Koho volit?

Verze pro tisk |

Parlamentní volby, o kterých mnozí tvrdí, že by mohly přehodit výhybku polistopadového vývoje na řadu následujících let, nás čekají už za 10 týdnů.

Jako odrazový můstek k slušné diskuzi předkládám článek Jaroslava Kmenty - http://forum24.cz/koho-volit/
Novinář reaguje na dopis pražského čtenáře. Definuje tři zásadní voličská kritéria, analyzuje aktuální politickou nabídku, varuje před extrémisty (6 stran), protože u nich nefungují samočistící procesy atd.

Jen dvě ukázky, doporučuju pozorně přečíst celý text:

...pokud jde o programové a ideové hodnoty – je dobré se dívat zejména na sliby politiků – pokud jde o daně, zdravotnictví, školství, důchodovou reformu, obranu a zahraniční orientaci. To jsou pro mne základní témata, podle kterých kotvím svůj názor.

...je to jako ve filmu Forrest Gump: „Moje máma vždycky říkávala: Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, který kousek si vytáhneš.“
A já dodávám, že je fajn mít aspoň jistotu té bonboniéry a právo volby. Cokoli jiného nemá s demokracií nic společného. ... Volte toho, komu věříte, kdo vám bude naslouchat a u koho máte větší jistotu, že to není populista a extremista a zametač vlastních hříchů a problémů. Je to vaše volba, vaše rozhodnutí, vaše možnost něco změnit.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Koho volit?

Takže Zemanovci vedle organizace podpisových míst pro prezidenta Zemana (v NB galerie Egerman) rozjela i volební kampaň.
Tato strana, založená komunistickými aparátčíky, představila svého SUPERLÍDRA. Pamatujete na zoufalou obhajobu lži Zemana, že v textech Pussy Riot je to stále K... sem, K...tam?
Superlídr F.R. Čech, držitel státního vyznamenání od M.Zemana, je opravdu superlídrem a obdivuhodným umělcem. Jeho hity" Perníková chaloupka či Já už jdu, už mám všechno hotový" posunuly českou hudbu neskutečně kupředu.
A co jeho malířský talent?
Nejznámější obraz "Zvířátkaobdivují pí.u" nemá chyby. Obraz je doplněn vulgárním textem, kde se to tou P..ou jen hemží. I na tu K..u došlo.
http://www.ringo-cech.cz/obrazy/z-0-9/zviratka-obdivuji-picu

BUDETE TAKOVÉTO USKUPENÍ A PREZIDENTA VOLIT?

Nahoru

Re: Koho volit?

Kandidátky v našem kraji, zatím neúplné:
http://liberec.idnes.cz/volby-2017-snemovna-kandidati-liberecky-kraj-f2d-/liberec-zpravy.aspx?c=A170621_104636_liberec-zpravy_jpl

Nahoru

Re: Koho volit?

Komunistická strana Čech a Moravy má úplně úplnou kandidátku již několik týdnů :-)))
http://volby.kscm.cz/krajske-kandidatky/liberecky-kraj

Nahoru