10. výročí od povodní

Demonstrace v Novém Boru

Verze pro tisk |

Víte někdo podrobnosti kdy, kde co? K večeru přidám informace z městského úřadu a policie. Chtěl bych si udělat obrázek o obou skupinách demonstrujících. Případně sem pak dejte své dojmy. Pojmů už bylo dost.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Demonstrace v Novém Boru

viz dnešní příloha MFD:
- článek redaktora Šebelky Přípravy na radikály vrcholí
- Faráři v talárech se postaví proti pochodujícím extrémistům (iniciativa Nenávist není řešení)
- výzva čtenáře Roberta Pelikána Zastavme společně nacisty (na sobotu 12:00 do Severní ul. v NB)

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Nově vzniklá občanská iniciativa Nenávist není řešení.
Shromáždění iniciativy se v Novém Boru koná od 12 hodin u ubytovny v Severní ulici a v Rumburku od půl šesté večer.
Zdroj: http://liberec.idnes.cz/clanek.aspx?c=A110908_111051_liberec-zpravy_alh

Pochod a shromáždění Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS).
Sraz účastníků bude na místním vlakovém nádraží, odkud se ve 13 hod. vydají na pochod městem.
Trasa pochodu by měla vést z novoborského vlakového nádraží postupně přes Wolkerovu ulici, ulici T. G. Masaryka, náměstí Míru, Dvořákovu ulici, Tržní náměstí, Purkyňovu ulici a ulici B. Egermanna a Nádražní. Skončí opět před vlakovým nádražím.
Varnsdorf: shromáždění na náměstí E. Beneše, 17 hod
Rumburk: demonstrace na náměstí Dobrovského, 18.30 hod
http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/policie-se-chysta-na-pochod-dsss-v-20110907.html

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Díky. Už zveřejnili na facebooku.

Nahoru

Policie straší Nový Bor

http://www.radnice-litvinov.cz/policie-strasi-novy-bor

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Ze stránek Dělníků: Policie České republiky, jako již tradičně před každým větším shromážděním DSSS, vydala informační leták určený občanům města, ve kterém je akce nahlášena. Tentokrát se jedná o Nový Bor. Opět jsou zde výzvy k odstranění nejrůznějších předmětů a přeparkování automobilů. To vše prý na základě zkušeností.
Vážně nechápeme, jaké zkušenosti Policie České republiky myslí. Nový Bydžov? Zde proběhl pochod DSSS v naprostém poklidu a výtržnosti tropila pouze skupinka anarchistů a nepřizpůsobivých, vedená bývalým ministrem pro koňské koblihy Michaelem Kocábem a předsedou Strany zelených Ondřejem Liškou, který na místě vztekem zčervenal.
Nebo snad myslí policie Krupku? I zde proběhl pochod DSSS bez jakýchkoli problémů a policisté museli zasáhnout pouze proti skupině výtržníků, které vedl jakýsi pan Brož. Ten Brož, který nyní svolává do Nového Boru další shromáždění, kde chce provokovat slušné lidi. Je podivné, že Policie ČR nevaruje na základě zkušeností spíše před tímto individuem a před jím svolanou provokací.

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Tohle všechno dění je důsledkem toho cikánského mačetového útoku.Dozvím se někde,jak pokračuje vyšetřování,byli už dopadeni uprchlíci.Pokud by se toto řešilo okamžitě,nemuselo to dojít až do takových konců.Faráři v talárech proti pochodujícím extremistům,to je prostě fraška.Otevřené dopisy a jiné výzvy taktéž.Antikonfliktní týmy?Proboha,co to je?Zase bude pouze větší dusno.Pokud...

Nahoru

Existuje podivný zájem udržovat napětí mezi lidmi.

Ve Varnsdorfu existuje podivný zájem udržovat napětí mezi lidmi, tvrdí starosta.

Martin Louka se rozhovořil o tom, jak vypadá "přiživovaná atmosféra nervozity a neklidu" v jeho městě. Jednou z hlavních příčin problémů jsou prý legislativní předpisy, které udělaly z policistů úředníky a ne ochránce.

Velmi silně vnímám oprávněnou nespokojenost občanů, kteří chtějí klidně a bezpečně žít. Vystoupení těchto lidí je vlastně zvýrazněným požadavkem na zajištění tohoto základního práva. Práva, které by mělo platit pro všechny stejně. Takový požadavek je pro vedení města závazkem a přijímá proto řadu opatření směřujících ke stabilizaci situace.

Lidé jsou naštvaní, situaci soužití s nepřizpůsobivou komunitou vnímají jako problém, se kterým jim nikdo nepomáhá a chtějí tento svůj názor veřejně projevit. Ve městě panuje trochu přiživovaná atmosféra nervozity, neklidu.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52789660-ve-varnsdorfu-existuje-podivny-zajem-udrzovat-napeti-mezi-lidmi-tvrdi-starosta?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Lidově řečeno se to posírá. To, co se chce Dark Side dozvědět, zajímá víc lidí. Tají se vyšetřování mačetového útoku (?), novináři projevují nevídaný nezájem (!!!). Proč? Možná je to záměr, možná jenom nešťastná shoda okolností, ale lidé opět ztratí další kus důvěry ve spravedlnost v tomhle státě.

Je to podle mého názoru medvědí služba (spíš vhozené vidle) vztahům majority k Rómům. Zajímal by mě názor Mirka. Věřím, že souhlasí s tím, že orgány činné v trestním řízení nekonají k velké škodě dobré věci. Tohle embargo k uklidnění nepřispěje. Vůbec se mi situace nelíbí, ale nedivím se - zrálo to léta. A je dost líto Rómů starousedlíků.

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Opravuji: je mi dost líto Rómů starousedlíků, což se týká Šluknova, Rumburku i jiných míst. Nevím, jak je to v Boru s přistěhovalectvím dalších "nepřizpůsobených". Mám dojem, že nijak dramatické. Tím spíš by se měl mačetový útok dostat do normálních kolejí.

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Mirek by si měl vzít do "parády" toho malého Teroristu.Věřím,že by z něj udělal slušného člověka.

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Nezneužila novinářská žumpa nevinné dítě?

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Tak teď jsi mě zviklal!

Nahoru

Re: Demonstrace v Novém Boru

Náhodou jsem viděl reportáž o Teroristovi na TV Nova. Připadalo mi to pravdivé jako reklamní spot, co si u něj stíráme z čela pot.

Nahoru