Koalice v České Lípě

Verze pro tisk |

Prosakují první informace z jednání a vypadá to, že na jedné straně vyjednává Petr Skokan a na druhé Hana Moudrá.
Co byste říkali na následující koalice?
1. VV, ČSSD, KSČM
2. ODS, TOP 09, Suverenita, Zelení, Starostové

První má většinu. Že by krystalyzovalo vedení města ve složení: starostka Romana Žatecká, místostarostové: Oldřich Panc a Antonín Lačný?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Koalice v České Lípě

Každý máme asi jiného koníčka, ale z téhle závisti je mi na blití. Každému soudnému přece muselo být jasné, že doktorka Dečiová zastupitelkou být nechce. Mandáty se přenechávaly vždy, v minulém i předminulém zastupitelstvu. Tohle už není povolební kampaň, tohle je normální prasárna.

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

No, jestli je vítězství 7 mandátů v zastupitelstvu s 25 křesly, tak to našim ve fotbale stačí ještě jednou porazit Lichtenštejnsko a jsme mistry Evropy. Bílku, díky! Už jsem myslel, že se toho nedožiju!

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Jak se vám prozatím líbí rýsující se koalice ČSSD, VV, Suverenita a TOP 09? Byli byste raději, kdyby TOPka šla do opozice a do koalice vstoupili komunisté?

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Co je to luza?

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

A sakra, místo pravice a levice se v Teplákově voliči rozdělují na lůzu a pupkáče. Je něco mezi tím, nebo si musím prostě vybrat?

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Ano, Ulrichu, píše se to ve třech podobách, které jsou dle slovníků správné, tedy lůza, lúza a luza.

Kde je podle vás hranice mezi luzou a (poctivými) lidmi? Podle mého názoru (citu, chápání) je tato hranice pravděpodobně níž než podle vašeho mínění. To bych rád zkonzultoval.

Představím si třeba řadového hasiče, chudého, protože živí nezaměstnanou ženu a pár odrostlejších dětí. Patří do luzy tím, že volí levici? Nepatří do luzy, protože volí pravici? To je to, co mi vrtá hlavou.

Hillbill to napsal dobře - také bych si nerad vybíral. Podle luzy bych nejspíš patřil mezi pupkáče a podle pořádných pupkáčů mezi luzu. Proto jsem celý utrápený z vašeho názoru, Ulrichu. Jsem někde mimo a budu od všech bit!

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Teď jsem si vyzvedl výplatní pásku a mám celkem jasno :o(. Jsem asi spíše ta luza, nicméně levici jsem nevolil. Nedělám teda někde chybu? Znám dost pupkáčů, co volí komunisty, ale i luzy, co volí ODS. Ulrichu, jak jsi na tom teda ty?

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Ulrichu, díky za dopis. Obecně s ním žádný problém nemám, snad bych doplnil, že také krajní pravice programově mimo jiné oslovuje lůzu.

Když bychom ale chtěli být konkrétní, tedy člověk od člověka, pak narazíme na nejasnosti. Až takovéhleho typu: ráno vstanu s blbou až nenávistnou náladou (závidím těm, co můžou dál vyspinkávat) - patřím tedy k lůze. V poledne se dobře napapám a bum, jsem pravičák jako hrom (samozřejmě +pupkáč). Hodinu na to dostanu výplatní pásku (hillbill) a prásk ho, jsem levičák a protože jsem si vzápětí nakopl bolavý palec o práh dveří (proč jiní ne?!), zase jsem lůza. Z toho hraničení lůzy a pupkáčů se dají vyšťourat úplný fantasmagorie, že? Nazval bych to lůzopupkací oscilací.

Uvidíme, jak se v České Lípě doosciluje nové vedení města.

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

A abychom se vrátili k tématu, pak se nám v Lípě hezky spojí dvě strany, kterou na radnici vynesla "lůza" se stranou, která reprezentuje pupkáče. A máme po ptákách.

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Milý Ulrichu, ještě vyšťourám jednu poznámku a to k touze přivlastnit si cizí majetek. Tato touha se nepochybně táhne od lůzy až po nejvrcholovější pupkáče. Co do množství zlodějů se to odspoda nahoru podobá pyramidě. Co do množství ukradených hodnot se to podobá obrácené pyramidě, neboli trychtýři.

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Přečetl jsem si vaše názory a shledávám, že k nim nemám co zásadního napsat, protože každý názor vychází ze zkušeností autora - a tyto zkušenosti respektuji.

Myslím si, že opravdu je na čase, aby noví zastupitelé pohli. Poznámka na okraj: Naši politici nechtěli slyšet na návrhy systému "Vítěz bere vše" a teď se v tom koupou čím dál hůř. Nebo jim to naopak náramně vyhovuje, protože lov v kalných vodách je nejlukrativnější?

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Kotrči, naprosto souhlasím, na věci (v tomto případě na lůzu) se má nahlížet od Adama. Spontánní výbuchy lidového hněvu probíhaly mocně i v Čechách za monarchie, dobře se o tom čte například v Neffových Sňatcích z rozumu a dalších pokračováních jeho historie rodin Bornů a Nedobylů.

Možná po dlouhých a dlouhých desetiletích zažijeme novodobé spontánní výbuchy lidového hněvu. Nálady se nepochybně přiostřují...

Nahoru

Re: Koalice v České Lípě

Pavle, bohužel, tady se spojují nevýhody systému s osobními zájmy a vztahy a tak to bude hodně dlouhá noc.

Nahoru