Hoří LADEO v Nových Zákupech

Verze pro tisk |

Firma zpracovávající nebezpečné odpady. Valí se odtud obrovský sloupec dýmu směrem na Nový Bor či Českou Lípu, všude hasiči a stovky čumilů po okolí.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Hoří LADEO v Nových Zákupech

Hustý kouř zmizel, hasiči vítězí

Nahoru

Re: Hoří LADEO v Nových Zákupech

Pokračuje dohašování, první hasičská auta už odjíždí. Kouř šel sice mimo Zákupy, městský rozhlas přesto varoval před větráním bytů

Nahoru

Ve firmě na Českolipsku hořely plasty, škoda je za 1,5 milionu

Nové Zákupy - Škodu za 1,5 milionu korun způsobil v úterý odpoledne požár plastů ve firmě Ladeo v Nových Zákupech na Českolipsku. Škodlivé látky v ovzduší nepřekročily povolenou koncentraci, uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Hasiči přesto lidem žijícím v okolí doporučili, aby nevycházeli ven a neotevírali okna. Příčina požáru se zjišťuje.

Požár po 15:30 zasáhl hromadu plastů určených k recyklaci, které byly naskládané podél zděné haly s ocelovou střešní konstrukcí. „Odpad byl naskládán v délce zhruba osmdesáti metrů a šířce patnácti metrů, výšku odhadujeme do 1,5 metru," popsal řídící důstojník českolipských hasičů Boleslav Lang. Vedle hašení plastů hasiči museli ochlazovat zděnou halu zvenku i zevnitř, aby se požár nerozšířil i na ní. Pod kontrolu se hasičům podařilo oheň dostat zhruba v 16:30.

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek - profesionálové z České Lípy, dobrovolní hasiči z Mimoně, Zákup, Nového Boru, Staré Lípy a Dobranova.

Nahoru

Re: Hoří LADEO v Nových Zákupech

Cítit to bylo chvílema i ve Cvikově.

Nahoru