale zda to honem presentovat ve sdělovadlech a pokud možno na tom ještě vydělat.To je na tom to nemorální.Nikdo není svatej,ale co je moc je příliš.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

@hunny: Argument - "...učitelka je krásná, takže muži si pohled určitě užili" je scestný. -> Resp. tím chcete naznačit, že pokud by v reklamě podřezávala těhotné matky v průchodu a byla u toho krásná, tak je to ok? Vím, že nechcete, ale radši se s takovýmto odůvodněním jako "raison d'être" této reklamy vůbec neohánějte.

Jak řiká Dark Side, otázka nestojí kdo a kolik lidí zhřešilo.

PS: Já přispívám už 6 let, každý měsíc, dvěma sty korun na Člověka v tísni. Je to ode mne vykupování pocitu vinny? Nebo je jednodušší jakékoliv téma shodit s tím, že jsou větší problémy- témata v Africe?

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

tak te dostali Milane :-) 

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Jistě jsou (byly a budou) daleko horší věci než reklama na Kofolu. Ale pravou Sodomu - Gomoru dělá právě souhrn maličkostí, které snižují morálku každého jednotlivce ve společnosti. Před deseti lety by tahle reklama vyvolala alespoň malé pobouření, navzdory krásné paní učitelce. Jde tedy o to, že co vyvolá pobouření dnes, bude za deset let prd. Co nás tedy čeká za budoucí společnost? Budeme na ulici v klidu překračovat hnijící mrtvoly? (Tento obraz, prosím, vychází z podvědomí, vyvolán realitou dokonce i současné Indie).

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

Zatím jsou aktuální pouze politické mrtvoly,které hnijí na Floridě.

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

:-)

Ještě, že tak.

Nahoru

Všichni moralisté se dočkali :-)

http://www.novinky.cz/ekonomika/254645-reklama-s-ucitelkou-libajici-se-s-zakem-je-podle-rady-neeticka.html

Nahoru

Re: Nová reklama na Kofolu

zajímalo by mne ,proč ted řeší v TV problémy jistého kantora který souložil se svou studentkou! vždyt se v podstatě řídil jen dle této reklamy!! asi je to přece normální když rada pro r a tv vys ..s tímo škvárem nic neudělala!

Nahoru