KORYTÁŘI

Verze pro tisk |

Omlouvám se vstupně za dost možná provokativní název tohoto příspěvku, ale nic vhodnějšího mě nenapadlo... Vnímal jsem současnou "politickou žeň" a žaludek mně odešel. Trapní a profláklí modří ptáci, černokabátníci převtělení pod šlechtickou značku TOP 09 a s chameleonem Kalouskem, k tomu lživé veverky pod vlajkou investigativního a současně mimořádně trapného a obtloustlého Radka Johna, to je vskutku vize pouze pro otrlé, narcistické a kellirstické...
Svého času se mnozí sešli a cinkali (slušně) klíči. Teď i bez slušnosti si ti samí nechají vše líbit!? Proč nevyjít do ulic a dost možná i bez zbytečné slušnosti nevyhnat všechny zloděje, lháře, zkorumpovaníky, podvodníky a jim všechny podobné z jejich židlí a postů...!? Třeba ještě někdo zbyde... Slušný a pro lidi!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: KORYTÁŘI

A kdo myslíte, že by je nahradil?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Vás za slušného považuji!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pane Bárta, snad si nemyslíte, že češi jsou všichni takoví, jako ti vládnocí korytáři . To by byla beznaděj a bylo by lepší za sebou a touto zemí zavřít dveře. Kdo se nepodílel od sametové revoluce na gradujícím marastu ? Odpovězte si . Jinak vaše odpověď mne zklamala. Měla jsem o vás jiné mínění.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

On ten negativními emocemi nabuzený dav vedený v ulicích „hlasem lidu“ v sobě skrývá nebezpečí, že v něm zase budou zloději, lháři a podvodníci, kteří dosud nedostali příležitost. Otázkou také je, jakou legitimnost může mít všeobecná defenestrace, kdy hlavním kritériem výběru bude to, že někdo sedí na nějaké židli a tím musí být nutně zkorumpovaný.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Možná by pomohlo výběrové řízení s jistými mantinely.Snad by to stálo zato.Největší zloděje už známe,stačilo by odhalit ty malé a ten zbytek,to už by mohli být slušní lidé.Pokud se s tím něco neudělá,tak ten dav tu jednou bude.Naši nejvyšší lapkové zatím strach nemají.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jeden kmen v Africe volí náčelníka na příští období (tuším pouhý rok) způsobem velice jednoduchým. Rozdělají ohýnek, vyrobí žhavé uhlíky, nad ně umístí sedačku s otvorem a kandidát na náčelníka si tam sedne holým zadkem po dobu jednoho bílého dne. Lidé, kteří ho nechtějí, přikládají větvičky. Když to kandidát nezvládne, zkusí to další.

Vím, toto jednoduché řešení by v naší republice vyvolalo neuhasitelný požár.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

U nás by všichni poslanci museli jednat ve stoje :-)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jitule, já jsem na nic neodpovídal. Jen jsem pokládal dotaz, jestli dotyčný pan Leška ví, kým by současnou elitu nahradil. Podle mě je chyba v systému, ne v lidech.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kdo vytváří ten systém?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A to by mě taky zajímalo. Socialismus to není, feudalismus zatím taky ne. Kapitalismus určitě ne. Škoda, že se nedozvím, jak tomu budou jednou historici říkat. Době, kdy nejlépe se mají ti, co umějí čerpat z evropských fondů, kdy nejvíce vydělá zemědělec, který nechá pole ležet ladem. Době, kdy více lidí dělá školám servis, než v nich učí, kdy je lepší být na dávkách, než v práci.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dobrá odpověď ! Ale hlavně pravdivá.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A koho jako postřílíme? Sami sebe? Domnívám se, že si za to můžeme všichni trochu sami. Někdo je líný, jiný naivní, další pohodlný a někteří jsou prostě jen "vychcaný".

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Volby jsou k ničemu.Bude asi třeba úplně změnit systém.Politické strany nejsou východiskem.Otázka opravdu zní - Co teď a jak?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Bych viděl možný řešení v malých samosprávných celcích.,skutečně tak malých asi jako větší vesnice.V takových útvarech, kde vy svého voleného vyvoleného osobně znáte a jeho oko zas dohlédne na každého občana i na krajní území jeho správy. Tak by to mohlo začít.Když by volený nefungoval řádně, tak by se jednoduše vyměnil, interně uvnitř obce - komunity, bez vyhlašování celostátních voleb. :-)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Podporujte svého šerifa.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Svýho, našeho, bych právě nepodporoval . Hledí moc vně,snad aby se zalíbíl těm z většího okruhu
a my místní ho až tak moc nezajímáme, je dávno po volbách a dlouho před dalšími.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A kdo Vám ho zvolil?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A co když je to všechno jinak?Co když lidé snadno podléhající davové histerii/viz vajíčka/ slouží jako užiteční idioti pro naše "kmotry"/promiň Morhene/ k tomu,aby se zastavilo to, po čem se dlouho volá.Odkrývání korupčního prostředí .Třeba by místo kmotříčků jako Bárta,Bem,Janoušek a spol. mohlo dojít taky na ty kmotry,kteří díky desetiletím vytváření systematického korupčního prostředí okrádají tuto zemi ročně o 100mld.Dle NERVU.
Dnes pozavírali Pro Mo Pro.Kdo by mohl být další?Proveďme revoluci,pěkně krvavou,jako v r. 1918-1919.Lžeme si,jak proběhla defenestrace.Někomu se to náramně hodí.
Vzpomínáte na dokument o Oposmlouvě?Jednoduché pravdy pro lid jsou ty nejzhoubnější.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jinak Alane,mluvíš mi z duše.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Nevím, jestli volby jsou k ničemu, ale jedno vím jistě. Pokusy o "úplné změny systému" v moderní době prakticky vždy končily krvavými masakry, milióny mrtvých a napůl zničenou Evropou. Někdy holt máte na výběr jen mezi špatným a ještě horším. Souhlasím ale, že práce na zlepšování špatného je dřina, nevděčná a nekonečná, a že mnozí na to nemají trpělivost.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pane Bárto, že nejvíce vydělá zemědělec, který nechá pole ležet ladem, není nic nového.
Již v románu Josepha Hellera Hlava XII se píše o otci Majora Majora :
Farmář, bohabojný, svobodymilovný, zákonů dbalý drsný individualista, přesvědčený o tom, že každá vládní podpora, pokud se ovšem netýká farmářů, zavání socialismem. Byl přívržencem usilovné pilné práce a odpůrcem těch žen lehčích mravů, které s ním nechtěly nic mít. Jeho specialitou byla vojtěška, na jejímž nepěstování velmi vydělával. Vláda mu velice dobře platila za každý metrák vojtěšky, který nevypěstoval. Čím víc vojtěšky nesklidil, tím víc peněz od vlády dostal, a každý halíř, který si takto nevydělal, vynakládal na nákup dalších pozemků, aby mohl množství nesklizené vojtěšky stále zvyšovat. Pokud šlo o nepěstování vojtěšky, nedopřával si tatínek Majora Majora ani chvilky oddechu. O dlouhých zimních večerech zůstával doma a neopravoval žádné postroje, a den co den vyskakoval k polednímu čile z postele, aby se přesvědčil, že pole zůstávají neobdělaná. Do půdy investoval velmi promyšleně a brzy nepěstoval více vojtěšky než kterýkoli jiný farmář z okresu. Sousedé ho vyhledávali s žádostmi o radu ve všech možných záležitostech, neboť se mu dařilo vydělávat velké peníze a byl proto moudrý člověk. "Co člověk zašije, to také sklidí," kázal všem bez rozdílu, a všichni na to zbožně říkali: "Amen."
Tvořila-li by se u nás vláda odborníků, mohl by být v čele zemědělského resortu Andrej Babiš. Nejmenovalo by se to ministerstvo zemědělství, ale ministerstvo řepky, protože pěstování jiných plodin již u nás nemá význam. A s řepkou má Babiš velké zkušenosti.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Snad už je zřejmé, že volby nelze nahradit defenestrací ani revolucí, pokud nechceme skončit katastrofou, jako když Leninovi rudí námořníci s puškami rozehnali buržoazní žvanírnu.

V červnu 2009 jsem v jednom předvolebním článku citoval brožuru „Jak si terezínští heftlinkové představovali, že bude vypadat československé státní zřízení“. Její obsah se formoval při debatách „za dlouhých, tmavých večerů a nocí, kdy nesvítila... v terezínských kasematech ani jediná žárovka... Snažili jsme se vymudrovat nejkrásnější státní zřízení, které by zaručilo, že správu státu... povedou jen lidé, kteří mají bystré hlavy, dobrá srdce a čisté ruce.“ Dvacetistránková brožura například uvádí sedm požadavků pro kandidáty do senátu ČSR: doporučení starosty obce a deseti spoluobčanů – podrobný životopis – politický program – znalost dvou cizích jazyků – odborná a všeobecná zkouška vědomostí – IQ na úrovni horních 5 % populace – lékařské vysvědčení internisty, resp. neurologa.

Možná by probuzené veřejné mínění mohlo dotlačit aspoň některé strany, aby začaly podobné požadavky uplatňovat při sestavování kandidátek?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Když dneska stačí těm, co melou o nějakých defenestracích a rozpuštění parlamentu, vyretušovaný úsměv na plakátu, slib pastelek zdarma a piva zdarma a podobný píp píp píp. Jak jsem psal, jsme líní, naivní a nepoučitelní.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A jak by jste pane Tichý definoval to veřejné mínění? Na jaké průměrné úrovni by mělo být jeho IQ? Aby ho někdo zase před volbami neprobudil těmi pár pivy zdarma, jak tu zmiňuje pan Bárta.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pane Tichý,jen bych tam nezval psychologa.To by mohly nastat velice tristní výsledky.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Nepozveš psychologa, nacpe se tam právník. Nepomůžeš si.

Veřejné mínění? To je pěkný bluf, přátelé. Ví někdo, jak se provádí průzkum veřejného mínění? Vždyť veřejné mínění neexistuje! On kdysi kdesi ani ten soudce Lynč nebyl výsledkem veřejného mínění. Navrhuji přejmenovat veřejné mínění na veřejnou manipulaci.

A kdo nevěří, nechť si přečte například Robert Merle: Malevil.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jenže Melevil se odehrává v době po jaderné válce,ne uprostřed veškerého lidského blaha,kdy na nějaké té manipulaci moc nezáleží.Ale taky se to čte náramně.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ten psycholog je ale někdy potřeba. Třeba v případě drsného zaklínače z Kaer Morhenu. Jak by ho asi ohodnotil? Jako exhibicionistu? Nebo osobnost trpící autostimulačním chováním neboli samonasíráním, která si potřebuje vybít špatnou náladu a místo nadávání v hospodě přispívá do diskuzí na internetu?
Nebo je opravdu s tou puškou odhodlán k činům jako Anders Breivik?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kaer do toho řeže černým humorem. Kdo nemá rád kaera morhena, nemůže mít rád ani doktora Hause.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Takovýho Emanuela z téhle knížky bych za šerifa bral.
Ještě se mi z ní vybavilo - volně předládám , nepamatuju si to přesně , že největší tragedie nastane, když se ve skupině žádný velitel neobjeví, prostě není.
Souhlas, pěkný čtení - Malevil.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dark Side, zase jste vtipný, asi jste ale zapomněl, že piloti, policejní ostřelovači a mnohé další specifické profese posudek psychologa potřebují - a je to tak správně. Copak vám nevadí psychopati v politice?

Alanovi: Až některá strana začne podobné požadavky veřejně při výběru svých kandidátů uplatňovat, docela jistě jí narostou preference. K tomu stačí veřejnému mínění i průměrné IQ.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

To máte pravdu. Takhle se s 10-ti% do parlamentu dostaly VV. Kolik procent jim veřejné mínění dává dnes?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

V Praze,na Václavském náměstí zvrací muž.Přišel k němu jiný a říká - Naprosto s vámi souhlasím!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dnes tam z politiky naší kleptokracie zvracelo poněkud víc lidí. Někteří zase zvraceli kvůli demonstrujícím. Bylo poutavé vidět v televizi, jak reportéři vybírali pokud možno co nejprimitivnější projevy. Že by to opravdu byl reprezentativní vzorek demonstrujících?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Já mám jenom obavy,že se opakuje řecký scénář.Dokud si vlády půjčovaly,mnohdy jako ústupky odborářům,v ulici odboráře nebylo vidět.Jedině tak za další zvyšování příjmů občanů,na které nebylo.
Žilo se na úkor budoucnosti a nikomu ani to rozkrádání nevadilo,včetně odborářů.
Dnes má každá čtyřčlenná rodina dluh přes 600tis.Vydělá na úroky,natož na splácení?
Mám dojem,že čekají ČR dva možné scénáře
1.Bude hůř
2.Bude to katastrofa

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Také mě zarazilo, když si jako reprezentativní vzorek vybrali korpulentní učitelku, která si ukládala do auta - tuším Kia Sorento ( půl miliónu na něj zdaleka nestačí ) nákup jak pro celou školní třídu a než nasedla, postěžovala si, že více uskromnit se už těžko dokáže. Jako jednotku primitivního projevu bych zavedl jednoho Zavadila.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Bude bude,ale kdo je toho vinovatý ? Ti zodpovědní intrikují a kradou pořád.Ta přetahovaná kolem VV je k smíchu.Je mi líto toho Skokana :-) Televize nebude přece chňapat po ruce svého chlebodárce,Šťourale.
Příště volím BreBerky.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Vinovatí jsme my všichni,Do ulic se už mělo jít daleko dřív.Ale ne za vyšší dávky a platy,především státních zaměstnanců.
Stejně mi ale vrtá hlavou ten souběh událostí-konečně se dostávají k soudu kmotříčkové.Než se tam dostanou kmotři,bude ve státě dávno chaos a řešit se jiné věci.
Jinak ve školství je na ZŠ plat kolem 19-20tis.čistého.Já už jsem v nejvyšší třídě,ale s největšíma daněma.Mám kolem 20500 čistého bez přesčasů.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

To muselo být "maso" v tý televizi. My ji nemáme, tak nejsem v obraze. V radiu byla odpoledne beseda, nejlíp argumentoval V. Bělohradský, ale ani ten Zavadil nemluvil špatně. K davům na demonstraci musí mluvit jinak, to chápu. Někdy snad v úterý ještě před osmou ranní si do radia pozvali Skokana. U mě teda zabodoval, nenechal se redaktorkou uštěkat a řekl , co chtěl říct.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ano, s učitelkou předvedli novináři další kousek do panoptika posledních týdnů. Je to maso.

Maso? Chtěli ironizovat chudobu demonstranta tím, že nekupuje na Václaváku klobásu, ale doma si na cestu osmaží balík řízků. Je to žumpózní, protože nesdělili, kolik ta klobása na trafu stojí - přesněji, kolik řízků se vejde do její ceny. A že demonstruje, aby na řízky měl i napřesrok, když kleptokracie začíná tunelovat už i jeho budoucnost.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI-Goebbels Novak po dvěstě osmé

Goebbelsovi i vám už odzvonilo :o)))

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Šťourale,ta budoucnost už je dávno vytunelovaná.Korytáři,kteří rozkradli státní kasu a odbory,které si vydemonstrovaly to, na co není a nebylo.
Ať je to jak je to,Nečas má pravdu v jednom,nepřichází s lepší,či jinou alternativou.
Ta nás musí zajímat

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Mnohem víc toho rozkradli než rozdali, v tom je alfa a omega příběhu. Problém je, že ti největší kleptokrati (kmotři) mají z takových demonstrací bžundu.

Ještě je co tunelovat: naše peníze, které si vyděláme teprve v té vytunelované budoucnosti.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A když nepřijdou s jinou alternativou sklopíme hlavy? Prvotní je odstranit to stávající Nečasovo.Schopných lidí je u nás určitě dost,určitě víc,než těch všehoschopných.Jen jim dát možnost.Věřím tomu.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jistě, naděje umírá poslední. Nadějí určitě není současná hrůza, vzešlá z čehosi, co bych volbami ani nenazýval. Geneze VV a TOP, přeběhlíci, protekcionalismus, straničtění tuneldědka - je toho moc, raději si ani nepamatovat detaily.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

To,co se dnes děje,je neudržitelné.Je logické,že musí přijít něco jiného.Situace k tomu spěje.Můžete protestovat,můžete...však to znáte.Tento systém je v podobné situaci jako byl v roce 1989 ten komunistický.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Souhlasím, ovšem nevidím zvenčí sílu, která by toho dokázala využít nebo dokonce nás proměnit k obrazu svému. Je to horší situace než v roce 1989, nejméně z důvodu ztráty nadějí.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Nejhorší je to rozčarování.Někteří říkají,že je to daň za demokracii.Je otázkou času,kdy se i do toho vloží Kalousek.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Nevím, jak by se do toho rozčarování mohl vložit právě pan Kalousek.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kalousek se do toho nevloží.Své si včera splnil,stejně jako Zavadil.Koryta mají jistá a tak si spolu po demonstraci zašli na pivko.Viděls je na Nově?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kalousek na to rozčarování (daň za demokracii,které do toho ještě něco chybí) uvalí tu konkrétní (peněžní) daň.Imaginární daň i když citelná jinak nemá smysl.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Seděli a popíjeli pivo. V tom je Kalousek kádr, protože Macek ho nepil, navíc označil pivaře za strůjce všeho zla. Teď mám najednou pocit... Kalousek pije pivo... hm.

Darku, až se dozví, že si tu takhle píšeme, vyhlásí daň z hydeparku.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A je to snad normální,aby lidi měli něco zdarma? I když já za připojení ADSL přes pevnou linku platím měsíčně málem tisícovku a to nepočítám spotřebu od ČEZu.Ještě že ty prachy pro mě nic neznamenají,důležitá je pouze ta jejich hodnota,ale i ta rok od roku klesá.A sociálka nedá! :-))

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Zahlédl jsem, že koalice chce v pátek skončit. Nevím, nevím, jestli zase nemlží.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jestli koalice skončí,tak já to obrečím! Nejvíc je mi líto toho Skokana.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Myslím,že po nezodpověné vládě Rozpočtové odpovědnosti přijde zodpovědná vláda Rozpočtové neodpovědnosti.
Řecký scénář nás nečeká,protože do nás nikdo lít peníze nebude.
Bude to fofr.Důchodcům doporučuji podívat se po nějaké pistoli po Wehrwolfu,i když konopné lano řeckým důchodcům taky úspěšně pomáhá.
Až nás búúúdou miliony!V Řecku jich bylo v ulicích taky hodně.Vystávkovali si to a mají 33%ní...zaměstnanost.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Vláda je zachráněna.Fujtajbl!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Já tam byla a obyčejnýho buřta byste tam dostali za 60,- a měla jsem svačinu:-) i vodu, která by mne vyšla tak na 30,- malá - tam.... No nekup to...

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kde to bylo?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Obyčejný buřt za 60,-? To tam asi prodávaly odbory. Já, i když mi to můj výživový poradce nedoporučuje, při občasné návštěvě Václaváku musím mít tradiční klobásu ze stánku. Naposledy jsem dal před hotelem Evropa za václavskou klobásu 50,- (se dvěma chleby a hořčicí), staropražskou měli za 60,-. Velikost nadprůměrná.
Kdyby se Vám u toho nechtělo stát, tak doporučuji hospůdku v Cípu, 5 minut z Václaváku, slepá ulička z Panské, tam mají za 60,- domácí pikatní klobásu(20 dkg) a Zlatopramen točený z tanku za 29,- (0,5 l). Ještě tam točej Krušovice, ale ty nemusím.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Mě zase manželka nedoporučuje alkohol,ale tohle si já koučuju sám.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI-lze se vůbec vyhnout státnímu bankrotu

Kdysi se učilo o dráze letu kulky.Je na to kvadratická rovnice a lze spočítat,kdy se zaryje do země.Obraťte si tuto křivku a tipněte si,kdy se do země zaryjeme nosem my.Ten strmý pád se dle mého zastavit nedá
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/578945_260623510700918_161766790586591_535508_2087228430_n.jpg

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Tyhle věci se už ve školách učit nebudou.Je to moc namáhavé pro dětský mozek a psýchu.Konec s biflováním,nyná se bude vše jenom okecávat.Ten strmý pád se samozřejmě zastaví - až budeme na dně.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ne nadarmo se říká,že to zrychtoval jak financ kozu!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Podobně strmou křivku by si Růženíne mohly namalovat i leckteré domácnosti. Vloni se dluhy domácností vyšplhaly na 1,138 biliónu a soudy nařídily přes 900 tisíc exekucí. U toho státního dluhu je šance, že to dá Sobotka s Filipem do cajku, zaplatí to bohatí, ale co ty domácnosti? Šancí je sázet Sportku a doufat, že se objeví dosud neznámý bohatý strýček.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Obávám se,že Sobotka by byl to nejhorší řešení.On jediný přelézal přes tu křivku a to v době nebývalé konjuktury,kdy se mělo šetřit na horší.
Bohatí to nezaplatí,naprostá většina firem už je stejně mimo republiku.Na kontrolu velkých firem nemají FÚ personál.Zaplatí to na nepřímých daních poplatníci,jako my.
Co vidím na svém okolí,hodně domácností táhne dolů do chudoby právě dluhová past.Podlehly agresivním reklamám.No nepuč si,když je to tak snadné
Dnes jsem četl,že české domácnosti jsou na třetím místě v Evropě v počtu bazenů na zahradě.Máme několikrát více,než angličani,němci a další.No co dodat.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Tak co, tipněme si, jak to v pátek s tou důvěrou dopadne ! Já to vidím tak, že vláda důvěru dostane.
Přece se nerozpustěj, zvlášť ti poslanci , kteří mají jistotu, že už je nikdo volit nebude a mají dost
dluhů. VV se dnes z předešlých dohod vyvázaly. Takže si Nečas potvrdí sám sebe se svou vládou a tím končí. Nehne se z místa, protože záruky podpory většiny prostě nemá. Chytračil, chytračil,až sám sebe napálil.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

FÚ mají personálu dost, ten se ale zabývá hlavně administrativou - hlášení,statistika,přehledy,výkazy s tabulkami. Spíše nemají experty a odborníky, ty jinde zaplatí lépe.
Na zahradách u domů se dříve pěstovalo ovoce a zelenina. Dnes tam jsou bazény, pergoly, grily, zámková dlažba a trávník, který se obden kropí a seče. Tento víkend to začne, už mají v akci krkovici na grilování a gambáč desítku.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Asi se zahrada vrátí zase ke svému účelu.A pánové,jako Milan Zahradník,budou velice v kurzu.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pěstovalo se toho na zahradách hodně,skoro všechno,ale to nebyla voda ještě tak drahá.Taky jsme měli slepice,králíky,občas i kachny.Bylo kolem toho moc práce ale mělo to smysl.Zkuste dnes chovat třeba prase.To by vás sousedi hnali.A co teprve EU!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Bylo by to pěkný, ale moc se tu krade. Všechno musí být na zámek, králíkárna i skleník. Záhon s jahodama zamknout nejde. Teď jsou denně na rozvrhu "práce na pozemku".

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Už trhám ředkvičky ve skleníku.Všechna okna jsou plná sadby,kterou povytahuji očima.To ohlášené teplo mne potěšilo.Chleba byl dobrý,ale vychytávám to,Moc nakynul a pak trochu"spadl".
Polepším se,děkuji za tip.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dívali jste se na Primu a debatu Skokana s Drábkem?Přes noc tento ODS lídr a Klausovec mluví,že by mohl Paroubek závidět.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Viděl jsem to,ale bez zvuku.Nemusí pršet,stačí když kape.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Možná už jeho praprapradědeček takhle skákal. Nekoukal jsem, neposlouchal, sytil jsem se četbou Karla Vaňka: Švejk v ruském zajetí a v revoluci.

Jaroslav Hašek a Karel Vaněk, ti by z dnešního panoptika vytěžili další veledíla.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Tahle knížka byla svého času dost kritizována pro vulgarity.Nic takového jsem tam nenašel.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Darku, souhlasím. Ta kritika je ovšem ku prospěchu věci, protože kdo se do této knihy začte, je velmi mile překvapen. Více než důstojné pokračování Haška!

Vulgarity si pamatuji z našeho parlamentu, zejména od chlapa s guľami a Kradouska.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Omyl, omlouvám se

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Tak to vidíte,odboroví předáci si sami vaří,sami perou ( v televizních novinách).Naprosto stejně jako každá zaměstnanecká rodina u nás.Akorát oni to dělaj za 80tis.měsíčně.
Hodinky za sto litrů jedině darem,na to jim nezbyde.Pánové,kdo z Vás na to má??

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Psychopat napustil jedem peníze,které daroval dětským domovům.
Zemřelo 20 poslanců,2 starostové a 1 ministr.
Žádné dítě zatím nebylo ohroženo..!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Inu: Korytáři všech zemí, spojte se.

Dostal jsem v příloze mejlu fotku naší vlády a dole napsáno: Zásluhou těchto lidí se už nemusíme posílat do prdele, protože už v ní jsme.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pravda,jsme v ní.Ale ještě tam chybí ty vlády,co nás tam zastrčily.
Dneska zrovna jeden takový bojovník za obyčejné lidi skončil se sedmi miliony v policejním autě.To víte, s plným štrúzokem se bojuje úplně jinak,tak nějak razantněji.
Zkrátka tuhle vládu je potřeba odstranit.Zlaté vlády se straníky na postu ministra vnitra.Podívejte co se dneska děje,to už je moc.Spojme síly s těmi ,co vozí obyčejné lidi do Prahy.Za 80tis měsíčně.Za ty peníze něco musí předvést.Pak si zajdou na pivko s těmi,na které dštili celý den oheň a síru.Ty vášně je potřebné uhasit dobře vychlazeným.
A vy ,ovce v podzámčí.Hlavně nepřemýšlejte.Od toho jsme my!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dobře za každého chyceného vrcholového lumpa. ALE, proč cítím jakousi pachuť, přímo nevěrohodnost?

Tak jsem přečetl řadu diskusních příspěvků v různých fórech - a ejhle! Důvěra už je prohospodařena, snad až 50% lidí si myslí, že je to kulišárna. Jeden příspěvek za všechny takové (neztotožňuji se s ním): "Jasný důkaz, že jsme klesli na úroveň banánových republik, protože vláda kriminalizuje opozici."

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jednoho lumpa možná chytili,ale ti ostatní tam pořád sedí dál.Nebo si snad někdo myslí,že je mezi nimi nějaký rozdíl?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Napříč politickým spektrem je to stejné. On i ten doktor Ouplatek Krabicov Rath je původem modrý pták.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Šťourale,že ty jsi socdem?.:o)) Ale vážně.Ratha i Kotta se ODS zbavila.To jim nedošlo, co je to za lidi,když přes noc změní své myšlení z prava do leva?
Mne těší že Kalouskův FAÚ poslal lidi na Vondrovo Promopro nebo Dlouhého manželku/rybářství Třeboň/.A spokojenější budu,až nám předloží objektivní výsledky.Třeba taky Bema.
Pak jim i prominu,že jsme v té pr....Zase aspoň světlo v anusu.
Jinak jsem poslouchal v 18.30 Paroubka na čt24.Prý je to na všech krajích,nejvíc v ústeckém kraji a vedení ČSSD s tím nic nechce dělat.Jsou prý opití absolutní mocí.No on o tom musí vědět své.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Přestal bych rozlišovat mezi ODS,ČSSD,KSČ a zůžil bych to na ty,kteří kradou víc a ty,kteří kradou ještě víc.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Zapomněl jsem na cikány.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Co mě teda dost udivilo je, že sebou policie měla pohotově počítačku peněz a ta je na mnoha fotkách. Má to bý snad pro lidi důkaz, že tam byly velké peníze ? :-) Nebo ji vozí sebou pořád ? :-)
Ale tentokrát nejsou žádné odposlechy ani natočená videa. Se nechce věřit, že nejsou. A proč se
nám zvědavcům neukáže přímo, jak byla krabice odebrána a otevřena a podstrkuje se nám foto počítačky peněz ? Nefilmovalo se to ani nefotilo ?
Prostě pohádka.
Hlavně, že měli sebou tu počítačku :-)))

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Vyrozuměl jsem,že počítačku peněz si policajti přivezli až dodatečně,když už to na sčotu nezvládali.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jedna aféra je nejlépe zakamuflována aférou jinou.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A tahle přišla jak na zavolanou.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Taky mě udivuje, jak je rychle nahrazenej. U jiných se aféra krátkou dobu probírá v médiích a pak to úplně zhasne. Má to nějakou dobrou režii :-)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dark Side, mám iformace jen z netu nebo radia Radiožurnálu . Bednu nemám, je možný , že mi něco důležitýho může uniknout ....... třeba ?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Je to asi takhle - mezi politiky a cikány je 80% zločinců.U řadových občanů toto procento rapidně klesá.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Bing ho, Darku. Jsi ale možná zaujatý, já bych dal politikům vyšší procento.

Případ je více než podezřelý. Krabice na boty během pár hodin zmutovala na dárkovou kazetu s vínem, několik měsíců připravovaná policejní akce se změnila na to, že Ratha chytili úplnou náhodou, neboť měli políčeno na někoho jiného. Podle hesla "Kdo nevěří, ať tam běží" bychom si museli ušoupat podrážky.

Od doby soudu s VV předvádí naše politická scéna (Policii započítávám do této scény) skutečné panoptikum. Vyřádí se na tom spousta extravagantních umělců.

A Janoušek s Bémem jsou najednou nevinní hošíci, že?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Počkáme a uvidíme ale překvapeni asi nebudeme.Jediná výhoda těchto lumpů je,že nám neřvou pod okny a neloudí cigaretu.Ale máš pravdu - zvedám procenta na číslo 90.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kuš! :-))

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ona nezmutovala jen krabice, ze sedmičky vína bylo najednou sedm na stole v českých. Ale vzhled té krabice je v tomto případě asi to nejdůležitější.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

A pod podlahou nic? A teleskopický obušek a bazooka!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Dark Side, kupecké počty ani procenta vám teda moc nejdou.

Zkuste si jen tak sám pro sebe zpracovat seznam poslanců-zločinců (tj. o jejichž zločinech skutečně "něco víte" - ve skutečnosti to budou jen podezření, možná i nepodložené kachny). A zastavíte se někde mezi řádkem 20 a 30, to podle toho, jaké máte na prokuraturách nebo mezi vyšetřovateli známosti, a jestli teda víte, co my ostatní ještě nevíme :o)))
Podstatné je, že seznam 180 zločinných poslanců, tj. 90 %, určitě nevymyslíte. Vsadím roční důchod, že jich tolik bez taháku ani neznáte jménem a na ulici byste většinu z nich nepoznal.

Podobně byste dopad nad seznamem členů vlády, senátorů, krajských nebo místních zastupitelů.
Vaše rozhořčení je sice pochopitelné, ale vyslovené pitomosti zrovna psát nemusíte.

(Vaše statisíce romských zločinců ani nerozvádím, 80 % z cca 300 000 je totiž 240 000, včetně bezmocných staříků a nezletilých batolat... Podle vás je to "zločinné etnikum" už od narození - a v tom jste pro diskuzi předem ztracený případ.)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Že právě 80%? Proč ne třeba 90%, nebo 20%? Jo, jo, politici, cikáni, darci saídi a podobné biologické druhy, s těmi si ještě užijeme! A nebo že by, co se škádlívá, to se rádo má?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pane Tichý,já s vámi docela souhlasím,ne že ne,ale v případě individuí,zvaných poslanci,jsem pro presumci viny.Zde totiž kupecké ani žádné jiné počty neplatí.To prostředí tam je velice specifické.Tam snad neplatí ani fyzikální zákony,natož ty lidské.Znám poslance Kotta,Skokana,Ratha a hlavně Kalouska.Mohl bych pokračovat.Nemusím je znát všechny,ale podle plodů poznáte je.A to už i na té nejnižší politické úrovni.Vy jim tleskáte,já ne.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Mirku,s tím škádlením máte celkem i pravdu.Někdy ta diskuse bývá hodně suchopárná,plná čísel,citací a odkazů.Vy mě určitě,jako odborník,pochopíte ;-)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ještě - napsal jsem,že u řadových občanů toto procento rapidně klesá.Je každého věc do jaké skupiny se zařadí.Podle toho potom vypadají ty ohlasy.Pak se mluví o potrefené huse,atd.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ohledně těch čísel a dohadů bych posloužil jednou moudrostí: "Lidé zapomenou, co jsi říkal, zapomenou i většinu toho, co jsi udělal, ale těžko se zbaví pocitu, který z tebe měli."

Dark má na základě letitých zkušeností pocit, že vrcholoví politici se nechovají košer. Na základě pocitů nelze nikoho odsoudit do vězení (snad, doufám), ale máme právo na základě pocitů (zkušeností) nedůvěřovat.

Například (Darkem jmenovanému) Kalouskovi dne (?) novináři (?) před nosem zamávali jeho milióny (30???), ale nikdo ho nestíhal a on s úsměvem do kamery řekl: "Co chcete? Za čtyřicet let (?) jsme si to s manželkou poctivě vydělali." Kupeckými počty (?) se dospělo k jistotě (?), že je to lež jako věž. Zůstal z toho pocit (!), že jde o špinavost.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Ne že jim všem tleskám naslepo, ale hájím slušné lidi, kterých je i mezi politiky pořád většina.
Zkusím to ještě jinak, Dark Side:

O co, že se nepostavíte před novoborské zastupitelstvo OSOBNĚ, nepochválíte 2 (= 10 %) poctivé zastupitele (kteří to asi jsou?), a neoznačíte zbývajících 19 (=90 %) za zločince?
Tak to přece podle vaší teorie "i na té nejnižší politické úrovni" vychází.

Tady se ovšem plká bez zábran a odpovědnosti, protože to je bez rizika.
I tu presumpci viny přece nelze uplatňovat podle principu pravděpodobnosti, ale aspoň na základě nějakého konkrétního podezření.

P.S.: Stejně vám nerozumím. Chcete, aby bylo někdy líp? Tak PROČ sakra děláte všechno pro to, aby se slušným lidem do politiky vůbec - ale vůbec! - nechtělo?! Když už předem vy (a vám podobní chytráci) znáte jejich zločinné úmysly. Co vy na to?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Pane Tichý,chápu vás,ale vy nechápete mě.Plkat bez zábran a bez odpovědnosti,to jsme přece chtěli,že? U politiků se ale o odpovědnosti mluvit vůbec nedá.Oni mohou a já ne?Chápu vás,že bráníte své.
Ten Šťoural,ten mě ale vymák'.Přečtěte si jeho příspěvek.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

To je jen takový kličkování, abyste mi nemusel věcně odpovědět, například na to P.S.

K Šťouralovi: Pocity jsou lidské a pochopitelné. Každému z nás je leckdo nesympatickej. Ale zrovna v politice (a třeba i jako zaměstnanec, podnikatel, i jako volič!) by měl psychicky zralej člověk ty pocity dokázat rozumem korigovat.

(To, co Šťoural objevil, je dávno psychology popsanej "haló-efekt".)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Fakt je, že my jsme národ hodnotitelů, komentátorů, rozhodčích, lidově řečeno kibiců. Na hřiště se nikomu moc nechce, to je jednak práce, nevděčná práce a za této situace činnost zatraceně nepohodlná, neřku-li přímo nebezpečná. A když se na to hřiště přece někdo odváží, tak to brzy od těch "hodnotitelů" schytá tak, že má nadlouho dost. Pak se divme, že v zemi jsou obce, kde se celá léta nenajde ani pět místních, kteří by chtěli kandidovat do obecního zastupitelstva.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

P.s. on o tom více než výmluvně vypovídá už název hototo diskusního bloku.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

V tomhle má Mirek kus pravdy. Tak jako my sami se dopouštíme paušalizace - co politik, to korytář, tak zase v zahraničí posuzují Čechy. Viz "Češi, nekraďte nám tady". Také se o nás říká, že smrdíme a žereme jen vepřové. A z piva místo mozku máme v hlavě kostku, jak říkala už Helena Růžičková. Ještě že máme ty hokejisty.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Mirek nemá kus pravdy, má pravdu celou a sakramentsky pravdivou. Mám s tím bohaté zkušenosti. Například tady jsem napsal takové zamyšlení k pobavení na téma POCITY a pan Tichý mi to dal sežrat tak, že ani nevím, jestli jsem psychicky zralej člověk. Pan Tichý si nevšimnul, že jsem za slovo pocity dal do závorky to podstatné: ZKUŠENOSTI (pane Tichý, klid, žertuji).

A nežertuji: naprosto souhlasím, že pocity by měl psychicky zralej člověk korigovat rozumem.

A opět žertuji: co nadělám, když rozum mi ovlivňují zkušenosti.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Alane, za ty naše hříchy můžou právě hokejisti: čumíme na hokej, pijeme u toho pivo, žereme chleba s pečeným bůčkem a cibulí (česnekem), smrdíme a řveme buď, že jsme mistři světa, nebo že ti saláti to zase prosrali.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Já na hokej nekoukám,skákání na náměstí se mi protiví,pivo piju protože mi chutná a jím poněvadž bych asi bez vitamínů umřel.politika je snad to poslední,co k životu potřebuju.Zkrátka takový obyčejný přízemní člověk,který nekrade ani v tom Rakousku.Mirek má kus pravdy,pan Tichý taky,každý má kus té pravdy,ale pokaždé je to jenom kus,takže vlastně nic.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Kvalitního a poctivého bůčku jsou plné hytlermarkety.Člověk se ani nemusí moc pídit.Starosti mi dělá pouze provozní slepota vrcholových politiků.Ale takový Rath taky začínal na komunální úrovni a vida,kam to dotáhl :-)

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Zajeď si pro poctivý bůček do Cvikova na Náměstí k P.Neckářovi.Krásný masitý.Známým dělám bůček v pálivé paprice a česneku,mohou se po něm utlouct.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Konečně pozitivní zpráva v tom současném marastu.Doufám,že u toho není politické školení :-))

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Jak může bejt zkaženej,když je farmářskej?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Hlavou o zeď se mlátí po pozření brokolice!

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Hlavou o zeď se mlátí po nechtěném zaslechnutí politických novinek.

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Zainteresovaní nemlátí,ti se už jenom modlí :-))

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Právě jsem prošel kolem televize, kterou si pustila manželka a slyším + vidím zprávy. Pan John: "Je to svinstvo, že se na jedné akci ukradne 50 milionů, aby politik mohl dostat 7." Vyznělo mi to tedy tak, že tím svinstvem je jenom 7. :-)

Podstatné pro Darka Sida: pan Čunek na otázku, polik poslanců krade, odpověděl: 30%. Věříš mu, že tak málo?

Nahoru

Re: KORYTÁŘI

Vrátil jsem se z cest a po rozkoukání můžu souhlasit s těmi 30ti %procenty.Ten zbytek poslanců 60%) tomu říká odklon.

Nahoru