Národní socialisté - levice 21. století

Verze pro tisk |

Tak bratři a sestry, kdo z vás se je chystá volit? A kdo za ně tady v Lípě může kandidovat?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Asi nikdo...

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Trochu poopravím.Národní socialismus,který k dokonalosti dovedl Hitler,je původně českým politickým směrem,který vznikl již 1897.V Německu se jím inspirovali teprve po IWW.Taky se Klofáč něco narozčiloval,že mu Hitler krade myšlenky.Není náhodou,že v r.1926 se rozštěpila a vznikla z ní též Národní obec fašistická,která díky 168 tis. hlasů získala 6 mandátů.
Jako první pochopili,jak se parazituje na státě a díky bratrům Stříbrným získávali finance na stranu okrádáním státu.Již v r.1920 vydávali české uhlí za anglické a draze ho prodávali Českým drahám. Takové LTO té doby.Zajímavé,že Masaryka to nevzrušovalo,a bylo mu moc líto když byl donucen Stříbrný skončit ve funkci ministra.No jestli tam máte takovýho Paroubka s paplášsko diktátorskými sklony to nevím.Já příznivcem takových magorů nejsem

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak tady koukám, co nám pan Jiří Walter sděluje. Bylo dobře kdyby sdělil, kde získal informaci, že to Masaryka nevzrušovalo . Jak jsem již jednou uvedl, český čtenář nezná zkratku IWW a nenašel jsem ji ani na Seznamu. Jeho oblíbenou značku IIWW jsem našel na Seznamu na první stránce jednou a „Seznam“ mně na první stránce sdělil:

Našli jsme II.WW » Zboží.cz
• Helma Německá II WW 1 550,– Kč s DPH, Armywear.cz
• Wings of Power II: WW II Fighters 1 199,– Kč s DPH, highinthesky.cz
• Railwaymen II. WW II 380,– Kč s DPH, MPM
Další výrobky »

Bylo by také dobře sdělit něco o tom, jak se bratr Klofáč rozčiloval, že mu ten Hitler krade myšlenky. Stačilo by malou ukázku. Mne přímo fascinuje, že Hitler se někdy odvolával na české národní socialisty. Co já jsem četl, tak se odvolával na "Hilsnera", ale jeho příběh zasadil do Polska místo do Česka /tehdá Rakousko-Uherska/.

Pane Jiří Waltře ze Cvikova, mám z Vás „radost“. Skutečně by mne zajímalo odkud ty informace získáváte

Nahoru

Pane zastupiteli,

World War I (WWI) a World War II (WWII) jsou úplně běžně používaná slovní spojení a zkratky.
Stačila špetka pečlivosti a systematičnosti při hledání a mohl jste si zas jednu "vtipnou" ideologickou tirádu odpustit.

Nahoru

Re: Pane sledovateli

Pane Tichý, při troše pečlivosti a Vaší známé důkladnosti byste si mohl všimnout, že Jiří Walter ze Cvikova píše zásadně IWW, nebo IIWW.
Zatím co Vy i já uvádíme WWI, nebo WWII a to je poprvé, co jsme se v našem životě shodli.
Ještě jednou pod sebou.
Vy uvádíte WWI, neb WWII.
Já uvádím WWI,neb WWII.
Jiří Walter IWW,neb IIWW.

Když to zadáme podle pana Jiřího na Seznam" IIWW" vyleze nám:

Našli jsme II.WW » Zboží.cz
• Helma Německá II WW 1 550,– Kč s DPH, Armywear.cz
• Wings of Power II: WW II Fighters 1 199,– Kč s DPH, highinthesky.cz
• Railwaymen II. WW II 380,– Kč s DPH, MPM
Další výrobky »

Jinak já s tím nemám problém, ale mladá generace může tápat. Mně je jané že, IIWW je německá helma, při dodržování zásad / podstaná jména mají vždy první písmeno velké/ Helma Německá a je zametýno.

Nahoru

Re: Pane zastupiteli,

Před nedávnem jsem potkal Jana Tichého,vypadal velmi nezdravě.Vidouc jeho příspěvěk,ještě žije.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Přece nás nenechají tápat!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane zastupiteli Doškáři z Nového Boru!Začínáte být docela úsměvný.Na to ,že Vaše znalosti historie jsou na úrovni české propagandy učené na ZŠ v době totality jsem si zvykl.Hledejte si informace taky,přemýšlejte o nich.Je vidět,že se nějakých historických internetových nezúčastňujete.Správně je WWII,ale mnohdy se u nás vzhledem k Druhá. sv.v. používá i II.WW,viz třeba Armyburza.Možná vás i překvapí RAF nebo ID.Neva.
Ke Klofáčovi.Je Vám určitě znám jeho článek z 19,9.1939 otištěný ve Svobodném slově.Jmenoval se „Hitlerovský národní socialismus přijal náš titul."
Píše se mimo jiné...Leckterá Hitlerova hesla, a pravě ta dobrá, jsou docela bez obalu vypůjčena od nás...
Jinak pokud Vám dělám radost potěším Vás.Máte stejný přístup k historii jako TGM.Tomu vyčítal Pekař jediné...předem si stanovíte výsledek své studie a pak z historie vybíráte pouze to,co se hodí jako důkaz.
Možná taky víte,že britové odmítli poslat oficielní delegaci na oslavu 80.let TGM.Zdůvodněním bylo,že..., korupce v ČSR se stala druhem umění ....základ čs. politiky tvoří agresivní český nacionalismus .Zdroj Zeman, Zbyněk: Edvard Beneš. Politický životopis

Nahoru

Re: Pane zastupiteli,

Jestli Vám dělá radost něčí nemoc,dost to o vás vypovídá.Pokud je pan Tichý nemocný,přeji brzké uzdravení.

Nahoru

Toho "kolemjdoucího",

který neumí přechodníky (a přesto je nevhodně používá), nemusíte brát vážně. Zdravotní stav je zatím "přiměřený věku" (70) - tak to aspoň píše internistka :o)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jinak děkuji za článek v Mf Dnes ,který čtenářům přiblížil myšlenkové pochody Prezidenta Spolku BB.Dlouho jsem se tak nepobavil.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Rád se usmívám, pane Jiří Waltře ze Cvikova. Článek Ze Svobodného slova je zásadní argument.
Britové odmítli poslat na 80.. výročí TGM delegaci.
Měl byste přiblížit o co šlo. Jaké výročí TGM máte na mysli a uveďte konečně / endtlich/ odkud ty informace čerpáte.
Vyhýbate se odpovědi. Hezky po pořádku. Masaryka nevzrušovalo.. atd. Neutíkejte od tématu!
Pan Tichý alias Pták Kohák Vás z toho nedostane. Postavte se k tonu čelem . Odpovězte nejdříve na vzrušení či nevzrušení TGM, pak se vraťte k Britům,kteří odmítli 80. výročí TGM a odmítli účast. Atd... Step by step. Pomalu a v klidu. Vy to dokážete.
Panu Tichému přeji určitě pevné zdraví.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Opět Váš oblíbený postup.Podsouvat něco,co jsem neřekl.Já napíšu.. Oslava 80.let TGM.To snad pochopí i malé dítě,které se těší,že bude slavit 5 let.Vy z toho klidně uděláte 80...výročí TGM.Jestli napíšu Zdroj a odkaz,jedná se o renomovaného historika z něhož cituji.Tak to v diskuzích o historii chodí.
Afery první republiky jsou dnes běžnou součástí výuky dějepisu na středních školách.Podrobněji je mám dle vysokoškolských přednášek na Masarykově univerzitě :o)))) v Brně.Masaryk dokonce vyslovil lítost,že Stříbrný končí.Jinak pokud chcete trochu o tom něco vědět,tak třeba tady
http://hvezdny.mujblog.centrum.cz/clanky/Afery-I-republiky-66778.aspx
Je to i se zdroji pokud si to chcete prostudovat blížeji..Ta oslava Sylvestra na Hradě je taky kouzelná.

Nahoru

Kdo že to dotáhl k dokonalosti?

Jsem z toho jelen ( opět nabíjím). Tady jsem vytáhl pár perel z Vašeho diskusního příspěvku ze dne 16. Října 2011 - 18:51 | autor růženín- Jiří Walter ze Cvikova:

Národní socialismus,který k dokonalosti dovedl Hitler,je původně českým politickým směrem,který vznikl již 1897.
....britové odmítli poslat oficielní delegaci na oslavu 80.let TGM.Zdůvodněním bylo,že..., korupce v ČSR se stala druhem umění ....základ čs. politiky tvoří agresivní český nacionalismus

Není náhodou,že v r.1926 se rozštěpila a vznikla z ní též Národní obec fašistická,která díky 168 tis. hlasů získala 6 mandátů.
Jako první pochopili,jak se parazituje na státě a díky bratrům Stříbrným získávali finance na stranu okrádáním státu.Již v r.1920 vydávali české uhlí za anglické a draze ho prodávali Českým drahám. Takové LTO té doby.Zajímavé,že Masaryka to nevzrušovalo,a bylo mu moc líto, když byl donucen Stříbrný skončit.

Jinak mi dlužíte informace o poslanci Kreibichovi ze Cvikova, který to tomu Masarykovi nandal.
Pro Vás ještě sděluji, že jsem já i pan Tichý vstoupil do Československé strany socialistické v roce 1968, která navazovala na původní stranu národně socialistickou. My jsme do ní vstupovali s naivními představami, že ji vrátíme tam, kde byla před únorem roku 1948. Po okupaci jsem z ní vystoupil. Pan Tichý zřejmě také. V té době do ní vlezl, to je za hluboké normalizace, Jirka Paroubek. Po roce 1989 to nikomu v naší vlasti nevadilo a určitě ho příjimali i Britové! I Jiří Paroubek se hlásil a hlásí k odkazu TGM a k odkazu pana presidenta Beneše.
Jsou to věci!

Děkuji za informaci, že čeští fašisté vznikli kvůli uhlí a že to TGM nevzrušovalo, přesto že měl Stříbrného rád a vadilo mu, že Stříbrný musel odejít. Je to zamotaný příběh se smutným koncem.
Při svých příspěvcích neustále zapojuj do hry aotocenzuru. Doufám, že je to znát.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak tedy naposledy,pak se již opravdu neozvu - opakovaně jsem psal,že nejsem Tichý. Endlich( i to máte blbě napsaný) pochopte,že ne všichni jsme Gogo( to je z české veselohry,kdybyste náhodou hledal někoho s tím příjmením).
Přeji Vám hezký den.
P.S.Masaryk taky signoval zákon r.1927 o cikánech a jiných nepřizpůsobivých živlech. Najděte si ho,je na internetu,stačí si to zadat. Někdy máme o I.republice velké iluze.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Omlouvám se, ale nerozumím, pane Ptáku na co reagujete. Ano, endtlich je napsáno blbě.
Nebudu Vám vnucovat, že záměrně.
Je možné, že TGM podepsal zákon o cikánech a že Vy nejste Jan Tichý. V této republice je všechno možné:
I já Vám přeji hezký den a dlouhé zdraví!

Ještě jedna náhoda a záhada, ten pán, který to zjišťoval na tom výboru se myslím jmenoval Jan Tichý.
Re: Moje úvahy o živote
23. Květen 2011 - 14:34 | Pták Kohák
Slíbená citace z odpovědi Min. vnitra,odboru dozoru a kontroly veřejné správy. Dnes jsem si to vyzvedl na MěÚ N.Bor. Adresováno panu Robertu Uksovi, (redakčně smazána adresa), na vědomí MěÚ N.Bor Žádost o posouzení platnosti unesení zastupitelstva města Nový Bor č.0019/06/ZM36 a nájemní smlouvy č.441114457 o pronájmu hrobového místa. Odpověď se skládá ze 3 stránek( nelze zde celé opisovat ) a končí odstavcem: MV proto závěrem konstatuje,že v procesu přijetí usnesení dne 25.1.2006 č 0019/06/ZM36 NESHLEDALO POCHYBENÍ,jež by odůvodňovala dozorový zásah vůči městu Nový Bor. Soukromoprávní smlouva mezi městem Nový Bor a panem Walterem Trägrem o nájmu hrobového místa nepředstavuje z hlediska zákonu o obcích akt,který by podléhal dozoru z naší strany,přičemž otázkou její platnosti se může autoritativně zabývat pouze obecný soud. Konec citace. Podepsána Ing. Marie Kostruhová,ředitelka odboru. I předchozí odstavce,kde jsou vyvraceny právní argumentace pana Uksy,jsou zajímavé . Copak asi bude následovat- z odpovědi MV plyne,že se pan Uksa zřejmě obrátil i na Ministerstvo obrany. Vzhledem k tomu,že na semináři v r.2009 v Boru slíbil,že za pomoci ruského a srbského velvyslanectví nechá do 17.11.2009 pomník odstranit( jest nahráno),tak uvidíme, odkud přikvačí do Boru další osoby. POmník stojí,V Rusku je před volbami,třeba se bude někdo zviditelňovat... U nás zatím žádné nejsou,tak chroničtí uchazeči o euposlance nebo senátorská či prezidentská křesla, mají nyní pohov. Přeji hezký den Pták Kohák

Nahoru

Re: Kdo že to dotáhl k dokonalosti?

Vážený pane Doškáři z Nového Boru!Na vaše metody podsouvání nevyřčeného již nehodlám reagovat.Několikrát jsem na to upozornil přesto opět píšete..Děkuji za informaci, že čeští fašisté vznikli kvůli uhlí a že to TGM nevzrušovalo...informace o poslanci Kreibichovi ze Cvikova, který to tomu Masarykovi nandal.
Citace z odborné literatury považujete za perly,stejně jako dnes obecně známá historická fakta.
Jestli chcete,ověřte si u pana Randuse,že pořádám historické semináře,i akce living histori,kterých se účastní vysokoškolsky vzdělaní historici i erudovaní amaterští badatelé.
Nebaví mne ale vysvětlovat někomu,že 1+1=2,když ten druhý tomu věřit nechce.
Jestli se hlásíte k odkazu člověka,který se dopustil dvou velezrad jako ústavní činitel, k vám docela sedí.Já ne.Jistě vám něco říká Nečasova mise.Anebo radši věříte tomu...zní zvon zrady zvon,čí ruce ho rozhoupaly?Já to vím.
Mimochodem mezi historiky teď obíhá skutečná perla.Ideový program NS,jehož počátky lze nalézt již v době husitské/citace/.Tak to se můžem těšit na pěkný masakr.

Nahoru

Pane Bárto, mohl byste prosím příležitostně

potvrdit, že Pták Kohák přispívá z úplně jiné IP adresy, než je ta moje (90.176.175.*, známá z ČLD)? Možná to konečně pana zastupitele přesvědčí.
Místopřísežně prohlašuju, že jako důchodce mám doma jen jeden PC a nikam jinam kvůli zmatení stop nechodím. Ostatně se vždycky podepíšu celým jménem.
P.S.: Na "výboru" (správně MěÚ) jsem zjišťoval něco docela jiného, však jste taky tenkrát protestovali. Copak si to už nepamatujete?
Kdo + co + kdy si "zjišťoval" - to lze podrobně najít na stránkách MěÚ, netřeba hádat. Může si to ověřit každý, i pan zastupitel:
http://www.novy-bor.cz/cz/mestsky-urad/poskytovani-informaci/poskytnute-informace/

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

alias /lat./ jinak, jinak zvaný, vlastně...

Nepřijatelné je tvrzení J.Waltra o panu presidentovi E. Benešovi. Nesouhlasím.

Souhlasím s poslanci. Viz níže
Poslanecká sněmovna ČR přijala v roce 2002 poměrem hlasování 200:0 deklaraci prohlašující, že President Edvard Beneš se zasloužil o stát.

Nahoru

Re: Toho "kolemjdoucího",

p.Tichý,v češtině a v NB je dnes možné úplně všechno.Vždyť i Vaše aktivita je toho dokladem.Jo a internistky někdy milosrdně lžou.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

V té deklaraci je jedna nejasnost.O stát.Jaký?Pokud komunistický,pod přímým vlilvem Stalina,pak s tou deklarací souhlasím taky.
Nesouhlasit s tím,že se Beneš dopustil velezrady můžete,to je ale asi tak všechno.Při výročí Mnichova před třemi lety byla uspořádána velká konference historiků a lezly pěkné věci.Třeba
http://www.velezrada-1938.cz/
nebo přetištěný článek z rozhovoru v MfDnes
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2008112036

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak ale vážení, nezlobte! Neberte tady panu Vltavínovi paranoiu, však si ji už pár let pěstuje - obvykle tvrzeními, že ta či ona identita, jejíž projevené názory nekonvenují s jeho a tedy jsou špatné, je Jan Tichý, resp. Milan Bárta či jiný nešťastník, který mu právě leží v makovičce. To hrabání v archivech a vyhledávání špíny na kohokoliv, z koho cítí jen náznak nesouhlasu, pomlouvání po internetových diskusích (v reálu minimum posluchačů), to už je jen takový projev duševního problému, podobně jako vytváření dalších vlastních virtuálních identit, které pak zase virtuálně plácají po zádech nějakého Doškáře, aby si zvýšil sledovanost alespoň na síti. Úsměvné, takhle v předvečer výročí 17. listopadu.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Dobré sváteční ráno, pane /-í/ pallando. 17. listopad 89 nám otevřel cestu k svobodnému projevu. Bohužel, otevřel cestu i k neskutečnému kydání špíny na kohokoliv, ve vašem případě dnes na hlavu moji.
V případě pana Mgr. Šepse kydáním špíny na Ing. Arnošta, nebo na vojáka Rudé armády. Kydání špíny v mailech Mgr. Dvořáka na hlavu moji. Pan Mgr. Dvořák byl potrestán směšnou pokutu 1000 Kč .
Vrcholem " slušného jednání" bylo nepřijetí devadesátiletého brigádního generála Alexandra Beera,
Radou města NB.
Váš příspěvek patří do kategorie těch „slušných „/ paranoida, makovička, duševní problém, sledovanost na síti/.Vždy mne zajímá, kdo je asi autorem těch slušných, či neslušných příspěvků.

Já jsem začal navštěvovat archivy, až po různých tvrzeních pana Tichého, kterými očišťoval bývalé nacisty a esesáky města Haidy. Očišťoval je proto, protože byl ve styku s rodinami bývalých nacistů . Synové, dcery, bratranci a sestřenice mluvili vždy o svých příbuzných hezky. Byli to vzorní otcové, nebo vzorné matky. Často hráli dobře na piano, či housle. Rádi četli. To všechno byla pravda. O jedné věci však mlčeli, nebo lhali. Tvrdili, že nebyli nacisté. V některých případech tvrdili, že byli antifašisté. Pan Tichý jim uvěřil.
Já jsem měl důvod tomu nevěřit. A zjistil jsem opak!
Navštívil jsem archivy v Č. Lípě, v Praze, V Kánici u Brna a v Berlíně.
Vyvrátil jsem důkazy Jana Tichého a prokázal členství v NSDAP u nacistů Richtera, Rachmanna, Wernerové-Lache, MUDr. Trägera, který byl navíc esesák. Rozhodující informace byly zjištěny až v Bundesarchivu Berlín.Nacisté po sobě dokázali zamést stopy. Zásadní informace o nacistech objasnil až Bundesarchiv.
Za tuto činnost jsem byl vyznamenán ČsOL a ČSBS. Vyznamenání jsem obdržel na veřejné schůzi pana starosty Mareše, která se konala před léty na MěÚ /prosinec 2008/.

Po zmíněné revoluci vyrostla celá řada nových učitelů a historiků, která se bohužel často nedokáže v minulosti orientovat. Jednou z nich je i paní Mgr. Petra Ajšmanová. Např. její prohlášení o hlupacích a o "sudetech" a její „vždyť nás tehdá přeci zabrali“. Letos pak její pokus o rehabilitaci sklářské rodiny Pfohlů.
Pár slov o výstavě " Sklářský rod Pfohlů" v našem muzeu..
Navštívil jsem komentovanou prohlídku, kterou slovně provázela paní Mgr. Eliška Vavříčková.
Přednáška i výstava byla velmi poutavá. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací o tvorbě i o životě rodiny Pfohlů.Velmi mne zaujala informace o Alexandru Pfohlovi starším, který byl zakladatelem našeho muzea a byl také zastupitelem a dokonce místostarostou. Pro mne byla velice sympatická informace, že v roce 1936 odmítl do ZM kandidovat, protože se k moci dostávali nacisté. Paní Mgr. Vavřičkové jsem poděkoval, s tím, že mám doma nějaké výrobky od firmy Pfohlů a že je zdarma daruji městu.
Doma jsem si prohlédl vzorky a přečetl podrobně informační brožůrku. Poté jsem se rozhodl napsat krátký článek do Zpravodaje. Chtěl jsem v něm vyzdvihnout to, co uvádí brožůrka o rodině : " Svým příkladným životem, pevnými zásadami a svou prací pro město si vydobyla respekt a uznání. Pfohlovi se aktivně podíleli na kulturním a politickém životě města...."
Před tím než jsem tak učinil zaujala mne i informace o tom, že pan Pfohl byl zatčen. Vzhledem k tomu, že můj tchán Eduard Ziml, byl také sklářský podnikatel, měl poválečný osud podobný jako Pfohlové.
I mého tchána a švagra tehdá vyslýchala STB. Vyslýchali je přes celou noc, svítilii jim do očí. Následovali prohlídky, zalepili nám skříně, nesměli jsem je otevírat. Po dobu několika dnů
na tchána i švagra naléhali, aby podepsali spolupráci. Nepodepsali.
Pro pořádek jsem se podíval do seznamu nacistů a ke svému zděšení zjistil, že oba mladí Pfohlové byli nacisté. Byli členy NSDAP. Co nedříve jsem navštívil paní Mgr. Vavříčkovou.
Protože v NB bydlím již dlouho a znám dobře rodiče paní Vavřičkové, ale i prarodiče a praprarodiče předával jsem tuto informaci s pokorou a neustále zdůrazňoval, že tyto zjištění nic nemění na tom, že rodina Pfohlů je rodina vynikajících sklářských odborníků, že ji tu informaci předávám a že by ona sama měla zvážit, co s ní udělá. První reakce paní Vavřičkové byla, že to není možné, vždyť on byl po válce členem KSČ a byl také kulturním referentem. Toto byla pro mne nová informace.
Během několika dnů mně došlo, že i na pan Pfohla mohla tlačit STB. K mému překvapení se to potvrdilo. Erwin Pfohl byl agentem STB od 24.6.1965 až do roku 1975. Celých 10 let. O příkladném chování rodiny Pfohlů tyto informace nesvědčí.
K dnešnímu dni je prokázáno, že bratři Pfohlové byli nacisté. Erwín Pfohl, podle informací Mgr. Vavřičkové členem KSČ, a podle "svazku" agentem KSČ.
Je nutné informace o rodině Pfohlů v brožůrce opravit, případně ji celou zrušit.
Paní Mgr. Vavřičková, bohužel, napsala informace podle přímé příbuzné. Dopustila se stejné chyby, jako kdysi Jan Tichý.
Chyby se nechají napravit. Neměly by se však opakovat.

Na závěr. Je smutné , že řada vzdělaných, mladých lidí chápe poznání nepříjemné pravdy, jako hrabání se ve špíně.Nacismus a nacisté měli špínu na rukou a často jim z nich kapala krev. Nedělejme, prosím, že tomu tak nebylo. Je pravda, že někteří byli dobří, skvělí sklářští odborníci. Brožůrka byla vydána na náklady města Nový Bor.

Pro vltavína sestavil:

Josef Doškář, zastupitel města NB
předseda MO Suverenity
předseda MO ČsOL
předseda MO ČSBS

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Renomovaní historici,pozvaní na Historický seminář k 70.výročí Mnichova jsou dle vás pochybné zdroje.Ha,ha.Co je vaším zdrojrm?Soužka učitelka?Benešem perfektně zvládnutá akce Antophoid.Vy říkáte perfektně zvládnutá akce tomu,když z 25 výsadkářů se 5 hned přihlásilo na Gestapo jako konfidenti a dva Gerik a Čurda přímo udali svých sedm spolubojovníků,kteří zahynuli v kostele sv.Cyrila a Metoděje?Jim a pateru Gorazdovi patří naše úcta.
Za co vše ti naši němci nemohou.Za to,že zakázali psát o skutečných poměrech v SSSR,za to,že přes sliby se paktovali se Stalinem,za to,že někdo potají požádal spojence o Mnichov a pak z nich udělal zrádce.Za to ,že takto zmanipulovaný národ následně volil v posledních svobodných volbách koímunisty.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jedině autocenzura mně zakazuje sdělit mně, co si o vás myslím. Předpokládám, že neodpovídáte pallandovi, ale Milosi Novakovi.
Zkusím to za něho.
Vaše argumenty odpovídají argumentům sudeněmeckého landsmašaftu.
Už jsme se od vás dozvěděli, že ČSR vznikla podvodem. Česko-lužická hranice byla zavřená, aby se do českého pohraničí nemohly vozit brambory. Můžete mně dnes sdělit, co vás tady u nás drží?
Případně vyjmenujte pět věcí, na které můžeme být pyšni? Myslím tím my, občané ČR.
Jinak mně dlužíte odpověď , co TGM nevzrušovalo, a jak skončil poslanec Kreibich?

Souhlasím s poslanci. Viz níže
Poslanecká sněmovna ČR přijala v roce 2002 poměrem hlasování 200:0 deklaraci prohlašující, že President Edvard Beneš se zasloužil o stát.
Pan president Beneš udělil mému otci Československý válečný kříž 1939. V roce 1947 jsem ho jako 4-letý vítal v Sobotce na pódiu za pozůstalé po poltických vězních.
Přemýšlím o tom, zda mne z toho vyplývají nějaké povinnosti.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Doškáři!Čekal jsem ,kdy přijdete s bratry Pfohlovými.Je to totiž pouze další důkaz,že komunisté a nacisté jedno jest.Jak v případě Lidic tak i zde je verbovali do svých řad.Píšete o kapající krvi.Komunisté mají na svědomí více krve a obětí než nacisté,byť za delší dobu.Gulagy,Čína,Větnam,Kambodža....50.léta u nás.Kupodivu pro ně máte pochopení.Není to trochu divné?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Němci- nacisté od jakživa nenáviděli komunisty. S komunisty bojujte! Mohl jste s nimi bojovat za minulého režimu! Sledujete-li historii v souvislostech podle vás historika IIWW, víte, že hodnocení dvou těchto zločinných režimů je asi takovéto. Nacistický režim byl pro spojence nepřijatelný. Režim komunistický byl ve srovnání s režimem nacistickým, přijatelnější! Proto bojovali společně proti nacismu a Spojenci po celou dobu války SSSR podporovali. Společnou válku proti SSSR vždy jednoznačně odmítli. Společný nepřítel byl jasný - zrůdné nacistické Německo.

Špatně jste četl můj článek.
, co uvádí brožůrka o rodině : " Svým příkladným životem, pevnými zásadami a svou prací pro město si vydobyla respekt a uznání. Pfohlovi se aktivně podíleli na kulturním a politickém životě města...."
Nerozporuji tedy, a navíc souhlasím s tím, že rodina Pfohlů byla velmi významná sklářská rodina. Pfohlové byli vynikající malíři.
Není však možné, vyzdvihovat jejich příkladný život, když Erwin Pfohl byl za svého života nacista, komunista a 10 let agent STB.

Příkladná životopisná kniha o F. Porschem je ukázkou toho, jak by se to " mohlo" dělat!

Diskuzi s "historikem" IIWW končím!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Fakt je, že nacisté ty milióny obětí stihli povraždit za pouhých 12 let. Komunistické diktatury, počítáno od roku 1917, na to měly cca 70 let. Komunismus jsme nakonec přežili, i když s těžkými následky. Kdyby zvítězili nacisté, jako národ bychom už dnes neexistovali. I dnes je pro nás neonacismus smrtelným nebezpečím.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jak je možné Vltavíne,že v r.1938 byla v Německu silná armáda?Vždyť jim to závěry z Verseiles zakazovaly!Protože jim komunisté v SSSR umožnili vycvičit divize,tankisty a letectvo.Jak mohli vést bleskové války?Protože jim ti samí komunisté posílali na základě paktu Molotov- Ribentrop materialní pomoc.Že se dva diktátoři nemohli snést na jednom smetišti je jasné.Dochází argumenty,než aby jste podsouval nevyřčené,což je vaše oblíbená metoda,radši skutečně mlčte.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Máte Mirku pravdu.A víte co mě děsí nejvíce?Že se v naší společnosti šíří veřejně články hraničící s fašismem a s ještě navíc s ohlasem čtenářů.Takový bloger Matějka.Četl jste.. Říct Romovi, že práci nedostane pro barvu kůže, je kruté, ale fér?Karma 44.To jsme to dopracovali.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Alespoň část vysvětlení může být v tom, že náš národ neprošel po válce důkladnou denacifikací. Že je to divné? Měli jsme pravda domácí odboj, měli jsme zahraniční armády na východě a na západě, ale to všechno dohromady tvořilo jen menší část národa. Ostatek pokud přímo nekolaboroval, tak mlčky snášel nacistický režim, takže komunistická diktatura už mu pak nepřišla jako něco zvláštního. Snad bychom se mohli dočkat teď, více než 20 let po revoluci. Však i v Německu po válce sice odsoudili ty největší válečné zločince (zdaleka ne všechny!), ale skutečnou denacifikaci společnosti odstartovala až protestní hnutí v 60.létech. U nás by se mohlo začít tvrdým úderem proti neonacistům. Potřebovali bychom podobný zákon na ochranu republiky, jaký jsme měli od roku 1936, potřebovali bychom dostat neonacisty z armády a z policie, potřebovali bycho účinně zamezit tomu, aby mohli dále šířit mezi obyvatelstvem neonacistickou propagandu. A také bychom potřebovali více ve sdělovacích prostředcích, ve školách apod. seznamovat lidi s podstatou demokracie, s tím, že demokracie není jen možnost hlasovat, že to není jen záležitost formy, ale že má i svůj obsah, své mravní zásady a že demokrat je pouze ten, kdo tyto zásady uznává.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To čím argumentujete jsou nashromážděné vytržené události. Nemá smysl oponovat. Bez urážky. Kydáte hnůj na všechno, jen abyste očernil Spojence, atentát na Heydricha, odboj, Beneše na Churchila, na ČSR na ČR.
Pak z toho jako vyplyne, že ti nacisté nebyli tak špatní, protože
/cha,cha/ vždyť ti parušutisté byli hovada /chacha/ protože udali kamarády na gestapu / chacha/.
Tím je celá akce úplně odepsána / chacha/, vždyť to organizoval zrádce Beneš / chacha, a těch udavačů co bylo, kdo to napsal, že jich bylo nejvíc na světě / chacha/, do toho Stříbrný /chacha/, uhlí, fašisté, Moravec, Žižka, husiti. ČSR je podvod, Masaryka nevzrušovalo uhlí / chacha/, Molotov,
Beneš si platil novináře.
Je to na knihu! Je to na knihu. Jak to napsat slušně, abych nebyl napomenut!
Neumím to napsat slušně. Obdivuji Mirka!

Nahoru

K propagandistickému elaborátu Vltavína-Doškáře

(zde, 17.11.11 ve 12:53). Problém: Pan zastupitel si vymyslí hypotézu, místo ověřování ji mnohokrát zopakuje, až jí nakonec sám bezvýhradně uvěří, ačkoli je to nesmysl.
Příklad: Prý jsem očišťoval bývalé(?) nacisty a esesáky (plurál?!), protože jsem byl ve styku s jejich rodinami a jen jsem naivně naletěl příbuzným zastřelených...
Skutečnost: První můj článek o divokém odsunu vyšel v září 2004, následovala další (česká!) svědectví. Němci se mi poprvé ozvali až o prázdninách 2005, když je spisovatel K. Stein na moje články upozornil. Tři svědectví vyhnaných rodáků vyšla v měsíčníku na podzim 2005. Heinz Markowsky, klíčový svědek nesmyslného mučení Němců na náměstí, není příbuzný obětí. Jako sklářský odborník mohl v ČSR zůstat a emigroval legálně až mnohem později. Proto je Doškářova „spiklenecká“ teorie na první pohled nepravdivá a směšná.

Česká a německá svědectví si nijak neodporují! Dr. Otčenášek, mgr. Smejkal, vedení KSONN a další, kteří znají dostupné materiály a svědectví, tvrdí zhruba totéž. Například mgr. Valdman napsal v i-novinách v prosinci 2005: „Při akci 47. pěšího pluku z České Lípy došlo nejdříve k zatčení, mučení na ´pranýři´ a posléze 2. června 1945 k zastřelení osmi německých občanů (6 mužů a 2 ženy), převážně z řad bohatých sklářských podnikatelských kruhů. Poprava se konala před radnicí a těla obětí byla na 24 hodin pro výstrahu ponechána na místě. Potom potupně zakopána do společného hrobu za ohradou Lesního hřbitova. Devátou obětí se stal bývalý primář zdejší nemocnice A. Träger, který zahynul o den později u Šluknova při odsunu.“

Problém je v tom, že Doškář vyznává primitivní rovnici: člen NSDAP nebo SS = zločinný nacista, který má na rukou krev atd. (Platí to analogicky taky o každém členu KSČ v 50. letech?!) Popravení Němci nebyli zločinci, viz seznam aktivních nacistů „Kdo byl kdo v Říšské župě Sudety“. Vojáci nic nevyšetřovali, politická příslušnost je nezajímala, v rozkazu k popravě o tom není žádná zmínka. Ale to Doškář ví. Přesto vidí smysl života v neustálém kádrování celých rodin a v hledání jakýchkoli „kompromitujících důkazů“ v archivech.

(O Boru 1945 se zde diskutovalo už mnohokrát. Nedělám si iluze, že by Doškář po třech letech útočení najednou přijal moje argumenty. Píšu to pro ostatní čtenáře. Zájemce o podrobnosti odkazuji do archivu i-novin na články Svědectví odsunu.)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

p.Tichý,ta Vaše aktivita se rovná aktivitě pětiletého kluka,který musí šlápnout do každé kaluže,kterou vidí.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Cha,cha,cha!!!Těch knih bylo napsáno a renomovanými profesory historie,kteří dnes mají svobodný přístup do archivů nejen zde,ale i v zahraničí.A nemusí se řídit vaší autocenzurou.Věřte bolševické propagandě na které jste vyrost,Já hledám pravdu.Pa.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Tichý!Máte naprostou pravdu.Pan Doškář má velice oblíbenou metodu.Cokoliv řeknete a nehodí se mu do krámu překroutí a podsune to zpětně Vám.Poslední příklad.Napíšu... z 25 výsadkářů se 5 hned přihlásilo na Gestapo jako konfidenti a dva Gerik a Čurda přímo udali svých sedm spolubojovníků,To snad přiznávali i komunisté.Z toho pan Doškář udělá.. ti nacisté nebyli tak špatní, protože
/cha,cha/ vždyť ti parušutisté byli hovada /chacha/ protože udali kamarády na gestapu / chacha/.
Plně to vystihl pallndo.. .
to už je jen takový projev duševního problému, podobně jako vytváření dalších vlastních virtuálních identit, které pak zase virtuálně plácají po zádech nějakého Doškáře.
Všiml jste si jeho posedlostí funkcemi?Kdyby řekl Danysovi,tak mu za stovku na rok taky nějakou přidá.:o))
Ještě k Vašemu Problém je v tom, že Doškář vyznává primitivní rovnici: člen NSDAP nebo SS = zločinný nacista, který má na rukou krev atd. (Platí to analogicky taky o každém členu KSČ v 50. letech?!)
Viděl jsem ve cvikovském archivu listiny,kdy se pracující místních závodů masově podepisovali pod požadavkem na trest smrti pro Horákovou a spol.Co k tomu dodat.Asi měli dle pana Doškáře ruce čisté.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

kolemjdoucí - to je přesné !

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Napsal jste to velice pěkně a výstižně Mirku.Nebyla tu denacifikace.Pan Doškář zajede do Berlina a informace získá bezproblemově.U nás jsou archivy Protektorátu dodnes nepřístupné.Doposud se ani neví 54 čechů kteří si rozdělili zbylých 10 mil RM za udavačství při Heydrichiadě.Aktivní nacisté přecházeli do služeb komunistů.Dekomunizace nebyla vůbec.Jen se vysoké stranické funkce vyměnily za fabriky.V 80. letech najeli do Jablonného vojáci a vynášeli v uzavřeném středu města z chrámu bedny.V 90. letech jsem navštívil pana faráře zda neví,co tam bylo.Válečné archivy.A co v nich bylo?Pan farář se zamyslel a řekl- vím,byly hnědé košile,ty se vyměnily za červené,dnes to budou třeba bílé nebo modré....Víc mi neřekl
Včera jsme slavili i den odboje proti nacismu.Prahou pochodoval průvod skandující Čechy bílý,spojme síly.Nic se neděje.Hlava mi nebere.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Nováku,když vysvětlujete historické souvislosti,měl by jste vzpomenout,že Třetí říše si mohla tuto válku dovolit jenom proto,ře ji komunisté v SSSR v čele se Stalinem pomohli obejít poválečná nařízení Vítězných mocností.Vycvičili se tam vojska Wermachtu.Že komunisté v SSSR materielními dodávkami podporovali bleskové války Německa a sami rozpoutali válku proti Polsku a dalším zemím.Vzpomenout by jste měl i to že Češi oslavovali Stalina téměř 10 let a komunistů bylo až 12 % mezi dospělým obyvatelstvem.Že českosl. právní řád postavil komunismus na roveň nacismu.Přesto nám tu komunisté dodnes pobíhají a mají tu drzost na 17.listopadu pohřbívat demokracii.Že jsme byli komunisty okupováni přes 20let.Jinak vidět v náhrobním kameni Pomník oslavující nacisty a esesáky je vaše fantasmagorie.
Možná sám patříte mezi soudruhy.Tak hledáte všude vinu kolem a cítíte se ukřivděný.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak,pánové,dokecat a jdeme na hřbitov,kde vybrousíme z toho pomníku uvedené bláboly a napíšeme-VŠEM NEVINÝM OBĚTEM 2.SVĚTOVÉ VÁLKY Z NOVÉHO BORU A OKOLÍ.A věřte,že ten nahoře si to sám roztřídí,kdo je vinen a nevinen.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Když tam uděláte tolik chyb, jako naznačujete, tak to už budeme teprve za blbce.

Nahoru

Pro Miloše Nováka

a další - podobně uvažující - oponenty ještě citát z jedné obecnější diskuze:
...zásady, kterými se ve válce řídí civilizované západní národy a které jsou zakotveny v mezinárodních dokumentech: Například, že když se nepřátelský voják vzdá, nezavraždí se, ale vezme se do zajetí. Nebo že se nevraždí neozbrojení civilisté. A konečně, že když válka skončí (kapitulací, mírem, příměřím), nepokračuje násilí proti nepřátelským vojákům, a tím méně proti civilistům. Je smutnou skutečností, že my východní národy (Rusové, Češi) máme s těmito pravidly jakési potíže.
...ani masoví vrazi nemají být masově vražděni, nýbrž jednotlivě postaveni před spravedlivý soud. Ti, co na masové vraždění odpovídají masovým vražděním, jen rozmnožují řady masových vrahů a vytvářejí prostor pro další masovou odvetu. Tak ve společnosti a ve světě roste míra násilí a nenávisti, místo aby se zmenšovala. V takovém prostředí se pak dá jen velmi těžko žít. Proto je třeba masové vraždění zásadně odsuzovat a za všech okolností mu bránit. (konec citátu)

A doplním už jen dotaz M. Novákovi, který tak snadno vznáší závažná obvinění: Kdo že se podílel na týrání a vraždách zajatců? Malíř skla Hortig (*1865)? Švec Langer (*1873)? Sklář Podbira (*1865)? Inženýr Richter (*1916)? Účetní Wernerová (*1915) nebo pokladní Wernerová (*1904)?
Ani vina zbývajících tří zastřelených, kterými v polemikách argumentujete, není prokázána a nikdo ji ani tehdy nevyšetřoval. Ještě tři týdny po válce všichni klidně žili ve svých domovech...

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

p.Bárto,děláte přesně práci pedagoga-šťouráte se v pitomostech a celek Vám uniká.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Mně spíše uniká souvislost mezi Paroubkovou stranou a památníkem (viz název tématu). Vy tenhle pro většinu diskutujících naprosto nezajímavý problém nacpete prostě do všech témat. Myslím, že mi ale celek neuniká. Dva, chtěl jsem napsat oslové, ale na to si vás obou až příliš vážím, se hádají o kus horniny, zatímco většina jejich spoluobčanů řeší, jestli je dneska mlíko za 9,90 v Kauflandu nebo v Albertu. (Pokud vím, tak ve Sparu.)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Já jsem napsal:"
Je smutné , že řada vzdělaných, mladých lidí chápe poznání nepříjemné pravdy, jako hrabání se ve špíně.Nacismus a nacisté měli špínu na rukou a často jim z nich kapala krev. Nedělejme, prosím, že tomu tak nebylo. Je pravda, že někteří byli dobří, skvělí sklářští odborníci. Brožůrka byla vydána na náklady města Nový Bor."
To jsem napsal a na tom trvám!
Vracet se opakovaně na téma vlků a psů, pana Tichého, nebudu.
Před léty jsem navštívil RR Zpravodaje a požádal pana Tichého a paní Stowasserovou, abychom udělali tlustou čáru za minulostí a nerozdmychávali nenávist a nevraživost, protože v Boru byl do té doby klid. Pomník již stál a mně na něm v té době vadila pouze věta, proti vůli NV / NV je špatně má být RNV tj. v té době ještě revoluční NV, nebyly volby /.
Pan Tichý a paní Stowasserová byli zásadně proti. Postupně jsem se o tuto dobu začal systematicky zajímat.
Začal jsem tvrdit, že popravení provinilci -byli nacisté. Tvrdil to nějakou dobu i pan Tichý. Po nějaké době to přestal tvrdit a veřejně mne vyzval, abych to dokázal.
Archivy jsem začal navštěvovat systematicky. Dokument z archivu v ČL dokazoval, že MUDr. Träger byl jako příslušník SS zajat a ihned zbaven funkce primáře. Po válce do této funkce nikdy nebyl jmenován. Dokumenty z MV v Kánici prokázaly členství v NSDAP M.Wernerové Lache / chybí datum narození/, výpovědˇdosud žijících svědků dokazují, že Wernerová byla fanatická nacistka, která veřejně prohlašovala, že Čechy musí Němci vyhubit jako krysy!
Bundesarchiv prokázal členství v NSDAP Richterovi, Rachmanovi, Trägerovi. Trägerovi navíc i členství v SS.
Krev tekla v zajateckých táborech u firmy Rachmann / zejména sovětští zajatci byli mláceni/.
Krev tekla z bot, panu Vránovi již první den po připojení Haidy k Říši, a první rok přežil v ochranné vazbě ve věznici v ČL jenom proto, že jedl z koryta společně s prasaty. / Tuto skutečnost - připojení k Říši- nám připomněla i paní ředitelka na ZM NB a sdělila nám, že si to musíme uvědomit, že žijeme přeci v Sudetech/.
Při výše uvedené rozhovoru s panem Tichý, mně pan Tichý na otázku co dělal jeho otec za války, odpověděl:" Můj otec nechal po válce popravit Němku A. Gebrtovou." A. Gebrtová byla popravená proto, že udala svého manžela / byl spolupracovníkem gestapa, bil svoji ženu, pohlavně ji nakazil , padělal sněmky/ . Po popravě, otec panaTichého požádal MV o zvýšení počtu katů ve svém rajonu.

Informaci i rodině Pfohlů jsem již popsal. Pouze jsem tam neuvedl, že A. Pfohl junior nemohl po válce učit hlavně proto, že byl nacista.
Informace o rodině Pfohlů uvedená v brožůrce je sestavena podle blízké příbuzné, která toto nevěděla, případně to z pochopitelnáých důvodů zatajila. Doplňující informace, plus pravdivé informace o politické orientaci Pfohlů, vše snadno napraví.
V rukou to má opět pan starosta. Jestli se nepletu, on řídí paní ředitelku Mgr. Ajšmanovou.

Informace o tom, že RNV i NV nechával / neodsunul/ v Boru německé odborníky, případně zabezpečoval, v případě potřeby jejich návrat zpět do ČSR, považuji za obecně známou skutečnost. Pan Tichý jako náplava, to uvádí jako velký objev.
Předal jsem některým úředním osobám seznam členů NSDAP, který po válce sestavili němečtí antifašisté. Je třeba upozornit, že seznamy nacistů nejsou úplné. Ti vlivní, dokázali z evidence vypadńout, a dále tam nejsou nacisté, kteří se nedožili konce války. Ty odhalí pouze Bundesarchiv Berlín.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak ve Sparu byly za 9,90 ve středu. Dneska za stejnou cenu v Kauflandu. A dokonce dva balíky bez toho, abych musel dvakrát přes kasu.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Nechte vltavínovi co jeho jest.On bude ještě za 50 let řešit to samé.Připomíná mi ty generály,kteří se připravují na válku,která už byla.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Po čertech dobrý nápad oznamovat,kde mají mléko za 9,90.A kdo bude nejlevnější ,toho budu volit.Místo i-noviny.cz se to může jmenovat "Když nám dáš,tak jsi náš".Konečně vyšumí NSDAP a jiné blbosti .Pane Bárto,Vy jste ale hlava.....

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vážení, nechme mrtvé spát a starejme se, aby pokud možno nebyli noví mrtví. Tlumme vášně a důsledně odkazujme extrémisty, agresory a nenávistníky všeho druhu do patřičných mezí. To je minimální zásada, na níž se snad přes rozdílnost názorů můžeme shodnout. Zásada potřebná vždy, ale v následujících, obávám se že nepříliš klidných létech, dvojnásob.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vážený pane Nováku!Tu teorii o Kautzingrovi,jste vybádal v Halonovinách?Jinak krásná řeč.A ten výhružný podtext!Národní socialisté Henlein a další by z vás měli určitě radost.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Mirku, pokud by platila přímá úměra mezi současnými řečmi, skutky, a budoucími událostmi, tak nejvíc mrtvých bude v Novém Boru. A následně, v klidnějších dobách, tamtéž postaveno nejvíce pomníků, včetně sporných.

Přímé úměry ovšem v oblasti lidské pitomosti, nenávisti a agrese neplatí. Obávám se, že výzvy k utlumení vášní si všimne jenom pár lidí.

Nahoru

Celý Nový Bor ví,

že ve městě byl naprostý klid až do října 2008, kdy pan Doškář zveřejnil první kritický článek k tématu. (To už moje články vycházely celé 4 roky a symbolický hrob byl vysvěcen 2 roky předtím!)
TEPRVE POTOM následovaly polemiky, brožury ve schránkách, žaloby a stížnosti, transparenty na zastupitelstvu, demonstrace atd. Ani když vedení města v říjnu 2009 uspořádalo celodenní seminář, situace se nezměnila. Se skupinou odpůrců, kteří vyznávají princip kolektivní viny a msty až za hrob, totiž nelze najít společnou řeč. Seminář tehdy přiléhavě zhodnotil mgr. Valdman v článku pro ČLD:
http://ceskolipsky.denik.cz/nazory_region/valdman-dal-jiz-nemam-co-napsat-20091013.html
(To je taky odpověď pro Miloše Nováka, který by chtěl něco podobného opakovat.)
Připadá mi zvláštní, když o klidu ve městě mluví zrovna pánové, kteří k němu moc nepřispěli.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Doškáři!Abychom ukončili tyto spory,odkloňme se od zlých nacistů a hodných komunistů.Lidstvo si totiž pro objektivitu a rozhodnutí,kdo má pravdu, vytvořilo zákony a soudy.Vy tvrdíte narozdíl od pana Tichého,že obyv.NB byli popraveni v souladu se stanným právem.Od 6.5.1945 platil opět kontinualně právní pořádek první republiky.Zde je pamatováno i na Trestní řízení stanné.Jelikož jste navštívil řadu archivů,jistě zodpovíte snadno tyto dotazy.
Členové stanného soudu?
Jméno obhájce?
Zápis ze soud. řízení?
Rozsudek?
§ 4.
(1) Stanný soud sestává z předsedy a čtyř členů.Předseda jmenuje jednoho soudce náhradníka a zapisovatele.
§ 5.
... který při stanném soudu bude vykonávati, funkci veřejného žalobce
§ 13.
(4) Řízení jest veřejné a ústní. Obviněný může si vybrati obhájce, a o tomto jeho právu musí ho státní zástupce poučiti hned po nařízení stanného řízení, rozhodně ale ještě před postavením před stanný soud. Nepoužije-li obviněný tohoto práva, anebo nemůže-li se zvolený obhájce ihned dostaviti, ustanoví mu soud obhájce z moci úřední.
§22.
O průběhu řízení před soudem stanným bud sepsán protokol jenž musí obsahovati jen podstatný obsah průběhu řízení. Protokol podepíše předseda a zapisovatel.
§ 17.
Rozsudek s krátkým odůvodněním třeba ihned vyhotoviti.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Máte pravdu, ostatně připomeňme si osud Laokonta a jeho synů, kteří varovali Trójany před přijetím daru od Danaů. Uvádím právě tenhle příklad marného varování, protože je (aspoň pokud vím) vůbec nejstarší zaznamenaný a tedy nejpůvodnější. Nicméně, není to důvod mávnout rukou a mlčet. Jednak kvůli vlastnímu svědomí, jednak aby se později nikdo nemohl vymlouvat, že nevěděl.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jestli si to nepletu, ti tři byli potrestáni - udusili je hadi. Příznačná alegorie!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak jsem četl na záchodě leták - mlíko za 9,90 v pondělí v Penny.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Já jsem myslel Jiří Waltře, že umíte číst a že jste několikrát četl informaci, že se s vámi pan Doškář nebaví. Nikde jsem se nedočetl, že pan Doškář mluvil někde- někdy o hodných komunistech, stejně jako nikdy nemluvil o hodných nacistech.

Včera jsem kupoval mléko v Intersparu za 9,90 Kč. Koupil jsem jich deset. Bylo to někdy okolo 15.00 hod.. V cca 18.00 hod. jsem koupil Metaxu / 5*/. Koupil jsem ji v "Bille". Oba nákupy jsem skutečně uskutečnil.
Za komunistů stálo mléko něco okolo 2,- Kč / možná i méně/. Metaxu jsem tehdá na pultech v ČSSR neviděl. V roce 1987 jsem ji pil v Řecku. Navštívil jsem též Tróju / v Turecku/ a nějak mně unikly informace o stanném právu ( míněno bez ironie). Můj bratranec byl zastřelen 5. května 1945 a nikdo ho nesoudil.
Když už ten JIří Walter tady uvádí zasvěcené informace o válečných a poválečných letech, mohl by nám sdělit, kde bojoval za války jeho otec, nebo dědeček..
Já vím, že za války fungovala v okolí Cvikova partyzánská skupina Waltro. Navštívil jsem jejich úkryt ve skalách mezi Cvikovem a Kunraticemi.
Jedna pamětnice mně kdysi vyprávěla, že partyzáni z této skupiny vyhazovali do vzduchu vlaky a mosty. Pan Zdeněk Stehlík se touto skupinovou zabýval a sdělil mně, že se partyzáni hlavně tajně scházeli a připravovali se na konec války.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vážený pane Nováku!Cituji vás...Spojenci a i Československo bylo i nadále 2. června 1945 ve válečném stavu, válka skončila pouze v Evropě. ....My jsme tehdy byli v Austrálii nebo kde?Vaše tvrzení o ukončení branné pohotovosti vyhlášené 23.9.1938 až v prosinci 1945 pouze podporuje mé tvrzení o kontinuitě čsl právního řádu.
Prostudoval jsem si pečlivě zákon O branné pohotovosti z r.1936.Není tam ani slůvko o tom,že by si mohl někdo brát spravedlnost do svých rukou.Je tam pouze eventualita vojenských soudů.Taxativně jsou tam tresty pro civilní obyvatelstvo -část 2.§170-180.Ani jeden není trest smrti,většinou do 5. let,nejvyšší až 20let...kdo ohrožuje značnou měrou zájmy obrany státu, bude potrestán těžkým žalářem od pěti do dvacíti let.(rozsáhlé sabotáže).
V tomtéž zákoně není ani slůvko o neplatnosti Zákona o stanném právu.Tento zákon byl navíc přijat v souvislosti s událostmi na Slovensku -dlouhodobý válečný spor s Maďarskem.Právě zde byla vyhlášena vyjímečná situace a stanné právo.
Než něco budete tvrdit,tak se alespoń informujte o tom,co se mi budete snažit namluvit.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Mě by konkrétně zajímala ta Metaxa.Tedy její cena ! To abych se při jejím nákupu nemohl vymlouvat,že mě nikdo nevaroval.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Něco mezi 280 a 290 Kč.
Je opatřena českým textem: V roce 1888 mladý vizionář Spyros Metaxa inspirováný prastarým řeckým vinařským uměním stvořil Metaxu - vyjimečný alkohol, k jehož výrobě se používají sluncem vysušenné vinné hrozny tří druhů z egejských ostrovů Samos, Limnos a z oblasti Patras.

Za války ji tam nasávali i naši bývalí spoluobčané z tehdejšího Sudetenlandu. Naštěstí tam nebyli dlouho.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Mně Metaxa, narozdíl od mlíka, nechutná.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Metaxu já mám rád.Ve srovnání s pořádnou slivovicí připomíná možná to mléko,ale ta chuť té kořalky je vyjímečná.Podobně býval vyjímečný i Gruzínský koňak.Pokud je cena té Metaxy za 0,7 l pod tři stovky,tak to není drahé.Všem levicovým i pravicovým voličům vřele doporučuji.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

pan Doškář se nebaví,ale neustále reaguje a vyzývá k další diskuzi.Někdo zkrátka za komunistů v r. 1987 popíjel Metaxu v Řecku,což pro naprostou většinu zdejší populace byl nesplnitelný sen.Druhý pak byl tentýž rok vyhozen z práce.Není divu,že ten první úspěšně sekuduje komunistické kandidátce na prezidenta a druhý se zabývá zločinností této organizace,i když ten první ji hájí stylem....vždyť ti nacisté byli vlastně ještě horší.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Jiří Waltře, již se velmi dobře bavím. Když už jste tak neodbytný, sdělte nám prosím, proti komu bojoval za války váš dědeček a tatínek.
Rád vám sděluji způsob jak jsme se dokázali dostat, za komunistů, do Řecka. Bylo to poměrně jednoduché. Přihlásili jsme se se svýmí kamarády z oddílu vysokohorské turistiky TJ Jiskra NB do zájezdu Sporturistu. Jelo nás celkem deset / možná 12/.
Úžasný poznávací zájezd. Každý večer táborák. Stavění stanů. Někdy spánek pod širákem. Výstup na Olymp. Návštěva Kréty. Retzina, ouzo, Metaxa, tzatziki, gyros, Řekyně, vlahé večery na plážích. Na zpáteční cestě nocleh ve vídeňské sokolovně.
S touto partou jsme několkrát navštivili Polsko / na černo/, ilegálně jsme převedli ruského kamaráda přes hranici NDR / celkem 4x/. Jeden příběh jsem zveřejnil v časopise Sklář a keramik. Třikrát jsme navštívili hory v SSSR. Pamír, Kavkaz, Kaspické moře. V zimě Murmaňsk, Litvu Lotyšsko / nebudete tomu věřit - vše na zfalšované dokumenty/.
S VTS jsme dokázali vymyslet týdenní zájezd do Itálie. Zájezd nám sponzorovali italští obchodníci.
Protože jsme napsali zprávy o výrobě a technologii v italských sklárnách, soudruh ředitel nám to uznal jako služební cestu.

Mne by zajímalo, kde za války bojoval váš dědeček a tatínek. Případně sdělte, pár informací o tom, jak jste vy přežil komunistický teror ve Cvikově? Byl jste také v odboji?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Opět máte pravdu, Šťourale - nejvyšší božstvo si totiž pád Tróje přálo. Proto Laokont a jeho synové museli skončit, jak jste napsal. Akorát, kdo je dnes tím božstvem (božstvy), které nerudně reaguje na jakýkoliv pokus varovat bližní před smrtelným nebezpečím?

Nahoru

Už posté poznamenám:

MN píše: Tento skutek, poprava osmi nacistů, byl opakovaně prověřován československými, českými a i německými orgány a nikdy nikdo neshledal, že by byl v rozporu s tehdy platným právem. = lež jako věž č.1! Může snad MN odkázat na jakýkoli zaprotokolovaný výsledek nějakého „prověřování“? Nemůže, nic takového neexistuje.

MN píše: ...vše proběhlo podle tehdy platného práva. To je i výsledek německého šetření, které proběhlo na popud pana Tichého. = lež jako věž č.2! a) Žalobu podal občan BRD. b) Teprve po žádosti o českou spolupráci mě ve věci vyslechli liberečtí kriminalisté - jinak bych o tom ani nevěděl. c) Řízení bylo zastaveno jen proto, že údajní pachatelé už nežili.

P.S.: Taky tady čtu, že pan zastupitel se zas jednou rozhodl kádrově prověřit rodinu jednoho z oponentů (kde bojoval váš dědeček a tatínek?). Opět ty známé kádrovácké a estébácké metody, jak trefně už předloni poznamenal jeden z účastníků borského semináře. Pořád totéž, a pořád dokola: Moc se nevyznají v právu ani v historii. Věcných argumentů moc nemají, jejich lži lze snadno vyvrátit. A tak jim nezbývá nic jiného, než zdůrazňovat svoje zásluhy (a zásluhy svých předků) a diskreditovat oponenty (a když to moc nejde, aspoň jejich rodinu). O zjištění pravdy v jedné tragické historii už jim dávno nejde – směr jejich propagandy byl přece stanoven předem.

(Všechno je to velmi názorně vidět i v této "diskuzi"!)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vážený pane Nováku!Neodpověděl jste na to zásadní.Zda byl dodržen platný stanný zákon tzn .především ustanovení- soudci,obhájce,žalobce,zápis, soud a rozsudek.Protože pan Doškář celou svou obhajobu Sekáče a spol.staví na tom že vše bylo v souladu s platným stanným právem.Pokud ne,pak to byla vražda.Děkuji za zprávu,od pana Doškáře se ji určitě nedočkám.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Doškáři!Nemám potřebu zvyšovat své ego historkami o sobě a svých předcích.Názor na Vás si jistě udělá každý ,kdo si přečte teze o lehkosti bytí za komunismu.Jistě jste byl dobře zapsán,když výlet do Itálie byl uznán za služební cestu.
Ale vraťme se k těm národním socialistům-nacistům.Celá vaše obhajoba je založena na tom,že vše proběhlo dle stanného práva.Jistě tedy není pro Vás není problem vysvětlit okolnosti zasedání stanného soudu v NB.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Mirku,ten hrách házíte na špatnou stěnu.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Jiří Waltře ze Cvikova, nestyďte se za své předky a sdělte nám to. Celou dobu kritizuje ty a oné, a těch na druhé straně se zastáváte. Tak to povězte a zapomeňme na to, kde skončil ten Kreibich .
Podělte se s námi jak jste přežil komunistický teror ve Cvikově a sdělte nám, zda jste byl také ve třetím odboji.

Nikde jsem nepsal o lehkém bytí za komunismu. Jenom jsem vám částečně sdělil, jak jsme ten režim přežili! Ale hlavně jak jsme se bavili! Bavili jsme se dobře!

Přestaňte psát vaše domněnky o mně, povězte nám něco o sobě. Jinak jsem byl tak dobře zapsán, že jsem nesměl studovat VŠ, na kterou jsem byl již přijat. Já jsem o tom nechtěl mluvit. Vy mne k tom u neustále otázkami nutíte. Já nechci mluvit o sobě, chci se dozvědět něco o vás a o vašich předcích.
Ráno jsem pil mléko za 9,90 Kč. Čekám až odpovíte a naleju si Metaxu. Těším se na to! Tak do toho! Něco o předcích a pak něco o Vás!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Při házení hrachu na zeď žádná stěna není dobrá - bohužel.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Různé stěny, různé hrachy. To je náš vymezený píseček. Zájmy současného božstva jsou jiné, obrovité, hlavně prachy. Extrémismus a ekologie je zajímají, jen když se na nich dá vydělat. Cítí se být nesmrtelní. Všeho do času.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Doškáři!Na vaše kádrovací metody upozornil pan Tichý.Držte se tematu hrdino.Až si dáte tu Metaxu a zavzpomínáte,jak ti dobře zapsaní u soudruhů,se správnými kontakty si vyjížděli bezproblemově na západ vzpomeňte si taky ,kde jste se dočetl,že poprava byla provedena v souladu se stanným právem,platným v ČSR.
Něco Vám odcituji ze současných právních norem
SCHVALOVÁNÍ TRESTNÉHO ČINU – § 165
v odst. 1 je to veřejné schvalování TČ / nebo veřejné vychvalování pachatele/
– není rozhodující, zda pachatel byl odsouzen; schvalování může být trestné i tehdy, když pachatel schvalovaného TČ nebude trestně stíhán (promlčení, abolice)
– subjektivní stránka – postačí nepřímý úmysl
Na zdraví!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

ane, povězte nám něco o tom, proti komu bojoval váš tatínek a dědeček. Nechme už na pokoji Masaryka a Beneše. Neodválávejte se na pana Tichého. Zkusme to u sebe . Já jsem vám skoro všechno řekl.
Tak proti kterému zlu bojoval váš otec, nebo dědeček. Bylo to na východě, nebo na západě.
Jak jste přežil komunistický teror ve Cvikově? Kdo koho kádruje? Vy jste ve své diskuzi prokádroval Masaryka, Stříbrného, Beneše, parašitisty, mne, Svobodovu armádu a neustále mně něco podsouváte. Já vám nic nepodsouvám . Vy se za své předky stydíte a proto kopete.
Tak to zkuste!
Tu otázku jste přece musel čekat!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Různé stěny,různé hrachy.Těch variant je mnoho,ale pořád tam budou prachy,zduřelá ega a naopak,známosti,snaha zavděčit se,jak říkám těch variant je spousta.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Zákon Národního shromáždění č. 140/1961 Sb., Trestní zákon § 165
§ 165
Schvalování trestného činu ....nevím,kam jste se díval.
Odpoledne dávali Bílou paní.Vynikající film.Ten poslaný STbák/Bek/ měl druhou větu..a čím byl váš otec?Hned jsem si vzpomněl.....Když ho zmáčknem,vzpomene si i na to co nebylo.Taky dobrá hláška.
Vaše rodina ani funkce mne absolutně nezajímají,jsem zvyklý ctít soukromí druhého.Zajímá mne jediné,kdo v tomto sporu Tichý a Doškář lže a kdo mluví pravdu.Zatím vede jasně pan Tichý,protože vaše stěžejní tvrzení,že poprava proběhla v souladu se stanným právem,jste doposud ničím nepodložil.
Jinak opět vaše oblíbená podsouvací metoda... cit.Já vám nic nepodsouvám . Vy se za své předky stydíte a proto kopete.Moji předkové mne učili nelhat,ctít pravdu a zastávat se spravedlnosti.A taky mne poučovali že jména hloupých na všech sloupích

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To je všechno krásné, ale každý za někoho kope. Nestyďte se říci za koho Vaši kopali, proč za ně nyní kopete vy.
Koupil jsem si dobré pití podle zemí v kterých se bojovalo. Mám univerzální mléko, ruskou vodku, polskou vodku, grappu, albaňák, metaxu, borovičku, šampáňo, finskou vodku, africký čaj, viňak a špinavou vodu. Určitě jsem na nějaké pití zapomněl, jsem nedokonalý.

Pokora je velká věc. Můj přítel, filatelista, pan Leinert mně říkal, my Němci musíme přistupovat k válečným a poválečným událostem s velkou pokorou. Někteří to neumí.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Kopat se dá a má i za pravdu.Tak jako třeba Martin Jirous.Škoda že nevěděl,že se dalo přihlásit do oddílu vysokohorské turistiky a moh cestovat do kapitalstické ciziny,dát si gyros ,metaxu...Jeho chyba.
Ale zpět k tematu.Já nezpochybňuji,že mohlo být vyhlášeno stanné právo.Nezpochybňuji,že mohl být za držení zbraně trest smrti.Na to pamatoval Čsl.právní řád.Jenom doplňte jak byly dodrženy další ustanovení Trestního řízení stanného.Nic víc nic míň.Snad je to pochopitelné.A nepotřebujete k tomu zkoumat babičky,dědečky..

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak jednoduché to nebylo, bagatelizujete. Kdo byl v oddilu vysokohorské turistiky tak musel být v
mimořádně dobré fyzické kondici, trénovaný každoročně přinejmenším v Tatrách . Oni totiž na ten Elbrus a jinam skutečně vystoupili. A Martin Jirous ? Asi by ho to nebavilo. :-)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Darku a Mirku, my tady diskutujeme k národnímu socialismu, nevíte, o čem to tady píší ti druzí?

Variant je opravdu mnoho. Včetně zduřelých jáismů. Končí to násilím, to je vyzkoušené.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Asi sem zabloudili nějací horolezci,ale to Magor Jirous nebyl.Nejhorší jsou ti,čo za pravdu sa bijú.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Ti právě vlítnou do každé kaluže.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Definice pravdy: TAKHLE to vidím já. A to je ten problém. Vidíte to, Darku a Mirku, taky tak?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Konečně jste si vzpomněl na Jirouse.
Ten pořad o Heydrichovi je dobře udělaný. Walter ze Cvikova se stydí za své rodiče a snaží se neustále poučovat, jak se má kdo chovat a na který kopec jsme směli, či nesměli vyjet, či vylézt . Na Jirouse jsem neměl a nikdy nebyl můj vzor.
Neberu mu čím se stal a čím byl. Za své rodiče se nestyděl a něco určitě uměl.

Já se o vašich rodičích nic nedozvím.
Otevřu si lahev vodky. Dám si jednoho malého. Vzpomenu na brigádního generála Alexandra Beera, na sudetského Němce- generála Sochora a vzpomenu na tisíce mrtvých a zajatých německy mluvících Čechoslováků, kteří udatně bojovali za ideje národního socialismu v uniformách Třetí Říše.
S odstřelovačem Jiřím Waltrem Googlerem jsem definitivně skončil.
Připíjím na zdraví všech bývalých členů ČSNS. Připíjím na zdraví těch, kteří chtěli tuto stranu obnovit v roce 1968 a potom z ní při normalizačním procesu na protest vystoupili.

Za pár dnů bude 50. zimní stanování. Nevím zda je dobře, když jsem se ho asi 25 krát zůčastnil, zatím co jiní byli v té době v žaláři.

Ale přeci ještě jednou. Jak jste přežil komunistický teror ve Cvikově? Také jste byl ve třetím odboji?
Na jiné otázky mně, prosím, neodpovídejte.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jirous udělal osudovou chybu,nebyl řádně trenovaný horolezec.Jinak by si užíval svobody i za komunismu.A vůbec byl špatný,nechtěl žít ve sladkých lžích.A šlapal do louží,což neměl.A socialismus,ať ten národní nebo internacionální mu taky nevoněl.To víte,zkušenost

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Šťourale,ja to vidím taky tak.TAKHLE.Někdy i sám se sebou nesouhlasím,ale v zájmu okolností to just napíšu.Nejlíp jsou na tom ti,kterým je všechno jasné.Ti si z gustem do té kaluže dupnou.Já bych byl rád,aby se ke mě lidi chovali tak,jako já k nim,ale když mi někdo chce ukrást peněženku musím TAKHLE.Zkušenost je důležitější než něčí pravda.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vážený pane Doškáři,zastupiteli města NB a předsedo všeho možného.!Vaše pokusy o estebácké metody šťourání se a kádrování rodin jen svědčí o vašem značně pokřiveném charakteru.Užili jsme si jich dost v minulém režimu.Plně chápu,proč jste se bolševikům zalíbil.Vaše metoda podsouvání...Walter ze Cvikova se stydí za své rodiče.. už zachází příliš daleko.Mne by mrzelo mít v rodině lháře,který veřejně prohlašuje lži ,které není schopen doložit.Dokud nedoložíte své tvrzení o tom,že poprava v NB byla v souladu s platnými čsl právními předpisy,především o Soudním řízení stanném,jste pro mne a věřím i soudné veřejnosti obyčejný lhář.Mojí zásadou je s lháři se nebavit.To mne taky učili rodiče.
Jinak vaše- citace... vzpomínka na ty co udatně bojovali za ideje národního socialismu v uniformách Třetí Říše....je asi to nejpravdivější,co jste doposud napsal

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Že se se mnou tak dlouho bavíte, Waltře ze Cvkova. Nebyl jsem to já kdo vás vyhledával.
Ano udatně bojovali a zabíjeli ve jménu nadřazené, vyvolené rasy. Byli to nacisté.
Když se zase pouštíte do mého kádrování.
Tak ještě jednou. Pan Tichý mne vyzval abych dokázal, že Träger, Richter, Rachmann, Wernerová - Lache byli nacisté, tak jsem to prokázal.
Prokázal jsem to i v případě bratrů Pfohlových, kteří byli blízkou příbuznou dávány za příkladné občany města Haidy. Bylo to trochu jinak . Oba bratři byli nacisté. Erwin Pfohl po válce komunista a posledních deset let života byl agentem STB.
Pan Tichý uvedl, že jeho otec nechal pověsit A. Gebrtovou. Ano i to potvrdily dokumenty v archivech.
O vás nemám žádné informace. Vím jedinou věc, že se vám nelíbí zveřejnování informací o osobách- nacistech, které jsou úmyslně, nebo neúmyslně pro veřejnost uváděné jako osoby příkladné.
Nejsem předsedou všeho možného. Jsem předsedou MO, které mají za úkol vystupovat proti
zkreslování dějin. Zejména pak zásadně vystupovat proti nacismu a neonacismu.
Toť vše.
Dnes se již přestávám divit, že vám to vadí.
Vaši rodinu nekádruji ani nešťourám. Několikrát jsem se pouze ptal, kde bojoval váš děd a otec za války a jak se vám žilo za komunistického teroru ve Cvikově.
Ten Jirous sem nějak nepatří.
No uvidíme, třeba se mýlím.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Bumerang asi obkroužil všechno možné a proměnil se pravděpodobně v Nováka.
Vltavín zde uvedl,jak jezdili s horolezci ven na zfalšované dokumenty a taky o své cestě podávali zprávy,že převedli Rusa do NDR atd.
Pracoval na Crystalexu,jak píše. Tam se to pomahači estébáků jen hemžilo.
Pan Růženín měl pěknou a trefnou poznámku o Jirousovi, děkuji za ni.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Mně se všechny příspěvky od Waltra ze Cvikova líbily. Mají hlavu i patu. Poznámka o Jirousovi byla velmi trefná. Trefila hřebíček na hlavičku. Na Crystalexu se to pomahači STB skutečně jen hemžilo! Nebylo tam jednoduché žít. Ti co nezpolupracovali, nesměli studovat a potíže měly i jejich děti.
Někteří, nesměli 10 let řídit pracující.
Pana Waltra jsem nekádroval ale někdo mně říkal, že snad vystudoval VŠ. Já jsem to podle jeho psaných příspěvků a celkové koncepce odpovědí nepoznal. Na Crystalexu pracovala celá řada lidí, kteří patří mezi chráněnce pana Waltra a pana Tichého. Raději nebudeme kádrovat.
nebudeme hlavně tvrdit, že ti co studovali na VŠ spolupracovali s STB. To snad ne!
Crystalex je nástupnickou organizací Borského skla a v ní byl zaměstnán i agent STB Erwin Pfohl.
Určitě by bylo zajimavé vědět na koho podával informace a komu ztěžoval život.
O agentech STB bylo i poslední ZM Nového Boru.
Já jsem si myslel, že to všechno již nějak skončilo.
Neskončilo. Využívám toho a objednávám si: II WW, zboží Helma Německá za 1500 Kč.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Dnes jsou archivy snad přístupné. Asi v Pardubicích nebo kde?
Snad jste měl to štěstí,že kolem Vás nebyl nikdo z těch donašečů. Hodně lidí po roce 89 zjistilo,že ten kdo práskal byl třeba jejich kamarád.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jste dobře informován!

Nahoru

Miloš Novák objevuje Ameriku,

když zde argumentuje zprávou o porevolučních událostech z července 1947 a vydává ji za objektivní vyšetření dané kauzy (20.11. - 14:53). Asi se případem podrobně nezabýval:

Už v prvním článku „Nedopsaná stránka z historie NB“ jsem tuto zprávu ocitoval celou (Novoborský měsíčník, září 2004!, str. 11). Problém je, že autoři zprávy – František Jarolím, kancelářský oficiál a Emil Jarolímek, štábní strážmistr SNB – pouze opsali a rozvedli, co je v rozkazu. V obou případech je Albert Rachmann zapsán mezi popravenými odsouzenci, ačkoli se pamětníci shodují, že byl zbytečně zastřelen při panickém pokusu o útěk. Ve zprávě jsou další „nepřesnosti“ (vyhlášení stanného práva a termínu, místo pohřbení), takže je zřetelná snaha borský lynč ospravedlnit, „aby nebyly žádné problémy“. V minulém režimu to na desítky let stačilo.

Opakuji: žádné vyšetřování, které by potvrdilo legalitu popravy, neexistuje!
Spíš naopak: Podle vedením města vyžádané zprávy Vojenského historického ústavu „již 11. července 1945 označilo 1. odd. Hlavního štábu čs. armády popravy zajištěných Němců za aktivitu nižších velitelů a nařizovalo zamezení ´svévolných činů jedinců´. ... Faktem zůstává, že (i přes různá verbální vyjádření různých politiků, včetně presidenta Beneše) měl být v Československu po osvobození obnoven předválečný právní řád. Česká historiografie v posledních dvou desetiletích hodnotí tyto skutky převážně jako excesy a nezákonnosti.“ (konec citátu)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Člověče,pořád se tu motají nějací divní lidé a stále něco řeší.Šedesát nebo sedmdesát let nehraje roli.Co to znamená II WW ?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

v8žený pane Nováku.Nedělá mi problem přiznat chybu.Ano zákon byl nahrazen jiným,nicméně Schvalování trestného činu v plném znění se pouze dostalo pod § 365
Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo
kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude
potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
možná,že jste si všiml
§ 405
Popírání, zpochybňování, schvalování
a ospravedlňování genocidia
Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo
se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné
genocidium nebo jiné zločiny nacistů a komunistů proti
lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců
až tři léta.
Jakožto znalec zákonů jste správně označil velícího důstojníka za odpovědnou osobu.Jistě tedy nebude pro vás problem doložit,jak zajistil na území ČSR platný zákon o stanném právu.Stačí soud,rozsudek a obhájce.Nic víc.To snad svedete ,ne?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Darku, oni přestanou řešit 2.WW, až přijde 3.WW. Vidím to TAKHLE. Co ale naděláme: Co na srdci, to na jazyku.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

WW II je dílo především Národních socialistů,původně za podpory komunistů v SSSR.Tak jsme tu správně.Lidi by se z toho měli poučit,ale jsou nepoučitelní :o))

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak podejte trestní oznámení.Uvidíme u soudu ,jak budete obhajovat svá tvrzení,že byl dodržen stanný zákon,v době branné pohotovosti neplatí zákony a veškerá soudní moc byla soustředěna do rukou Sekáče.Německé orgány nemají právo co šetřit v ČR.
A ještě mi vysvětlete...Někdo tady napsal..Oba bratři byli nacisté. Erwin Pfohl po válce komunista a posledních deset let života byl agentem STB.
Tak to byl soudruh soudruha Alexandra Beera?Podle čeho se pozná hodnej komunista a ten co mu kape z rukou krev?Děkuji za vysvětlení.Přiznám se,že to skutečně nechápu.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Upřímně řečeno jsem tohle téma nezakládal kvůli tomu, aby si dva či tři důchodci léčili své poválečné mindráky. Ta strana má v názvu 21. století a mě zajímalo, jestli je po ní nějaká poptávka mezi voliči, potažmo kandidáty. Co se dělo v půlce minulého století, nechť řeší jiná témata.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Já si taky myslím,že kdyby tady bylo téma třeba dámské prádlo, tak se bude Vltavín s Novákem ptát,jaké spoďáry nosil dědeček a jaké nosila babička a jak prožili válku.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To by se dalo ještě vydržet, ale oni by vytáhli zase tu ohranou pohádku o Češích, které bylo nutné vyhubit jako krysy, nebo o chudince Gebrtové.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tak to dopadá,když chybí erekce.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Já bych se nezaptal na babičky co nosily za války. Ve vysílání o Heydrichovi na ČT bylo uváděné, že od roku 1935 šmahem nosili všichni bílé podkolenky. Na obou frontách nosili němečtí vojáci vonuce ( správně der Fußlappen), které dobře duften. Když přituhlo, tak se neměnily. Někteří je zavonulovali /správně zaonulovali) jenom jednou.
Češi měli velké štěstí, že se ta ohraná pohádka o vyhubení Čechů, Poláků, Rusů, Slovanů hrála na území Evropy jenom 7 let. Pak přišli ti " hrozní vojáci z Východu s tou krvavou Svobodovou armádou" a udělali tomu konec. Ještě, že se do té pohádky zapojili i Američané a Angličané! Zaplať Pán Bůh!

Národní socialisté mají v SRN ve 21.století opět velké úspěchy. Zejména v Sasku. Ze Cvikova to je nějakých 15 km. Berou každého.
Z Boru je tam dobré spojeni vlakem i autobusem.
Po tiché demonstraci, přijeli do NB ve 21. století hoši ( zatím jenom jednou), kteří se hlásí k podobnému národnímu socialismu, jako chlapci ze Saska.

O ty nám ale nejde, nám jde o naše národní socialisty ( demokraty), kteří se na konci 19. století oddělili od klasických sociálních demokratů / tušim v r.1897 to udělali pražští pekařští dělníci /.
V ČSR se z nich stala významná pravicová strana. Protože měla ve znaku mimo jiné i brko, řikalo se jim brkouni.
Pan Kafka se ptá na názor zda uspějí ve 21. století? Můj názor je, že zřejmě neuspějí a budou se v preferencích přetahovat se SPOZ . Zásadní změnu by mohla přinést jedině nová výrazná osobnost . Tou Jiří Paroubek, sestry a bratři, není.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pokus o změnu tématu selhal. Místo spoďárů se nosily bílé podkolenky. Všichni do jednoho.
Ženy vázaly kolem pasu a pánové navlékali. Tlustší používali Hosenträger. To jsou kšandy,aby si někdo nemyslel,že to je primář přes kalhoty.

Nahoru

Ještě jednou pro „Milose Novaka“,

který předstírá, že nerozumí psanému textu (současně se omlouvám, že se zase nedržím původního tématu). Budu stručný:

Rozkaz k popravě je napsán dodatečně, narychlo a nepřesně. Odporuje vzpomínkám očitých svědků. Některá jména jsou zkomolena, jinde chybí křestní jméno, identifikace osob není jednoznačná. Mezi „vypovězenými provinilci“ je např. židovský doktor May, který se nedávno vrátil z koncentráku! Z řady důvodů nelze rozkaz považovat za objektivní záznam toho, co se skutečně odehrálo. Stačí umět číst a použít zdravý rozum. Žádné dodatečné vyšetřování, které by legalitu popravy potvrdilo, nikdy neproběhlo ani u nás, ani v Německu.

Polověta vytržená z rozhovoru v novinách, kterému dal konečnou podobu redaktor, nedokazuje vůbec nic. I vy si pletete pojmy: člen Strany neznamená zločinec – kriminální vina je vždy individuální.

Skupina lidí, ke které patříte, mě už 3 roky neúspěšně obviňuje z „podvracení republiky“, „propagace nacismu“ apod. Vaše hrozby jsou jen další plácnutí do vody, každý právník vám žalobu rozmluví.

Za nehumánní průběh jednání mimořádných lidových soudů kritizujte příště prezidenta Beneše, který jej přesně takto svým velkým retribučním dekretem č. 16/1945 Sb. z 19. června 1945 jednoznačně určil (vysoké tresty, „není opravných prostředků“, výkon trestu smrti „zpravidla do dvou hodin“, dokonce možnost popravy veřejné atd.).

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Tichý,
mne zaujala, vámi uváděná,postava doktora Maye, ke kterému jsem chodil několik let, zejména v době, když jsem v NB studoval. Vy jako vždy uvedete pouze to, co se vám hodí. Vy již nenapíšte, že pan doktor May se nějak do té Haidy vrátil. A žil jako spořádaný a vážený občan.

Pane Tichý, Josef Doškář vás již několik let veřejně označuje za podvodníka.Podvedl jste a oklamal ZM. Josef Doškář na tom trvá a čeká kdy ho dáte k soudu. Něco podobného vám tvrdí i Zdeněk Stehlík.

Pane Tichý, obhajujete bývalé nacisty a esesáky. Patříte mezi ty "naiivní osoby", kteří naletí nejbližším, kteří o svých příbuzných členech NSDAP a SS tvrdí, že v těchto organizacích nebyli. Vy se necháte po té veřejně slyšet, že nemáte důvodu tomu nevěřit. Naopak mne vyzvete, že to co tzvrdím je lež. Když potom předložím dokumenty z Bundesarchivu, ani se neomluvíte a naopak mne označíte za kádrováka. Rodina MUDr. Trägera z Vás udělala veřejně hlupáka.

Nahoru

Skoro návrat k tématu

Češi měli velké štěstí, že se ta ohraná pohádka o vyhubení Čechů, Poláků, Rusů, Slovanů hrála na území Evropy jenom 7 let. Pak přišli ti " hrozní vojáci z Východu s tou krvavou Svobodovou armádou" a udělali tomu konec. Ještě, že se do té pohádky zapojili i Američané a Angličané! Zaplať Pán Bůh!

Národní socialisté mají v SRN ve 21.století opět velké úspěchy. Zejména v Sasku. Ze Cvikova to je nějakých 15 km. Berou každého.
Z Boru je tam dobré spojeni vlakem i autobusem.
Po tiché demonstraci, přijeli do NB ve 21. století hoši ( zatím jenom jednou), kteří se hlásí k podobnému národnímu socialismu, jako chlapci ze Saska.

O ty nám ale nejde, nám jde o naše národní socialisty ( demokraty), kteří se na konci 19. století oddělili od klasických sociálních demokratů / tušim v r.1897 to udělali pražští pekařští dělníci /.
V ČSR se z nich stala významná pravicová strana. Protože měla ve znaku mimo jiné i brko, řikalo se jim brkouni.
Pan Kafka se ptá na názor zda uspějí ve 21. století? Můj názor je, že zřejmě neuspějí a budou se v preferencích přetahovat se SPOZ . Zásadní změnu by mohla přinést jedině nová výrazná osobnost . Tou Jiří Paroubek, sestry a bratři, není.

Nahoru

Re: Skoro návrat k tématu

Prosím pane Vltavíne, abyste to nedával několikrát. Trochu obměnit text a dát nový příspěvek umí kde kdo.
Je to jako v tom vtipu,že ať dělám,co dělám, stále zvr... vlašák. Zde ať děláme,co děláme,pořád je to nacismus a Tichý.A že z Boru je dobré spojení vlakem i autobusem do SRN.Aby se jeden bál třeba navšívit Zwinger,aby nebyl za nacistu. Nebo Turnov,kde visí v muzeu velký obraz Pobití Sasíků pod Hrubou skálou. Za to by třeba byla pochvala a medaile.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To jeden neví, jestli je lepší po dobrým vysvětlovat, že toto je téma úplně o něčem jiném, anebo je lepší někoho rovnou s těmi nacisty poslat do prdele.

Nahoru

Re: Skoro návrat k tématu

Růženín se mnou přestal komunikovat a naskočil za něho Nachtigall se stejným tématem a podsouvá nám Tichého a nacismus. Jiří Walter ze Cvikova, který přežil období komunistického teroru ve Cvikově jako učitel a ředitel. Tu je dobré téma.
Nepovažuji za zcela normální vypustit větu o vyhubení Čechů jako krys, jako kávomlejnek. Obzvlášť, když se to vyhubení některých z nás dotýká. Považuji toto za prohlášení velmi smutné a nešťastné, ale zejména nepřijatelné, hulvátské a hnusné.
Jinak já jsem uváděl hlavně blízkost hranice Saska od Cvikova.
No když jsme byli vtipní, na které frontě bojoval ten váš dědeček a tatínek. Dneska se již nemusí nikdo stydět, za činy svých otců na válečných polích. Nebo, když jste srab tak se vraťte k původnímu tématu. Je snadné to okopírovat. Pane Waltře ze Cvikova vaše nenávist k Čechům je tak fantastická a jednoduše vedená / chtěl jsem se napsat primitivně, autocenzura mi to zabránila/.
Byl jsem ve Zwingeru a byl i v Turnově a viděl Pobití Sasíků pod Hrubou skálou.
Pane vysmívat se kávomlejnku o vyhubení Čechů jako krys je odporné a nevěřím, že se tomu dokaže vysmívat potomek vojáků, kteří bojovali v uniformách Spojenců nebo, nebo bojovali o holý život někde v pruhovaných uniformách.
Takže odpověď je na snadě.

Nahoru

Re: Skoro návrat k tématu

No když už teda jsme vtipní: co je to "snada", pane Doškáři?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Ale už opravdu s tím běžte do prdele! Je rok 2011. Blíží se konec světa nebo aspoň krize a vy tady stále vykopáváte nějaké hroby.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Můji příspěvek, přerušila návštěva vnučky. takže jsem článek uložil s tím, že si ho až vnučka odejde, opravím.Normálně bývá možnost opravy 2 dny. Dnes zmizela možnost opravy cca po 15- ti minutách,které jste velmi rychle, jako známý ychtyl, využil.
Pane Tichý, dostal jste mne a redakce mně / určitě v tom nebyl záměr/ znemožnila chyby opravit! Zrušila kolonku upravit. Nasnadě má být pochopitelně dohromady.
A budeme v lehkém tónu pokračovat. Takže odpověď je nasnadě. Dědeček, nebo tatínek bojovali v uniformách wehrmachtu, nebo jednotek SS "někde". Byl vychován v omluvném duchu ke všem těm krutostem a zločinům, které se za 2. světové války staly.
Je to synek, který omlouvá tyto hrozné činy a vysmívá a uráží všude, kde se naskytne sebemenší příležitost. Cíl je jasný.
Všechny příspěvky Nachtigalla, růženína, růži, Kamedavy jsou záměrně útočné. Uráží každého, kdo má vlastenecké cítění.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Tichý!Myslím,že diskuzi k poválečným událostem v NB není třeba rozšiřovat.Základním faktem je kontinuita čsl.právního řádu,což jednoznačně dokazuje platnost Branné pohotovosti státu,která byla vyhlášena 23.9.1938 a skončila až 31.12.1945.Součástí tohoto opatření byl i zákon O soudním řízení stanném.Jak se s ním popasoval zodpovědný Sekáč,který právě použitím tohoto zákona vyhlásil stanné právo na okrese je jiná.Pokud nedodržel zákonost tzn.stanný soud ,rozsudek ,obhájce byl spáchán trestný čin.To musí být jasné každému.
Někteří se Vám budou pokoušet okopávat kotníky z leva, prava.Není skutečně nutné na to reagovat..Budou si klidně i vymýšleta lhát,že jste byl ředitelem za komunistů,že nenávidíte čechy apod.Na lži to začali ,na lži končí.
Omlouvám se,že jsem mimo tema,ale pokud se mluví o národním socialismu,je jisté ,že se diskuze stočí na jeho představitele Hitlera nebo Beneše event.další
P.S.Právě jsem vytáhl ze skříně bílé podkolenky,co mám na běžky.Asi je radši vyhodím,aby mne nějaký agent neobvinil z propagace nacismu.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století zpět k původnímu té

Pan Kafka: | Více Tak bratři a sestry, kdo z vás se je chystá volit? A kdo za ně tady v Lípě může kandidovat

Reakce růženín před měsícem na téma:
Trochu poopravím.Národní socialismus,který k dokonalosti dovedl Hitler,je původně českým politickým směrem,který vznikl již 1897.V Německu se jím inspirovali teprve po IWW.Taky se Klofáč něco narozčiloval,že mu Hitler krade myšlenky.Není náhodou,že v r.1926 se rozštěpila a vznikla z ní též Národní obec fašistická,která díky 168 tis. hlasů získala 6 mandátů.

Reakce dnes vltavín:
Nám jde o naše národní socialisty ( demokraty), kteří se na konci 19. století oddělili od klasických sociálních demokratů / tušim v r.1897 to udělali pražští pekařští dělníci /.
V ČSR se z nich stala významná pravicová strana. Protože měla ve znaku mimo jiné i brko, řikalo se jim brkouni.
Pan Kafka se ptá na názor zda uspějí ve 21. století? Můj názor je, že zřejmě neuspějí a budou se v preferencích přetahovat se SPOZ . Zásadní změnu by mohla přinést jedině nová výrazná osobnost . Tou Jiří Paroubek, sestry a bratři, není.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

My jsme měli dementní babičku.Tato debata zde mi ji moc připomíná.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Staří tomu říkávali kafomlejnek.

Doma mám pro případné mrazivé počasí čtvery podkolenky, z toho jedny bílé. Co s nimi? Vyhodit? Obarvit?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Přebarvit :-).Jenom jakou barvu,aby to nepřišlo podezřelé.Hnědou,černou ne,červenou ,modrou,oranžovou,zelenou,toho by se dalo taky zneužít.Zbývá kanárkově žlutá.Ale to budu vypadat jak pitomec.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vyhodit je by bylo škoda. Pořiďte si k nim lederhose a klobouček s kančí štětkou.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Asi jo. Sichr je sichr. Už mám doma zelenou muslimskou čapku a slovník čínštiny. Člověk neví, kdo mu bude napřesrok vládnout.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Máte Alane doma po němcích?Co ty lidi nemaj.Taky jsem četl,že v NB se lidi ozbrojují.Vytahují zbraně po Werwolfu,který tu operoval.Tak jsem se dlouho nezasmál

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Taky se budu muset připravit.Ale říkaj,že mám šikmý oči jak číňan,to by mohlo stačit jako mimikry.
Hlavně aby tu nebyl národní socialismus.Ani ten Vandasův,ani ten Paroubkův.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Doktor Werwolf operuje v nějaké krajské nemocnici.Je už hodně v letech,ale ty problémy které jsou s vedením nemocnice,nepamatuje ani když to všechno řídila NSDAP.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Darku,Darku!Vy si koledujete :-))))

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Klidně mi tykej.Jsme na jednom Titaniku :-))

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

O tom, že čeští národní socialisté byli či jsou stranou pravicovou, by se dalo s úspěchem pochybovat. To brko a kladivo ve znaku symbolizuje původně převažující členskou základnu, tedy inteligenci a tzv. svobodná povolání, lékaře, učitele, advokáty, dále drobné živnostníky a kvalifikované dělnictvo. Například spousta železničářů (za 1.republiky tisíce lidí) byla organizována u národních socialistů. Také ale třeba sokolové. Svého času platilo skoro, co sokol, to národní socialista. Členská základna také ovlivňovala politickou orientaci strany v době její největší slávy jako spíše levicově liberální s jednoznačně ČESKOSLOVENSKÝM vlasteneckým zabarvením - proto taky byli úhlavními nepřáteli nacistů, německých nacionálních socialistů, pro které POLITICKÝ liberalismus byl něčím přímo ďábelským, o československém vlastenectví nemluvě. Národní socialisté patřili k těm, kdo se nejintenzívněji angažovali za prvního (protirakouského) i druhého (protinacistického) odboje. Taky jich spousta skončila na popravištích či v nacistických koncentrácích.

Národní socialisté byli velmi úspěšní i v komunální politice, za 1.republiky bylo například tolik starostů členy nár. soc., že se straně i přezdívalo strana starostů.

Pokud jde o název strany, ten se měnil tolikrát, že se v tom laik obtížně orientuje. V roce 1897 (druhá nejstarší politická strana na našem území) byla založena jako Česká strana národně sociální, v roce 1918 se přejmenovala na Československou stranu socialistickou, v roce 1926 na Československou stranu národně socialistickou, v roce 1948 se vrátila k názvu Československá strana socialistická. Po roce 1989 je v těch názvech už úplný zmatek, měnil se několikrát, strana se i štěpila, jedna její odnož se vrátila k úplně původnímu názvu z roku 1897.

Nahoru

Re: Osoba dlouholetého předsedy ČSS

dobře ilustruje poválečné peripetie této strany (byl jsem členem ČSS od jara 68 do května 71, takže bratra Kučeru pamatuju):
KUČERA Bohuslav (* 26. 3. 1923 Lomnice nad Popelkou) - český právník a politik
Bohuslav Kučera byl skutečným politickým "běžcem dlouhých tratí". Od roku 1948 přežíval všechny frakční půtky a krize poúnorové Československé strany socialistické (ČSS), "zájmové organizace KSČ", ve kterou komunisté a jejich agenti A. Neuman a Emanuel Šlechta "přetransformovali" bývalou Československou stranu národněsociální. Kučera v ČSS (která byla jednou ze stran Národní fronty) zastával v letech 1950-54 funkci tajemníka poslaneckého klubu a přes tajemnické funkce se vypracoval v letech 1968-90 až na předsedu strany. Svou politologickou a historickou tvorbou byl i v českých poměrech specifickým předákem strany - proslul především literárními produkcemi o zhoubné úloze bývalé národněsocialistické strany.
Od počátku 50. let do konce 80. let jako předák ministrany spoluvytvářel Národní frontu, o jejímž účelu už Gottwald svým věrným několikrát vysvětlil: Potřebujeme tuto fasádu. Byli bychom hloupí, kdybychom tuto fasádu strhli, když ji máme a můžeme mít.
V srpnu 1968 byl Kučera členem Svobodovy delegace do Moskvy, ale k vlastním jednáním a k tzv. Moskevskému protokolu nebyl přizván. Výraznější úlohu měl v listopadu 1989, kdy byl jedním z prostředníků jednání mezi představiteli hroutící se totalitní moci a opozicí. Avšak ani propůjčení balkónu Melantrichu na Václavském náměstí Občanskému fóru Kučerově straně mnoho nepomohlo. Jemu samému se snad splnil alespoň jeden z jeho snů - od prosince 1989 do ledna 1990 byl předsedou byť už umírající Národní fronty.
(zdroj: libri.cz)

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Už se lepšíte, ale stále vás to tak nějak táhne do toho minulého století.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Díky, pane kolego, to víte - pamětník. Budu tedy současnější: Nepřehlédněte článek J. Mlejnka jr. „Vozová hradba“ o koncertním turné D. Landy, ale mj. i o J. Paroubkovi. Aspoň ukázka:

Politik cosi pronese, umělec cosi zapěje, společnost to trošku akceptuje, za půl roku je tedy politik o něco ostřejší a umělec o něco naléhavější, byť třeba jen kvůli tomu, aby své nahrávky lépe zpeněžil. A tak dále, pořád dokola, až do... zblbnutí nebo do zhnědnutí.
...
Na politickém i kulturním etnickém nacionalismu je snad nejžalostnější jeho prázdný obsah. „Bál jsem se toho, že muslimové začnou proudit do Evropy, že jim nedokážeme něčím živým konkurovat. A tak jsem viděl templáře, fotbalistu, boxery, tenisty, něco přirozeného, co jim postaví hráz. Ne nenávistí, ale svým životem,“ pravil též na koncertě v Ostravě Daniel Landa. Nakonec ale zůstanou jen ti boxeři. A ti, kdo jim vědomě i nevědomky pomáhali na scénu, se pak rozdělí zhruba do tří kategorií: na tleskající (z obdivu i ze strachu), myjící si ruce a na ty s rozbitým nosem.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-vozova-hradba-07n-/p_politika.asp?c=A111121_224150_p_politika_wag

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Úžasně googlujete! A rychle. Na růženína však nemáte! Je pravda , že pohlazení potěší.

Na politickém i kulturním etnickém nacionalismu je snad nejžalostnější jeho prázdný obsah. „Bál jsem se toho, že muslimové začnou proudit do Evropy, že jim nedokážeme něčím živým konkurovat. A tak jsem viděl templáře, fotbalistu, boxery, tenisty, něco přirozeného, co jim postaví hráz. Ne nenávistí, ale svým životem,“ pravil též na koncertě v Ostravě Daniel Landa. Nakonec ale zůstanou jen ti boxeři. A ti, kdo jim vědomě i nevědomky pomáhali na scénu, se pak rozdělí zhruba do tří kategorií: na tleskající (z obdivu i ze strachu), myjící si ruce a na ty s rozbitým nosem.

Velmi souhlasí s tímto výrokem Dana Bárty. Nechápu, proč zrovna Vám se musí líbit. Je vidět, že si ho může vyložit každý po svém a každý zcela jinak.
Pro mne je to úžasný výrok. Úplné pochopení / této myšlenky/ vyniká až po přečtení celého článku!!!

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To,že si každý může nějaký výrok vyložit a vykládá po svém,je přece normální. Co je na tom k nepochopení?

Nahoru

Je mi to trochu trapné,

pane Doškáři, když tady musím vysvětlovat, že s výrokem zpěváka Daniela Landy (nikoli tedy pána, kterého jmenujete) vůbec NEsouhlasím. Stejně jako autor článku! Proto taky jsem na článek upozornil.
Asi jste zvyklý číst rychle a málo pozorně - přehlédl jste slova o "nejžalostnějším prázdném obsahu" etnického nacionalismu, a tedy i výroku DL. Dokonce jste přehlédl varování autora před "zhnědnutím"...
(Příště není nutné kopírovat odstavec 8 cm pod originálem, stačil by odkaz.)

Nahoru

Re: Je mi to trochu trapné,

Taky jsem si všiml,že pro Vltavína Dan Bárta a Daniel Landa jedno jsou. Každej zpěvák může za to,že je zpěvák.Chudák Bárta, to si fakt nezaslouží.Teda Dan,aby bylo jasno,koho myslím.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Určitě ne podruha Bártu.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Turné Vozová hradba.Je dojemné,když Landa zazpívá.....
Nic ve zlym proti turistům když se sem chtěj podivat jenže neni možný tady žít a taky pracovat co to bylo za ránu? Kdo nám to sem z palmy spad? Černý oči, černý tělo to neni můj kamarád!
Bílá liga Bílá síla Bílá liga Bílá síla Bílá liga je bílá, bílá vyčisti si boty v nich je tvoje síla bílá síla mě zaslepila černou duši mi vybělila
Na všechny problémy znám jeden lék
Těžký boty to vyřešej hned
Do hospody i do roboty Všude se hoděj těžký boty
A pak naváže...Kdož sú boží bojovníci
TGM a další věřili,že husitství bylo to nejlepší co nás mohlo potkat.Takový symbol českého národa.
Slováci věří na Jánošíka,jinde na Robina Hooda.On však Jirásek nepsal historickou studii,ale historický román.
ČSNS píše,že chce vycházet z husitských tradic.Tak to se máme na co těšit.Husitství taky znamenalo Stát na sto let občanskou válkou v rozvratu,vyvraždění 1/3 národa neuvěřitelně bestiálními činy,ničení kulturních památek nevyčíslitelné hodnoty,neuvěřitelné hanobení ostatků českých králů.Vozové hradby i s husity nakonec za peníze k pronájmu komukoliv.
Tak to viděl v duchu Husova hesla historik Pekař.U politika TGM upadl v nemilost.Neměl tu nacionální autocenzuru.
Já si jen říkám,kdy budeme svou budoucnost budovat na historické realitě a ne na románech.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Dobrý večer pánové, udička zabrala. Stačilo napsat Dan Bárta a redakce mně okamžitě zrušila kolonku upravit. Myslím tu dnešní psanou ve 13.25. Děkuji, povedlo se. Jsem velmi sledovaný.

Zatím co příspěvek z 22.11. ze 17.58 mohu stále opravovat.
A na promyšleně hozené téma se rozgoogloval růženín - Jiří Waltr ze Cvikova. Dobře jsem vybral. Dobré téma rozehrané panem JT. Také děkuji.

Jak jsem uváděl, článek je nutné číst celý. Myslím, že jsem ho četl nedávno v MF Dnes.
Dnes jsme na ZM obdrželi anonymní příspěvek podepsaný Národní socialisté. Nechápu že nám ho vedení města předložilo! Vždy jsem si myslel, že se anonymní příspěvky na ZM neřeší, ani nepředkládají! Byli to také národní socialisté 21. století.
Jinak v NB i po revoluci fungovala MO Československé strany socialistické. Mám dojem, že po revoluci v ní kandidoval pan Vobr, případně pan Vojtíšek. Podobná situace byla asi i v ČL.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To si děláte srandu, pane Doškáři? Skutečně si myslíte, že nemám jinou starost, než vám rušit nějaké kolonky? Doufám, že ta paranoa souvisí s věkem :o)). Musel bych se přihlásit jako někdo jiný, abych viděl o jaké kolonce mluvíte, já na svém profilu tlačítko upravit vidím, ale já mám jiná uživatelská práva. Až mi ty vaše řeči začnou vadit, zruším vám rovnou celý účet a nebudu se tady hrabat v mazání "kolonek". A vůbec: neberte jméno Bártů do úst nadarmo :o)).

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Já jsem hovořil o Danu Bártovi.Obecně k Bártům mám velkou úctu. Bártovi z Častalovic byli naší přátelé. Můj vnuk si vzal dceru pana Bárty. Mým velkým kamarádem byl spisovatel a novinář Petr Bárta , který bohužel již zemřel. Dále jsem kamarádil s Milošem Bártou a Ivanou Bártovou. Kamarádil jsem i s jejich bratrem Jirkou. Ten také, bohužel, již zemřel. Vše co zde nyní uvádím je pravda.
Ještě bych se rád omluvil za moji narážku, kterou jsem kdysi uváděl vůči Milanům.
To byla taková lehká narážka na slovanské osídlení našeho kraje lužickým kmenem Milanů. Pan Jindra se spletl a vypadlo mu zřejmě v textu písmeno č. Mělo být správně asi kmen Milčanů.
To jsem vyčetl z brožůrky pana Jindry / kapitola Severní Čechy na prahu druhého tisíciletí/. Zmiňuje tam ještě kmeny Charvátů a Děčanů. Ty jsem nikde neuvedl. Brožůrku mám a mohuji předložit.
Mrzí mne co se stalo a považuji to za nešťastné nedorozumnění.
Dnes jsem měl docela dobrý den. Pohovořil jsem krátce před ZM NB i s panem Janem Tichým.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Paranoa se může projevit i neschopností pochopit,že zájemce o histori může mít znalosti i bez googlu.S panem Jiřím Motyčkou,asi největším znalcem Husitství u nás jsem hodiny debatoval o tom dobrém i zlém,co to přineslo.Ačkoliv jsme spolu ne ve všem a ne stoprocentně souhlasili,oba jsme odcházeli s pocitem,že jeden druhého něčím obohatil.S někým to lze,s někým ne.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Jiří Waltře, obdivuji také pana Motyčku, asi největšího znalce Husitství, nevím co si od Vás odnesl. Já bych si od Vás rád odnesl tu Helmu Německou podle IIWW. Doufám, že se Vám paranoa bude vyhýbat. Věřte mi, že Vám to přeji. I když tu II WW zatím uvádíte jenom Vy a nabídka Zboží ( viz výše).

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Potvrzuji, že před zastupitelstvem jsme se s panem Doškářem slušně pozdravili (on jako první!) a prohodili několik zdvořilostních frází. Dal mi přednost i ve dveřích.
Ale nebyl to zase tak dobrý den: po skončení zasedání už zase bylo všechno jako obvykle. Tak jsem raději šel pryč.
Ještě technická: článek do Neviditelného psa převzali z Lidových novin, je to na konci u data (LN).

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pana Tichého jsem skutečně pozdravil první. Pan Tichý je totiž starší a proto jsem mu dal přednost při vstupu do zasedací síně. Pan Tichý mně sdělil, že si zatím vyměňujeme názory přes média. Já mu to potvrdil a sdělil, že se naše názory nemění a diskusi přeruší až smrt jednoho z nás.
Velmi vtipné, že?
Ten konec byl obvyklý. Vznikla diskuse, kdo začal v NB kádrovat. Odpověď nasnadě. Na ZM to byl pan Mgr. Šeps. V Novém Boru, šedesát let po válce, pan Jan Tichý. To se nenechá v diskusi vyvrátit.
Pro mne byl velmi zajímavý výrok pana starosty Dvořáka, který se zmínil o tom, že již i Českolipský deník má strach, kvůli mé osobě, uvádět informace o Němcích z 19. století . Pan starosta tím narážel na záměrnou poznámku paní redaktorky Radmily Pokorné v ČD dne 11.11.2011, ve článku Zvládnou vyšetřit více pacientů - Endoskopická pracoviště v českolipské nemocnici se přestěhovalo a má po náročné modernizaci.
Paní redaktorka v první větě uvedla : " Česká Lípa - Na žaludku polykače mečů si vyzkoušel první primitivní gastroskop německý lékař Adolf Kussmaul ( pozn. redakce: pro Doškáře-nebyl nacista a pomník v Boru nemá) v polovině devatenáctého století.“
Paní redaktorka, mohla tuto informaci napsat třeba takto - pozn. redakce: pro Doškáře, Wiesenthala a pro Mossad. Nenapsala. Na to nemá odvahu. Za tuto poznámku by totiž dostala vyhazov!!!
Ještě v pátek (11.11.2011) jsem obdržel od pravicových i levicových politiků našeho okresu, upozornění na záměrnou dehonestaci mé osoby paní redaktorkou R. Pokornou. Pan starosta to ve svém včerejším projevu potvrdil, že to ČD udělat chtěl.
Panu starostovi se toto sdělení očividně líbilo.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Každý považuje za vtip něco jiného, to je taky právo každého. Diskusi přerušit nemusí jen smrt.
Pan Bárta tady napsal něco o paranoie. Nejsem zdravotník,ale neusálé obviňování ostatních,že jsou nepřátelé jen pro jiný názor tomu odpovídá. A to ještě zatím nemáme nálepku( kamadeva, Růženín a ostatní) kádrováků,kteří zřejmě kádrují veřejně vaši osobu,když o nic furt píšete. Tedy pan Tichý a Šeps, to jsou jména objevující se nejčastěji. Nakonec zastupitelstvo se asi nahrává. je škoda,že ne i na video jako v Lípě. To je někdy hezké pokoukání. Třeba na Skokana,který zaVěci veřejné tak pěkně hlasoval o hazardu. ten možná bud ekandidovat za pár let zase za jinou stranu. Véčkaři se tam těžko dostanou, třeba přejde k Paroubkovi..

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Vltavíne, Vy nevíte, kdo je vydavatelem Českolipského deníku?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Kafomlejnek s.r.o.? Ba ne.Dříve Nakladatelství Vltavín,dnes Vltavín Press.To jsem teď vygoogloval.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

To je dobrý! To jsem nevěděl.
Vracím se k Bártovi,teda podruhovi. Bártovi. Pro Vltavína-to je z Cimrmana,ze Záskoku.
Není to žádný jiný Bárta.
P.S. Škoda,že Cimrman už nežije. Určitě by v Liptákově s panem Padevětem našel nějaké německé archivy. Nebo jinde a něco jiného.Co vy na to?

Nahoru

O vlastenectví a nacionalismu zase jinak

Jiří Pehe v článku "Vozová hradba českých nacionalistů" nejdřív cituje z nového románu Umberta Eca "Pražský hřbitov" toto...

„Někdo řekl, že vlastenectví je poslední útočiště chátry: kdo nemá mravní zásady, obvykle se zahalí do praporu, a parchanti se vždycky dovolávají čistoty své rasy. Národní totožnost je poslední zbraň vyděděnců. A smysl pro ni se zakládá na nenávisti k těm, kdo totožní nejsou. Musíme pěstovat nenávist jako občanskou vášeň.“

...a sám pokračuje:

Tento druh instrumentálního nacionalismu, který Eco v několika větách brilantně definuje, vedl ve 20. století ke dvěma světovým válkám a několika dalším kalamitám, například v bývalé Jugoslávii. Tím, že výše citovaná slova vkládá do úst cynickému agentovi ruských tajných služeb, také ukazuje na mechanismus, jakým se z „tekutého“ militantního nacionalismu stává úderná politická ideologie.

atd. viz
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_11257

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Přeci jenom Vám tam chybí pokračování dost důležitého textu. Aspoň kousek je tady:

Nestačí totiž jen „nenávist chátry“ k těm, kdo „nejsou totožní“, vždy také musí existovat nějaký Hitler nebo Miloševič, kteří takovým emocím dají politický tvar, a pro které pracují amorální individua bez skrupulí, jako je agent Račkovskij.

Na začátku 21. století bychom mohli předpokládat, že poučení z tragického 20. století budou dostatečně silná na to, aby nikdo nacionalismus coby politickou zbraň už neoživoval.

Přesto leckde, bohužel i v současné České republice, můžeme sledovat, jak se v atmosféře nejistoty, vytvářené procesem globalizace, zmocňují národní totožnosti coby „poslední zbraně vyděděnců“ někteří politici, a jak se okolo nich rojí různá individua podobná Račkovskému nebo Simoninimu, která pilně pracují na tom, aby se z občanské vášně stala politická zbraň.

Političtí nacionalisté obvykle balancují na hraně fašismu: využívají matoucího náporu modernity, aby slibovali návrat k národní jednotě pod praporem jakýchsi prý ideálních hodnot, které jsme zapomněli. Vrací se k bájné minulosti, často k údajně zářným okamžikům svého národa. Těží z toho, že „lid“ toho o historii moc neví, takže mohou nabízet mýty, jako byly báje nacistů o zářné době germánského pohanství.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Starý komunista Umberto Eco ?

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

. Vrací se k bájné minulosti, často k údajně zářným okamžikům svého národa. Těží z toho, že „lid“ toho o historii moc neví, takže mohou nabízet mýty, jako byly báje nacistů o zářné době germánského pohanství.
Tak já poznám nacionalistu.Stačí dodat pravdivá historická fakta k těm jejich omílaným mýtům a už pomalu šílí.
Teď jsem ale opravdu googloval,kdo hájí tzv. národní zájmy na naší polit. sceně.Samozřejmě všichni.Ale nejvíce Národní strany.Máme jich několik,přou se o to,která je ta pravá.ČSNS,ČSNS2005,ČSNS moderní levice,Národní pravice a pak Vandasovci.Ti dokonce vytáhli na Paroubka jeho letáky s Keltským křížem,nacistickým symbolem.Pak je tu podivná sešlost politických odpadlíků,zvaná Bobo.Blok.Je tam Tlustý,Zubová.A protože je potřeba nějaký ten nacional. prvek přijde tam Bátora.Moc mu to s Bobošíkovou sluší.
Chudák Vltavín.Vidí se vedle Wiesenthala,Mossadu.A teď bude vedle Bátory,který vydal takovou nevinnou knížku,kde píše, že si je vědom toho, že Vrbovy práce jsou antisemitské i to, že (antisemitská) Zkáza Slovanů je kniha skvělá.Vrba podle Bátory získal „věhlas“ svým antisemitismem a „díky“ němu jeho „věhlas“ také přetrvává.
No a pak je tam výbor děl známých antisemitů.Russlands Todtengraber , od nacistického ideologa Dr. Alfreda Rosenberga.Cituje také antisemitské články ze stranických novin NSDAP - Völkischer Beobachter od šéfredaktora Dietricha Eckarta. Tento významný člen okultní organizace Thule a osobní přítel Adolfa Hitlera byl též zaníceným antisemitou. Atd...Atd...
Bobošíkovou také na jejich stránkách podporují ČSBS.Nějak mi to celé zase hlava nebere.Jen mi bude líto Vltavína,až ho Bátora díky zkušenostem pošle narušit průvod gayů.
http://www.novinky.cz/domaci/248113-bobosikova-bude-dal-lovit-u-batory.html
Moc jim to sluší.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Další perfektní dílo představitele současných politiků,dokonce velice blízkých Hradu,kteří se bijí za národní zájmy.Matějka opět zaperlil a opět vysoká karma.
Heslo „Arbeit macht frei“ je ve své podstatě tvrdou pravdou,hlásá v nadpisu
,pouze bylo zneužito.Český národe zvykej si.krůček ,po krůčku

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Co Vám ,Růženíne nebere, že Bobošíkovou podporuje dnešní Svaz českých bojovníků za svobodu při svém dnešním složení ? Opak by byl divný. Ona umí šikovně manipulovat,kandidovat za kohokoliv, hlavně,že to sype peníze.Pak může dávat na charitu V Evr.parlamentu byla tehdy mezi prvními, kdo zaměstnal manžílka jako asistenta.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Jo podíval jsem se.Představitelé slavné Československé lidové armády,strážci míru a socialismu.Oběti doby,kdy si to soudruzi vyřizovali mezi sebou.A vo tom to je.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Trochu jsem zas googloval:-).Našel jsem výňatky z Bátorou oslavované knihy.Je to fakt síla.Jenom je smutné,že bavit se s takovými lidmi odmítl pouze Schwarzenberg.Proti by měli být především ti Bojovníci.Mlčí ...Kdo má silný žaludek
http://aukro.cz/zkaza-slovanu-1925-zide-bolsevici-teror-vrazdy-i1836475157.html

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Ale ono to googlování je k něčemu.Pod heslem Bobošíková jsem taky našel fotku,jak průbojná svazačka dává Husákovi kytku .Určitě už tehdy bojovala za svobodu proti živlům jako byl tady vzpomenutý Magor Jirous,které nám rozvracely naši republiku .
V předvolebním boji určitě Paroubek zase do Boru přijede.Bude to Vý-LEV 21. Vhodný bude zase plakát na komíně Egrmanna,třeba s textem Vítej náš reku( s malým R).

Nahoru

Příkladní němečtí socialisté- Lorenz Knorr

Život plný bojů . :

Lorenz Knorr se narodil dne 18. července 1921 v Chebu v rodině aktivisty dělnického hnutí. Rodina měla staré socialistické kořeny, už Knorrův dědeček působil za Rakouska-Uherska v socialistickém hnutí. V domě Knorrových v Chebu se před rokem 1938 scházeli k poradám činitelé německé sociální demokracie a odborů, ale i komunisté z Čech, Bavorska a Saska.
Po absolvování obecné a měšťanské školy se Lorenz Knorr učil (od roku 1935) v Chebu sazečem a knihtiskařem. Od roku 1936 byl předsedou Mladých knihtiskařů okresu Cheb a předsedou chebské organizace Socialistické mládeže. Po absolvování tříleté odborné školy studoval soukromě kaligrafii.
Od roku 1936 se aktivně účastnil protifašistického boje, a to především jako člen ochranných oddílů Německé sociálně demokratické strany (DSAP) a jako přepravce antifašistických tiskovin přes zelenou hranici z ČSR do Bavorska. Po obsazení pohraničí nacisty v roce 1938 působil v Chebu v odbojové skupině socialistické mládeže, byl vězněn a vyslýchán gestapem. Třiatřicetičlenná odbojová skupina, ve které Knorr působil jak jeden z vedoucích činitelů, prováděla i diverzní akce. V aktivní odbojové činnosti Lorenz Knorr pokračoval také během druhé světové války, kdy byl vojákem wehrmachtu.
Po propuštění z britského zajetí se vrátil ilegálně přes zelenou hranici do Chebu. Vzhledem k tomu, že jak on tak jeho rodiče měli v poválečné ČSR statut antifašistů, mohli v Chebu zůstat, ale rozhodli se dobrovolně vysídlit do západního Německa, kde se už dříve ocitla většina německého obyvatelstva z ČSR, podrobená odsunu na základě Postupimské dohody vítězných mocností.
V Německu pokračoval Lorenz Knorr neúnavně v politické činnosti. Stal se spolkovým tajemníkem Socialistické mládeže Německa – Sokolů (Die Falken), byl činný jako novinář a publicista. Deset let byl členem mládežnického a kulturně-politického výboru při spolkovém vedení SPD.
Počátkem 60. let, kdy Spolková republika Německo pod vedením kancléře Adenauera nastoupila ostrý kurz remilitarizace, Lorenz Knorr opustil SPD a společně s dalšími levicovými politiky založil Německou mírovou unii (DFU) a v letech 1961-1985 byl v jejím vedení. Zúčastnil se světových kongresů za mír a odzbrojení ve Vídni, Helsinkách, Ženevě, Moskvě, Varšavě, Stockholmu, Bruselu a dalších městech.
V letech 1963-1967 probíhala proti Lorenzi Knorrovi soudní řízení, neboť označil bývalé hitlerovské generály stojící po válce v čele bundeswehru za válečné zločince, a ti jej za to žalovali. Procesy proti němu byly nakonec zastaveny; v té době přišlo Lorenzi Knorrovi přes 3000 projevů solidarity z celého světa včetně významných osobností.
Od počátku 90. let se Lorenz Knorr angažuje ve Sdružení pronásledovaných nacismem - Svazu antifašistů (VVN-BdA), v letech 1992-1994 byl spolkovým mluvčím této organizace. Aktivně působí v Evropském mírovém fóru. Je pokládán za zásadního odpůrce historického revizionismu.

Jak vy, jako člověk politicky a publicisticky aktivní už přes sedmdesát let, hodnotíte současné česko-německé vztahy? Říká se, že jsou nejlepší vůbec od skončení první světové války.
Ano, ty zásadní konflikty, spočívající v systémových rozporech, byly odstraněny, hlavně pak proto, že po válce došlo k vysídlení většiny takzvaných sudetských Němců. Já ale tento pojem nepoužívám rád…

Proč? Jste přece Němec a chebský rodák. Proč se nepovažujete za sudetského Němce?
Protože jde o umělé označení, z kterého udělali nacisté politický pojem. Pokud si vzpomínám, tak ještě před rokem 1936 toto označení nehrálo zásadní roli. Ale na olympiádě, která se konala v roce 1936 v Německu, prohlásil Goebbels na adresu Němců, kteří přijeli z Československa: Vy nejste žádní občané Československé republiky německého jazyka – což bylo tehdy oficiální označení – vy jste sudetští Němci! V tomto pojmu je totiž obsažen nárok na pohraniční území, osídlená tehdy hlavně Němci. Takže já dodnes tvrdím: byl jsem německy hovořícím občanem Československé republiky!

Vraťme se k aktuálním česko-německým vztahům. Je na nich co zlepšovat?
Ke zlepšení by nepochybně přispěla eliminace činnosti Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Z jeho strany je neustále sypána sůl do ran, neustále zní požadavky na odstranění takzvaných Benešových dekretů, což jsou, málo platné, zásadní historické dokumenty. A takové dokumenty prostě nelze odstranit, zrušit, vyjmout je z historie. Článek XIII závěrů Postupimské konference výslovně nařídil odsun Němců z Polska, Československa a dalších zemí. Důvodem byla snaha vítězů druhé světové války zajistit mír a evropskou bezpečnost. Byla to snaha odstranit zdroje neklidu před válkou, a těmi byly bohužel německé menšiny. Tuto skutečnost a hlavně pak rozhodnutí postupimské konference dnes mnozí rádi přehlížejí. Já osobně třeba považuji za možné i jiné řešení, než bylo vysídlení skoro všech Němců z ČSR, ale byla zde nezvratitelná vůle Spojenců, aby bylo co nejvíce Němců soustředěno do Spojenci kontrolovaného prostoru. Tak to svého času prosazoval hlavně Churchill, nikoli Stalin

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Zlatej Milan Šupa a jeho úvahy o životě :-D

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

A já myslel,když se diskutuje o platné legislativě a hazardu,že budou mít mrtví na hřibitově chvíli klidu....
Měl bych několik historických faktů,ale nechci vykolejit Vltavína z přípravy na rozhodující bitvu v Zastupitelstvu NB a navíc to absotuně nezapadá do tematu

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pane Waltře, rozhodující bitvu zřejmě prohraju. Uvídíme.
Jsem rád, že již vyhráli kolegové v Chrastavě a v Rokycanech. Doufám, že vyhrají kolegové v Ml. Boleslavi a v Břeclavi.
U nás dojde ( asi) na slova Josefa Novotného : "Dobrý večer,
vyhlášek se vůbec nebojte, ÚS dal již dakrát za pravdu obcím v tom, že mohou regulovat záležitosti veřejného pořádku. Při povolovacím procesu IVT je trvale porušován zákon, proto firmy musí držet ústa. Schvalování vyhlášek záleží pouze na míře zlobovanosti zastupitelů... Zdraví J. Novotný."

Jinak na toho Knorra jste nic nevytáhl. Úžasný Němec. Jeden z největších u nás kdysi žijících.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Pro zajímavost,jak se hlasovalo o daních z hazardu.Alespoň vidíte,kdo je zlobovaný
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=55082&utm_source=news111110_loterijni_dan&utm_medium=email&utm_campaign=finance

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Víme, víme....
Ten Knorr byl a je, přes všechny ty pohunky ve službách hazardu ( to napsali jiní), kanón.

Nahoru

Re: Národní socialisté - levice 21. století

Tady se to nějak zvrtlo, zatímco jsem tady nebyl. Připomínám svůj původní dotaz: Kdo z vás se je chystá volit? A kdo za ně tady v Lípě může kandidovat?

Nahoru