Neplatiči za odpad

Verze pro tisk |

A ještě jedno téma si dovolím. Za odpad dluží lidé stále přes třicet milionů korun. Vím, že se město asi snaží, ale jak to vůbec mohlo dotáhnout k takové částce? To mi netvrďte, že mezi neplatiči jsou jen mrtví a sociálně slabí. Sociálně slabí? Co to je za pojem? když vytvářejí odpad, tak asi zase tak slabí nebudou.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Neplatiči za odpad

To sis tedy dovolil moc.Existují jistá tabu a tam nemá obyčejný smrtelník co šťourat.

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

Myslíš na mrtvé neplatiče nebo na živé?

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

Platit mají ti, kteří jsou přihlášení k pobytu. Nemá to nic společného s tím, zda vytvářejí odpad nebo ne. Mohou jezdit na dlouhé služební cesty, mohou odpadem topit v kamnech nebo můžou býti sami odpadem, který odpad nevytváří a tak dále a tak dále. Fakt je lepší se v tom nešťourat.

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

A to já bych si zase zašťoural. U nás v domě platí za výtah také všichni trvale bydlící. I kojenci. Přestože mají zákaz samostatné jízdy výtahem. Jestli by to neměli hnát až do Štrasburku, platit musí, jezdit nesmějí.

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

Už velký filosof Kalimero prohlašoval, že na světě není žádná spravedlnost. Tak třeba kojenec. Zkuste beztrestně jako kojenec pozvracet úřednici při vítání občánků. Kojenec si "odříhl", vy by jste byl "ožrala a výtržník".

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

Nevěřím tomu, že ti neplatiči nevytvářeli odpad. Zezkušenosti vím, že možná více než uvědomělí platiči. Ale znám i lidi, kteří se skutečně odpad snaží nevytvářet a snaží se placení vyhnout. Výtah kulhá jako srovnání v tomto případě, ale jinak asi patří do podobných nespravedlností. Obzvlášť pro ty, kteří bydlí v přízemí a jen tiše závidějí výhled těm z vyšších pater.

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

Pokud chcete vyjádřit, že průměrný neplatič vytvoří víc odpadu než průměrný platič, tak přitakám, i když sám tvrdím, že paušalizovat a průměrovat je víc než ošidné.

Jenže v tomto případě existuje druh neplatičů, který vytváří mnohem víc odpadu než "zbytek" populace. Tento druh během chvilky "vyrobí" odpad z nového odpadkového koše, z parkové lavičky, z vybavení vlastní domácnosti a tak dále. Tento druh nepochybně ovlivňuje zde probíranou neveselou statistiku.

Nahoru

Re: Neplatiči za odpad

Jen se podívejte kolik odpadků vyprodukují v Košicích na sídlišti Lunik,nebo v Chanově.Ale i jinde.Na čí náklady se jednou za čas ty hory bordelu odvážejí a likvidují?

Nahoru