Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Verze pro tisk |

„Prezident zastupuje všechny občany své země, a proto musí naslouchat nejen těm, kteří ho volili, ale i těm, kteří s ním nesouhlasí. Budu obhájcem potřebných a zrcadlem úspěšných.“

Z životopisu Jiřího Drahoše:
„Vzhledem k tomu, že jsem odmítl podepsat spolupráci se Státní bezpečností a poté i opakovaně nabízený vstup do KSČ, pracoval jsem na pozici řadového vědce až do roku 1989.
Po listopadu 1989 jsem působil na několika manažerských pozicích, mimo jiné jako předseda ústavních odborů, zástupce ředitele a posléze ředitel Ústavu chemických procesů Akademie věd ČR. V roce 2003 jsem byl jmenován profesorem v oboru chemického inženýrství, o dva roky později jsem byl zvolen místopředsedou a v roce 2009 předsedou Akademie věd ČR.“

Taky považujete Jiřího Drahoše za důstojného kandidáta? Protože se neuchází o podporu žádné politické strany, potřebuje 50 000 našich podpisů (ke konci května jich nasbíral cca 20 000). V seznamu je zatím přes 200 podpisových míst, v našem okolí ale jen tři: v České Lípě Dřevoobchod (U Obecního lesa 3044) a Ordinace kožní ambulance (Pod Holým vrchem 349), v Novém Boru Lékárna Na Radnici (Liberecká 67).

Podle zákona je třeba v petičním archu uvést číslo OP nebo pasu. A pozor: petice neznamená volbu – můžete podepsat archy třeba všem kandidujícím.

Podrobnosti na oficiálních stránkách: http://www.jiridrahos.cz/
Další kandidáti a aktuální průzkumy veřejného mínění:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2018

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Soudruhu Ludko, Skaláku, který na svém profilu vyzýváš k vpádu ruských vojsk na naše území, pyšníš se odznakem KGB, sympatizuješ s těmi, kteří usilují o destabilizaci našeho demokratického zřízení
https://www.youtube.com/watch?v=bZ54Xf73QOc

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Prosímvás,neodpovídejte na nějaké Ludky,nejlepší je je ignorovat,čekají na reakce,aby mohli psát dál. Nechte je v jejich světě.
Přeji hezké dny

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

" Dobrá rada " paní Šepsová , to by to ovšem museli vydržet neodpovídat. A to je pro některé těžké , nejvíc zdá se pro růženína .

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Von snad ten troll Ludka = Nebeský pluk vůbec neví, že si jeho jméno každej přečte vpravo nahoře (stejně není pravý).

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Soudruh Ludka, jako pravý vlastenec, ani neumí česky. Taková interpunkce mu nic neříká. Asi si myslí, že se jedná o něco ošklivého ze slovníku kapitalistů.

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa / MEDIAN: 2 průzkumy

Dubnový + květnový průzkum voličských postojů:

http://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2017/04/Prezidentske_volby_duben2017.pdf

http://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2017/05/MEDIAN_prezidenti_vladni_krize_Kveten2017.pdf

+ článek:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/median-drahos-by-ve-druhem-kole-prezidentske-volby-porazil-zemana/1501967

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Tak držme palce !!!

Nahoru

Re: podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě i pro Miloše Zemana

Pokud navštívíte stránky komunistického plátku Severočeská pravda, prokoušete se články o marxisticko leninských následovnicích, event "našem" prezidentovi (asi komunistů) a zlé vládě vlastizrádců a zaprodanců začne být doporučován seznam míst, kde lze podepsat s pokrokovými občany
Podporujeme prezidenta Miloše Zemana!!!
Nový Bor - Galerie Egermann, nám. Míru 57, Robert Uksa, 602 275 277
Česká Lípa - Restaurace U Bohouše, Svárovská 2993, Bohumil Palounek, 602 110 780
Přidávám pro objektivitu
další místa
http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/1226-podporujeme-volbu-miloše-zemana

Nahoru

Re: podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě i pro Miloše Zemana

Dobrý den. Severočeská pravda sice je plátek, ale nikoliv komunistický. Jejím vydavatelem je soukromník.

Nahoru

Re: podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě i pro Miloše Zemana

Soukromník, několik desítek let rudý až na řiti. Komunista z nejoddanějších.

Nahoru

Re: podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě i pro Miloše Zemana

Soukromník vydává komunistický plátek.Soukromník,nepřítel,kterého bylo hned po Únoru i dříve nutno ničit.A trvá to dodnes, viz nedávné vyjádření bývalého soudruha odboráře Štěcha o OSVČ. To jsou paradoxy,pane Vaněk!
Je to trochu mimo diskusi,ale pokud se bude konat Mýdlo na Hradě do 27. září,určitě přispěji a zúčastním se. Nebylo by špatné možná i požádat velitelství Policie ČR v Jihomoravském kraji,jestli by nebylo možno se svézt tím novým zatím nepoškozeným bavorákem. Prý by svezli i tatínka se synkem či vnoučkem,pravil náčelník ,když se rozhořela kausa Kruliš,kterýžto pán neměl co v tom autě pohledávat,ač jistě orwellovsky jsou si některá zvířata rovnější.Babička s vnoučkem by se taky svezla.Potěšitelné ale je,že pan Kruliš šel do sebe a nechce po státu odškodné za způsobené trauma.Daňoví poplatníci si mohou oddechnout. Není nadto,když jsou na Hradě ryzí karaktéry.
Hezké letní a prázdninové dny!

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Asi nejlépe vystihuje situaci, kam jsme se dostali pod prezidentem Milošem Zemanem tento příměr.
Nedávno bylo výročí odchodu Ruských okupačních vojsk.
Na prvním, za prezidentování V.Havla vystoupil na akci Adieu CA Frank Zappa .
Za Miloše Zemana nám koncertoval Armádní soubor Ruských vojsk Alexandrovci a současný prezident poslal pozdravný pozdrav těm, co dodnes tvrdí ,že okupace byla pouze bratrskou internacionální pomocí. Viz Jan Ziegler
Klub českého pohraničí je zločineckou bandou
http://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=609004
Jak vidno, významnou podporu části veřejnosti tento přístup má. Doufejme , že zhoupnutí misek volebních vah bude trvalý.

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě

Prezident Zeman výrazně zhubl.Je to dost patrné. Většinou takové zhubnutí v tomto věku to jde na vrub tzv.sarkopenie, čili úbytku svalstva,pokud to není ovšem onkologická záležitost. U geriatrických pacientů s diabetem je docela častá. Sarkopenie působuje poruchy hybnosti, únavu,nevýkonnost.To obecně. Pokud chtějí voliči mít za prezidenta typ podobný Černěnkovi,kterého nakonec vodili, nedá se nic dělat.Bude jasno až po sečtení všech volebních lístků.Do té doby se může stát skutečně cokoliv.Můžeme se akorát na to vsázet jako ti vzadu při mši s kurátem Katzem,jestli spadne z kazatelny nebo bude mluvit vo trnitý cestě hříchu.

Před pár dny bylo výročí zavraždění Milady Horákové zločineckým komunistickým režimem. . Jednu z jejich myšlenek je docela dobré si stále připomínat.
Ten, kdo slibuje lepší zítřky, často začne vraždit.
Hezký den!

Nahoru

Re: podpisová místa v N. Boru a Č. Lípě i pro Miloše Zemana

Kristepane!
edit: Špatné zařazení - mělo být u: 29. Červen 2017 - 20:34

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – zatím 78.321 podpisů a sbíráme dál

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2215276-drahos-hlasi-78-tisic-podpisu-ma-dost-aby-mohl-kandidovat-na-hrad

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – rozhovor

Jiří Drahoš poskytl (dvojdílný) rozhovor deníku.cz -
http://www.denik.cz/z_domova/jiri-drahos-lide-od-prezidenta-nechteji-hrubost-ani-agresivitu-20170826.html

Uvedl jste, že v případě svého zvolení byste Hrad zbavil vstupních rámů, otevřel ho občanské i umělecké veřejnosti. To by byla poměrně zásadní změna oproti období Miloše Zemana, kdy se tam kromě narozeninových oslav hradních úředníků a poradců…
… neděje nic. Přitom je tam řada objektů, které zaslouží zpřístupnění. I to jsem konzultoval s odborníky ze svého širšího týmu. Nemám Pražský hrad prochozený do poslední místnosti, ale samozřejmě mě uráží, když v Letohrádku královny Anny probíhají soukromé narozeninové oslavy a hradní objekty jsou pronajímány k těmto účelům – místo aby sloužily veřejnosti. Otevření Hradu při nezbytném zabezpečení nejužšího sídla prezidenta republiky je věc, k níž bych určitě přistoupil.
...
Mimochodem, jak byste se zachoval vůči aktérům trenýrkové aféry?
Chápu, že mnoho lidí to vnímalo jako nedůstojnou aktivitu a odsoudili to coby nepatřičnost. Kdyby se to ale stalo mně, reagoval bych jinak. Jistě, ostraha je jedna věc, není možné nechat někoho šplhat na kteroukoli střechu na Hradě, ale zakazovat humor, byť je černý a možná na hraně, je hloupost. Jakékoli zákazy a cenzura nemohou dlouhodobě fungovat. Mohu jen spekulovat, ale domnívám se, že současné uzavření hradního areálu má svůj původ v trenýrkách nad Hradem.
...
(závěr rozhovoru o jubileu 2018) Tomáš Garrigue Masaryk položil zcela jasné základy našeho státu jako liberálně demokratické země, jež je součástí evropské civilizace. Spojené státy americké, Francii a Velkou Británii, s jejichž podporou československý stát vznikl, stále vnímám jako naše hlavní spojence a partnery. Zároveň si nepřeji, aby se Češi před někým ohýbali. Vidím Českou republiku jako hrdý, sebevědomý národ, který by se měl udržet ve vzdělanostním a kulturním centru Evropy.

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – poslechněte si:

https://www.frekvence1.cz/audio-video?porad=tezkej-pokondr-na-frekvenci-1&clanek=jdu-do-toho-abych-vyhral-rekl-u-pokondru-kandidat-na-prezidenta-jiri-drahos

Nahoru

Re: Jiří Drahoš – dnes bude

v NB podpisový stánek JD, pokud byste chtěli jeho kandidaturu podpořit podpisem. Nebo si vybrat propagační materiály.

PS: Stánek je v Zahradní uličce vedle náměstí, u odbočky k Šicímu ráji. Budeme tam do 17 hodin. (Číslo OP s sebou.)

Nahoru

Re: Jiří Drahoš odevzdal 142.157 podpisů

„Chci sloužit této zemi. Jsem přesvědčen o tom, že musíme všichni zabojovat nejenom za tuto republiku, ale i za lepší a bezpečnější Evropu. Jsem přesvědčen, že náš hlas by měl být slyšet,“ řekl Drahoš k motivaci své kandidatury.

https://www.lidovky.cz/drahos-odevzdal-kandidaturu-od-obcanu-ziskal-142-tisic-podpisu-pt8-/zpravy-domov.aspx?c=A171103_100542_ln_domov_ele&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru