Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Verze pro tisk |

Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut
Poslanec ČSSD, bývalý herec a exministr kultury Vítězslav Jandák se pěkně zostra pustil do nového filmu exprezidenta Václava Havla Odcházení.

„Pravdoláskařské Lidovky aneb Völkischer Beobachter české žurnalistiky zaplakala dojetím nad filmem, o jehož umělecké kvalitě se dá skutečně dlouhodlouze hovořit... ale natočil ho V. Havel a to se zdá Gruppenführerovi pravdy lásky Machalické zvané Kyselice stačí. Pěkný den, přátelé. :-)," napsal Jandák na svém facebookovém profilu a narážel tak i na pochvalnou recenzi Havlova opusu od Jany Machalické, která vyšla v Lidových novinách.
Pokrytecký pseudohumanismus Pravdy a lásky
"Závist ze mne nekape... spíše údiv nad tím co vše je schopen člověk o jehož dramatičnosti mám velké pochybnosti natočit a vyplodit a očemž by každý sliudný člověk řekl je to brak a to, že každý ví, že král je nahý a přesto o něm hovoří ...jako o oblečeném do zlata je jen smutným svědectvím doby," dodal Jandák na svém profilu.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

..no co no. Něco pravdy na tom je.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

No, Jandáka nemusím, ale je fakt, že to, co vyplodí Havel, se pro jistou skupinu lidí stává zlatým teletem, okolo kterého rádi a nahlas tancují. Špatné hry a ještě horší film by jsem mu asi ale nevyčítal tak do krve. Vadí mi to, s jakou radostí a vehemencí volá do zbraně a dalších válek. Chrchlající v nemocnici vyplivne do světa, že do Libie musí vstoupit vojska. Každý ví, co by to znamenalo. Je to stejně humanitární, jako ono slavné humanitární bombardování Srbska, které se jen bránilo pro brutálním gerilám Kosovských albánců. Ale to asi zahýbám jinam. Celkově mě tvorba V.Havla nepřesvědčila o tom, že by se tím uživil, nebýt nimbusu disidenta. Takže asi tak..

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Jde o to,že Havel i nadále setrvává ve své věži za slonoviny,takže Jandákovi (ale i F.R.Čechovi) dávám plus.Nic víc,nic míň.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

V.Havel a jeho parta "pseudohumanistů" ve spolupráci s mohutnou "masáží" médií bohužel stále negativně ovlivňuje názor většiny zpohodlnělé populace ČR, která nemá zájem zjsitit si informace jiné, než ty na krvelačné Nově, propagandisticky zaostalé ČT a letargickém Českém Rozhlase. Na Bělehrad...nebo na Tripolis? Nechť naše bomby osvobodí všechny civilisty, co přežijí jejich dopad....

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

A už jste to někdo viděl? Jandák je jen další soc - dem buran, jeho názory mě zase tak neberou. Ale pravdou je, že mě neláká ani diskutovaný film. Pár podobně laděných dílek jsem pod vlivem svého pseudointelektualismu viděl a byla to jen ztráta času. To bych si před tím musel dát špeka.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co vy na to?

Tohleto má bejt diskuze o filmu?
Viděl Josef Vltavín hru nebo už i film? Zajel se podívat na inscenaci do Prahy, Plzně, Hradce Králové, Českých Budějovic? Uznávám, do Bratislavy, Varšavy, Londýna, Filadelfie, Soulu, Istanbulu, Tel Avivu atd. by to bylo trochu z ruky.
Četl znalec Havlova díla Pavel aspoň text Odcházení (Edice Respekt, 2007)?
Přečetl si někdo z diskutérů filmové recenze Jany Machalické („Havel je vždycky originál a s potěšením plave proti proudu. Vlastně i v tom, že divadelní hru klidně udělá jako divadelní hru ve filmu.“) nebo Jana Gregora („Návštěva tohoto světa nebude sedět každému. Někoho odradí grotesknost, někoho přiznaná divadelnost. Ale Havlovi se podařilo svou vlastní poetiku převést na plátno velmi funkčně a nad očekávání zábavně.“)? – To aby jim mohl oponovat se znalostí věci...
Producenti mohli ušetřit nemalé částky, kdyby se včas poptali poslance Jandáka nebo expertů z Českolipska. Tož tak. V Lípě bude film na programu 24.- 27.3., v Boru 1.- 3.4. Rád se s Rudolfem Živcem potkám v hledišti.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

To, že někdo nerozumí hrám V. Havla, není důvod k urážkám. Chápu, že národu je jistě milejší nacionalista Klaus. A politický turista Jandák nestojí za nic, ani jako herec, ani jako poslanec.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

To, že někdo jim rozumí, ještě není důvod k urážkám Klause či Jandáka :o))). Já mám Havlovy hry rád. A za svého posledního prezidenta považuji Havla |:o) Nicméně se filmu trochu bojím, vůbec si nejsem jist, jestli na něj dostanu náladu.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co vy na to?

Ruda bude mít určitě radost! Jandák, ač buran, zabodoval!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Já si užiju klidně i náročnější divadlo, ale do kina chodím vyloženě relaxovat. Nechci žádné experimenty. Chci příběh nebo aspoň střílečku :o))). Na tohle spolu, Rudo, asi nepůjdeme :o))

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Izer, Vaňková ... Eva, Vašek, Bartošová ... to je ta pravá kultura pro Nový Bor. Blahopřeji! Doufám, že to byl fór, jinak bych si musel myslet, že Dobrá Zpráva je zralá na svěrací kazajku.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Taky jsem přesvědčen,že jde o fór.Ale fórem není fakt,že odobné blbiny,včetně travesti show,mají největší úspěch.

Nahoru

K Pavlovi – viz 16. březen ve 12:13

Vida, 3 dny stačily a už si tak bohorovně chytrej asi nepřipadá!?
CITÁT: Lépe bych nevyjádřil svoji současnou libyjskou pachuť, než jak to formuloval jistý Jan Mojžíš, jehož slova jsem zachytil na Facebooku: „Kde jste, naši drazí, uvědomělí aktivisté? Když satan Bush junior masakroval ubohé členy Saddámovy mírumilovné gardy, byli jste všude. Drželi jste hladovky, obléhali velvyslanectví kvůli masakrování nevinných... Když proradný Izrael napadl nebohé hamásovce či přátelské hizballáhovce, vydávali jste antisemitská prohlášení – opět o masakrování civilistů. Všude vás bylo slyšet... Když však opravdu někdo cíleně masakruje civilisty, tedy Kaddáfí střílí do lidí, kde jste? Jste zalezlí, zmatení. Chápu. Vždyť Muammar je či byl přítel (Kominterny) a před lety ho vaši rodiče vítali v pionýrských šátcích v Ruzyni.“ (Josef Chuchma v MFD 12. března)

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Aktivisté? Ti mají starost o pracovně pasivní občany :-))

Nahoru

Re: K Pavlovi – viz 16. březen ve 12:13

"o, Jandáka nemusím, ale je fakt, že to, co vyplodí Havel, se pro jistou skupinu lidí stává zlatým teletem, okolo kterého rádi a nahlas tancují. Špatné hry a ještě horší film by jsem mu asi ale nevyčítal tak do krve. Vadí mi to, s jakou radostí a vehemencí volá do zbraně a dalších válek. Chrchlající v nemocnici vyplivne do světa, že do Libie musí vstoupit vojska. Každý ví, co by to znamenalo."Tolik Pavel.
Mnislav Zelený ATAPANA ve svém článku ( LN 17.3.11) " Ať se vraždí. My jsme dělali totéž", píše: " takže bombardovat Libyi? Samozřejmě že ne!... je to jejich "dělo"..."
Václav mírumilovný opět ulétl! Vraždění pokračuje v jiném triku!
Článek M. Z. Atapany je úžasný! Doporučuji přečíst!

Nahoru

Havlovy hry a myslitel Atapana

Které „špatné“ hry Pavel s Vltavínem myslí? Zahradní slavnost? Vyrozumění? Žebráckou operu? Audienci? Chybu? Largo desolato? Zítra to spustíme? Je jich 14...
Páteční vernisáž fotek v NB byla kulturní událost měsíce, postoje Atapany k pralesním indiánům jsou inspirující. Články Mnislava Zeleného čtu obvykle se zájmem a s potěšením, tentokrát ale v „úžasném“ článku dost ujel. Prý: Masakry za Přemyslovců (kastrování, vypichování očí) nám vůbec nevadí a chlubíme se jejich úspěšnou dynastií. Proto teď nechme africké kmeny, klany, rody, ať „se tam prostě vraždí, bojují, čímž postupně vytvářejí nějaký budoucí národ, budoucí právní základy“. Divná logika! Pochybuju, že taky ostatní kulturní antropologové hájí právo jiných kultur na „prosté vraždění“, na sekání rukou zlodějům, ženskou obřízku nebo drastické iniciační rituály.
Že jsme „vyčpělá rasa, neschopná bojovat o svá práva, zvyky a svoji pravdu“, na tom něco je. Netýká se to jen evropských politiků, ale každého z nás (sami si je přece volíme). Proto trvalo tak dlouho, než jsme se rozhoupali jít na pomoc. Svět je globální vesnice. Kdyby Vltavín s rodinou žil v ostřelovaném Benghází, rychle by svůj pacifismus zkorigoval.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Kdyby váš syn byl záklaďákem v lybijské armádě, i vy byste korigoval svá vyjádření. Podle mě tam měla být intervence už před týdnem. A kde se bude pokračovat? V Bahrajnu, Syrii nebo Jemenu? A proč se nezasáhne stejně razantně v Tibetu, Náhorním Karabachu nebo v Osetii? Stejným metrem se všem rozhodně neměří.

Nahoru

Re: Havlovy hry a myslitel Atapana

Bavíme se o článku Jak Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut.
Pak k tomu přidáme skvělé úvahy Atapany.
Pak k tomu přidáme Vaší úvahu o tom čo by bylo, kdybych já žil v ostřelovaném Benghází.
Kdybych já žil v ostřelovaném Benghází tam bych se choval jako Bengházínec. Byl bych buď na straně povstalců, nebo na straně Kaddáfího. Byl bych asi muslim, nenáviděl bych Američany a Evropany, usekával bych zlodějům ruce, moje žena a dcery by měly obřízku a s radostí bych ukamenovával nevěrné ženy. Choval by jsem se tak, jak se chovají muži této krajiny.
Vím o čem mluvím, pane Tichý. V Libyi jsem byl cca před 9 lety. /mimo jiné jsem navštívil Sýrii,Egypt, Jordánsko, Tunisku, Čečensko, Osetii, Náhorní Karabach, Dagestán, Azerbajdžán, Turecku a dalších 10 podobných zemí/.
Nikde tam nehráli Havlovy hry. To však není podstatné. Podstatné je to, že by se mi nemohlo /již z výše uvedených důvodů/ stát, abych v tom odstřelovaném Benghází bydlel. Co by se ale stát mohlo, že tam nějaký Václav pošle moje děti nebo vnuky!
S tím nesouhlasím stejně jako ATAPANA!
Pro mne je toto zásadní věc!!! Je to stejně zásadní a normální, jako požadavek nestavět v Boru pomníky nacistům a esesákům!
Možná existuje možnost. Můžete sebrat své syny a vnuky a táhnout na Benghází od východu. V tom případě bych si sehnal novinářskou legitimaci a jel tam s Vámi. Stal bych se válečným zpravodajem.

Nahoru

Budu se držet tématu, Vltavíne:

Do této chvíle tu nikdo z kritiků neuvedl ani jednu „špatnou“ Havlovu hru, ani důvody, proč ji tak hodnotí. (Jen Dobrá Zpráva nám vyzradil svůj udivující žebříček hodnot, pro něj jsou ty hry nestravitelné všechny.)
Že tam v Asii a Africe Havla nehráli? U nás to s. Husák taky nedovolil. Ale v článku z roku 2008 zmínka o Istanbulu je, viz http://www.lidovky.cz/havlovo-odchazeni-se-vydava-do-sveta-dve-/ln_kultura.asp?c=A080902_101317_ln_kultura_ter.
P.S.: Myslím, že nevíte, o čem mluvíte. V Egyptě je ženská obřízka od června 2008 zakázána zákonem, a doufejme, že další státy budou následovat. Všichni muslimové nejsou primitivové na úrovni středověku. Měl byste si o obřízce něco vygooglovat, abyste pochopil, jaká je to hrůza. A ten groteskní Vltavín jako „Bengházínec“ – to snad měl bejt vtip?

Nahoru

Re: Budu se držet tématu, Vltavíne:

Já jsem čekal že mně pošlete pozdrav z Bengházie! A vy se zatím oháníte googlem! Vy tam nepošlete své syny a vnuky? Tak vidím, že jste klidnej. Oni tam za Vás budou umírat cizí hoši!! Obřízka byla zákonem zakázána! Úžasné! Vygoogloval jste si jak se dodržuje! Víte, že ty děvčata do těch obřízek nutí matky a babičky a že se tomu dívky rády podřídí! Já Vám společně s ATAPANOU opakuji, že je to jejich dělo. Obřízky, válka, násilí, sekání rukou, nenávist k Američanům a Evropanům, nyní přechodně mírně zmírněná u vzbouřenců!
Jinak v diskuzi máte odpovídat panu Jandákovi a ATAPANOVI. Tak do toho!
Nevím kde jste vzal tvrzení, že muslimové jsou primitivní! To jsem neřekl já, ani Jandák, ani Havel a ani ATAPANA. To jste napsal Vy!
Pan ATAPANA napsal: "Jsme vyčpělá rasa, neschopná bojovat o svá práva, zvyky a svoji pravdu...
Každý se bojí jen vyslovit myšlenku o současné etnické bídě Evropy, protože lidskoprávní průmysl, potažmo moderní levice, by ho rozdupala na padrť..."
Ten blbej nápad s tím Bengházíjcem jste měl Vy! Jinak Sahara je velkej prostor pro Pomníky!
Rodina Tichých ho tam ještě nemá! Je to úžasná šance!

Pro pořádek, tak jsem reagoval na Vaší úváhu co bych dělal kdybych tam bydlel? /Čekal bych na Vaší pomoc/.
A nyní vážně. Opakovačka:
Pak k tomu přidáme Vaší úvahu o tom čo by bylo, kdybych já žil v ostřelovaném Benghází.
Kdybych já žil v ostřelovaném Benghází tam bych se choval jako Bengházínec. Byl bych buď na straně povstalců, nebo na straně Kaddáfího. Byl bych asi muslim, nenáviděl bych Američany a Evropany, usekával bych zlodějům ruce, moje žena a dcery by měly obřízku a s radostí bych ukamenovával nevěrné ženy. Choval bych se tak, jak se chovají muži této krajiny.A to není vtip, to je skutečnost! Je to skutečnost a jejich svět! Oni si musejí rozhodnout jak to tam bude!

Jinak tu obřízku v Bengházií dělají, je nutné děvčata nechat doma!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

To je teda snůška informací. Dobrá zprávo, vůbec vám nevěřím, že jste viděla hru v divadle nebo v kině. Co z vás mluví? Závist? Nenávist? K Havlovi, Tichému. Prostá ubohost? Senilnost?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Prosím, až někdo film skutečně uvidíte, abyste napsali svůj laický pohled, který není založený na potřebě se nějak vymezit vůči bývalému prezidentovi.

Nahoru

Dobrá Zpráva = typický produkt českého školství:

číst sice nejspíš umí, s porozuměním textu je to slabší. Myslel jsem naivně, že stačí uvést link článku v LN ze září 2008 (cituji jen závěr):
„Po britské sérii (tj. Havlových her, včetně Odcházení) bude následovat premiéra slovenská... O týden později se ve varšavském divadle Ateneum bude konat polská premiéra... Německá premiéra se pravděpodobně uskuteční v březnu 2009 v Cáchách... Práva k chorvatské premiéře si již rezervovalo Záhřebské divadlo Komedija... Scénické čtení hry v holandském překladu se připravuje... Případné ruské premiéře bude rovněž předcházet scénické čtení a také vydání překladu hry v prestižním časopise Inostrannaja litěratura. Začala i jednání o uvedení v New Yorku, vážný zájem projevilo Národní divadlo v černohorské Podgorici. A hlásí se řada konkrétních scén z evropských zemí, z Francie, Itálie, Nizozemí, Bosny a Hercegoviny, Makedonie, Srbska, Švédska a Polska. Městské divadlo v Istanbulu již iniciovalo překlad do turečtiny a vydání hry připravuje i francouzské nakladatelství Gallimard...“
Arabové říkají: Psi štěkají, karavana jde dál...

Nahoru

Vraťme se zpátky k brutálnímu výroku Jandáka!

Více Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut
Poslanec ČSSD, bývalý herec a exministr kultury Vítězslav Jandák se pěkně zostra pustil do nového filmu exprezidenta Václava Havla Odcházení.
„Pravdoláskařské Lidovky aneb Völkischer Beobachter české žurnalistiky zaplakala dojetím nad filmem, o jehož umělecké kvalitě se dá skutečně dlouhodlouze hovořit... ale natočil ho V. Havel a to se zdá Gruppenführerovi pravdy lásky Machalické zvané Kyselice stačí. Pěkný den, přátelé. :-)," napsal Jandák na svém facebookovém profilu a narážel tak i na pochvalnou recenzi Havlova opusu od Jany Machalické, která vyšla v Lidových novinách.
Pokrytecký pseudohumanismus Pravdy a lásky
"Závist ze mne nekape... spíše údiv nad tím co vše je schopen člověk o jehož dramatičnosti mám velké pochybnosti natočit a vyplodit a očemž by každý sliudný člověk řekl je to brak a to, že každý ví, že král je nahý a přesto o něm hovoří ...jako o oblečeném do zlata je jen smutným svědectvím doby," dodal Jandák na svém profilu.

Z Ústí hlasí vyprodáno!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

No,pan Vltavín-Doškář se zase rozjel.Od Libye až k Ústí nad Labem! Jaký on to má záběr!! Nepojede třeba do Benghází Janička Bobošíková,aby kandidovala na nějaké uprázdněné místo?Teď žádné senátní volby, v kterých by zase propadla, nejsou a do těch prezidentských je daleko.To fakt pak zase bude objíždět republiku s Volfovou jako Berouskovi s medvědem.
Jinak hra 32 hodin bude taky 27.3 v Praze,jak jsem koukal.A je vyprodáno.
Jo a Chavez se nechal slyšet,že za vyhynutím života na Marsu stojí kapitalismus. To je země, to je vůdce! Pan Vltavín tam ještě v té Venezuele asinebyl-vřele doporučuji a vezměte ssebou trpaslíka.Krtka už mají Amíci!!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Je to moc dobrý! Fšude vyprodáno! Byl to dobrej tah! Nechte Václovovi místo v první řadě. Berouskovi zavolám a může sedět vedle Vaška a skoro každej mu uvěří, že není medvěd!
Jinak ta hra by se těm kapitalistům na Marsu hrát mohla! Jste ftipnej a mám radost jak Vás to žere!!!

Mohlo by se to dát ještě i tak dohromady, že nějak ten vlk, pes spíše liška z Haidy tam tenkrát v té Libyi byla a ten Ahméd by to tam mohl zakomponovat a mohl by k tomu využít i tu hraběnku Hohenlohe. Stačí si nasadit na hlavičku tu malou čepičku a řvát do světa, že na to mám papíry a pochopení i pro ty bejvalý doktory z SS, který umlátili ty zlí svobodovi vojáci v černých uniformách. Mám nato právo protože tenkrát mnozí z mých příbuzných vyletěli komínem .Jsou doby kdy i ti vyvolení a neomylní šlápli do lejna. Nám neárijcům se to stalo mockrát.Stalo se to těm árijcům. I na ty Sahaře.

Takže bylo vyprodáno! V Praze bude vyprodáno! Gratuluji ! Ještě, že jsou dotace! Bude tam určitě i ten Barton a ňáký euro z toho kápne!
Já bych se vrátil raději k tomu Jandákovi a k té Libyi. Jinák je všeobecně známo, že Kohák je příbuzný Tichého a ty trpaslíky kupují Němci a mají je rádi! S tím Koháku nic nenaděláte! Je to stejná pravda, jako ta, že Jan Tichý byl špatný učitel a z těchto důvodů nemohl učit. Jeho tatínek / přes válku seděl za pecí/ a po válce hrdině nechal pověsit nevinou Němku Gebrtovou a žádal ministerstvo o zvýšený počet katů pro svůj okres! Jinak se můžeme vrátit zpět k tomu co je v tématu!
Tomu, ale Koháku nevěřím, že to Kohák s těma psama a vlkama dokáže! Mám radost, že čtete moje příspěvky a máte přehled Koháku, kde jsem ještě nebyl! Byl jsem i ve Venezuele! Mohu Vám Koháku slíbit, že když se budou hrát psi a vlci ve Venezuele, tak ji navštívím opět a nenechám si ji ujít stejně, jako si nenechám ujít Poštu pro tebe!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Ale, mne to vůbec nežere! To žere Vás, Vltavíne!Jestlipak ta liška z Haidy nebyla nakonec ve vašich představách Liška pouště? Já si myslím,že TIchý může skoro za všechno.Alespoń ve Vašich očích. Jakmile se totiž začne o něčem diskutovat, stočíte to na Tichého. Už jsem Vám jednou psal, že se Vám celý svět asi scvrkl na jednoho velkého Tichého a jeho otce. Tomu se pak říká stihomam. A podle Vaší teorie,že děti mohou za rodiče,by měli třeba všichni ti,kteří po válce umožnili synovi M.Bormana,aby navštívil Izrael atd. Možná,že za to už tehdy mohl JT, který infiltroval Mossad.Takovou moc on totiž má!
Je to hezká věta,že je všeobecně známo,že Kohák je příbuzný Tichého.Nejprve jsem byl totožný s Tichým,teď jsem příbuzný. No, copak přijde příště? Už se těším,že až se třeba v Hyde parku nastolí téma tučnosti uzenek, tak se to zase stočí ve Vašich příspěvcích na pomník a na Tichého.
A k tématu- já se nejprve půjdu na film podívat,až bude v kinech. A pak si udělám obrázek sám.
Přeji Vám hezký slunný den,pane Doškáři-Vltavíne!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

oprava- věta začínající A podle Vaší teorie končí správně ..aby, navštívil Izrael, zalézt pod zem.
To je holt tím ránem a představou pěkného jarního dne!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Jsem rád,že Vás to nežere! Držme se faktů. Jenda Tichý je Kohákův příbuzný!
To je fakt a je mi úplně jedno, když to fakt nebude! U Jendy začíná vše u jeho otce. Biologicky a i tím, že jeho otec nechal oběsit nevinnou Annu Gebrtovou! V posledním příspěvku jste se vyhnul trpaslíkům, které jste před tím jako ponižující argument na vltavína vytáhl!
Trpaslíci jsou fenoménem německy mluvících zemí. Podle průzkumu před 20 lety je milovalo 60% Němců! U nás je trpaslík představitelem kýče, zatím co v SRN je to tradiční figurka, která potěší každého druhého Němce. V současné době v těchto zemích probíhá hnutí za osvobození trpaslíků. Zejména mladí lidé je „ osvobozují“ z cizích zahrad a nosí je do lesů, kam podle jejich mínění patří. Je málo známé, že u nás tvoří tyto figurky i Milan Knížák. Jeho trpaslíci mají modré čepice. Dalším významným umělcem, který miluje trpaslíky je Kurt Gebauer. Jeden, nebo dva trpaslíky od tohoto umělce má na zahradě / jeho soused/ pan prezident Havel.
Oslíkem jsem se dostali k Václavu Havlovi a k tématu Jak Jandák brutálně…..Dalším oslíkem se dostaneme do Libye. V muslimských zemích se trpaslíci ze známých důvodů nevyskytují. Je to zásadní rozdíl mezi muslimem a Němcem a to přesto, že se oba v těchto končinách pohybovali. Byla tam, jak jste dobře pochopil, i Liška z pouště a byla tam sem tam nějaká tobrucká krysa . Byli tam i naši vojáci, kteří se k těmto tobruckým krysám hrdě hlásili. Jeden z nich leží na našem hřbitově /pan Nekvasil/. Měl jsem to štěstí, že mně o tom jako dvanáctiletému chlapci vyprávěl.
Zpět k tématu! Bývalý ministr kultury Jandák to napsal dobře. Vypadá to, že film bude minimálně stejně trapný, jako oslava kulatých narozenin prezidenta Havla v Národním divadle. Tu trapnost jsem viděl.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Už to běží i na Českolipsku. Takže jste nikdo neviděl? Plodná diskuse. Dva důchodci se tady handrkují o filmu, který neviděli.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Neviděl jsem film, viděl jsem Audienci s Landovským a Abrhámem (jestli se nepletu).

Asi příliš malý exkurs do Havlova díla, ale postačil mi k autorovu uznání. Umí.

Nepřidám se k hanobení, ale ani k bezbřehému chvalozpěvu.

Přidám se k těm, kteří kritizují jedno nebo druhé.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Obě Audience se mi líbily (Havel + Landovský,Šíp + Abrhám,jestli se nepletu),ale hlavně Vernisáž !

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Jinak jsem se poctivě prokodrcal knihou Dopisy Olze.Ta ženská už jenom za to,že to musela číst,přišla do nebe.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

A já za to,že jsem se už potřetí musel znovu přihlásit.Proč se to děje?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Jo, jo, není nad to, když se někdo takhle odkope a zahojí si komplexy. Krásný obrázek české společnosti. Naši kulturu hodnotí opravdu odborník.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Tradiční dotaz: už jste to někdo z vás dvou viděli?

Nahoru

Havlův film zatím vidělo pouze 16 000 diváků.

Havlův film zatím vidělo pouze 16 000 diváků.
Nepomohla ani reklama, ani polemiky. Na film přišlo přes víkend necelých 12. 000 diváků.Výsledky zaostaly za očekáváním distributorů!!!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

A to vám asi dělá radost, co? Prostě se smiřme s tím, že se nejedná o film pro každého. Velikost stáda není zárukou kvality masa. Zrovna tady v Německu se studenty trochu využíváme Havlova a Husova díla. Tématem letošních dílen je Pravda. Studenti si sice vybrali jinou esej, ale na tu diskusi sedí spíše tahle myšlenka vytržená z kontextu: Člověk propadlý konzumní stupnici hodnot, „rozpuštěný“ v amalgámu civilizační stádnosti a ne­zakotvený v řádu bytí pocitem vyšší odpovědnosti, než je odpovědnost k vlastnímu přežití, je člověkem demoralizovaným; o tuto jeho demoralizaci se sy­stém opírá, ji prohlubuje, jejím je společenským průmětem.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Ano, na demoralizaci každého z nás se pilně pracuje.

Zkuste se ale zasnít na louce plné květin o nestádnosti a sehnout se, přivonět. Víte, co se vám stane, že?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Při té příležitosti mě napadl citát jistého Francise Bacona: Nic nepůsobí ve státě více škody,než když chytráci jsou považováni za muže moudré.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

16. Březen 2011 - 17:49 | Milan Bárta
A už jste to někdo viděl? Jandák je jen další soc - dem buran, jeho názory mě zase tak neberou. Ale pravdou je, že mě neláká ani diskutovaný film. Pár podobně laděných dílek jsem pod vlivem svého pseudointelektualismu viděl a byla to jen ztráta času. To bych si před tím musel dát špeka.

16. Březen 2011 - 20:00 | Milan Bárta
To, že někdo jim rozumí, ještě není důvod k urážkám Klause či Jandáka :o))). Já mám Havlovy hry rád. A za svého posledního prezidenta považuji Havla |:o) Nicméně se filmu trochu bojím, vůbec si nejsem jist, jestli na něj dostanu náladu.

16. Březen 2011 - 21:35 | vltavín
Ruda bude mít určitě radost! Jandák, ač buran, zabodoval!

16. Březen 2011 - 22:48 | Milan Bárta
Já si užiju klidně i náročnější divadlo, ale do kina chodím vyloženě relaxovat. Nechci žádné experimenty. Chci příběh nebo aspoň střílečku :o))). Na tohle spolu, Rudo, asi nepůjdeme :o))stáda

Trocha rekapitulace výše!

Nejtrapnější na Odcházení je stádnost a vlezprdelismus antichartistického stáda, které má kvalitní maso!!! Chybí již jenom povinné školní návštěvy!

Radost nemám. Je to radost pozorovat. Nakonec to mohlo bejt ještě horší!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Na ekonomickou stránku bych si ještě počkal. Havlovo jméno prodá film ven a nakonec film bude méně nerentabilní než některé kraviny, na kterých se u nás chodilo stádně.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

A proč vy, pane Doškáři, toho Havla tak nekriticky odsuzujete? Zdá se vám jeho představa občanského státu tak odporná? Mně je osobně bližší než současný stav, kdy nám vládnou jakoby strany řízené profesionálním managmentem bez jakýchkoliv ideálů. Dělají si své průzkumy veřejného mínění, aby věděli, co mají lidem říkat.

Nahoru

Vltavín & Dobrá Zpráva se tady ozvali

dohromady už 15x, aby nám prozradili jen to, že nemají rádi Václava Havla a že jim primitivní hulvát Jandák promluvil z duše. No a co má bejt? Není to nakonec ztráta času, pokoušet se jim něco vyvracet? Když to věděli dřív, než mohli Odcházení vidět?
Jan Gregor (LN 26.03.11): Film mě bavil. Podle mě je text Odcházení slabší než vrcholné Havlovy hry... Ale reflektuje Havlovu zkušenost z posledních dvaceti let, která je pro mě jako diváka zajímavá. Je to film, se kterým musí člověk svést souboj. Má pomalou expozici a všechny motivy gradují až v závěru. Jsou tam hluchá místa... Ale stejně je to pořád divácké dobrodružství. Je v něm sympaticky podvratný podtón.
Jiří Peňás (tamtéž): Ten film natočil člověk, který je nejvýznamnější žijící historickou postavou, co po naší republice chodí. Bylo by absurdní, kdyby se to nějak neprojevilo na vnímání té věci... A neměli bychom mít radost už z toho, že tady máme takový „exotický“ případ, který natočil film podle svých představ, se sdělením, o kterém stojí za to aspoň přemýšlet? A který tím nikomu neškodí, nikoho nevylučuje z národa, nikoho neutlačuje, nemluví za národ – vyjadřuje se po svém, s nadhledem, metaforicky, sebeiroicky, s humorem, byť silně hořkým?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Mně se líbí Jandákův výrok:
" každý ví, že král je nahý a přesto o něm hovoří ...jako o oblečeném do zlata je jen smutným svědectvím doby," . Toť vše. Povídat si o Havlovi to jiné téma.
Venku je hezky a nemám chuť si dál o tom povídat!
Snad jenom ještě dovětek! On a jeho přátelé dokázali dobře bourat / v tom měli velkou podporu veřejnosti včetně mé osoby/, ale stavět neuměli a neumějí!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Tak ten mi tady chyběl i s Peňasem! Jsou tam i hluchá místa!
Podstané je, že to točil za své peníze. To ale neznamená, že na to musí lidé chodit! Proboha a proč ta nafouklá reklama! Nebyl v tom nakonec úmysl, aby se trapas zvětšil!!!

Jan Tichý : " dohromady už 15x, aby nám prozradili jen to, že nemají rádi Václava Havla a že jim primitivní hulvát Jandák promluvil z duše."
Tento výrok men, pane Tichý, opravňuje k tomu, abych o Vás prohlásil, že Jandák je proti Vám upřimnej hulvát, ale Vy jste napomádovanej hajzlík! A to Vám vidím do hlavy a do zaprodaný duše!!!
Nevím co počítate, ale doufám, že to někdo spočítá Vám, podvodníku!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Pokud posloucháte ČRo 6,čtvrteční Kritický klub Jana Rejžka (s Vladimírem Justem),tak se vám už dostalo jasné vysvětlení a máte jasno.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Rejžka zásadně neposlouchám a kdybych ho poslouchal, tak mi to nemůže vysvětit. Pro mne je vysvětlení jediné. Pár chlapců chtělo udělat panu prezidentovi radost. Kdyby to udělali za svoje a jeho peníze, bylo by to v pořádku. Kdyby byli rozumní, tak to udělali jako rodinou slavnost, která je i pro významné kamarády, kteří by dílo chválili a vypichovali světlé okamžiky a mohli se i zavrtávat.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Rejžek je sebestředný arogantní hovado,divím se tomu Justovi,ale Havla monitoruju :-))

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Myslím, že komerční úspěšnost a uměleckou kvalitu nelze slučovat. Ke kvalitě filmu se stále nemohu vyjadřovat, páč jsem ho stále neviděl. Nicméně už ho viděli dost lidí, včetně studentů, ke kterým mám důvěru, a názory jsou natolik rozdílné, že se snad budu muset překonat.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Film jsem také neviděl, jenom dokument o natáčení filmu, který vysílala Česká televize. Ale zaujal mě jeden názor, že je to takové domácí video, jehož účastníci se při natáčení skvěle bavili.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Stále se ještě něnašel nikdo, kdo by to viděl?

Nahoru

Už jste film taky viděli?

Jan H. Vitvar v Respektu 13: „Odcházení je hrou o čase, jemuž dramatik přestává rozumět, který se vymkl kontrole. Je to drama o boření všech jistot, vše míří k frašce, již nyní autor ještě víc zdůraznil ve filmovém zpracování. Nejspíš ani Václav Havel ale netušil, že ta největší fraška nastane až po premiéře.“ (Leckde nastala už před premiérou!)
Text Odcházení jsem si přečetl, viděl jsem i záznam představení v TV, takže jsem v kině často věděl předem, co kdo řekne a co bude následovat. I tak jsem se ale bavil fóry i fórky, které na jevišti možné nebyly, možná jich někdy bylo až moc. Pokud ale sám dramatik v předmluvě knižního vydání zdůrazňuje, že text je pro režiséry jen polotovar, je cenné vidět „autorskou“ verzi, zábavnou podívanou, i když ve vyznění dost posmutnělou. O pokrytectví kancléřů, jejich tajemníků a poradců, zvlášť těch bývalých. O ctitelkách stárnoucích celebrit. O metodách bulvárního tisku. Ale třeba i o rodičích a dětech...
O hercích si nenechte namluvit nesmysly, jsou vynikající, zvlášť Dagmar Havlová. Není to ovšem „divácký příběh pro každého“. Divák musí totiž přijmout formu nelogických střihů v času i místě (viz nereálný rytmus houpačky už v úvodní scéně), odskoky do Višňového sadu i Krále Leara, podivnou louži mezi slonem a trpaslíkem aj. Kdo prezidenta Havla nenávidí, nemusí na film jít a ještě ušetří. Na podpásové útoky, které se filmu vůbec netýkají, nemá smysl reagovat. Vypovídají totiž víc o tom, kdo je psal. (Vůbec nejpikantnější je, když anonym jako autoritu cituje anonymy!) Mimochodem, každý by dokázal uvést desítky autorů, jejichž tvorba není zrovna jeho šálkem čaje, ale neotravuje tím zbytečně veřejnost.
A k pokrytecké starosti populistů o peníze producentů? „Jaroslav Bouček přiznává, že neví, kam dřív skočit: Za několik dnů máme projekci pro festival v Cannes. O snímek projevily zájem festivaly v Locarnu, San Sebastianu a v Benátkách. Právě jsme poslali kopii americkým distributorům Sony Classic a Michaela a Zdeněk Bakalovi organizují začátkem dubna pracovní setkání v Londýně. Z toho je vidět, že plánů je až dost. Kdyby něco z toho vyšlo, bylo by to báječné, řekl Bouček ČTK.“

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Přes velký úspěch stále platí Jandákův výrok: " každý ví, že král je nahý a přesto o něm hovoří ...jako o oblečeném do zlata je jen smutným svědectvím doby,"
Jméno Václav Havel má ve světě stále velký zvuk. Určitě toto dílo získá nějaké (á) čestné (á) uznání.
Budou to uznání, která berou v úvahu jeho minulou tvorbu a jeho zásluhy o změnu politického systému
v ČSSR v minulém století.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

To je slušný.Průměr 420 tisíc návštěvníků :-))

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Chcete tím říct, že v průměru má Havlův film docela slušnou návštěvnost?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Felix Holzmann - Statistika

Nahoru

Lidice jsou výborný film

Na Lidicích jsem byl také, výborný film. Ale památník bych neodstraňoval. Nejsme (jako) nacisti.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Nejsme ale blbci. Pomníkk nacistů je pouze v Boru! Byl postaven až po podvodných informacích podvodníka hlupáka Jana Tichého, kterého podvedla rodina Trägerů! Proto musí být odstraněn!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Není ten pomník přeci jen architektonickým skvostem.Podobně jako Uran? Uran jsem viděl.

Nahoru

Nejsme nacisti

Opakuji, že nejsme nacisti, abychom se mstili na pomnících mrtvým. Nechte mrtvé v klidu spát.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Mirku nejde o hrob jde o památník nacistů a esesáků podvodně postavený. Pozdravujte Jana Tichého, pane Tichý!

Nahoru

Nejsme nacisti

Nejsme nacisti a já nejsem Jan Tichý. Příliš jste se na tuhle věc upnul a začínáte ujíždět. Možná byste si měl přečíst nevelkou knížečku "Fixní idea" od Leonida Andrejeva.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Děkuji panaTichý, již jsem četl! Mirku celý život ujíždím, daří se mně to a navíc mne to baví. Jsou jenom dva lidé, co sedí proti a tuto kauzu sledují! Zdravím, věřte, že peníze nejsou všechno i když Vás to baví!
Je zábavné sledovat jak se někdo vzteká, nebo profesně rozehrává diskuzi!
Zdravím!

Nahoru

Re: Nejsme nacisti

To je strašný.Chci se podívat na reakce k Jandákovi,který tak bravurně stvárnil roli Kašpárka na Ministerstvu kultury a on už zase tady vltavín s jeho pomníkem.Hrůza.To abych se bál otevřít konzervu...

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

To jste snad, růženíne, nečekal, že by se vltavín nebo Tichý dokázali vyjádřit k něčemu, co by mohlo zajímat i někoho jiného? Zlatej Danys, ten už aspoň bojuje i s Bancem.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Ale prdlajs! Co si pak myslet o těch, co uctívají současného hradního pána?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Haf! To jsou mi věci v tom lidském světě, paranoidní vltavín vidí, slyší a zřejmě i cítí Tichého všude, bývalý vekslák činí rozbor polistopadové politiky hodný Haló novin a ohání se morálkou. Ale já ho chápu. Jandák, takový lidový pivní strýc, by byl jistě za nějakou tu skleničku ochoten tu a tam utrousit, zatlačit, podpořit, zmínit se, zatímco Havel není zdaleka tak materialisticky založený, navíc více či méně přispěl k pádu režimu, který přál chlapíkům postávajícím v pasážích u Václaváku a podobným prospěchářům. Větřím, že Jandáka si budou lidé (omezeně) pamatovat leda tak z pohádky o Popelce, případně jako lehce zmateného politika pronášejícího leckdy srandovní řeči, ale Havel si svoje napsal, obohatil češtinu o několik výrazů a hlášek a absurditu doby, ve které musel žít, dokonale vtělil do Vaňka, jehož ve svých textech dokázali mistrně rozvinout například Dientsbier, Landovský nebo Kohout. Zde je asi jasné, kdo je o pár tříd výš. Navíc, pan Jandák je, jak trefně poznamenal jeden ze sloupkařů Lidových novin, sedící kachna. Střílí se do něj příliš snadno na to, aby stál soudnému lovci za výstřel. Haf!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Hlavně se nedá diskutovat s Bumerangem. Dobrá přezdívka pro natvrdlé dřevo.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Tady bych si dovolil s Bártou nesouhlasit.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Proč? Bumerang je z jiného materiálu? Jdu googlit, abych se dovzdělal.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Tak sorry, taky už se sebou nesouhlasím.

Materiály, který u nás připadají v úvahu jsou tyto:

MDF/HDF deska tloušťky 3 mm – MDF/HDF deska je velice snadno dostupný materiál, pro začátečníka vhodný. Výhodou je dostupnost (koupíte ji v Baumaxu např. pod názvem Sololak, nebo se zeptejte v nejbližším stolařství). Deska, kterou sháníte má z jedné strany takovou bílou/nebo vzorovanou vrstvu, z druhé strany má barvu pilin. Cena se pohybuje pod 100 Kč za metr čtvereční.

Obyčejná překližka – taky se dá vysomrovat ve stolařství nebo koupit v prodejně se dřevem (Dřevoprodej). Ne každá je vhodná, důležité je aby nebyla zkroucená a taky záleží na tom z jakého je dřeva. Vhodné (podle AjFy) jsou bříza, dub. Malou nevýhodou takovéto překližky je to že není z mnoha vrstev a proto je méně pevná. Užívaná tloušťka od 4 mm

Modelářská/Letecká překližka – vynikající materiál, bohužel docela drahý a ne všude dostupný. Ptejte se v dobrých modelářských obchodech. Užívaná tloušťka od 4 mm do 6 mm.

Kromě výše uvedených materiálů se v zahraničí používají kompozitní materiály jako ABS nebo GFEC, ale jejich prach není zrovna moc zdravotně nezávadný a u nás jsou také špatně k sehnání…

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Ale pozor na materiály z Německa.Ještě pořád se neví odkud ta E.coli je.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Takový pořad jsem vůbec v nabídce ČT nenašel.Naopak jsem si vyhledal recence na Právu a Idnes a hovoří o tom,že kladně zaujal.Nevoď nás Bumerangu pořád za nos

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Já ano.Měl proběhnout 4.července.Ale neviděl jsem.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

.Není to ale Čaj pro třetího?A. 4.7. tam bylo o molekulární fyzice.A žádný další díl se tomu nevěnuje

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Podle mé informace tam měl být i Jan Budař.Že by se ve volném čase zabýval molekulární fyzikou?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Prý má od příštího týdne vystupovat v cirkusu Berousek.Mluvící pes Elvis už to jaksi nezvládá.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Já se divím,co je tu "znalců" filmového umění Ten film rozdělil jak lidi,tak kritiky.Mnoho děl bylo v době svého vzniku neuznáno,teprve po smrti autora se ukázalo,že předběhl dobu.Nejeden umělec zemřel bez povšimnutí a dnes je považován za tvůrce světového kulturního dědictví.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Není to ten Škapík co za svůj život napsal celé dVa scénáře.A jeho druhý a poslední film Prázdninové období propadl?Ten co skučí,že bez velké dotace města nemůže to své soukromé kino provozovat?Bumerangu přestaň si vymýšlet jako naši obrozenci.Aby se v Haidě neříkalo... kecá jako Palacký/Bumerang/.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

A už jsi film, Bumerangu, aspoň viděl, nebo tady jen opakuješ pravdy jiných? Mně se nelíbil, nerozuměl jsem mu, ale nikdy bych se nepustil do takové osobní kritiky.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Kopytem se,kopytem tam byl dobrý.Ale Havlova Audience taky.Je tam věta,která charakterizuje to socialistické období ČSSR...To jsou ty paradoxy

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Tou větou nepokazíš nic za jakéhokoliv režimu a navíc budeš za intelektuála.Ale abych pravdu řekl,taková Vernisáž se mi líbí! Jinak - všechno je relativní.I ty paradoxy.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Ten rozdíl mezi oficialnem a realitou tehdá byl propastný.Havel vyrůstal v tomto absurdistanu.To ovlivnilo i jeho zaměření-absurdní divadlo.Nejsem jeho znalec,tak radši mlčím.Ale nějaké příspěvky jsou asi takové,jako když milovníka Techna pošlete na Prodanou nevěstu a požádáte o zhodnocení.Přitom kvality díla obecně nikdo nezpochybní.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Čekání na Godota je taky absurdní divadlo,ale dá se na to dívat,dá se to poslouchat.Techno není absurdní,je blbé,je primitivni,je neumětelské.Tyto nálepky ztrácejí smysl.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Techno je blbé atd.Ty tomu rozumíš.Takový Scooter je poslouchatelný,melodický a má své kvality i fanoušky.Jinak to samé bych mohl říci i o dechovce.Stejný rytmus,stejné kliše ve stavbě-předehra,trio,refren,stupnice ve kterých se hraje.Mnohdy stupidní texty.Přesto má své příznivce a díla,která jsou kvalitní.
To že něčemu nerozumím,neznamená,že to kritizuji.Ukazuji jen svou hloupost.
Jinak jak vidím,ono nejde o díla.O symbolický hrob,ale o Tichého.Ne o absurdní divadlo,ale o Havla

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Dechovku taky nemám rád,ale proti technu je to opravdové umění.Taková Moravanka a Scooter,to se opravdu nedá srovnat.Nemluv mi tady o rozumění.A fanoušky? Ty má kdejaká blbost.Fanoušek je taková sorta,která sama neví čí je a přikloní se tam a potom i onam.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Hlavní je,aby byla Hanychová zase fit a předvedla nám několik nových uměleckých prvků.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Tak nám umřela Švorcová.Jo to byly filmy...A jak krásně recitovala..viď Pavle
Takovej Havel jí nesahá ani k ponožkám

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Jestli Havel nosí sandály...

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

IQ tykve.Nauč se konečně psát.Když tak Hitlerjugend.Nepropaguj svoji blbost na veřejnosti.Aby tam SS neřádili,když se tam hráli skvělé filmy O.Vávry nebo M.Friče.Ti pak v dalším režimu natočili lži v českém komunistickém duchu na tema Husité,nebo Rumburská vzpoura.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Vodňanský a Skoumal měl píseň Ó,paranoia moja. A v jednom českém filmu se praví : Všichni jsme gogo. Všichni jsou SS a mají bílé podkolenky....Třeba je na sobě měla i Bobošíková,když dávala kytku Husákovi jako svazačka. Nebo je nosil malý Zeman spolu s kraťasy a botkami na přezku.
Kterého Havla pane Danysi myslíte?

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Nepokoje v Londýně.Přistěhovalecká chasa přepadává chodce.To jsem zvědav,jak to ta zpanštělá EU hodlá řešit.A čím to budou omlouvat užiteční idioti u nás.Ke slovu přijdou opět ta stará dobrá označení jako rasista a nácek.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Londýn a Nový Bor jsou spojeny nepřehlédnutelnou nití. Také jsem zvědavý, jak to budou v GB a následně v EU řešit, jestli se vůbec zmíní o skutečnosti. Zatím je nazývají "kriminálními živly". Je v tom všem spousta pokrytectví, ve kterém se realizují zmínění užiteční idioti. Proč idioti? Protože způsobují budoucí velký problém. Jeden z důvodů budoucího problému i u nás:

Zaběhla se tato praxe (modelový příklad): Dva muži přepadnou obchod, vyloupí ho a zmasakrují prodavače. Svědek na otázku, jak pachatelé vypadali, odsvědčí: "Byli to dva blonďáci s modrýma očima." Následuje normální průběh. V druhém případě, kdy svědek odsvědčí: "Byli to dva Cikáni-Romové-snědí muži s černými vlasy atd.", je pozdvižení. Ze svědka je náhle rasista, fašoun, nácek atd. Ti, co mlčeli při zprávě o blonďácích, nyní křičí, proč se zdůrazňuje etnikum. A tak dále, vždyť to všichni znáte. V normálních lidech už to opravdu vře.

Když mluvím o normálních lidech, nemám tím na mysli srazy nácků a skinů. Tam nechodím. Myslím maminy od plotny, od dětí, důchodce, kohokoliv.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Nachtigalle,jak můžeme napadat komunistického /naše obdoba Nacisystemu/ kandidáta na prezidenta Bobošíkovou?Vždyť se mohla zařadit vedle takové velikány jako Gottwald,Husák......
A Zemana,který je ve slovenských spisech STB.U nás se nedochoval.
Hanba nám!!!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

To bude asi ale nějakej úplně jinej Zeman.Pořádně si to proštuduj a dej vědět.Rád bych v tom měl jasno.Udal někoho - koho? Atd...

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Do svazku tam neuvidíš.Jinak je tam hned s Klausem.O členech elitního komunistického útvaru-Prognostického ústavu,pod vedením agenta KGB Koerchera se dozvíš hodně z ruského tisku.Tady je víceméně ticho po pěšině.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Jaké by to bylo hezké,ne dva kováři v městě,ale Bobošíková jako prezidentka s pobočníky Pavlem a Robertem... To by vějšplechty Hájka zněly jako nevinná dětská říkanka. Možná,že bi upravily i český pravopys....

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Bobošíková má za pobočníka čistokrevnýho sudeťáka.To by mne zajímalo,jak by se s Pavlem a Robertem snesli.Ale názorově asi dobře.
No jestli taky jednu nekoupil mačetou

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Nový pravopis Pavla...příliž spolitizované,mám doma semínka z trusu Archeopterikxe.Pozn.překladatele X jako ksnídani,začal jsem paydat

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Pro Pavla...svazky jsou zničeny
http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=centrala&kniha=130&strana=49&zaznam=52323
A nebuď z toho smutnej,ty náš Kluku,nebo Mane Zemane

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

No já vím,že máš bohatou fantazii

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Když Ti povím,že jsem byl 8 let často na Novob.radnici,tak už to snad uhodneš

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

U mne jsis fotil jenom provozní zařízení,kvůli odhadu.Jestli mne,bez mého vědomí....i ty jeden paparazzi

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Nomonace na Čekého lva
Odázení 12 nominací, Poupata 10, Nevinnost a Alois Nebel po osmi, Rodina je základ státu šest nominací, Lidice pět, Vendeta čtyři, Perfect Days - I ženy mají své dny 3 nominace, Dům dvě nominace, Autopohádky a Fimfárum po jedné nominaci

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Vltavín asi není v té akademii bo co.
Ale mezi námi, že bych z toho filmu byl nějaký odvázaný. Můj šálek kávy to rozhodně není.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Určitě budou ty nominace poplatné také památce VH.Na film jsem se díval od třetiny,váhal jsem zda si nezkazit názor na celou tvorbu.Ale pak jsem se docela bavil,i když mnohdy proto,že jsem tam viděl různé figurky,které jsem potkal v politice.Pochopil jsem taky potrefenou husu Jandáka.Ten jeho Gruppenführer a Volkische Beobachter taky sedí.V těch koprodukcích se SRN,kde dělal různé Kašpárky mu peníze nesmrděly.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Je to skutečně nejlepší film co Havel v Absurdistánu natočil!

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

Škoda.Nový Bor by byl ideálním námětem.

Nahoru

Re: Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut. Co Vy nato?

a Danys ideální hvězda :-))

Nahoru