Divná zábava..

Verze pro tisk |

Jen se chci podělit o informace o tom, co se děje nejen na Ladech. Včera v noci opět vzplanuly kontajnery a popelnice na Ladech(pečovatelský dům). Zničeny 3 ks kontajnerů. Za poslední dobu je to již 4 událost, úplně stejná. Bohužel se ten někdo spíše zdokonaluje.
Po posledním požáru, kdy shořelo i auto a jen díky zásahu hasičů nedošlo k explozi nádrže (stálo tam asi 5 dalších aut cca 5m od paneláku) jsem doufal, že s tím ten NĚKDO přestane. Malinko chybělo k neštěstí.
Ale evidentně je opět zpátky a při chuti. Včera tam opět byly auta. Jen si chci posteknout, že chytit ho nebude lehké, dokud se nestane neštěstí. V Liberci, kde se stejný pitomec pokoušel podpálit celé domy, to trvalo měsíce. Takže za sebe chci říci, že jestli toho NĚKOHO uvidím, nebudu hned volat Policii. Protože světská spravedlnost je sice fajn, ale přes hubu má také svoje pozitiva. A kdyby to náhodou četl ten palič, tak mu chci vzkázat, že se těším na to, že se potkáme.
Takže si dávejte pozor prosím. Děje se to cca okolo 23h.. Díky

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Divná zábava..

Není mi jasné, čí děti se poflakují večer po desáté hodině po sídlištích, ale po lavičkách jich vysedávají snad desítky. Schvalují se vyhlášky na čipování čoklů, aby se vědělo, čí se kde vys...,ale děti si nikdo nehlídá.

Nahoru

Re: Divná zábava..

A když jsem napsal, že po sídlištích se pohybuje verbež, která je každýmu ukradená, byl jsem podle některých čtenářů za málo empatického.

Nahoru

Re: Divná zábava..

To platí nejen v Lípě, obecně v republice a soudě dle filmů nejen zde, rodiče v hospodě či v kriminále, děcka získávají na ulicích v partách zkušenosti, aby je brzy mohly nahradit.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Chytit takového darebáka žel Bohu není nic lehkého. Projít kolem kontejneru s papírem a hodit tam třeba zapálenou cigaretu není nic náročného na přípravu. Navíc pachatel se při tom ani nezastaví, jen projde kolem jako většina ostatních lidí a ten pohyb rukou při vhození je velmi nepatrný. Dopadení navíc stěžuje fakt, že kontejner vzplane až v době, kdy už je ten drban dávno pryč a kolem toho kontejneru prošlo ještě třeba 5 dalších lidí. Viděl jsem jednou požár kontejneru a jen díky perfektnímu zásahu hasičů to neodnesla auta v blízkosti. Policie má před sebou těžký úkol, ale četníkovi, který takového žháře chytí, koupím klidně flašku. I já mívám totiž auto občas zaparkované v blízkosti kontejnerů a nerad bych se jedné noci dočkal nemilého překvapení.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Myslím, že už u kontajneru parkovat nebudu :(

Nahoru

Re: Divná zábava..

Nejhorší je, že krácení dlouhé chvíle začíná podpalováním kontejnerů a končí podpalováním lidí. A ještě horší je, že kdyby je polapili a exemplárně potrestali, pro některé další by to byla jen adrenalinová výzva.

Tady babo raď. Jak odstranit jejich bezbřehou nudu?

Nahoru

Re: Divná zábava..

Myslíš,že je to nudou?

Nahoru

Re: Divná zábava..

Určitě to není jenom nudou. Někteří jedinci považují zapalování za výbornou zábavu. Například při fotbálku by se nudili. Ale možná strhávají další, kteří si neumí najít lepší zábavu (třeba ten fotbálek)a nudí se.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Pamatuju si na jednu komunistickou hlášku - Kdo chce zapalovat,musí sám hořet! Ale to asi nebude tenhle případ.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Ale nevbylučoval bych to. Ještě starší hláška zní: "Příklady táhnou."

Nahoru

Re: Divná zábava..

Nejenom LADA, dnes jsem projížděl Špičák a z hrůzou jsem zjistil, že těch kontejnerů je celá řada. Poblíž Dordy jsem našel 2, další o pár ulic níže... nedávno shořely hned 2 kontejnery i v Budyšínské i s nádhernou vzrostlou borovicí... a také kolem půlnoci.

Nahoru

Re: Divná zábava..

.. a v pondělí jsem šel do práce kolem dalších dvou seškvařených .... http://is.gd/SyrtMK .... šmejdi ...

Nahoru

Re: Divná zábava..

a policie? Spinká!

Nahoru

Re: Divná zábava..

Nelze svalovat vinu na polici, jak bývá zvykem, nebo na školy, jak se stává tradicí. To, že vidíme dnes a denně party dětí a adoscelentů bezcílně se potloukat po sídlištích je spíše důkazem toho, že není cosi vpořádku se společností jako takovou. Bojíme si přiznat, že mnohými tzv. demokratickými procesy si nevíme rady. Naše děti byly, jsou a budou ukazately negativních aspektů, na kterých se my bohužel samy podílíme. Pleteme si pojmy jako prevence a perzekuce. Jsme naprosto a zcela lhostejní k tomu proč naše mládež touto formou protestuje. Ono dnes to začíná zapalováním kontejnerů. Co bude muset hořet zítra, abych si povšimli že se s našemi dětmi něco děje?
Pokud se nesejdou zástupci rodičů, škol a státních institucí, aby nalezli adekvátní řešení k tomu, aby si protestující mládež uvědomila nevhodnost svého jednání a nesla za něho plné důsledky, nemůže očekávat, že se situace sama nějak vyřeší.
Každý se musí maximálně zapojit, snažit se dnešní mládež spíše přesvědčit, než jenom trestat. Tím se jenom více zatvrdí a zahořkne na svět dospělých. Buďme jim spíše příkladem a vzorem, naučme je správnému přístupu k životu a snažme se, abychom my pochopili je a oni nás.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Ano,hlavně s našimi dětmi opatrně aby nepřišly k újmě.Rodina,tam je toho příčina.Pokud se to bude pořád řešit a přesvědčovat,tak se nikam nedostaneme.Tyto názory jsou "dětem" k smíchu.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Nejlépe by bylo založit nějakou agenturu jako neziskovou organizaci, která by měla tu prevenci na starosti. Uvolnit na to finanční prostředky, zainteresovat psychology, sociology, nechat zpracovávat studie, organizovat semináře a setkávání zainteresovaných složek, případně výjezdy do zahraničí pro nabírání zkušeností, jak je tomu jinde. Zkrátka hledat jiná řešení, než jsou pouhé tresty. Vždy, když uvidíme hořící kontejnér, by jsme si měli uvědomit, že je to vzkaz nám za to, že společnost je nemocná a všichni na tom neseme vinu.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Obávám se, že je to "jenom" jeden z tisíců vzkazů, které se nám dostávají. Z tohoto pohledu není mezi kontejnerem X a politikem Y příliš velký rozdíl.

To ovšem v nějaké míře platí na každého z nás.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Jestli vandal (vandalové) tohle čte (čtou), jestli vůbec čte (čtou), tak se asi pochechtává (pochechtávají). Nebo se mu (jim) dme hruď pýchou, podle povahy. Z impulsívního vandalismu pod vlivem libovolné oblbující látky je tu dělán bůhvíjaký sociální, politický či jaký problém. Provokovat, ničit, co nejúčinněji dopalovat dospěláky, plivat jim do polívky, to je oblíbený způsob, jakým dospívající mláďata od nepaměti reagují na svět dospělých. Jistě, s různou intenzitou, podle toho, jaký doba právě poskytuje stupeň volnosti. Řešení je poměrně snadné. Zvýšit dozor, snížit stupeň poskytované volnosti těm největším telatům, dokud trochu nevezmou rozum. Chytit při činu, víme přece, které hospody jsou v Lípě z tohohle hlediska nejrizikovější a kdy se z nich k ránu houfně a s patřičným virválem odchází. Nechat do desetníku zaplatit škodu. Navléct pachatelům oranžovou vestu a nechat na místě činu perfektně uklidit. Nejlepší prevence.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Mirku,souhlasím.Doufám,že si Alan s tou neziskovkou dělá legraci.Takových organizací máme spoustu a ještě víc peněz se tam utápí.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Jedna neziskovka navíc by se ještě snesla. Mohla by se jmenovat "Agentura pro začleňování vandalů do společnosti".

Nahoru

Re: Divná zábava..

Takové agentuře nebudou někteří naši politici fandit, protože jsou sami vandalové a ve společnosti jsou nejenom začlenění, ale oni s ní hýbou (jako červi masem).

Možná jsem ale naivní a naopak budou pro (další černé zisky). :-) a také :-(

Nahoru

Re: Divná zábava..

Politici mají svou vlastní agenturu.Jmenuje se Parlament.Ještě je Senát,ale o tom je málo slyšet.Možná ho už zrušili.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Skokan?

Nahoru

Re: Divná zábava..

Myslíš najednou,nebo postupně? Ale abych pravdu řekl,mě Klaus nevadí.Je to hrdej president.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Rád bych se vrátil k těm vandalům.Vy tam nemáte městskou policii,která byla zřízena proto,aby v ulicích bylo bezpečněji ?

Nahoru

Re: Divná zábava..

Ono je to asi všude stejný! Bída a utrpení.

Nahoru

No, na Ladech jsou zcela nové typy kontajnerů

mají nějaké kovové desky v prostoru na vhazování dovnitř... Takže by, teoreticky, měl oheň zdechnout dříve, než zahoří. Snad. Pro ty šmejdy, co podpalují je rychlost nejdůležitější, takže držet otevřený poklop do toho moc nesedí. Jistě, dá se to obejít, ale znamená to vyšší riziko, že Vás někdo uvidí, nebo že pochopí, že se děje něco divného. A proč jsem použil množné číslo u těch šmejdů? Neveřím, že je to jen jeden člověk. Spíše to bude parta. A nechci se zastávat Policie, ani té městské, ale oni to opravdu nemohou stíhat vysledovat. Bez pozorných lidí se nechytají. I když si myslím, že by se to dalo udělat trochu lépe, tedy, pokud to někdo vůbec vyšetřuje, že? Jsou místa, kde hoří opakovaně. To by byl problém instalovat kameru, třeba na 14 dní? Bez křiku a reklamy. Aspoň by se vědělo, kolik jich je, věk a také odkud kam šli. Nejhorší je nevědomost. Ale doufám, že někomu z těch, co vědí, kdo to dělá dojde hloubka problému a taky, že to nebude zadarmo, až se na to přijde. Nebo, až to odskáče nějaký člověk. Hořící auta nemají daleko k explozi a jsou to desítky aut vedle sebe. Jestli se stane, že jedno buchne, pojede to jako blesk a pak se to zcela jistě vyšetří. Ale doufám, že snad i dříve...

Nahoru

Re: Divná zábava..

S Pavlem souhlasím.

Nahoru

Re: Divná zábava..

Souhlasíme asi všichni,ale co je nám to platný,když policajti asi ne.Na co je vůbec máme?

Nahoru

Re: Divná zábava..

Zato je spouta méně inteligentních, kteří si pletou udávání a nesmyslnou ochranu šmejdů, kteří pálí auta a cizí majetek... Že Pavle Pavle...

Nahoru

Re: Divná zábava..

Ani když zatlačíš?

Nahoru

Re: Divná zábava..

Tak jak? Už jseš? Ty uže gatóv?

Nahoru

Re: Divná zábava..

OK!

Nahoru

Re: Divná zábava..

Ta zkratka je dost vulgární.

Nahoru