Je zklamání v politice namístě?

Verze pro tisk |

Zklamání a rozhořčenost v politice? V dnešní době nejspíše běžná záležitost, avšak po zamyšlení nad fakty a vzetí v potaz mnoho dalších aspektů je jisté, že právě lidské pobouření by namístě být nemělo, neboť by politika měla řešit veškeré problémy a nesrovnalosti v daném státě. A kterak nelichotivým událostem předejít? Volbami. Oficiálně by tomu tak mělo být, jenže právě v období volebních kampaní se lidé začínají ozývat. A nesčetněkrát to není nic, co by mohlo komukoliv z postarších lidí v oblecích vykouzlit úsměv na tváři.

Politika. Vytvořena byla pro stmelení národa a mobilizaci společnosti. Pro řešení všelijakých skutečností, jež by lidé sobě rovni bez dohadů nevyřešili. Ten chce to, onen zase volá po něčem zcela jiném. A hlavní důvod je prostý – vybrat hlavu státu. Zvolit jednoho ze všech nabízených kandidátů je těžké, ba někdy dokonce složité natolik, že volební lístek letí voličem do koše. Co by však jistě přijít nemělo, je zklamání z politiky, úkol má totiž zcela opačný.

Každý, kdo se účastní voleb, vždy své vyvolené volí dle různých kritérií. Může to být rodinná tradice, kdy každý člen rodiny od generace po generaci hlasuje vždy pro tu stejnou stranu. Nebo vždy čeká, co mu která strana nastolí. Dočká-li se kýžené odměny, ne vždy je nakonec spokojený tak, jak sníval před volbami. Ale i přesto musíme doufat, že jsme to my, kdo buduje stát. A zároveň věřit v lepší budoucnost dalších generací.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Je zklamání v politice namístě?

A to řekl kdo?

Nahoru

Re: Je zklamání v politice namístě?

Poslyš Dario,běž si budovat kapitalismus jinam.Třeba do Detroitu.

Nahoru

Re: Je zklamání v politice namístě?

Poslyš Hlodavec,odjeď do Severní Koreje,tam již vybudovali tvůj sen-Komunismus.
Upozornění na cestu.Hlodavce,především krysy a potkany tam většina soudruhů loví,neb jsou pro ně jediným zdrojem živočišných bílkovin.Mnohým ve věčném hladomoru zachránili život.
Aby jsi neskončil na svátečním talíři u příležitosti Státního svátku spravedlivého popravení všech duchovních milovaným Kim Ir Senem

Nahoru

Re: Je zklamání v politice namístě?

Pro Daria:Detroit je přesně na opačné straně než píše růžovka.
Pro růženína:sleduj Daria a dojdeš do Ráje.

Nahoru

Re: Je zklamání v politice namístě?

Já jsem spokojen.O sebe se dovedu postarat,nějaký stát moc nepotřebuji a s tím,co si prací vydělám,jsem spokojen.Co víc chtít?

Nahoru