Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Verze pro tisk |

V pondělí 21. listopadu předal na Úřadu vlády zástupce prvních šedesáti signatářů dopis premiérovi Petru Nečasovi, který ho žádá o odvolání ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše.

Dopis podepsali především vysokoškolští učitelé, ředitelé škol, učitelé a profesionálové z oblasti vzdělávání učitelů. V dopisu mj. konstatují:

Je obtížné vyznat se v jeho zmatených záměrech, které si navzájem odporují a leckdy už po týdnu míří zase úplně jinam. Jedno je však přece jen zcela zjevné. Ministr školství kalkuluje hlavně s podporou těch učitelů a ředitelů škol, kteří si vždy radši počkají na detailní pokyny shora. Výsledky českých žáků se však začínají propadat právě proto, že se naše školství včas nezbavilo tohoto komunistického dědictví. Je hrubou chybou se k němu zase vracet. Z mladé generace by měly vyrůst samostatné a sebevědomé osobnosti, které dokážou obstát v globální konkurenci. Jejich vzdělávání nelze omezovat představami těch pedagogů, kteří samostatnost a sebevědomí sami postrádají a jde jim víc o vlastní pohodlí.

K dopisu se můžete připojit zde:
http://www.ceskaskola.cz/2011/11/sedesat-signataru-dopisu-premierovi.html
Do této chvíle dopis podpořilo dalších 112 signatářů (25.11. dopoledne).

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Poznámka

Původní moje téma (petici Romů z Ústecka) si za několik dní přečetlo jen 138 čtenářů, a nereagoval tady vůbec nikdo.

Myslím, že je zbytečné, aby v Hydeparku jako plevel trvale zůstávaly náměty, které žádnou diskuzi nevyprovokují. Proto jsem téma přepsal na jiné, a doufám, že bude atraktivnější...

Petice Romů i články, které na ni reagují, jsou snadno dostupné jinde (romea.cz).

Nahoru

Re: Poznámka

Dnes dávají vynikající film Obecná škola.Jedinečný návod,jak zamezit tomu,aby patnáctiletí přepadávali,loupili a pod.Ty rasové nepokoje mají jedno pojítko...páchají je nezletilí nebo mladiství.Toho si ale ještě nikdo nevšiml.
Jsou to plody osvícené výchovy.Někdo zapomněl na lidovou moudrost,že proutek se má ohýbat...

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Romea je rasistický web. Na ten bych raději neodkazoval.

Nahoru

Re: Poznámka

Ona bohužel cílená výchova není moc účinná, když se dítě něco jiného učí podvědomě z toho, co kolem sebe vidí a slyší. Takže když dítě denně v TV vidí a slyší o loupežích a přepadech (zrovna dnes zase někde přepadli auto s penězi), tak je to pro něj silnější podnět než učitelův (rodičův) zdvižený prst a zdvižená rákoska. Zvlášť když loupeže dnes páchají i důchodci a zdravotně postižení a odůvodňují to tím, že už si nevěděli jiné rady, jak řešit svou zoufalou situaci. Jestli část problému není také ve stále se zhoršující sociální situaci čím dále většího množství lidí. To pak jde morálka ke dnu velmi rychle a sebepromyšlenější výchova to nedokáže změnit.

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Mirku,nezlob se na mě,ale plácáš z hladu.Zakousni kebab nebo něco podobně alternativního.

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Souhlasím s tím,že morálka tady šla velice rychle ke dnu.I ta úroveň reklam o tom svědčí.
Ale k té životní úrovni.Já si dovolím tvrdit,že třeba v padesátých a počátkem šedesátých let to bylo horší.Vzpomeň,co jsme jedli, měli k oblečení atd.A rodiče mívali tři i více dětí.Jenže nebyly agresivní reklamy,které přesvědčují,že když nemáš to,či ono jsi k ničemu.Lidé tomu obětují sobecky i rodinu.Nerodí se děti.Tedy pokud si z nich neudělám zdroj příjmů.Když budu mít dvě děti už mi nezbude na lepší auto,dovolenou atd.Společnost podlehla konzumu....vydělávat nakupovat a tak dokola.
To,že agresivita dětí stoupá má mnoho příčin.Je to určitě menší zájem rodičů,výchovu nahrazují dárky a penězi.Aby od nich měli klid.Vzpomínám,co jsem měl již jako malý za povinnosti,jak jsem musel pracovat s rodiči.Nejvíc se ale podílí faktická nepostižitelnost dětí,které jsou si toho dobře vědomy.Mohou zabíjet ,krást,mlátit.Až na dluhy....A v 15. najednou nemohou.V rasovém útoku obviněni tři patnáctiletí.To nemůžeme dávat dohromady s důchodci a invalidy.

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Jo vážení, jaké si je vychováte, takové je máte. Moje děti i přes to, že koukají na TV nekradou a nezabíjí. A k tomu komunistickému dědictví - absolutně nelze srovnávat úroveň školství dříve a nyní. Dříve by dvě třetiny dětí, které teď studují gymnázia a střední školy propadly i na učňáku.

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Pokles začal už před desetiletími, násobí se geometrickou řadou a proto je to v současnosti tolik znát.

Dnes začal soud s učitelem, který na lyžařském výcviku otužoval děti a nyní čelí paragrafu o útisku. Dejme tomu. Ovšem za rok bude učitel čelit stejnému paragrafu za to, že oznámkoval žáka pětkou.

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Nedělej si iluzi Šťourale,to už funguje.Inspekcí byla napadena jedna naše učitelka,že dala žákovi za nevypracování testu pětku.Důvodem bylo,jak může oznámkovat něco,co žák neudělal.

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

Jsem potěšený zjištěním, že jsem vlastně optimista.

A jak to bylo s tím testem? Když testy rozdala, tak ho roztrhal, hodil učitelce do obličeje a prohlásil: "Naser si, krávo."?

Nahoru

Re: Dopis premiérovi: odvolejte ministra školství

A to byl jeden z těch kultivovanějších.

Nahoru