10. výročí od povodní

Kristián

Verze pro tisk |

má dnes svátek.Co říkáte filmům pro pamětníky?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Kristián

Dnešní budou taky pro pamětníky.

Nahoru

Re: Kristián

Ty nejlepší komedie byly natočeny za protektorátu.Jak je to možné?

Nahoru

Re: Kristián

Myslím si, že už měli za sebou praxi a protože se "raději" vyhnuli společenským tématům, soustředili všechen um na komedie. Měli mimořádnou motivaci.

Trošičku podobné to bylo v 60.letech, i když ta jsou tajemná celosvětovým fenoménem skvělého umění. Alespoň se to tvrdí na více frontách.

Nahoru

Re: Kristián

Pamatuji,co bylo za komunistů vtipů,taky nějak vymizely.Asi je humor něco,co pomahá člověku přežít smutná období.

Nahoru

Re: Kristián

Já se podívám rád i na filmy z šedesátých let a to dokonce i na ty umělecké.Něco tam je.Například Intimní osvětlení.Homolkovi,hlavně první dva díly,Já truchlivý bůh,atd.Ale ty pamětnické zná člověk zpaměti,má je na DVD,ale když je dávají v televizi,zase na ně kouká.Tenkrát ti tvůrci vyhmátli něco v divákovi,ale co?

Nahoru

Re: Kristián

Dnes dávali po poledni protektorátní film Artur a Valentýna.Kousek jsem koukal.Celou dobu běžely dole německé titulky.Jak vidno,česká kinematografie byla velice oblíbená i mezi němci.

Nahoru

Re: Kristián

Ani komunisti si nedovolili dát pod české filmy ruské titulky :-)) Dokonce ani pod ruské !

Nahoru

Re: Kristián

Co naděláš ,taková byla doba,taky to o lecčems vypovídá.

Nahoru

Re: Kristián

Jawohl! Dnes už je úplně jiná doba.Gucci,Nivea,Swarowski... je to jiné?

Nahoru

Re: Kristián

Zapomněl jsi na Hitlermarkety !

Nahoru

Re: Kristián

Přirovnáváním některých současných realit ke Kocourkovu je drsné urážení Kocourkova!

Nahoru

Re: Kristián

Růženíne,hytlermarkety! Hytlermarkety! Nemůžeš stále jen setrvávat v zajetí setrvačních klišé.

Nahoru

Re: Kristián

Základem slova je hyper,nikoliv ten strejda s fouskem.

Nahoru

Re: Kristián

Každý asi máme na mysli jiného tatíčka.

Nahoru

Re: Kristián

Masaryk nás svolává,rozkazy nám vydává,vstávejte vy čeští legionáři,zlá vojna vám nastává.....

Nahoru

Re: Kristián

Masaryka zdaleka nepamatuju,ale věřím,že tenkrát takovej bordel,jako dnes,nebyl.To ještě byli chlapi chlapama.Dnes si musí volat na pomoc pár těžkopolicajtů.

Nahoru

Re: Kristián

Je to v zákonech, Darku. Dnešní zákony chlapy trestají (i ženské, samozřejmě). Pokaždé se nepodaří hajzla profackovat někde za rohem. Nikdo nestojí o nálepku násilníka.
Koneckonců i ti těžkopolicajti si nesmí moc vyskakovat, nebo jim hodí na hlavu brutalitu. Rasistickou k tomu. A příjezd evropského komisaře pro lidská práva navrch!

Nahoru

Re: Kristián

Vím,že je to v zákonech.Však jsme si ty "zákonodárce " demokraticky zvolili.Ten evropský komisař pro lidská prává by měl mít před tím pofiderním titulem ještě VYSOKÝ,byť by to byl skrček.

Nahoru

Re: Kristián

Ale snad se mu budou líbit naše filmy pro pamětníky-

Nahoru

Re: Kristián

Tenkrát byl bordel ještě větší.Studoval jsem zápisy senátu aposl.sněmovny stovky hodin.Kolik trestných činů měli na svědomí poslanci..nikdy nikoho nevydali.Dokonce se jednu hodinu během zasedání rvali a házeli po sobě židle.A kolik korupčních afer bylo a tunelů.Neidealizujme to.Demonstrace se rozháněli střelbou,byli mrtví.To si komunisti nevymysleli.

Nahoru

Re: Kristián

Demonstrace se rozháněly střelbou? To se stalo jednou.Růženíne,neblbni lidem hlavu.Bádej si bádej ve starých fasciklech,ale občas taky plácni manželku po prdeli,ať nejsi zcela mimo.

Nahoru

Re: Kristián

Růženíne, normálně píšící člověk napíše třeba... Některé demonstrace se rozháněly střelbou. Aby to bylo jednoznačné a nevypadalo to, že všechny. A ještě jednoznačnější by bylo napsat, že stříleli četníci. Aby si někdo nemyslel, že na demonstranty stříleli myslivci. A co se týká těch poslanců, tak jak jste to napsal to vypadá, že všichni poslanci měli na svědomí trestné činy. No, aspoň jeden bezúhonný by se tam snad našel.

Nahoru

Re: Kristián

Růženín plácá často nesmysly.

Nahoru

Re: Kristián

Dík Alane za výklad.Ted´už počtvrté,,,jak je to s těmi OSVČ co neplatí ani korunu?Nebo tomu zase nerozumíš?
Darku Tvé chabé znalosti české historie znám.Resp.znáš pouze jen ty po ose Palacký- Jirásek-Nejedlý.To snad myslíš vážně,že za prvé republiky se střílelo jen do jedné?
Co to s těmi vlastenci ti komunisti udělali,že ani neznají dějiny své země?

Nahoru

Re: Kristián

Ono se většinou střílelo z mnoha důvodů.Zde byl oficiální důvod to,že německé obyvatelstvo,vracející se z oslav zpívalo"staroněmecké písně demonstrativním způsobem".Překlad tohoto termínu je lidové písně .Pikantní na tom je ,že stříleli i do slovenských vojáků,kterým ty písničky nevadili.
http://www.psp.cz/eknih/1920ns/ps/tisky/t0340_00.htm

Nahoru

Re: Kristián

Ale to Češi nechtějí číst. Takové věci dělal přece vždy někdo jiný.

Nahoru

Re: Kristián

Pane Bárto, to já si zase o těchto věcech rád počtu. Například toto : http://www.jihlavske-listy.cz/clanek6062-uplynulo-90-let-od-krvaveho-slunovratu.html?komentare=novy

Nahoru

Re: Kristián

Proto radši chodím k autentickým zdrojům,než mi to někdo převypráví.To že byla zřízena vyšetřovací komise senátorů asi víte.Jak dopadla asi taky.

Nahoru

Re: Kristián

Radši tedy něco z českého pohledu-Město Kadaň,historie města,oficielní stránky,citace
Dne 4. března 1919 došlo v Kadani k tragickému incidentu mezi československým vojskem a německými obyvateli, kteří demonstrovali za svá práva na národnostní sebeurčení. Výsledkem bylo 25 mrtvých a několik desítek zraněných.
Podrobnosti si jistě najdete.A co takhle Cheb,Teplice,Aš a mnoho dalších?Ale co blbnu,vždyť podle historika Dark Sida se tu střílelo pouze jednou.
A to nemluvím o rozhánění hladových bouří,kterých se účastnilo jak německé,tak české obyvatelstvo.

Nahoru

Re: Kristián

No, z toho si nic nedělejte. taky jsme někdy mimo když je téma a vyklube se z toho zase jenom pomník nebo náckové.
Jinde píšete jak jste hrdinně měl pušku v ruce na hranicích,když přišli Rusové a jak jste si zachoval čest.
Polemizuji. Vašeho jména jeden člověk byl hodně aktivní uliční důvěrník,takový malý český práskač a vlezdoprdelka komunistům. Moc si na něj z ulice pamatuji. Dělalo mu dobře spolurozhodovat s Komanči. Asi ale jenom shoda jmen. Ovšem lidé si pamatují. taky ten toho jména dostal jen asi 170 hlasů. Ráno brzo jsem šel s psem k známým pod Velišák z druhého konce Boru. Schválně kolem vaší skříňky. Normoš tam nechodím ,ale bylo to tím směrem.
Musoliny tam píšete a ještě červeně a velkým písmem ,aby každý viděl !

Nahoru

Re: Kristián

Už budu mlčet ještě jedna perlička Zasedání parlamentu v prosinci 1925.Popis tiskem
Na zasedání čs. parlamentu v prosinci. 1925 se poslanci záhy začali předvádět řvaním, bušením do lavic, do tváří konkurenčních politiků, kopali se navzájem do hýždí, plivali po sobě, pískali na píšťalky, házeli po sobě spisy a kalamáře. To vše s pěveckými vložkami. Na zasedání o den později při přednesu vládního prohlá-šení ministerským předsedou Švehlou Slováci zanotovali bojovnou píseň Hej, Slované!, přičemž „hrom a peklo“ svolávali na novou vládu. Poté Sudetoněmci zapěli poněkud slaběji Deutschland-lied. Po skončení Švehlovy řeči poslanci vládní koalice spustili Kde domov můj, do čehož jim vpadli komunisté s Internacionálou.
Jo bylo veselo
http://www.psp.cz/eknih/1925ns/ps/stenprot/003schuz/s003001.htm

Nahoru

Re: Kristián

Nebylo by něco z českého parlamentu LP 1416 ?

Nahoru

Re: Kristián

Hoši 1416 jsme díky svým Lucemburským králům Václavu IV. a následně Zikmundovi hráli jako Boemen první roli v Evropě v Římské říši národa německého.Ale je to trochu daleko od první republiky.Na to by jsme měli být hrdí.

Nahoru