Ludmila

Verze pro tisk |

V posledních dnech máme žel tolik nepříjemných témat, že škoda něco dodat! Tak mě napadlo, dnes má svátek Ludmila, nemýlím-li se tak pro některé dokonce svatá! Dejme si určitou vstřícnou "soutěž" na téma, kdo napíše nejvíce pozitivní příspěvek! Snad ti ostatní svoje perlivé pero nechají v klidu, děkuji!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Ludmila

P.S.: Mám zcela výjimečný mobil a díky tomu jsem se následně spojil se samotným Luciferem. Uzavřeli jsme dohodu, že kdo napíše něco nepříjemného, má rezervaci na kotel...

Nahoru

Re: Ludmila

Jsem v rozpacích.Nevím jak to myslíte.Mluvíte o vstřícnosti a připravujete kotle :-)

Nahoru

Re: Ludmila

Ludmila bílá, růžová, červená. Mňam.

Nahoru

Re: Ludmila

To je pouze pro Ty, kteří by zase chtěli prudit! Nicméně, i ten kotel za určitých okolností může být větší blaho než studený vítr na obláčku! Není i v tom vstřícnost? Nemusí být i "tmavá strana" vnímaná pouze jako zápor, ale třeba a jako odvrácená strana, kde to může být dokonce lepší?

Nahoru

Re: Ludmila

Já bych řekl,že Ludmila /asi Srbka/ je jednoiu z mála manželek Přemyslovských vládců negermánského původu.To musí potěšit I Milose Novaka a Vlastislava Smutného s Janem Beranem.Jaká bude první cena?

Nahoru

Re: Ludmila

Mám obavy, že perlivé pero v klidu nezůstalo, ale život jde dál... Možná to pletu, ale neříkalo se cosi ve smyslu: čiň čertu dobře, peklem se ti odmění?

Nahoru

Re: Ludmila

Ono je krásný,že se po tolika letech vůbec ví,že tenkrát někdo takový konkrétní žil a něco pro tento národ udělal.Je to úžasný!

Nahoru

Re: Ludmila

Zrovna včera jsem dočetl Szcygielův Udělej si ráj a zaujalo mě, jak mi si ze všeho oproti Polákům děláme srandu, i z toho pekla. No a s dětmi jsem v Úštěku v muzeu čertů v sobotu. Hodně národů zobrazuje čerty jako opravdu děsivé příšery, naši čerti jsou fakt takoví troubové. V Úštěku mají dokonce čertí betlém, to by Poláka povalilo.

Nahoru

Re: Ludmila

Pane Bárto!

Poláci v tomto mají vskutku jinou mentalitu, českou "srandu" mnozí nepochopí, může být pro ně až urážlivá. Zažil jsem situace, kdy tábor o 150 dětech, z toho polovina polských, šel (vyjma cizinců) na svatou nedělní mši. Krásné, sváteční oblečení, úcta, nadšení... Cizinci, čeští a němečtí kluci a holky, s výchovou a školní edikací v ateismu, to logicky nechápali. Po vhodném vzájemném vysvětlení byl přijatelný respekt! Tak tzo má být! Za českou stranu šla vždy ("diplomaticky") miniskupinka se mnou (stranický orgán v ČSSR byl z toho mj. velice zaskočen). Jedna mše k mé radosti a úctě za účasti pana kardinála a tehdejšího polského primase Wojtily (poté kardinál Glemb).
Vyjma uvedeného a mléčných polívek se táborníci vůbec nelišili!

Ještě k Ludmile. Dnes jsme slyšel, že v pravoslavném Rusku bude odhalena socha Sv. Ludmily, kterou údajně mnozí Rusové vnímají jako svoji svatou. Autorem je český sochař M. Moravec (?). Mnohde v Rusku je prý uctívaná více než u nás. Zajímavé, když si uvědomím, že to byla dle historiků babička a vychovatelka Sv. Václava, která v důsledku rozporů s jeho matkou, kněžnou Drahoslavou, byla v roce 921 zavražděna na Tětíně...

Nahoru