INAUGURACE

Verze pro tisk |

Říci, v dnešní zvláštní době, že se někdo chová jako dobytek, je stále častěji pro skutečný dobytek urážkou. Na stránkách "Necyklopedie" se uvádí: "Dobytek je titul, který lid uděluje svým zástupcům za jejich výkony ve veřejných funkcích... Češi totiž nenazývají členy své vlády a parlamentu dobytkem pro jejich užitečnost, ale pro jisté návyky a chování těchto příslušníků společenských elit." Souhlasím, že předešlá citace je diskutabilní, výjimky jsou pravidlem a citace má dosah i na další čelné představitele státu.

V zájmu zachování duševní integrity, psychického zdraví, jsem si původně dal závazek nedívat se na dnešní prezidentskou inauguraci a dát raději nějaký přiblblý seroš neb zablokovaná záda nic jiného, respektive aktivního, neumožnila. Měl jsem však dočasnou poruchu na příjmu TV, fungovala pouze ČT, tak jsem závazek bohužel nedodržel. Prezident mě vskutku nezklamal, dokonce naprosto předčil očekávání možného i nemožného. Pochopil jsem smysl titulu "dobytek". A to nejenom pro žlučovitě nenávistné plivání na některé novináře a média v době, kdy u slovenských sousedů rezonuje vražda jejich kolegy!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: INAUGURACE

Dodatek k úvodu mého příspěvku:
Vážím si těch, kteří si chtěli zachovat sebeúctu a v průběhu "projevu" MZ odešli. Ono zvracet v prostorách slovutného sálu českých králů by nebylo dobré...

Nahoru

Re: INAUGURACE

Odchod Němcové, Kalouska, Feriho atd., ze společné schůze Poslanecké sněmovny a Senátu, při inauguračním projevu prezidenta, je znevážení přímé volby, znevážení demokracie, prezidentské funkce, neslušnost, neschopnost se vyrovnat demokraticky s prohrou ať již ve volbách parlamentních, tak prezidentských.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Projev jsem poslouchal v radiu, cestou z práce. Dýchavičný stařík, který se potřebuje po dvou slovech zhluboka nadechnout. Lepší to nebude.
Důkaz tady
https://www.novinky.cz/domaci/465628-neprijatelny-utok-na-svobodu-slova-kritizovali-politici-zemanuv-projev.html

Nahoru

Re: INAUGURACE

Každopádně došlo k bezprecedentní historické události : Poprvé za mnoho staletí opustili zástupci rodů Schwarzenbergů a Czerninů slavnostní ceremoniál zahájení výkonu funkce hlavy státu na Hradě. S výjimkou bolševické éry tam taky nic strašnějšího nesedělo...
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezident-zeman-inaugurace-ct-kritika-protest-odchod-hrad-poslanci-top-09-nemcova-g10-/domaci.aspx?c=A180308_140728_domaci_kop

Nahoru

Re: INAUGURACE

Souhlasím se zdejší entitou Tonda B. Skutečně šlo o znevážení přímé volby, znevážení demokracie, znevážení prezidentské funkce, neslušnost, neschopnost se chovat demokraticky. Toto vše i jiné pan Zeman bez sebemenších výčitek předvedl v přímém přenosu. Dokonce premiér v demisi nebyl schopen projev komentovat ač byl opakovaně dotazován - pouze říkal, že čekal jiný projev... Pravda, někteří se netajili takřka nadšením: Filip, Okamura, Zimola..., tak to mě osobně vskutku netrápí!

Mnohé bylo vypovídající i mimo onen prazvláštní projev, který by byl špatně přijatelný i na úrovni starostky některého pověřeného města... Trapnosti s pozvánkami či nepozvánkami, extrémní zvláštnosti kolem protokolu inaugurace a jiné. "Detaily" typu, že v první, tedy nejčestnější řadě (prezidentské) sedí manželka hradního úředníka, v několika jiných řadách porůznu dovezení sympatizanti (klaka) MZ a hochštapleři, raději nekomentovat. Nezapomínejme, že nešlo o privátní večírek MZ, ale o společné zasedání komor Parlamentu České republiky. Ti, z řad poslanců a senátorů, kteří odešli, na to mají plné právo, je to jejich společné zasedání, svým odchodem dávají najevo svůj nesouhlas s průběhem (projevem), jinou slušnou možnost v dané situaci ani nemají!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Njn, někdo má smůlu, že se narodí v africké vesnici a celý život je hladový. Jiný zase za polárním kruhem a věčně má tmu a depku. Já mám pech, že žiju ve státě se Zemanem, Babišem, Ondráčkem, Okamurou a skoro třemi miliony debilů, co je volí. Jeden si nevybere, ale pořád lepší, než první dvě možnosti.

Nahoru

Re: INAUGURACE

To je ale slabá útěcha na dalších 5 let, pane kolego... Čekali jsme (možná) důstojný státní akt - a viděli jsme ostudu v přímém přenosu. A to nemyslím drobné výpadky PP z nepozornosti ("vyvraždění 60 milionů slovenských občanů"), ale nesmyslné útoky na média a na veřejnoprávní ČT.

Takže Soukupův "Týden s prezidentem" i tohle byla jen dohodnutá dělostřelecká příprava:
http://forum24.cz/jaromir-soukup-chtel-spinit-ct-ta-mu-online-vyvracela-jeho-lzi-na-twitteru/

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pane Tichý, vedle "drobných výpadků z nepozornosti" jsem zaznamenal nemalé zdravotní problémy, byť se PP dosti snažil, aby vidět nebyly, ale nepříliš úspěšně. Moldavitem vzpomenutá dýchavičnost, silný třes rukou maskovaný svíráním řečnického stolu, problémy se zrakovou orientací a slábnoucím sluchem ... PP má pochopitelně svoje léta, to mu neberu, ale dalších pět let ve funkčním stavu, tak na to bych nevsadil... Njn, vlastně vyhlásil závazek žít do devadesáti, tak nevím, to se ti čínští léčitelé budou muset polepšit, na PP zatím moc dobrou práci neodvádí...

Nahoru

Re: INAUGURACE

To Milan Bárta: mám rád cestopisné filmy, je dosti afrických vesnic, kde (primárně oproti našim poměrům) dost možná trpí hlady, ale jsou šťastní, radují se ze zdánlivých maličkostí, nezávidí si, vzájemně pomáhají. Pravda, nemají politické strany a hnutí, dokonce ani v přímé volbě zvoleného pana prezidenta či zlotřilá média (tím pochopitelně nemyslím Barrandov či Jirku Ovčáčka)... :)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Myslím, že Miloš Zeman předvedl výborný výkon. Duševně je na tom podstatně lépe než předchozí prezidenti, svůj projev Miloš Zeman opět nečetl, nevím, kdo z jeho kritiků by to zvládl.
Vzpomeňme, jakou neskutečnou ostudu provedla před pěti lety, kritička Miloše Zemana, Němcová, když Miloši Zemanovi podstrčila text prezidentského slibu s chybou. Miloš Zeman slib samozřejmě řekl správně protože ho nečetl, ale podepisovalo se kvůli Němcové dvakrát.

https://m.zpravy.tiscali.cz/v-prezidentskem-slibu-byla-chyba-zeman-ho-podepsal-odpoledne-znovu-209958

Trapnosti s pozvánkami jdou samozřejmě na vrub Poslanecké sněmovny, jednalo se o společnou schůzi Poslanecké sněmovny a Senátu.

Nahoru

Re: INAUGURACE

No jo, provokatér Antonín...

O souladu formy a obsahu v projevech PP už jsme kdysi polemizovali. Pokud není obé v harmonii, selskej rozum dává přednost státnické MOUDROSTI (viz třeba zadrhávající britský panovník v době WW2, který své projevy četl)!
I když se žlučovitý a mstivý stařík vyjadřuje "dokonale", furt je to jen nesympatický a mstivý Bimbo.

Radek Vondráček odpovídal za pozvání poslanců, senátorů, snad i hejtmanů, rektorů apod. (proto taky dodatečně musel zvát ty, na které "se nedostalo"). Takže je jasné, že si mezi ostatními účastníky vybíral Hrad: Soukup ano, Dvořák ne, Hrdlička ano, Drahoš ne, atd. Další trapná kaňka na ústavním aktu, včetně toho Ovčáčkova mlžení.

(Podle výše uvedené hypotézy paní Němcová před 5 lety - vedle snaživého přepisování textu - dělala úplně všechno sama, asi odpovídala i za židle v zákrytu... To je ale jen pokus o odvedení pozornosti a diskreditaci nenáviděné osoby podle receptu proruských trollů, úplně stejný jako Antonínův legendární slib učitelů z roku 1972, kterej vytasí vždycky znova, když neví kudy kam... :o)

To všechno ale většina z nás přece vidí a ví.
Že místo ostudy vidí "výborný výkon" právě jen Okamura a náš "Antonín", to taky o něčem vypovídá. Sice si dnes přečtou o výhradách i od těch, kteří neodešli, a komentáře našich i zahraničních médií, ale jejich rozum to sotva ovlivní :o)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Obdivovat, že někdo je schopen řečnit půl hodiny o sobě a svých bolístkách...takových žvanilů se najde i v hospodě hafo. Někdo na to zkrátka nemá, tak to obdivuje.
Státnický projev, to je jiná.

Nahoru

Re: INAUGURACE - Ostrá kritika Zemana od Klause

Určitým překvapením je pro mě stanovisko Institutu Václava Klause. Na VK nikdy neodkazuji, ale v tomto případě (rád) činím výjimku. Během Zemanova "obdivuhodného" projevu jsem zaznamenal, jak exprezident zjevně "trpí"...

Nebývale kriticky se o prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho čtvrtečním inauguračním projevu vyjádřil institut jeho předchůdce Václava Klause. Exprezident text četl a odsouhlasil! "Byl to nedůstojný, bohužel často i ponižující pohled. Pana Zemana podporujeme, ale za tohle si zaslouží kritiku." Miloš Zeman podle IVK dal průchod své mstivosti. "A posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů. Bylo nemístné, aby část svého prezidentského poselství svému národu věnoval zbytečným útokům na média," píše institut.

"Nemohu, ač bych si to přál, najít v projevu nové hlavy České republiky jediný silnější moment, jednu vážnější úvahu, jedno nadčasové zamyšlení, které by se pokusil vtělit do poselství svému národu," kritizuje Zemana Ivo Strejček (podepsaný pod stanoviskem IVK), podle nějž byl na inauguraci smutný pohled... "Zeman neovládnul sám sebe a nepochopil, že inaugurační projev je jiný žánr než beseda s občany v Ostravě," dodal institut.

(celý text pro nevěřící Tondy viz: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/klaus-ostreluje-za-inauguraci-zemana-byl-to-nedustojny-poniz/r~fe0f7310238411e88b47ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1&redirected=1520605432)

Nahoru

Re: INAUGURACE-tak pravil Jiří Padevět

Jiří Padevět
·
Možná jsem moc náročnej, ale od prezidenta své vlasti bych rád slyšel při inauguraci zhruba něco takového:

Především jsem rád, že v první řadě sedí ti, kteří nezvítězili v prezidentské volbě. Pevně věřím, že se naše klání po mém vítězství nezměnilo v doživotní nenávist a touhu po odplatě, ale v respektované partnerství. Názory a postoje mých protivníků během kampaně mne utvrdily v tom, že jsem měl kvalitní soupeře a že se od nich mohu učit i během svého mandátu. Stejně tak budu rád naslouchat všem občanům naší vlasti, kterým je přednější její osud a její budoucnost, než osobní prospěch a krátkodobé výhody. Budu nesmírně vděčen politikům všech demokratických názorových proudů za diskusi, za korekci mého konání a jednání a za společné chvíle, které budou chvílemi pro republiku. Budu vděčen každému občanu, který se ozve se skutečným problémem, i při vědomí toho, že jako prezident mám velmi omezené pravomoci, ale zároveň silný hlas ve veřejném prostoru. Byl bych moc rád, kdyby tento silný hlas dokázal překřičet populisty a extremisty a povzbudil skutečné demokraty, byl bych rád, kdybych svým hlasem dokázal jasně deklarovat, jaké chování považuji za demokratické a jaké za parodické. Budu také vděčen všem podnikatelům, bez ohledu na velikost jejich firem, že svým zaměstnancům, kteří odvádějí dobrou práci, dokáží nabídnout odpovídající mzdu a pracovní podmínky. Budu vděčen úředníkům státní správy, že dokáží nalézt smysluplnou cestu mezi dodržováním práva a mezi lidským přístupem, budu vděčen všem, kdo se starají o potřebné tam, kam stát obtížně dosáhne, ať už to jsou církve, charity, nebo jiné neziskové organizace. Budu vděčen novinářům za břitkost a nestrannost, se kterou budou upozorňovat na věci a skutky, které bychom mohli v běžném společenském provozu přehlédnout. Budu vděčen vědcům, umělcům a sportovcům, šířícím dobrou zvěst o České republice v zahraničí a povzbuzujícím sebevědomí nás všech. Budu se obracet na historiky, sociology a další odborníky, aby mi pomohli pochopit, proč musela naše země v minulosti trávit tolik času v područí odporných totalitních režimů, které zabily a vyhnaly tolik schopných a proč bylo tolik lidí ochotno naslouchat zlu, nebo se tvářit, že neexistuje. Budu pohrdat všemi, kdo napadnou slabší, kdo projeví sebemenší toleranci k rasismu, xenofobii a totalitním režimům. Také se budu snažit vrátit do veřejného prostoru to, co tam normálně patří. Slušnost, hrdost a názorovou pevnost.

Tak napsal Jiří Padevět,ředitel nakladatelství Academia. Hezké dny!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Protože tu máme skutečné odborníky na nacismus, fašismus event kombinaci obojího, podívejme se na část projevu věnovanou DSSS. Prezident ji označil za nacistickou a kdo s nimi spolupracuje, je sám neonacista. Němci prý mají hezké přísloví..spolu chyceni, spolu pověšeni.
Tak se na to podívejme očima investigativního novináře, kteří (možná pro odhalování pravdy) mají býti likvidováni.
ČSBS založila s několika "vlasteneckými organizacemi" tzv. Vlastenecké forum na podporu M.Zemana.
V něm je např. Slovanský výbor. V jeho předsednictvu je člen DSSS Mlejnecký Vladimír. Zde jsou na fotografii s Vandasem u příležitosti Výročí dne bitvy u Sokolova
http://old.dsss.cz/fotoreport_-dsss-si-pripomnela-sokolovo
V republikovém výboru je pak i zastupitelka za DSSS Anna Holešínská.
Několikrát tu bylo jedním diskutérem připomenuto, že to prý s Čechy myslel dle své manželky Heydrich dobře. Již nám nepřipomněl , že dobře to s Čechy myslela i manželka J. Ondráčka (matka Mlátičky). Jak řekl do televize
...„Pořád slyšíme, že za nás bylo všechno špatně. Nezlobte se, ale jak říká moje žena, Prahu jsme měli oplotit pětimetrovým plotem a nechat vychcípat,“ míní Ondráček o listopadu 1989
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prahu-jsme-meli-nechat-vychcipat-Havel-behal-nahaty-po-pivovaru-rekl-v-CT-otec-poslance-KSCM-507316
Kde najdeme pana Jaroslava Ondráčka bývalého to člena ÚV KSČ ? Jistě u názorově blízkém Klubu českého pohraničí. Zde navštívil soudruha Papíka, nositele Řádu KČP, aby si popovídali o dovršení normalizačního procesu na XV. sjezdu KSČ, kde se oba účastnili. Bylo tam veselo, těch vtipů!
http://www.klub-pohranici.cz/news/jaroslav-ondracek-vzpomina-na-oslavu-90narozenin-soudruha-zdenka-papika/
Ty, kteří trvale spolupracují a podporují KČP známe.
Zajímavé bylo i urputné hájení knihy Vondrušky např. vltavín..Breviář pozitivní anarchie, se mi velmi líbí ..můžete si ho koupit u pana Rady
Dodám, že nemusíte chodit do knihkupectví, bylo totiž čteno ve Svobodném rádiu, kde hlavními sponzory je DSSS a SPD. Stejně jako základ antisemitismu, ruský falzifikát Protokoly sionských mudrců.
Pan Ondruška, asi názorově blízký, je také častým hostem Svobodného radia např. zde Svobodné rádio 16.10.2016 Vondruška ukazuje, od jakých zrůd se učí obhájci Bruselu a imigrace .
https://www.youtube.com/watch?v=RY8SvQx81Ug
Ještě doplním, že na stejném radiu má svůj pořad Vandas předseda DSSS, téměř každý měsíc. Teď tam slyším Konvičku. Každý měsíc také promlouvá skrz toto radio Tomio Okamura SPD.
Obrázek ať si udělá každý sám.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jako politiky napojené na neonacistické kruhy spíše vnímám tyto politiky:
Největší česká média bohužel většinou dlouhodobě fatálně selhávají v úloze objektivně informovat veřejnost. Okolo před několika lety neznámého brněnského politologa Petra Fialy tato velká média postupně účelově vytvořila umělý obraz "nadějného politika" a "odborníka". O jeho minulosti a ideovém zázemí média systematicky mlčí, účelově vytváří představu "schopného ministra", "nadějného zachránce ODS" atd.
Existují ale i fakta, o kterých média mlčí: Petr Fiala patřil v 90. letech k ostře konzervativním katolickým kruhům, skeptickým k naší státnosti a pěstujícím ideu „Panevropy“ (navazující na meziválečného, klerofašismu a stavovskému státu blízkého hraběte Coudenhove-Kalergiho), které zvaly do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka a jiné osoby a umožňovaly jim tu agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989).
V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného (např. článku L. Jedličky obhajujícího tzv. druhou republiku) systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. Pro ilustraci tématu připojuji článek z Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem „Moravské zemské Panevropské unie“, jejímž byl předsedou. Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP 09.

https://blisty.cz/art/64567-nadejny-zachrance-ods-a-sudetske-panevropy.html

Obrázek ať si udělá každý sám.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Článek jak z pera příslušníka KČP otištěný v jejich plátku Hraničář. Tonda B. má totiž k bývalým ochráncům hranic míru a socialismu velice blízko. Takže je jejich články dobře zásobován. Není ten důchodce Jaroslav Horák náhodou pplk.RSDr. Jarda Horák dopisovatel a člen KČP?

Co vadí Tondovi B.?

1.Samotná Panevropská unie byla hrabětem Coudenhove-Kalergim založena roku 1922, respektive 1924, jako přímá reakce na hrůzy první světové války.
2.Jejími členy byli EDVARD BENEŠ, Albert Einstein, Thomas Mann, Charles de Gaulle
3Vytvořily se podskupiny Panevropské unie, které v zemích východního bloku napomáhaly zhroucení komunistického systému. Tak byla například založena ještě před sametovou revolucí Panevropská unie Čechy a Morava
4. Programové cíle
Evropa má být nadále utvářena k „politické vnější i vnitřní jednotě se schopností jednat“, a „nebýt podřízena žádné jiné mocnosti“. Doporučuje „sebevědomé jednání Evropské unie v mezinárodní politice“ na základech vojensky jednotné Evropy, jež „na celém světě vystupuje na obranu svých zájmů a ideálů svobody a lidských práv“.
Panevropská unie usiluje o Evropu postavenou na základech křesťanství a bojuje proti veškerým tendencím, které podkopávají duchovní a morální sílu Evropy

Tondovi B. tedy vadí
1. Snaha předcházet novým válečným hrůzám.
2. Vadí mu Edvard Beneš a další uvedené osobnosti
3. Rok 1989 a zhroucení komunistických režimů
4. Neztotožňuje se s cíli výše uvedenými.

Svý k svému. Obrázek si udělejte sami

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pouze jsem označil Petra Fialu, jako politika napojeného na neonacistické kruhy, dodal k tomu důkazy a zdůraznil jeho nepřipomínanou zajímavou minulost, kterou je jeho politická orientace na Sudetoněmecký landsmannschaft a jeho úzká spolupráce s Berndem Posseltem a Otto Habsburkem. Byl i zástupcem šéfredaktora konzervativně katolického časopisu Proglas, ve kterém vychvaloval politiku Sudetoněmeckého landsmannschaftu a prosazoval myšlenky ultrakonzervativních německých kruhů. Toť vše.
Jen připomínám, že nedílnou součástí Sudetoněmeckého landsmannschaftu je i Witikobund (česky Svaz Vítků či Vítkův spolek) je organizace založená v roce 1948 sudetoněmeckými nacisty. Nacionálně šovinistická, početně nejmenší, avšak nejradikálnější součást Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Od roku 2001 je německou tajnou službou BfV považována za extremistickou.

Ministerstvo vnitra ČR o Witikobundu
Ve své zprávě o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území České republiky v roce 2004 uvádí Ministerstvo vnitra o Witikobundu následující
Pozornost si rovněž zaslouží organizace bývalých sudetoněmeckých nacistů – Witikobund, který v prostředí landsmanschaftů šíří protičeské názory. Programem organizace je odstranění tzv. „zločinných Benešových dekretů“ a odčinění údajných válečných zločinů Spojenců a jejich stoupenců na německém národě. Dále program obsahuje vymýcení tzv. lží o zločinech Němců za druhé světové války a pranýřování tzv. holocaustové kultury jakožto projevu neněmeckého způsobu myšlení. Kromě Bavorska je na německém území jeho nejsilnější složkou organizace v Severním Porýní – Vestfálsku. Od r. 2001 je Witikobund považován ze strany německé zpravodajské služby BfV za extremistickou organizaci. Působí též v Rakousku, kde provádí patrně nejostřejší protičeskou propagandu. Vliv Witikobundu ve Spolkové republice Německo v poslední době vzrostl.
Bláboly moldavita jsou nesmyslné, sami si můžete dosadit, kdo je podle moldavita neonacista: "kdo s nimi spolupracuje, je sám neonacista."

Nahoru

Re: INAUGURACE

Do tohoto tématu jistě patří i údiv nad tím, jak PP moudře rozlišuje fašismus od nacismu (nedávno o tom veřejně poučil i p. Soukupa) a odsuzuje DSSS, zatímco jiným extrémistům na oslavě znovuzvolení nabídne tykání a polibek.

Ale Posselt i (zesnulý) Habsburg jsou politici evropského formátu a jednat nebo i jen setkat se s nimi není žádný zločin. "Antonínovy" pitomosti jen oprašují bolševickou propagandu "o zlých Sudeťácích". Dnes si přece nemusíme vymýšlet virtuální nepřátele. Stejně jako mezi námi už nežijí Rabovací gardy, v Německu nemají žádné slovo ortodoxní nacisté. Nové generace chválabohu uvažují a jednají jinak než v roce 1945.

Pár extrémistů najdete v každé svobodné zemi. Politolog Fiala ani jmenovaní lidovci k nim ale rozhodně nepatří.

http://www.revuepolitika.cz/clanky/1171/politika-jaka-nema-byt
Napsal tohle extrémista nebo dokonce neonacista?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Problém je ale v tom, že "sudeťáci", či bývalí čsl. občané německé národnosti (aby mi zase nebyl podsouván zlý úmysl v označení :-) ) se nikdy pořádně, na rozdíl od nás, nevypořádali se svou minulostí. A to je to, co především živí extremisty na obou stranách.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jane Tichý, Witikobund založili nacisté sleduje ho německá tajná služba BfV a je součástí Sudetoněmeckého landsmannschaftu jehož předsedou je Posselt a nijak se od Witikobund nedistancuje.
Fakta:
Mezi zakládající členy Witikobundu patří:
Walter Brand, člen NSDAP od roku 1931, šéfredaktor propagandistických novin SdP Die Zeit, vedoucí úřadu Konrada Henleina, organizátor Sudetendeutsches Freikorps a Hauptsturmführer SA, předsedou Witikobundu 1950–1952;
Frank Seiboth, Parteisekretär SdP v Jablonci, Gauschulungsleiter v NSDAP a vedoucí výcvikového tábora, Hauptsturmführer SS, předsedou Witikobundu v letech 1953–1955;
Walter Becher, před válkou redaktor propagandistického deníku SdP Die Zeit, předseda Witikobundu v letech 1956–1958 a mluvčí Sudetoněmeckého landsmanšaftu v letech 1968–82;
Heinz Lange, člen NSDAP, příslušník tankové divize SS Das Reich, která má na svědomí několik válečných zločinů, předseda Witikobundu v letech 1959–1983[zdroj?];
Walter Stain, bývalý člen Sudetendeutsches Freikorps, po Mnichovu člen NSDAP a do roku 1945 mládežnický velitel Hitlerjugend, předseda Witikobundu v letech 1986–1989;
Siegfried Zoglmann, vysoký činitel Úřadu říšského protektora a zároveň hlavní vůdce Hitlerjugend v protektorátu Čechy a Morava, v roce 1942 vstoupil jako dobrovolník do Waffen-SS, spoluzakladatel Witikobundu, v letech 1957–76 poslanec Německého spolkového sněmu.
Kromě zakládajících členů i mají i další „Witikové“ nacistickou minulost, která se neomezovala na pouhé členství v NSDAP.
Ernst Anrich, člen NSDAP, člen SS, ideologický historik a děkan nacistické Říšské univerzity ve Štrasburku (budovala např. sbírku židovských koster, pěstovala rasovou anatomii a byla rozpuštěna spojenci v roce 1944);
Konstantin Höß, člen SdP, za protektorátu oblastní šéf NSDAP v Praze, v Jičíně a Hradci Králové;
Franz Karmasin, zakladatel Karpatoněmecké strany, důstojník Waffen-SS, odsouzen v Bratislavě k trestu smrti, jemuž unikl;
Karl Kraus, hlava gestapa a SS-Obersturmbannführer v Bělehradu;
Albert Smagon, oblastní šéf NSDAP v Bratislavě;
Rudolf Staffen, oblastní šéf (Gauamtsleiter) NSDAP;
Dr. Walter Hergl, člen SdP, Agent SD a NSDAP-Hauptstellenleiter. SS-Hauptsturmführer[3], úzký spolupracovník K.H.Franka .
To vám nestačí???
Je potřeba vždy odsoudit zločiny minulosti!!! Mimo jiné nehájit nacisty vyznamenaného nacistického děda nebo otce, stanného soudce, který nechá pověsit starou německou ženu v procesu vedeném v češtině přesto, že je jejím advokátem upozorňován, že tato žena jemu a ani průběhu procesu nerozumí, protože rozumí jenom němčině. Pomíjím to, že následně se prokázalo, že je nevinná a svého manžela 18x trestaného zločince neudala, německé rozsudky máte k dispozici.
Od těchto zločinů a zločinců je potřeba se neustále veřejně distancovat.

Nahoru

Re: INAUGURACE

...Problém je ale v tom, že "suděťáci", či bývalí čsl. občané německé národnosti (aby mi zase nebyl podsouván zlý úmysl v označení :-) ) se nikdy pořádně, na rozdíl od nás, nevypořádali se svou minulostí.
No takový nesmysl jsem dlouho neslyšel
Varhany v Raspenavě sežral červotoč, na nové přispěli němečtí rodáci nemalou částkou
https://liberec.idnes.cz/varhany-raspenava-cervotoc-nemecti-rodaci-fji-/liberec-zpravy.aspx?c=A180305_181430_liberec-zpravy_jape
To je ukázka spolupráce a vyrovnávání s minulostí. Jiná neexistuje
Pochody v dobových uniformách po hranicích jsou asi taky vyrovnáváním se minulostí
A o tom, jak se Češi vyrovnali s minulostí svědčí nedávné desetitisícové demonstrace V Praze a velkých městech.
Už nám pomalu vládnou stoupenci a protagonisté totality. Smutné.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak jsme se podle vás, mbbb, "pořádně vypořádali" se svou minulostí my? Aktuálně včetně té bolševické?
Viz články a publikace o tradovaných mýtech a báchorkách vzorového národa, který byl vždycky jen obětí, nikdy viníkem. Nic nového: psychologické obranné mechanismy (racionalizace), biblické břevno v oku tvém...

Vždycky je zavádějící takhle paušalizovat, mluvit o "jednolité" skupině lidí:
Mezi vyhnanými miliony Němců byli jistě skuteční nacisté (pokud nebyli ve vězení), ale taky obyčejní venkovani, které politika moc nezajímala (a "jen" se před válkou při sčítání lidu přihlásili k německé národnosti), někteří "antifašisti" (tehdejším slovníkem), dokonce i židovští navrátilci z KL, "protože" taky mluvili německy - a mohli bychom ve výčtu pokračovat.

Vynášet o všech najednou (vlastně o jejich dětech a vnucích!?) nějaká hodnocení a soudy není moc moudré a už z podstaty věci nemůže být pravdivé.

(To je určeno panu Benešovi. Pro kafemlejnek elektrárenský jen: a nebylo vám zima?)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Toto je téma inaugurační projev Miloše Zemana.
Miloš Zeman označil ty, kteří spolupracují s DSSS za neonacisty. Doložil jsem, že ČSBS spolupracuje organizací Slovanský výbor, kde ve vrcholových orgánech jsou zastoupeni členové DSSS

Dnešním dnem uzavírají uvedené spolky Společenskou smlouvu o kolektivní spolupráci pod názvem Vlastenecké fórum, v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších právních předpisů.
Více zde: http://www.zasvobodu.cz/news/prohlaseni-obnoveneho-vlasteneckeho-fora-dne-10-rijna-2017/
Podepsán Vodička, Minář

Minář je podporovatelem Národní demokracie Adama B. Bartoše, jehož osobu dvakrát odsouzenou za antisemitismus a zpochybňování holokaustu nemusím představovat. Snad jeho tabulka s výrokem je dost výmluvná„ "nutnost vyřešení židovské otázky, která nebyla dosud uspokojivě vyřešena“.
http://narodnidemokracie.cz/podpora/volby-referendum/

Chápu, že Tondovi je to značně nepříjemné, zvlášť, když je napojen na ČSBS a KČP. Snaží se odvést řeč jinam.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jane Tichý, odsunutí Němci rozhodně nebyli v roce 1938 vůči českým spoluobčanům milí, natož abychom je nazývali krajany. Na náměstích a ulicích našich měst a obcí vyřvávali „Ein Volk, ein Reich, ein Führer“. Páchali násilí na občanech české národnosti, se zbraní v ruce se postavili na opor našim policejním a vojenským orgánům. Ještě jsou mezi námi občané, kteří si tato zvěrstva pamatují.
Jane Tichý přestaňte mluvit jazykem Sudetoněmeckého landsmannschaftu, a proto vám, ale i jiným, lze doporučit, aby jste si ujasnili rozdíl mezi pojmy „vyhnání“ a „odsun“ a užívali je adekvátně k jejich významu a v souladu se závěry Postupimská konference.
Nikdo nevynáší o dětech zločinců a vrahů nějaké soudy, ale pokud potomci zločinců a vrahů obhajují zločiny svých zločinných předků, tak je nutno na ně pohlížet, jako na spoluviníky těch zločinů.
Jen závěrem, Bernd Posselt řekl po hlasování o rozšíření EU o Českou republiku v Evropském parlamentu a kde odůvodňoval, že všech deset poslanců CSU bylo proti žádosti ČR: "jsme proti nelidským rasistickým Benešovým dekretům, a proto jsme řekli NE, dokud tyto dekrety nebudou odstraněny." Dále není pravdivé tvrzení, že snad landsmanchaft vypustil ze stanov majetkové požadavky. Již v červnu 2015 mnichovský správní soud to označil za neplatné usnesení a dále tedy platí ustanovení čl. 16 programu, který se jmenuje "Pohled do budoucna" a zní, cituji: "O osudu sudetských Němců a jejich území může být rozhodováno jen s jejich výslovným souhlasem."

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak pravil děda Homolka:
"Abyste s tim šel do hajzlu."
:-)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Veksláček Toník, protože se s ním na CL deníku už nikdo nebaví, se přesunul na i- noviny, aby plkal dokolečka to samé.
Nevím, co tu pohledává, když psal na Deníku...
internetový plátek vedený Milanem Bártou, který před revolucí pracoval v domě komunistické hitlerjugend na Praze-východ!!!
Takže, abyste s tím šel do hajzlu, Toníku. Přeci nebudeš aktivní na stránkách komunistické Hitlerjugend.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Ale kam jsem s tím směřoval. Výše bylo uvedeno: Já mám pech, že žiju ve státě se Zemanem, Babišem, Ondráčkem, Okamurou a skoro třemi miliony debilů, co je volí.
Ty tři miliony lidí se sešikovali pod pojmem vlastenci. Jenom Zeman je ten pravý vlastenec, co nás ochrání.
Před Pražskou kavárnou, Havloidy,mainstreamem, novinářskou žumpou, ČT, kapitalisty, imigranty, Sorosem muslimáky atd. Jako bývalý komunista bude jistě hájit nás, co jsme z jednoho hnízda. A nepotáhne nás na Západ, když my Slované inklinujeme k Východu.
Dnes se všichni zaštiťují Panem prezidentem Masarykem. Dokonce i ČSBS. Trefně okomentováno zde
https://www.lidovky.cz/svaz-bojovniku-si-pripomene-masaryka-recnika-klause-uvede-byvaly-konfident-vb-vodicka-glu-/zpravy-domov.aspx?c=A180302_122357_ln_domov_jho
Také KČP vyměnil na titulní straně foto člověka zodpovědného za vraždy na Hranicích míru a socialismu Masarykem.

Co tedy psal o vlastencích TGM?. Moho poučného, včetně odkazů na to, co již psal kdysi K.H.Borovský.
Nejznámější výroky?
Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným.
Opravdová láska k národu je věc velmi krásná. U slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou, proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Takže. Až zase někdo bude propagovat TGM, měl by se především řídit jeho morálními názory. Jinak kamen zůstane kamenem. Nebo, jak psal vltavín, půjde o sněm lišek vychvalující si své ocasy.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Osobní urážky a dehonestující výmysly jsou naprosto zbytečné. Zrovna tak je velmi důležitá svoboda projevu a pokud má někdo pocit, že byl projevem pana prezidenta Miloše Zemana poškozen, tak se může obrátit na nezávislý soud.
Dnes je tedy naprosto jasné, že pokud pan prezident myslel nějaké politiky napojené na neonacistické kruhy, tak si troufám říci, že se zřejmě jedná o ty, kteří jsou prokazatelně napojeni na Sudetoněmecký landsmannschaft nebo jeho předáky, Fiala, Hermann, Bělobrádek aj. O tom, že Sudetoněmecký landsmannschaft vystupuje proti České suverenitě a zákonům v otevřeném nepřátelství svědčí mé předchozí příspěvky.
Co se týká DSSS, která má znaky fašismu, nikoliv neonacismu, tak dostala v minulých parlamentních volbách pouhých 10402 hlasů, což je cca 0.20% a myslím, že nestojí ani za zmínku.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nebyla tahle diskuse původně o inauguraci toho hradního senilního samoliba?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pane Bárto, diskuze byla skutečně o inauguračním projevu. Jako např. server Demagog jsem se zaměřil na jeho výroky o neonacismu a skutečnosti, které investigavci mají k jeho vyměňováním metálů a zdravicím. Pokud má MZ tým, který zjišťuje podrobnosti o vesnici kam jede (aby vypadal chytře), mohl by se také zaměřit na to, koho a kým je podporován.
Osoba Miloše Novaka , dnes Tondy. V Cl deníku mu převážně jeho kydy, stále stejné , často mažou. Nevhodné, neslušné.
Přesto, že Vás vulgárně napadal, se přemístil sem. Tam o něj nestojí. Už se s ním nikdo nebaví, tak akorát P. Danys.
Z článku M Poláka Blázen nebo patriot
Mnozí si možná mysleli, že jako hrdina dokumentu Hra o kámen, který obíhá česká kina, se novoborský aktivista Pavel Danys definitivně zesměšnil a už o něm nebude slyšet. (dodám nejen on)
Bude záležet na tom, s kým se Pavel Danys spojí. Pokud to budou opět lidé, kteří se prezentují jen vytahováním špíny na druhé a vyhrožováním, skončí Hrdobci nejspíš podobně tristně a rychle jako Danysova kandidatura za Zemanovce.

Zdroj: https://www.denik.cz/liberecky-kraj/nove-hnuti-z-boru-chce-do-politiky-sazi-na-vlastenectvi-a-patriotismus-20130413-.html

Hrdobci skončili tristně a spojenci se nezměnili

Pokud chcete udržet určitou úroveň diskuze, mažte urážlivé, nepodložené příspěvky. I ty které nejsou k tématu.
Nějaký povyk o cenzuře nechte být. Zvláště od těch, co jenom všechny uráží

Přeji zkvalitnění diskuzí

Nahoru

Re: INAUGURACE Pavel Kohout píše Zemanovi

Vážený pane prezidente Miloši....
Sleduji televizní Týden s prezidentem a stále čekám, kdy Ti někdo někde zdvořile sdělí odlišný názor. Zkusím to tedy sám v Týdeníku Echo způsobem, jejž považuji za úměrný čapkovské tradici. Nevím, kdo pořad připravuje, ale Tvůj moderátor mi připadá jako odzírač od Tvých rtů, i když mlčíš.....
...zvedl jsem ruku a vykročil vstříc už druhému vyloučení z KSČ. Proto mi teď zatrnulo, když při Tvé inaugurační řeči nečekaně nastoupila paní poslankyně Němcová odchod středem Vladislavského sálu, což je i ve svobodných poměrech výrazem chlapské odvahy; až po ní se zvedly tři desítky mužů, aby ji následovaly. Ale u Tebe jsem nezažil obdobnou kuráž, abys ten zásadní zjev v české politice komentoval! Jak souzní s Tvou válkou proti České televizi, když právě Tvé oblíbené soukromé médium událost zatajilo?
.Neochotu pana Ondráčka k omluvě podobnou neochotě dozorců z koncentráků, kteří rovněž tvrdili, že neporušili tehdejší zákony, jsi označil velmi přesně za pravý důvod kauzy. Proč jsi ale neopravil tvrzení svého konferenciéra, že ten člověk je obětí štvanice? Vždyť si dokonce dovolil označit své kritiky za ‚demokratickou žumpu‘? Cítil jsem, jak nás v duchu bije svým pendrekem dál.....

Vážený pane prezidente Miloši, přeji Ti více zdraví a méně pohrdání pro naši – zdůrazňuji většinově poctivou! – žurnalistiku, i pro pražskou kavárnu, z níž jsme vzešli i Ty a já!

https://echo24.cz/a/Svfgp/vazeny-pane-prezidente-milosi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nahoru

Re: INAUGURACE

Zcela jistě si každý vzpomene na období mezi dvěma prezidentskými volbami, kdy na nás Kalousek vykoukl z ČT častěji než ten zelenej skřet z reklamy. Také je jasné, že moderátor hlavního politického pořadu "spí" s politikem jedné strany. Každý člověk pak jistě chápe, že přeci jen chce mít doma asi klid, a proto je nad slunce jasné proč Václav "odpískal" poslední prezidentskou debatu na ČT.

Co vyplývá z analýzy Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy?
Analýza, kterou si nechala zpracovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání za 327 000 korun, měla podle smlouvy posoudit, zda veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas dodržely před loňskými krajskými a senátními volbami zásadu objektivity a vyváženosti. Ani televize, ani rozhlas pak dle závěrů tohoto dokumentu nedávaly všem subjektům stejný prostor, trvale podle něj znevýhodňovaly všechny neparlamentní strany, a naopak stranily TOP 09.

Také si myslíte, že se prezident dopustil útoku na nezávislost ČT, když závěry této analýzy zmínil ve svém inaugurační projevu?
To už ani pátá nejstarší univerzita na světě, náš klenot, Univerzita Karlova, není po chuti a smrdí politickým odpůrcům Miloše Zemana?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak jsme se podle vás, mbbb, "pořádně vypořádali" se svou minulostí my? Aktuálně včetně té bolševické?
Diskuse začala o čsl. Němcích. Tudíž jsem reagoval na toto. Jak jsme se vypořádali my a jak oni? Což třeba i tak, že u nás se točí filmy o problémech po válce v pohraničí a o odsunu, o násilnostech, píší se o tom knihy apod. Na druhé straně ale odsunutí/vyhnaní a jejich potomci se velmi intenzivně věnují thematu Vertreibung, ale události z doby před válkou přecházejí mlčením, či je velmi bagatelizují až zamlčují. Proč?
Vypořádání s bolševickou minulostí je náš problém a je to jedna z věcí, která mi vadí na polistopadové vládnoucí garnituře v čela s Havlem.

Viz články a publikace o tradovaných mýtech a báchorkách vzorového národa, který byl vždycky jen obětí, nikdy viníkem. Nic nového: psychologické obranné mechanismy (racionalizace), biblické břevno v oku tvém...
Zde buďte prosím konkrétní. Tyto Vaše věty jsou napsané velmi obecně a nechají se vyložit různě. Jde z vaší strany o paušalizaci. Podle mne toto Vaše vyjádření již neodpovídá aktuálnímu stavu. I díky novým generacím. Spíše se jedná o klišé, kteří ti, co chtějí takto vidět svět, stále dokola opakují stejné fráze, i když svět je již dál.

Vždycky je zavádějící takhle paušalizovat, mluvit o "jednolité" skupině lidí:
Mezi vyhnanými miliony Němců byli jistě skuteční nacisté (pokud nebyli ve vězení), ale taky obyčejní venkovani, které politika moc nezajímala (a "jen" se před válkou při sčítání lidu přihlásili k německé národnosti), někteří "antifašisti" (tehdejším slovníkem), dokonce i židovští navrátilci z KL, "protože" taky mluvili německy - a mohli bychom ve výčtu pokračovat.

Paušalizace je zavádějí, ano, ale jednak se ji nedá zcela vyhnout a jednak ji používáte stejně jako já.

Vynášet o všech najednou (vlastně o jejich dětech a vnucích!?) nějaká hodnocení a soudy není moc moudré a už z podstaty věci nemůže být pravdivé.
A jak by jste si představoval výklad historie?

Nakonec zde jen opět chci zopakovat, že nic na světě není a nebylo černobílé. Že je spotřeba se na historii dívat nezatíženě a otevřeně a pokud možno zohledňovat dobové pohledy. Dívat na historii starou téměř sto let optikou dneška nepovede ke korektním závěrům.

hezký večer :-)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nakonec se snad v tom základním shodneme: Vyhneme se paušálním, černo-bílým soudům, k dobovým motivacím aktérů přidáme současný nadhled. I tak bude možné chápání historie dál doplňovat se zdůrazněním varovných paralel a souvislostí.

Ohledně našich tradovaných mýtů jsem měl na mysli například Macuru, Grušu, Kosatíka...
http://www.iliteratura.cz/Clanek/26997/kosatik-pavel-ceske-sneni-in-mfd

Kolik našich současníků to ale skutečně zajímá?

PS: Znáte Jaspersovu otázku viny z roku 1946?
https://search.mlp.cz/cz/titul/otazka-viny/2586440/

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nakonec se snad v tom základním shodneme: Vyhneme se paušálním, černo-bílým soudům, k dobovým motivacím aktérů přidáme současný nadhled. I tak bude možné chápání historie dál doplňovat se zdůrazněním varovných paralel a souvislostí
Nejsem si jist, že se shodneme, i když napsané je to hezky.

Skutečně si myslíte, že se čsl. Němci a jejich potomci vyrovnali se svou historií lépe, než my?

Nahoru

Re: INAUGURACE

S kolika Sudetskými Němci o tom pan Beneš mluvil?

Tady se asi taky neshodnete
Starosta Kravař...
Byla to sudetská obec, která po válce dostala své rány.
Diskuze
Sudety byly jsou a budou! Toť pravda pravdoucí a žádní pabouci jí nezničí! Nádherný report hoden Lánského, děkuji! A kravařský starosta je FRAJER; jen vydržet. Ještě tak cca 10 volebních období. Že by to nešlo ... ?

Sudetská obec to byla tenkrát i dnes. Sudety byli, jsou a budou. Ostatně i v Polsku jsou Sudety a jako sebevědomý národ s tím nemají žádné problémy.

https://liberec.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180316_131738_liberec-zpravy_tml

Nahoru

Re: INAUGURACE

Bohužel moldavit to má opět pomíchané. Tenkrát to totiž byly Německé Čechy (německy Deutschböhmen) byl to region v Čechách, který vznikl a trval krátce po první světové válce. Rozkládal se v severních a západních Čechách, jakož i v Orlických horách, v oblastech obývaných především Němci.
Sudetsko (německy Sudetenland) byla jednou z dalších Němci vyhlášených provincií vzniklých po vyhlášení samostatného Československa. Byla vyhlášena dne 30. října 1918 německými poslanci ze Slezska a severní Moravy
Až nacisté začali pro celé České pohraničí užívat název Sudety (německy Sudetenland).
Dokonce dne 22. května 1945 vešla v platnost vyhláška, hovořící o nepřípustnosti užívání pojmu Sudety: „Název ”Sudety” nepřípustný: ministerstvo vnitra upozorňuje, že používání názvu ”Sudety”, jeho odvozenin a podobných výrazů, obvyklých v době okupace, je nepřípustné. Pro označení příslušného území buď užíváno názvu ”pohraniční území”. Opatření tohoto dlužno dbáti zejména v úředním styku veškeré veřejné správy.“
Teprve až v roce 2004 v souvislosti s naším vstupem do EU, dle Stanoviska Odboru legislativy a koordinace předpisů a kompatibility s právem Evropských společenství Ministerstva vnitra České republiky k používání názvu Sudety ze dne 13. srpna 2004 však nejsou vyhlášky z 22. května 1945 a z 31. srpna 1942 (navržená 14. února 1942) součástí platného právního řádu České republiky.[

Nahoru

Re: INAUGURACE

Hezky jsi to okopíroval. A teď, když všechno víš, poraď, ať to nemám popletené. V době, kdy byl očekáván slib prezidenta, byl fanoušek M. Zemana nejvěrnější, Pavel Danys velice smutný.
Tento novoborský umělec musí přemístit své monumentální dílo-Srdce lásky, míru, štěstí a mezinárodního přátelství. Co teprve děti, které převzali patronát?
Prý Galerie Egermann změnila majitele. Nejde mi na rozum, proč se někdo zbavuje takové lukrativní nemovitosti na místě, které by se dalo nazvat zlatý kříž Nového Boru. Tondo poraď, vysvětli. Ty rozumíš všemu lépe.

Nahoru

Re: INAUGURACE Květiny pro Němcovou

Němcová je příjmení našich statečných žen Božena, Dana, Miroslava
Posledně jmenované se dostalo úžasného ocenění, tisícovka květů za statečné vystoupení proti malosti a hulvátství, linoucího se z Hradu.
Úžasné video Němcová převzala „květiny díků“ za odchod při Zemanově projevu
https://echo24.cz/a/SapYm/nemcova-prevzala-kvetiny-diku-za-odchod-pri-zemanove-projevu

Nahoru

Re: INAUGURACE

Bohužel docela málo lidí na to, že se svolávali takovou dobu přes facebook.
Miroslavu Němcovou vnímám, jako neskutečnou prospěchářku, která ačkoliv měla z titulu své funkce k dispozici luxusní BMW i s řidičem, tak si nafasovala, ačkoliv nemá řidičský průkaz, ještě služební Octavii s kartou na pohonné hmoty, kterou užívali vesele její rodinní příslušníci. Tohle není statečnost, ale prachsprostá lumpárna.

https://www.novinky.cz/domaci/69830-sluzebni-octavii-nemcove-jezdi-jeji-syn.html

Nahoru