10. výročí od povodní

Nádraží - brána do města

Verze pro tisk |

Autobusové či vlakové nádraží je často prvním místem, které návštěvník města uvidí. Jaký obrázek o zbytku města by si udělal dle těch našich?

Dle mého asi tento:"Nefunkční, špinavá splácanina z osmdesátých let."

Nebo máte jiný názor?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Nádraží - brána do města

Nabyl bych pocitu, že jsem přijel do Sudet.

Nahoru

Re: Nádraží - brána do města

Jakože všechny nádraží v Sudetech jsou ošklivá, zanedbaná a nefunkční? Dle mého názoru je to dost velké klišé.

Nahoru

Re: Nádraží - brána do města

Ne, ostatní už často právě nevypadají jako v Sudetech 50. let.

Nahoru

Re: Nádraží - brána do města

Jo, tak to jo... teď už to chápu.

Mne úplně nejvíc fascinuje nefunkčnost těch budov a zařízení.... že by skoro bylo jedno, pokud by tam byl jen perón a stříška či budka.

Nahoru

Re: Nádraží - brána do města

Primitife, kdybyste pamatoval dobu tak před 50 lety, viděl byste jak náramně funkční to všecho bylo. To jen doba se změnila a s využitím budov dneska nic nenaděláte. Vlaková nádraží byla tehdy sama o sobě živoucími organismy každého trochu většího města, spousty zaměstnanců ve dne i v noci, překládka a výpravna zboží, celodenně funkční podávání zavazadel -třeba i živou husu jste mohl poslat a přišla živá. Množství cestujících a denně dojíždějících, přeplněné vlaky o víkendu - to už je nostalgická vzpomínka. Dneska vlakem cestují jenom tak trochu víkendoví turisté. Nádraží jsou mrtvá, cena jízdného vyšší než busem a cestování komplikovanější. Máte pravdu , pro těch pár lidí a žádné zboží dneska stačí jen přístřešek. Na závěr dodám , že v Boru máme velmi pěkné nově zrekonstruované vlakové nádraží , je i čisté, ale asi málo využívané. Autobus je dostupnější, hlavně v samotném centru města . A borské autobusové nádraží - samý vajgl , přes zákaz kouření v prostorách, popíjení alkoholu na lavičkách pod zastřešením, žebrota.
Myslíte si, že vedení města používá autobus nebo vlak ?

Nahoru

Re: Nádraží - brána do města

Ano, máte pravdu pane Zahradník, souhlasím s vámi v mnoha bodech, cestování je dnes jiné. Ale proč to v Boru jde a v Lípě ne. Proč to jde kdekoliv jinde a ne v Lípě... Srovnání autobus x vlak je smutně pravdivé, jak v cenách, tak v úrovni cestování.
U českolipských nádraží třeba postrádám logické propojení obou celků apod.
Vedení města asi nic z toho nepoužívá, ale nehledejme za vším vedení města. Budovy, pozemky budou určitě ve vlastnictví jiných subjektů než je město. Je však pravda, že určitý tlak by asi město vyvinout mohlo... Jak říkám, kde chybí vůle, chybí i peníze.

Nahoru