Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Verze pro tisk |

Počasí je mimořádně nevyzpytatelné, tlaková níže a bouře Niklas sužuje nejenom Česko. O to více nutno ocenit takřka bezprecedentní a v českých poměrech unikátní kulatý stůl, který se dnes relativně nebouřlivě uskutečnil na českolipské radnici. Cílem primárně bylo zklidnit a dle možností optimálně řešit aktuální tristní politické dění v České Lípě. Dění, které velmi znepokojuje či dokonce znechucuje, vedle voličů, zákulisními šarvátkami nepolíbených občanů města, kupodivu také místní politiky, politology a jejich fankluby.

Informační výstupy z kulatého stolu jsou zatím spíše kusé, tiskovou zprávu připravuje pověřený tým. Podle nejmenovaných a dobře informovaných zdrojů utajený nezávislý mediátor kulatého stolu zacílil do černého a takřka nemožné se zrodilo - napříč politickými subjekty, ve shodě koalice a opozice, akceptováno oficiálním vedením i hybateli místní zeměkoule v pozadí. Občané města se budou těšit z lepších příštích zítřků!

Magistra Žatecká slíbila revitalizovat Městské noviny ve shodě s etickým kodexem. Nově budé publikován sloupek „Starostka matkou občanů“, ve kterém se srdcem na dlani bude empaticky a skromně reflektovat každodenní život prostého občana. O odborné konzultace požádala pana Jeníka, tento s dojetím souhlasil. Magistře Markgrafové, redaktorce MN, tak toto opatření umožní dožití důchodu bez ztráty posledního zlatého vlasu. Paní starostka se navíc iniciativně zapsala na postgraduální kurs žurnalistiky, sebekriticky přiznala, že chce zaplnit mezery, pomoc v tomto problému nabídl bývalý zastupitel, stomatolog doktor Záruba. Nedůležitá, byť zajímavá, je informace, že paní starostka se po dohodě s panem zastupitelem Slaným ml. stane novou tváří florbal týmu.

Neméně vstřícný byl druhý místostarosta, doktor Raninec, svým konstatováním o výjimečné erudici plzeňských práv a přihláškou do tamního kursu minima právních znalostí, které posílí jeho úsilí o znovuobrození ještě demokratičtější a ještě novější regionální ODS. Oba jmenovaní členové radničního triumvirátu se zavázali, že nadále nebudou tvůrci slohových prací první místostarostky. Bývalý místostarosta magistr Vlček toto břímě charitativně převzal na vlastní knihovnická bedra.

Paní Šafránková, dosud a stále ještě první místostarostka, naprosto správně akcentovala, respektive z podvrženého motáku přečetla, že šafránu je jako šafránu. Nabídku od doktora Hudce na vedoucí post v nově zřizované rezervaci podél cyklostezky Česká Lípa – Moskva chce zvážit (slavnostní podpisové pero se údajně již ekologicky plní). Případné váhání paní první místostarostky rozptýlila nabídka na nové ubytování, toto dosud prý nemá dořešeno, a to v samostatném pokoji Domu humanity, kde je devizou kolektivní vstřícnost, podle provozního řádu ani nehrozí ten či onen démon. Opět důkaz schopnosti nadřadit osobní zájmy nad veřejné!

Případné přeobsazení postu první místostarostky se údajně stalo určitým zádrhelem. Na tento velice náročný post je kandidátů nikoliv jako šafránu, ale kupodivu mnohem více. Řešení je netradiční, originální. V zájmu transparentnosti bude tento post vylosován a to v jednom z hráčských zařízení místních podnikatelů a současně také politiků… Magistr Ježák jako jediný měl snahu tento záměr vetoval, ale nakonec respektoval koaliční smlouvu se slovy „ANO, holt ano, děj se boží vůle, vy nedouci“!

Určitý zádrhel nastal také při diskusi o stylu jednání současného vedení města. Nutno kvitovat, jak by řekla Petra, že i zde se našlo přijatelné řešení. Pan velkopodnikatel Pantchev a jeho obchodní partner Vladimirov se zavázali, že již nebudou nepřístojně docházet na radnici na pravidelné porady vedení města. Nadále tyto porady budou v kanceláři majitele OD Andy, na stole budou rohlíčky od pana inženýra, zastupitele Kozáka. V zájmu vyvážení politických vah bude poradám účasten pan exstarosta, exhejtman a exposlanec Skokan, který si s panem Pentchem Vladimirovem podal ruku na obnovení bývalého přátelství a partnerství. Současně dohodli pracovní skupinu na odkládanou instalaci sochy Jindřicha z Lipé.

Kontraproduktivní mediální výstupy současného vedení českolipské radnice se nesly jednáním kulatého stolu jako pomyslná zlatá nit. Dlouholetá exstarostka a krajská zastupitelka, magistra Moudrá, z titulu funkce předsedkyně dozorčí rady Nemocnice ČL nabídla zúčastněným zprostředkování odborné psychiatrické péče včetně možnosti dlouhodobé hospitalizace v uzavřeném odborném zařízení. Doktor Tejnora, jako zkušený chirurg, nečekaně kontroval, že mnohem lepší a efektivnější by mohla být lobotomie.

Překvapením kulatého stolu byl nezvykle opožděný příchod zastupitele a krajského výkonného tajemníka KSČM Chota. Dotyčného zpozdil odjezd amerických dragounů, kterým se (pochopitelně) snažil zamávat navždy. Do jednání kulatého stolu vstoupil s nabídkou, vedle přihlášky do losování o prvního místostarostu, zastávat post ředitele Městské policie. Kontrolních postů zastává již více, tak by jistě nebyl problém. Kulatý stůl tuto nabídku bohužel neakceptoval. Na návrh mediátora a jeho stejně utajeného sponzora jako jediného kandidáta na post ředitele městské policie potvrdil obecně uznávanou a dle zkušeností nezkorumpovatelnou osobnost České Lípy, pana Stanislava Holuba, u kterého se básnický nadhled snoubí s přesvědčivostí při vybírání poplatků…

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Jo, jo, jo...

Nahoru

Re: Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Vy se, pane Šádku, tak skvěle orientujete v tom našem městě. Holub forever.

Nahoru

Re: Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Pane Bárto, tradičně zcela skromně dodávám, nebýt těch nejmenovaných a dobře informovaných zdrojů, tak pochopitelně místo skvělé orientace pouze naprostá dezorientace! Jistě budeme ve shodě: škoda, že jsme neměli tu čest a příležitost zažít tento výjimečný kulatý stůl osobně. Určité životní mezníky jsou nepřekonatelné, neopakovatelné... Je možné, že zúčastněný pan Jeník bude mít (nejenom pro IN) další zajímavé informace.

Nahoru

Re: Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Ahoj Luboši

Tak tohle se Ti vůbec, ale vůbec nepovedlo! Sice jsi správně zmínil "městského" umělce, básníka SH, ale zcela nepochopitelně jsi naprosto pominul demiurga České Lípy Karla H. ...

Apríl!!!

Nahoru

Re: Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Tohle mi nedělejte.
Při čtení prvního odstavce jsem se vážně obával, že mi něco uteklo.
U druhého jsem se podíval na datum zveřejnění.
Jasno jsem měl až u třetího odstavce.
Pobavil jsem se :)

Nahoru

Re: Kulatý stůl v České Lípě měl úspěch

Pobavil jsem se.

Nahoru