10. výročí od povodní

Další útok v Novém Boru

Verze pro tisk |

Tak jsem včera viděl další reportáž na TV Nova a to opět z Nového Boru. Je toto již normální? Jak v reportáži řekla starší paní" Nový Bor bylo malé klidné městečko", ale dnes? Není pomalu týden, aby se člověk nedozvěděl o nějakém napadení ať jedné nebo druhé strany. A proto se budu ptát, kde máme pracovníky městské policie, včetně kamerového systému. Kde máme další hlídkové policisty, co slíbil premiér, ministr vnitra a policejní prezident. Nebylo to náhodou tlachání a mazání medu okolo úst? Proč nekoná vedení města Nový Bor další kroky. Myslím si, že bych konal, tak, že bych provedl personální změnu ve vedení MP, včetně strážníků a dalších a trval bych na lepší hlídkové činnosti ve městě a to chůzí a ne vozidlem. Dále bych trval na navýšení hlídkařů na policii ČR v Novém Boru. Je to jen pár kroků, které lze udělat, a myslím si, že se situace zlepší. Samozřejmě bych něco provedl s množstvím heren na území města, což je asi největší problém. Děkuji

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Další útok v Novém Boru

Ještě den po útoku, nebyli informováni romští preventisté. Tento příklad ukazuje na nepromyšlenou činnost MP. Starosta a RM odmítá využití zkušeností MP z Děčína, které opakovaně nabízím. Pochůzka, či dozor v parku by měl být určitě součástí prevence. Určitě pak v době příchodů a odchodů návštěvníků filmových představení z kina. Za bezpečnost ve městě zodpovídá starosta a určitě i manažer prevence kriminality. Obě dvě funkce ve městě máme a předpokládám, že jsou dobře placené.
Pane starosto konejte , nebo odstupte!

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

K čemu jsou potom romští asistenti prevence kriminality? Platíme je ze svých daní právě kvůli tomu, aby ve své komunitě dělali pořádek a předcházeli takovýmto činům, snažili se vysvětlit hlavně mladým, že kriminalita nic neřeší. Doufám, že oni sami vyvodí důsledky a nebudou tvrdit, že šlo o obyčejnou rvačku. Napadnout v přesile kluka s holkou a zmlátit je do krve, to je u mě srabáctví nejtěžšího kalibru.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Můžete tohle,můžete tamto,ale jak vidět,to je asi tak všechno.Komu není rady,tomu není pomoci.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Aha, já jsem před chvílí o tom psal v tématu Nepřizpůsobiví. V tom duchu, že jsem doufal v uklidnění situace, ale právě pro "nekonání" (nejen MP a starosty NB) narůstá v některých primitivních romských palicích pocit, že si můžou dovolovat víc a víc. Asi osm, šest (?) jich zbije kluka s holkou a pak se vypaří a Policie se jich nedopátrá. Kdo je kryje? Nechci spekulovat, ale nic hezkého mě nenapadá. A že se to stalo v Novém Boru, to je další neštěstí.

Srabáctví? Zbabělost? Když jsem byl mladý (cca 17), byl jsem svědkem, že Cikán (tehdy se to říkalo) v prostoru kina utrhl kamarádce zlatý řetízek a utekl. Po pár dnech jsem ho potkal se třemi dalšími na ulici (okolo dost lidí) a chytil ho pod krkem a řekl, aby řetízek vrátil. Vytrhl se mi a všichni čtyři utekli. Tomu říkám zbabělost. Dnes už by tak zbabělí nebyli, bodli by nožem, řízli břitvou, zkopali. Dnes jsou odvážnější! Proč asi?

Nevím přesně, jakou radu by měl Dark Side. Já takovouhle: V rámci Týdne bezpečnosti to udělat podle vzoru ruské Policie. Když by to nepomohlo, tak v rámci Měsíce bezpečnosti.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Museli bychom ale mít úplně jinou policii,úplně jiné soudy.Zákony prý jsou OK.Takže,kde je ta chyba?Že bychom byli pořád ještě málo vstřícní?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Ono je to tím, že celá společnost je v rozvratu. Jak by potom mohla správně řešit takhle zašmodrchaný problém? Desítky let se k horšímu mění priority, zvyky, morálka, čímž nechci tvrdit něco o nějakých zlatých časech. Ale zhoršování je nabíledni. Jaké? Viz Konec civilizace (A.Huxley) nebo Bídné roky (K.Faldbaken). Zjednodušeně: Konec rodiny, tlustý zákon o tom, jak má vypadat toaletní papír. Tak tohle nastává, to ti jasnozřiví spisovatelé předpověděli.

A dnes? Je lepší se (v parlamentech) zabývat (stovky hodin) "tvorbou zákona o vzhledu toaletního papíru", než řešit složité společenské otázky. Krom toho věřím, že by mi tu někdo napsal, že ty společenské otázky nevidí. Jsou v jiném světě. V takovém: "Bože, oni prý nemají chléb a hladovějí! Tak proč nejedí kachny a husy?"

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Co dodat,je to tak,ale budou nás pořád přesvědčovat o opaku.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Policisté po snížení platů po práci si přivydělávají jako zedníci nebo číšníci. Policejnímu náčelníkovi se to nelíbí.

A co se mu bude líbit? Až začnou vydírat, krást, loupit, sloužit mafiím, zkrátka Kolumbie hadr?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

A dnes v noci další útok. To je snad asi sranda ne. Kolik jich ještě bude?????

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Kde a jak? V TN jsem to na Primě nezaznamenal.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Že by už vypukla jednostranná občanská válka?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Už vím. Opět v Novém Boru. To je zlé...

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

/:Pavel:/ a jeho parta se k tomu časem vyjádří.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Těžko se jim bude argumentovat. Nemluvě o tom, že toho MOŽNÁ bude v dohledné době víc a události začnou předbíhat argumenty a vyjádření.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Což si ale asi ochránci menšin ( lidé z nich žijící) zatím nedovedou představit.Nevidí si na špičku nosu,říkávali staří.

Nahoru

Podobný incident se dnes opakoval v Arnultovicích.

Podobný incident se dnes opakoval v Arnultovicích, odlehlejší části městečka. Nezjištěný počet útočníků pokřikoval na mladíka z Nového Boru. "On se snažil vyhnout konfliktu, šel si svou cestou domů, ale oni ho zastavili," popsala incident Baláková. "Bili ho pěstmi do obličeje a do těla, musel si zavolat sanitu a ta ho převezla do nemocnice," dodala. Útoky zatím policie vyšetřuje jako výtržnictví. Podle lékařské zprávy jeho léčení potrvá až dva týdny.

O tom, kdo a proč útočil, zatím policie nechce hovořit. "Etnicitu útočníků nemůžeme komentovat," řekla Baláková.
http://www.denik.cz/regiony/romove-opet-utocili-tentokrat-v-nove20111030.html

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/brutalni-napadeni-v-novem-boru-romove-zbili-mladika.html

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

pluhar.blog.idnes.cz/c/223649/Kdyz-je-deset-na-jednoho-jen-bitka.html

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Jsem přesvědčen,že ty oběti cikánského násilí hřálo vědomí toho,že je takhle nedokopal nějaký velký zloděj ze státní zprávy,banky,nebo podnikatelské sféry.Tím často totiž multikuturní agenti argumentují,že bílí kradou víc než černí,ale už nemají ponětí o sadistických sklonech v této menšině.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Je nesmysl, aby MP chodila pěšky, jak tu někteří prosazují. Město bude mít těžko peníze na 4 dvoučlenné hlídky korzující každou noc v různých částech města. Motohlídka je schopná zasáhnout na náměstí a za chvíli v Arnultovicích. Pěšáci by tam z náměstí dorazili za hodinu. Někam běžet je nesmysl, protože ty kluci pak musí být schopní ještě provést zákrok. Druhou věcí je to, že pokud se nezmění přístup soudů a nezmění se legislativa, můžeme tu mít každého policajta v kondici Supermana, ale nic se nezmění. Dokud nebude na všechny jeden metr a nebude se měřit všem stejně bez rozdílu, tak to tady nikdy nebude šlapat. Tohle by si ale měli uvědomit hlavně ti nahoře, kteří jen srší nápady o pozitivní diskriminaci. Tím ale jen přilévají olej do ohně.

Nahoru

Kdo má sadistické sklony?

Tato menšina že má sadistické sklony, Darku Saíde? No vidíte, to mám mezery ve vzdělání. Vůbec jsem nevěděl, že Otakar Tomek, který znásilnil a zavraždil devítiletou Aničku Janatkovou z Prahy byl Róm. A že byl Róm i Antonín Novák, který znásilnil a zavraždil devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu. A už vůbec mě nenapadlo, že Rómka je dokonce i Antonie Stašková, která na Ústecku surově ubodala svého pětiletého syna Honzíka jen proto, aby ho nedostal do péče jeho otec.

Nahoru

Add Mirek

Vážený, že se nezmiňujete o tom chlapci, kterého systematicky bili, znásilňovali a mučili ti dva nezletilí cikáni? Jste typický příklad toho, že koukáte jen na jednu stranu silnice. Ale ono se cosi děje i na té druhé straně a je známo, že pokud se nerozhlédnete, něco Vás může přejet... V tuto chvíli je to, co si dovolují cikáni, po těch bouřích na Šluknovsku, jen čirá provokace. Nebo si prostě věří. Nejsem ochotný věřit, že to jsou nahodilé útoky. Zkoušejí, co se bude dít, protože čekají při odplatě policejní ochranu. Divné, ne? Kradou, loupí, napadají lidi a když je chcete usměrnit, je tady Policie, která jim pomáhá a chrání je. Kdyby se to nechalo na lidech, rozbijí se některé huby a ostatní by se uklidnili. Ale takhle? Co myslíte, že bude? Lidé mají všeho plné zuby a cikáni dělají vše proto, aby se stali hromosvodem, kam se vybije napětí ve společnosti.
Jo, mimochodem, to, že nečtete tolik o násilí a brutalitě u cikánů je tím, že do doby nedávné se o nich a jejich činech nemluvilo. Tedy, nesmělo mluvit. Jen nebojte, brzy srovnají skóre. Možná, snad, že nebudou tolik vraždit, i když sadisté jsou všude. Ale o znásilňování dívek a chlapců jistě uslyšíme. A jsem zvědavý, kolikrát se ozve, že je to odplata za Hitlera. Hmmm, a není trochu divné, že jejich ženská část se Němcům mstí jen tím, že je připravují u silnice o peníze za "sociální" služby, případně snahou se tam provdat :-)? Čím to asi je? Nechce se mi věřit, že by jim šlo o peníze. Cikánům přece nejde o peníze, oni chtějí jen to, na co jsou zvyknutí. Safra, nejsou to náhodou peníze? O co jim tedy jde? Teď Mirku raď :-)

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Chytil jste se Mirku.Věděl jsem,že když tohle napíšu,zareagujete.Jste houby psycholog.Takových je v současné době za korunu pytel a ezoteričtějších.Zapomínáte na jedno.Procento zločinosti ve většinové a menšinové společnosti.Je zajímavé,že v menšinové je větší a ve většinové menší.Příklady vybíráte účelově.Držte se raději stromů.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Říká vám něco titul Dark side of the moon :-))

Nahoru

Slušnost či lumpáctví nesouvisí s barvou pleti

Zcela konkrétní příklady jasně dokládají, že slušnost či lumpáctví nesouvisí s barvou pleti. A procenta? Ta už jsou vůbec zavádějící, protože kriminalitu nepáchají procenta, ale konkrétní lidé. Kdo tu mává procenty, tomu zcela evidentně nejde o boj s kriminalitou, ale o hledání nepřítele. Proto ten "procentní argument" neobrátím proti jeho autorovi, ač se to jasně nabízí. Nejsou to Rómové, kdo převažují mezi pachateli těch nejbestiálnějších zločinů.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

A jak to víte? Na základě pleti či rasy nejsou žádné statistiky... A víte proč? No, pokud ne, jukněte se na nějaký dokument o vězení. Najdete tam většinou menšinu:-) A máte zcela pravdu, že slušnost či lumpáctví nesouvisí s barvou pleti. Ale upřímně, když půjdete po Novém Boru a potkáte cikány, nebo bílé, kdy se více připravíte na možný problém, nebo konflikt? Jo a co považujete za nejbestiálnější zločiny? Pokud onen slavný mačetový útok, tak jde o to, jestli je rozpočítáte na jednotlivce, nebo jako skupinu. Protože jinak Vám ta Vaše statistika poskočí. Když počítám jednotlivce v oněch posledních 2 útocích, je to celkem 9 lidí. To je na pouhé dvě události docela dost, nebo ne? Víte, pokud Vás napadne jeden blbec, máte šanci. Pokud jejich 5, nemáte žádnou. O skupinovém útoku bílých na bílé, nebo na cikány jsem toho poslední měsíce moc nečetl. Rvačky? Jo. Jednotlivé vraždy? Ano. Ale ruku na srdce, nebo co tam máte, při mačetovém tanci v Boru bylo jen štestí a náhoda, že nezabili. Chcete čekat na vraždu? Znovu musím říci, že cikáni jsou na hraně a jestli to přeženou, tak není po ČR tolik policie, která by zvládala je ochránit. Podívejte se na Šluknovsko, pokud by to nastalo na více místech, prostě to nepůjde zvládnout. Nebylo by lepší, aby ti, kdo prostě dělají bordel byli potrestáni? A ti kdo kradou, loupí a otravují jiným život? A to prosím bez ohledu na rasu! Jinak to vezme špatný a myslím, že i dost krvavý konec. Nebo spíše začátek...

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Myslíš Pavle,že tohle pochopí,když nechápe ani ta procenta? Když hledá nepřítele mezi svými? A pokud dojde k vraždě i tu se bude snažit omluvit.Ona vyrostla totiž jiná generace cikánů,která nikdy nechodila do práce a která je ochotna pro peníze zapíchnout i vlastního vajdu.

Nahoru

Jaké to je učit černé studenty.

Tento článek je překladem amerického článku, který jsem shledal zajímavým, protože ukazuje na některé paralely mezi černými v USA a cikány tady u nás.
http://svobodny2prostor.wordpress.com/2011/07/18/jake-to-je-ucit-cerne-studenty/

Nahoru

Statistika ráda poslouží.

Je mi trochu vošajstlich, že musím tak jasné věci vysvětlovat, ale určitě všichni znáte výrok, "věřím jen těm statistikám, které si sám zfalšuju." Nebo, "statistika je přesný výčet nepřesných čísel". No ale, když se někdo rád modlí ke statistikám, tak prosím, také mohu nějakými posloužit. Největší kriminalita je v populaci do 30 let věku. Komu z vás je tedy méně než 30, jste v hezké společnosti! Výrazně větší množství kriminálníků je mezi muži než mezi ženami Výrazně větší kriminalita oproti republikovému průměru je v oblastech na severu Čech a na severní Moravě. Takže podle logiky vážených spoludiskutérů ti z vás, kdo jste muži ve věku do 30 let a ze zdejšího kraje, jste potenciální kriminálníci. Nebo že by ne? P.s. podle posledních zpráv policie se zatím přesně neví, kdo na koho v Novém Boru útočil. Vše je teprve v šetření. Jinými slovy řečeno, buď jste někdo byl svědkem těch napadení, že máte tak jasno v osobách útočníků, a pak splňte svu občanskou povinnost a běžte svědčit na policii. A nebo jste u toho nebyli a jen šíříte drby. Drby velmi nebezpečné, vlastně by šlo o šíření poplašné zprávy, tedy o trestný čin.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Souhlasím s Pavlem, Ale to není vůbec podstatné. Podstatné je, co napsal Dark Side: "objevila" se nová generace, nezvládnutelná, drogující, nenávidějící většinovou společnost. Ti staří, kteří se včera rozčilovali v televizi, že by ty mladé za útoky v Boru seřezali, už jsou mimo, druh na vymření. Mezi tento druh patří Mirek, Šťoural a další zde. Dnes má zelenou mládí. Jakou, to se stačí podívat do velkých států a měst. Budoucnost mají pouliční gangy. Tohle je vlastně nevinný začátek.

Moc rád bych se mýlil!

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Vida, Mirkova statistika tak trochu podepírá moji obavu z pouličních gangů (tvořených převážně náctiletými). Současně bych rád upřesnil, že diskutující zde vycházejí ze zpráv sdělovacích prostředků. Buď si to ti novináři vymysleli, nebo byli u toho (přesněji po tom). Mirku, nelze se lidem divit, oni TV atd. věří. Dochází na moji obavu, že ti napadení budou nakonec šikanováni za to, že popsali útočníky. To je ale svinstvo, ne?

Nahoru

Medvědí služba

Vážený pane doktore, Vaše fanatičnost při obhajování neobhajitelného rozhodně Vašim chráněncům nepomáhá. Vy jste schopen tvrdit, že černá je bílá a naopak. Zřejně žijete v nějakém Vámi zidealizovaném světě a domníváte se, že zlo a špatnosti změníte tím, že je popřete. Vy jste byl u obou posledních napadení, že máte tak jasno ? Nebo budete příště tvrdit, že si to napadení vymysleli ? Leckdy s Vámi souhlasím, ale v posledních příspěvcích děláte gaunerům z řad cikánů spíše medvědí službu. Pak se nedivte, že se to obrací i proti těm slušným.
P.S. Slovo cikán není vulgární, takže nevím, proč bych měl používat novotvar rom.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Snad není pan doktor omezený natolik,že by za vším viděl rasovou nesnášenlivost.Ale hledá ji,to jo.

Nahoru

Apeluji na rozum a rozvahu

Jasno nemá nikdo, pane Tulko. VE SKUTEČNOSI zatím NIKDO NEVÍ NIC. Oni to vlastně nevědí ani ti údajně přepadení. Cituji z dnešního tisku, co vypověděl napadený mladík z Arnultovic: "Neviděl jsem je (útočníky), ale podle hlasu jsem poznal ..." Což je velice divné, protože je zcela instinktivní reakce, že se člověk otočí ve směru útoku. Slušný člověk zkrátka s nějakým hodnocením a se závěry počká, až orgány činné v trestním řízení zjistí alespoň, co se doopravdy stalo. Jinak jde o šíření drbů, poplašných zpráv. A fanatismem rozhodně není apelování na rozum a rozvahu. Fanatismem jsou spíše nadávky, útoky, hledání nepřítele, agresivita, nenávist. A pro lidi, kteří mají problémy s porozuměním čtenému textu, ještě jednou: APELUJI NA ROZUM A ROZVAHU.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

V tom případě ale šíří drby a poplašné zprávy i Jan Tancoš, který na kameru prohlásil, že pokáral svého syna za účast na bitce ( on to nenazývá přepadením, ale bitkou ). Dnes ráno byla tato reportáž opět v TV. Vyjádřila se tam i policejní mluvčí Baláková, že Policie ČR vyšetřuje událost jako výtržnictví. Takto jsou klasifikovány kopy botou do hlavy na zemi ležícího člověka,který pak musel být s otřesem mozku a zlomeninami v obličeji hospitalizován v nemocnici.
Jinak bych rád viděl, jak se slušný pan Mirek instinktivně otáčí po ráně zezadu do hlavy ve směru útoku, aby identifikoval pachatele a poskytl tak orgánům činným v trestním řízení věrohodný popis útočníka.

Nahoru

Starosta Nového Boru vyzýval školáky, aby neřešili spory násilím

"Strážníci už nebudou městský park jen objíždět, ale budou tam i fyzicky přítomni. Chceme, aby tam byli v době, kdy začíná a končí kino a také, aby ho kontrolovali, kdykoli na kamerách uvidí větší skupinu lidí," informoval dnes školáky Dvořák. Vyzýval je, aby pokud se budou bát napadení, neváhali volat státní a ještě lépe městskou policii. Dětem na besedě nadiktoval i kontaktní telefon na hlídku, který si většina z nich uložila do svých mobilů. "Naši strážníci jsou operativnější než státní policie," vysvětlil starosta.

http://www.r1genus.cz/clanky/ceskolipsko-3/starosta-noveho-boru-vyzyval-skolaky-aby-neresili-spory-nasilim-10991/

Nahoru

Nešířit poplašné zprávy

Pokud jde o ty Arnultovice, každý by se otočil, to je prostě reflex, nezávisí to na naší vůli či chtění. A jestli v NB u kina šlo o bitku či přepadení, to zatím vědí jen účastníci události. A ti mají pochopitelně zájem podat takovou její verzi, která vyhovuje jim. My ostatní, nechceme-li šířit poplašné zprávy, musíme počkat, až co zjistí policie.

Nahoru

Re: Starosta Nového Boru vyzýval školáky, aby neřešili spory ...

Tak teď jsem se docela zasmál. Nevím kde a od koho bere pan starosta informace jak funguje naše MP v Novém Boru. Zatím za ty roky co tady MP je, tak jsou přes den služebním vozidlem na kávě a obědech doma nebo KM Prona. V nočních hodínách vozidlo stojí z jedné nebo druhé strany Měú a strážníci hajají. Pane starosto prosím otevřete již oči. Pokud jim bude velet pan Zemanec, tak se nic nezmění. Osobně nic proti nikomu nemám, ale abych hlídku MP viděl ve večerních hodinách na benzínkách na kávě? To už je fakt vrchol. Je lepší pro naše děti volat 158. Děkuji

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Čekat,až co zjistí policie? Od brutálního mačetového útoku uplynuly 3 měsíce a zatím se toho mnoho nevyšetřilo. Klidně si čekejte, ale hlavně nemluvte za ostatní. Já ostatním radit nebudu a protože nechci skončit někde s rozbitou hlavou, zařídím se po svém a cikánským "mladíkům" se raději budu vyhýbat. Tomu se říká pud sebezáchovy, opatrnost nebo zkušenostmi nabytý instinkt.

Nahoru

Být opatrný a nešířit poplašné zprávy.

Opatrný je každý normální člověk. Vždy a všude, bez ohledu na to, co se teď děje nebo neděje v Novém Boru. Ale součástí té opatrnosti určitě není šíření neověřených a poplašných zpráv.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Uff, ani se mi nechce na Mirka reagovat, ale přesto... Zastával jste se stejně vehementně i kluků z Vítkova? Bránil jste je proti mediální kampani, kdy byli vinní a odsouzení předem? Jen dodám, že neschvaluji, co udělali, ale snad se shodneme, že měli mít právo na nezávislý a spravedlivý soud. Takže Mirku, měli ho? Zastával jste se jich stejně jako cikánů? Nebo je Vaše spravedlnost strnule otočena jen na menšinové přečiny, kdežto útoky většiny si zaslouží exemplární tresty?
Jo, mimochodem, nevíte někdo, jestli a jak potrestali ty cikány, co v době před a během procesu ohledně Vítkova zapalovali a házeli zápalné lahve do svých domů? Obžalovali je z křivé výpovědi, obecného ohrožení, šíření poplašné zprávy atd? Mirku, co myslíte, zaslouží si trest, nebo je jejich příslušnost chrání i před tím, co by neminulo nikoho jiného? Jde mi o to, že mám pocit, že skutečně preferujete a omlouváte jen ataky ze strany menšin... Třeba se mýlím, takže mi prosím odpovězte. Je jen jedna spravedlnost a jsme si všichni rovni, nebo jsou si někteří rovnější? Co by se asi dělo, kdyby ty mačety měli normální lidi a v baru byli cikáni? Co by jste říkal v diskuzi, stejné slova a obraty? Děkuji

Nahoru

Terorismus je nebezpečnější než kriminalita

Mě už to taky moc nebaví povídat stále dokola o tomtéž. Tak snad jen tolik, že byste se měl znovu zamyslit nad tím, co jste teď napsal. Nelze přece porovnávat téměř vojensky naplánovaný a chladně rozmyšlený teroristický čin spáchaný z čistě ideologických důvodů (Vítkov) s obyčejnou kriminalitou. Proto i tresty musí být odlišné. Všude na světě se terorismus trestá mnohem přísněji než obyčejná kriminalita, a to proto, že je řádově společensky nebezpečnější. Pokud by Rómové spáchali DOPŘEDU PROMYŠLENÝ TERORISTICKÝ ČIN, tak samozřejmě mají dostat stejný trest jako teroristi útočící ve Vítkově. Bez pardonu. A ne proto, že jsou Rómové.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Ten, co dostal tou mačetou,se taky hned vzápětí instinktivně podíval ve směru útoku? Reflex je to,že si budu chránit hlavu nebo obličej a ne že se budu rozhlížet odkud to přiletělo.Ach jo...

Nahoru

Darksaídoviny

Ach jo, kdo vám zas řekl, že se tyhle věci navzájem vylučují?

Nahoru

Být opatrný a nešířit poplašné zprávy!

V článku „Svou tašku jsem ubránila“ vypráví paní Marie B. z Plané n/L v Respektu 43/2011 o loupežném napadení asi 50-letou ženou v pravé poledne na liduprázdné ulici: „Přepadávalo se vždycky a záleží jen na člověku, jestli z toho bude mít trauma na celý život, či ne. Pro starého částečně nemohoucího člověka je poučením zůstávat pořád obezřetný... Takže je dobré na ulici nechodit za tmy, držet se mezi lidmi, otáčet se a dávat pozor, jiná rada asi neexistuje. Člověk o dvou holích jako můj soused zkrátka nemá šanci se ubránit. Já mám naštěstí ještě v rukou nějakou sílu a docela mi to myslí.“ Paní Marii B. je totiž 89! Jeden pán pak zavolal policii, která „přijela skoro okamžitě“ a útočnici na útěku dopadla.

Článek tady uvádím kvůli kontrastu. Já aspoň musím neustále uklidňovat přespolní členy rodiny, aby brali kolující zvěsti o NB pokud možno střízlivě. A platí to bohužel i o této diskuzi. (Podívejte se pro srovnání třeba na zdejší květnovou debatu o režimu lidumila Kaddáfího. Dnes už je přece úplně jasné, jaké nesmysly tam někteří znalci Afriky psali...)

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Asi jste se nikdy nepral a nebo jste ještě nedostal řádně na "budku".Vy tu pořád hovoříte z pozice teoretika.Když dostanete,vážený pane doktore,pořádnou po palici,tak se vám zatmí natolik,že chvíli ani nevíte jak se jmenujete.To není jako ve filmu.Opravdu.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Tak to mohu Darku potvrdit. Zakutálela se mi jednou tužka pod velký masivní stůl. Vlezl jsem pro ni, sebral ji ze země a prudce se zvedl. Zatmění bylo veliké, nějaká ta jiskra tam byla a pak už jsem ležel ksichtem na podlaze.
Asi mi nezafungoval ten přirozený Mirkův reflex a nedošlo ke zcela instinktivní reakci, takže jsem se neotočil ve směru úderu.

Nahoru

Re: Terorismus je nebezpečnější než kriminalita

A mačety nebyl plánovaný útok? Jak se liší násilí plánované desítky minut a několik hodin? A nějak jste mi neodpověděl na většinu mých otázek. Uhýbáte mi před jasnou odpovědí. Tak mi prosím odpovězte, jestli se perete za práva VŠECH nebo jen těch rovnějších...

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

mimochodem, Mirka titulujete pane doktore, je to ten doktor, co je ve straně melounů? Ten co na nás koukal s billboardů během voleb, nebo je to jiný dr? Já jen, aby jsem si to zařadil. Styl tohoto a tamtoho pána jsou si skutečně hodně moc podobné :-)

Nahoru

Zločinný národ, etnikum ani skupina neexistuje!

Přesně tohle se vám, pánové, snaží Mirek vysvětlit. A platí to o Američanech i o Němcích, o Židech, Arabech, křesťanech, muslimech, ale třeba i o osazenstvu ubytovny nebo o Romech.
Civilizace se projevuje tím, že neuznává pomstu, krátký proces na ulici, krevní mstu, kolektivní vinu a podobné „osvědčené“ principy. Každé provinění, přestupek nebo zločin posuzuje individuálně. Nejste snad rádi, že žijeme v Evropě, kde to platí?
Ano, právníci jsou taky jen lidi, a tak dělají chyby. V soudním systému ale funguje dohled státních zástupců, profesionální obhajoba, možnost odvolání k vyšší instanci, dovolání, milost prezidenta atd.
Za jediný rok vynesou nezávislí soudci (deseti?)tisíce rozsudků. Nevím, jakým právem tady odsuzujete justici jako celek. Byli jste se někdy aspoň podívat na jediný soudní proces od začátku do konce? Když si představím, že by mě měl „soudit“ někdo z vás – kritiků, kteří jste s vynášením viny tak rychle hotovi, běhá mi mráz po zádech.

Nahoru

Re: Zločinný národ, etnikum ani skupina neexistuje!

Souhlasím, neexistuje nic takového. Ale snad se shodneme, že Vámi jmenované skupiny (soudci atd) by měli být nestranní, nezávislí a soudit by měli na základě činů, ne rasy nebo politického přesvědčení. Ale tady se to neděje! To, co projde jedněm, neprojde druhým. To, co je u jedné skupiny trestný čin je u druhé omlouváno jejich stylem života, případně jinak. Mě nejde o vyhlazení cikánů. Jde o to, že mají privilegované postavení. Oficiálně je to potvrzené od doby Václava Havla, kdy byl v prezidentské funkci a o víkendu a v pracovní neschopnosti dal milost těm cikánům, co napadli Sládka a kde se střílelo do vzduchu. V Novém Boru... Ani nebyl uzavřený protokol o události a měli milost. Ani ne 24h. Tak co si mají myslet? Jen to, že jim bude procházet něco, co by jinde a jiným neprošlo. Ale pokud se zastáváte justice, myslím, že po Berdichově gangu a jiných kauzách je jasné, že ani justice není moc košer. Prostě chci říct, že jestli spravedlost, tak pro všechny stejnou a také na všechny stejný metr. Stejné práva a také povinnosti a odpovědnost. Je to tak zlé, co chci?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Sklářskou průmyslovku v Boru nedávný útok teenagerů zasáhl také. "Máme tady nyní tři Romy, jsou to tři děvčata, dvě z nich byla v partě útočníků," prozradil ředitel školy.( Jindrová?)

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Naprosto souhlasím s Pavlem.

Nahoru

Re: Terorismus je nebezpečnější než kriminalita

Liší se, Pavle, tak, jak se liší jednání v zuřivém amoku (snížené rozpoznávací a ovládací schopnosti) od chladně vojensky naplánované a zorganizované teroristické operace, jejíž příprava trvala v řádech dnů a týdnů. Proto je to i ze zákona trestáno odlišně. Už nějakých 2-3 tisíce let, od dob antického Říma. To až v roce 2011 uprostřed Evropy se objevují lidé, kterým je ten rozdíl nepochopitelný - nebo se tak aspoň tváří.

P.s. stejně je zvláštní, že je právě teď takový rozruch kvůli teenagerským rvačkám, které minimálně někteří zdejší diskutující (zjevně ze střední sociální třídy) pokládají za své největší ohrožení. Rozruch, jež odrážejí veškerá celostátní média. Přitom se v parlamentu schyluje k hlasování o zákonech, jejichž dopad právě na tuto střední vrstvu bude takový, že se to s nějakými rvačkami teenagerů vůbec nedá srovnat. Jen náhodná shoda okolností?

Nahoru

Pavlovi (včera 18:21):

Myslím, že i v tomhle nesprávně zobecňujete. Ani žádnou profesní skupinu nelze paušálně obviňovat jako celek.
Berdychův gang sice poškodil pověst justice, ale jistě to vadí i mnoha soudcům, protože většina z nich takové praktiky sama odsuzuje. A je to naopak příznak, že v justici a policii konečně fungují samoočišťovací mechanizmy.
Nesouhlasíte s jednou milostí. Ale byly jich uděleny stovky, a jistě existují taky tisíce odsouzených Romů, kteří si odseděli a odsedí trest beze zbytku. (Přiznávám, že to neumím doložit čísly, ale to vy taky ne.)
Co v této souvislosti tvrdíte (co projde jedněm, neprojde druhým), je jen taková fráze, která se bez důkazu v podobných diskuzích opakuje. Kdybyste si o tom třeba popovídal s nějakým vaším známým právníkem, možná byste se na to díval objektivněji. Proč by měli zrovna právníci uvažovat o principech spravedlnosti úplně jinak než my tady? To jim podle vás kdosi nařídil?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

V jablonecké vietnamské večerce se odehrála cikánská výtržnost,taková lapálie,nic co by stálo za hovor.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Hmmm, tak jo, vzdávám se. Jestli Mirkovi a panu Tichému připadá, že je tahle země v pořádku, jen na drobné nešvary, tak asi žijí jinde. Podle odpovědí Mirka i v jiném časovém pasmu, protože odpovídá jen tak, jak se mu to hodí, na co se ptám, to se nedozvím. A skutečně si myslíte, že v justici a policii fungují "samoočišťovací" mechanizmy? Proč tedy odcházejí, jsou odejiti a propoštěni elitní vyšetřovatelé? Proč jsou rušeny speciální složky na boj s korupcí a organizovaných zločinem? Když se mohl stát ministrem vnitra člověk napojený a chválený mafiány při soukromých rozhovorech, tak to něco značí. Ale ne to, že se něco lepší. Spíše jen to, že je toho tolik, že to nejde ututlat vše.

Asi je to jedno. Lidé jako Vy vymýšlí zákony a kličky do nich. Místo jasných pravidel jen paskvil za paskvilem. Viz zákon o zimních gumách, jak typické. Takže místo aby se jasně řeklo, že špatné je špatné a musí se trestat, vy dva budete mudrovat, odkud kam je to špatné, jak se to celé dokáže, jestli ten, co dostal na budku si za to nemůže a co práva zločince. A to je špatně. Pokud se budou upřednostňovat zločinci místo běžného člověka, je to prostě špatně.

Myslím, že buď nechcete, nebo prostě nejste schopni vnímat elementární pravdu. Lidé nejsou naštvaní primárně na cikány. Ale na to, že jim a nejen jim to prochází. Až se to jednou vyostří a povolí nervy, pouze a jen lidé jako jste vy budou odpovědní za to, co se stane. Jsou nástroje, zákony, možnosti. Omlouváním lumpů a jejich ochranou (třeba jim ve 3 letech někdo šlápl na nohu a je tím pádem emočně nevyzrálý...) jen eskalujete napětí. Já chci, aby se trestný čin potrestal, padni komu padni. Aby zloděj, lupič, vrah a jiné bohulibé skupiny seděli. A aby se lidé, kteří živí tento stát cítili bezpeční a nebáli se jít večer projít.

Fakt toho chci tak moc?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

prasek.blog.idnes.cz/c/224384/Brutalne-jsem-napadl-Romske-deti-ve-Starem-Smrku.html

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Pavle,máš pravdu,jsou to jenom dva mudrlanti.Jeden na to jde politicky,rád by se dostal ke korýtku a ten druhý taky,ale maskuje to láskou k bližním a přírodě.Nech je být.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

To, co napsal Mirek (8:23), podle mého názoru zní rozumně, až na "rvačky teenagerů", to považuji za... nevhodné (bezcitné?). To, co napsal Pavel (13:05), mi zní rozumně, pouze mám osobní výhradu, že je příliš mírný ohledně MV. Nemusím dlouho přemýšlet, abych si to vysvětlil: zkrátka Mirkova teorie a Pavlova praxe. Neboli "mudrlantství" a "výsledek pozorování reality".

Teorie: Amok (či zločin z vášně) versus naplánovaný zločin = bez diskuse.
Praxe: Výrazně, nápadně jiný přístup zainteresovaných k případům Vítkov a Nový Bor.

Darku, co se stalo v Jablonci? Něco mi říká (i co jsem zahlédl v České Lípě), že Vietnamci si "to" dlouho nenechají líbit.

Nahoru

„Gádžo nás věčně chránit nebude,“

(napsal Patrik Banga, viz ROMEA 1.11.2011).
„Proč gádžo? Protože když někde pochoduje dělnická strana, tak nejsme ani schopni se natolik koncentrovat, abychom se jim mohli nenásilně postavit. Schválně se podívejte na záběry z demonstrací, kolik je tam gádžů a kolik cigánů? He? Degeš zamete cestičku náckům a gádžo chodí protidemonstrovat proto, že cigáni jsou absolutně neschopní se spojit.
Řekněme si to na rovinu. My sami dáváme důvody gádžům, aby mohli točit reportáže a posílat na nás dělnickou stranu. A sami proto, že mezi sebou máme degeše, kteří nejsou schopni v normální společnosti fungovat, aby u toho nedávali někomu do huby nebo nekradli.
A co potom? V médiích vystoupí další inteligent, který nezapomene všechno hodit na starostu a dvoučlennou romskou hlídku. Kdo? Jistý pan Tancoš, z Nového Boru. Děláte si srandu pane Tancoši? Za co může starosta a město? Za to, že jste nebyli schopni x let zaplatit za nájem, vodu a energie a městu nezbylo nic jiného, než prodat dům i s vámi někomu, kdo bude umět přitvrdit? Za to, že nebyly vyslyšeny vaše fantasmagorie o vlastním státě? Nebo za to, že flek asistenta prevence kriminality dostal váš bratranec a ne vy? Nebo může město za to, že nějací další blázni napadnou v takto napjaté atmosféře dalšího člověka?“ (konec citace)
Uvádím to tady ze dvou důvodů: 1) Je škoda, že v Hydeparku není slyšet taky hlas z druhé strany. Proč asi? 2) Článek „Někteří Romové se chovají jako degeša nejtěžšího kalibru“ zveřejnili na stránkách romea.cz, které tady někteří obviňují z jednostrannosti.
Pozn.: degeš = slangový romský hanlivý výraz, špinavý, nepřizpůsobivý, jiný než já, nedodržující pravidla – opak je žužo

Nahoru

Další útok v JN

http://ceskolipsky.denik.cz/z_domova/mladi-romove-v-jablonci-radili-ve-vietnamske.html

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Šťourale,tady to máš od Pedra.to je ono.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Podnikatel Tancoš dneska hrabal listí v červené vestě nedaleko divadla.Nasazení mu nechybělo.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Vzniklo nějaké Hnutí za Vimperk na Prachaticku v jižních Čechách.Vedení města říká,že se nic neděje,cikánská kriminalita je v normě,ale už přijali opatření.Pravděpodobně se jedná o jakési informační šumy.Cenzura,ta by nám všem moc pomohla :-)

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Šťourale, událost ve vietnamské večerce v Jablonci zřejmě souvisí s dnešní informací z tisku, že inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zachytili v tržní síti nudle pocházející z Vietnamu, v nichž byl více než 40x překročen maximální přípustný limit pro obsah hliníku.
Výkupní cena hliníku se ve sběrnách pohybuje od 20,- do 30,- Kč. Zřejmě se nepřizpůsobiví domáhali vydání veškerých zásob nudlí na prodejně a oni ti Vietnamci se jen tak lehce nevzdávají.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Alane,tos neměl :-)))

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

To je špatná zpráva pro majitele Zverimexů, protože v přípravcích proti plísním je vysoký obsah mědi.

Je to smutné, ale rozjíždí se to.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Já mám železné zdraví ;-(

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Jen mimochodem, zaznamenali jste informaci, že už dopadli tu partu, co zmlátila ten páreček? Jsou to cikáni a nezletilci k tomu. Takže nová krev, nastupující generace a naděje tohoto státu. Mirku, vy jste tady psal, že "součástí té opatrnosti určitě není šíření neověřených a poplašných zpráv". Už můžu šířit zprávu, že to nebyla hnusná provokace zakuklených pravičáků, že ti dva nebyli tajní stoupenci DSSS a nezmlátili se navzájem, za účelem vyvolání rasových nepokojů? Můžu? Tak jo, byla to banda cikorek, kteým je vše u zadku. Kašlou na lidi, kašlou na zákony. Na tyhle neplatí nic než represe. Na převýchovu je dle mého pozdě. Rád by jsem se pletl. Myslíte, že jim to z hlav vymlátí jejich otcové? Nevím, kde se asi naučili opovrhovat životem a zdravím cizích lidí?
Jediné řešení, které vidím je, že když mě obstoupí skupinka, a nemusí to být jen parta romheadů, tak prostě praštit jako první. Je to hnus, že kvůli části nevychovaných, ale "diskriminovaných" spoluobčanů se slušnost jeví jako slabost a v podstatě jako pokus o sebevraždu. Viz včera onen cikán, co zmlátil chlapa, který v metru varoval lidi před cikánskými kapsářkami. Prohlásil, že už nikdy nikomu nepomůže. Jo, cikána pustili hned ven. Chápu to, ty zlodějky se bez ochrany bojí krást, vždyť vidíte, co se to všude na ulicích děje...

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Pavle, Vy jste asi včera neposlouchal toho údajného násilníka z metra, dosud bezúhonného, když v televizní reportáži poskytl rozhovor na kameru. Podle něj ten údajně napadený chlap nejprve bránil na nástupišti třem rómkám v podnikání, pak je začal slovně rasisticky urážet a nakonec se snažil shodit jednu z nich do kolejiště metra. On jim proto přispěchal na pomoc. Všechny tři rómky mu toto na kameru dosvědčily. Jestliže takto svědčily i na policii, nezbylo než róma pustit. Určitě má již nyní nějakou nevládní organizací s pomocí občanského sdružení Romea zajištěného advokáta a možná se i chystá žaloba na napadeného chlapa za rasistické urážky na adresu rómských podnikatelek. Spravedlnost musí být, poučení pro napadeného, že se nemá plést jiným do podnikání.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Hovoří se zde o nějakých romech,předpokládám,že se jedná o cikány. Ten člověk zaslouží vyznamenat a ten agresivní rasista a násilník patří za mříže.Who is who?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Dnes dávali na Nově záběry přepadení z Jablonce.Opět mladiství romové.Nový Bor,Varnsdorf,Ústí,Jablonec,Liberec,stejné pojítko.Přeji Vltavínovi úspěch v boji proti bednám.Jen si myslím,že ten hazard se přesune jinam.A alespoň jakáž takáž kontrola již nebude,a obce z toho nebudou mít nic.Ale je to dnes takové populární/populistické/,jako kdysi prodej akcií energetických a vodárenských gigantů obcemi.Kolik hřišťátek se vybudovalo,zájezdů pro důchodce uspořádalo,fotbalových oddílů zadotovalo.Důsledky v peněžence však neseme dodnes.
Poperou se v herně,zakážeme herny.Přepadnou v parku,zakážeme parky?Ten nádor je jinde.A správně ho pojmenoval ředitel ZŠ U lesa Novák-pokud se nevrátí do škol disciplina,lepší to nebude.Dorůstá generace mladistvých,vychovaných systemem děti si mohou dovolit vše a nic se jim v podstatě nemůže stát.Myslíte,že se dítě navyklé nicnedělat,být vulgární,neuctivý ke starším a agresivní k jiným,přepadat jiné rázem promění dosažením 15.roku?Produktem je gauner s odporem k práci.
Zatím alespoň v rodinách většiny majority se dětem věnují.Ale taky již ne u všech.A výchovu u mnohých romů snad nemusím popisovat.Tady je ložisko.
Doporučuji film Bastardi/na Kinotipu volně k stažení/.Není to daleko od reality.To řešení tam je dost krutéa těžko proveditelné.Stačil by přitom v pravou chvíli učitel Hnízdo.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Ten tanvaldskej raper je nadějnej.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Hnízdům během posledních čtyřiceti let odzvonilo. Ještě před 40 lety byl "fyzický kontakt" mezi učitelem(kou) a žákem posuzován jednoznačně v neprospěch žáka. Nyní je to o 180° otočené. Učitel(ka) se v podstatě nesmí ani bránit, aby to neodskákal(a). Děti nejsou blbé, dokonale využívají situaci. Dělají si tudíž co chtějí. Ostatně i rodičům se trestání dětí zakazuje. Tady už se není čemu divit.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Ono by to šlo možná i bez těch trestů,ale to by se rodičové museli dětem víc věnovat.Z různých důvodů nemají na své potomky čas,takže kolikrát ani neví,kde se jim toulají a co dělají.Mobilní telefon není řešení.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

A ty z Tanvaldu si k tomu ještě rapují : " Teď jdu do tebe, kopačka, hlava, pěst, tady máš ode mě trest ". Vidím je už i u nás, kapuce na hlavě, houpavej krok, kopy zatím do odpadkových košů. Tvrďáci.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Pravda, Darku. Vždyť převážná většina dětí ani ve funkčních rodinách už nežije. Bejvávalo.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

A to, že jednotlivci vyhlašují válku, je známka, že se cítí dostatečně silní na to, aby ji mohli vést.
Tato změna v rétorice Romů ukazuje, že se mění časy, že můžeme očekávat když ne občanskou válku, tak alespoň potyčky s partami a vůči nim spontánně vznikající domobranu z obou stran - jak ze strany Romů, tak bílých.”
Dobrý názor

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Mimochodem k čemu jsou zákony O podněcování rasové nenávisti a Podněcování k násilí?V Německu by už seděl a nadlouho.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Růženíne,toto řekl psycholog Jeroným Klimeš.Zdalipak budou ostatní psycholozi souhlasit? Zákony jsou u nás gumové,stejně jako ten metr.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Darku, zřejmě už od prosince budou muset motoristé, kteří kvůli trestným bodům přijdou o řidičák, absolvovat před vrácením průkazu psychologické vyšetření. Nechal bych raději ty ostatní psychology na pokoji.

Nahoru

Jako doplněk k diskuzi doporučuju článek

na obranu soudců:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/justice-cekam-na-ochrance-upalovanych-d86-/p_spolecnost.asp?c=A111114_221216_p_spolecnost_wag

Nahoru

S.Gorol-Byla to poprava

Nahoře jsme vzpomněli rapera z Tanvaldu- Teď jdu do tebe, kopačka, hlava, pěst, tady máš ode mě trest .Za dva měsíce skutečně někdo zemřel.Škoda každého života.Ale zatím to vypadá,že ten trest nějak nevyšel.Co říci na výroky Romů?Byli to hodní kluci/sousedka/.....Byli trestaní ale jen podmínkou/otec na Romea/....dostal jsem 12 měsíců za loupežné přepadení,ale poučil jsem se/postřelený syn TV Nova/.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Někdo, kdo provedl loupežné přepadení, asi nebyl zrovna hodný kluk. Myslím, že si z řada z nás umí představit, jak to mohlo proběhnout.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Mírumilovní romští hoši a pořezaný chlap, nějak mně to nesedí
Když zemře mladý člověk, je to tragedie a navíc v době silvestrovského a novoročního veselí. Mladý Rom byl v Tanvaldu zastřelen, druhý těžce zraněn. Muž, který po nich střílel z pistole, tvrdí, že ho mladíci napadli, rozbili mu hlavu a on se pouze bránil. To, že ho policisté po výslechu propustili a vyčkali s obviněním, o něčem svědčí.

Zásadně nesouhlasím s tím, že by se napadený člověk neměl bránit. Útočníci ať tvrdě pocítí následky svého činu a musí počítat s tím, že když někoho přepadnou, mohou zaplatit i nejvyšší cenu. Třiašedesátiletý muž, který střílel, byl prokazatelně pořezán nožem. Logicky mně v takových případech vychází, že násilníci vytasí nůž, zaútočí, jenomže nepočítají s tím, že napadený má u sebe střelnou zbraň, kterou je jaksi umravní. To je v pořádku, kdyby neloupili, nic by se jim nestalo.

Takové útoky Romů nejsou nic neobvyklého a děly se i za komunistů. Přesně to se stalo mému spoluhráči z házené, kterého romská skupina obstoupila večer po návratu z tréninku a chtěla po něm peníze. Naštěstí se mu povedlo utéct.

Podobný případ se odehrál před lety přímo v Tanvaldu, kde známý čekal v hospodě na autobus, kde seděli rovněž dva Romové. Když pak vyšel ven, oni vyrazili za ním, a jeden z nich povídá: „Hele, bráchovi dlužíš stovku.“ Nechtěl mít problémy a dal mu stovku. Jenomže Rom zase: „Hele bráchovi se líbí tvoje hodinky.“ To už ovšem známý nevydržel, vykřikl: „Ty hodinky jsou památkou na tátu,“ a tak jeden z útočníků dostal kopačky, druhý pěstí do obličeje, známý utekl a neví jak dopadli oni násilníci.

Těžko říct, jestli v ono nedělní ráno nestalo v Tanvaldu něco podobného. Onen střelec totiž není žádný protřelý kriminálník, ale bývalý policista.

Na druhé straně jsem byl jednou v zimě na běžkách v Jizerkách a příjemný víkend strávil bydlel u kamaráda v Desné, která je hned vedle Tanvaldu. Večer jsme šli do restaurace na večeři a obsluhovala nás tam mladá příjemná Romka Kristýna, kterou jsem požádal, ať k našemu stolu chodí jenom ona. A jelikož odvedla skvělou práci, dostala slušné „dýško“. A také byla z Tanvaldu. Pokud se tedy Romové budou chovat jako ona, nikdo jim nebude ubližovat a právě naopak, budou oblíbeni, protože Kristýnu měli evidentně rádi i štamgasti a personál restaurace.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Podle reakcí z Tanvaldu,ale jedna paní povídala,šel důchodce do své garáže,neboť dostal z alarmu GSM zprávu,že se do ní někdo dobývá.To by vysvětlilo,že měl pistol u sebe.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

A navíc - známe je,ale pořád budeme mít hlavu v tom multikulturním písku.

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Známe koho? Zloděje? Všechny, bez ohledu na barvu pleti? Nebo jen některé, kteří se hodí do naší představy světa? Takové dětské, pohádkové, kde jedni jsou nic než dobří, druzí nic než zlí zlí, a co nad to jest, od ďábla jest? A až budou ti zlí, které snadno poznáte podle barvy pleti, tvaru nosu či lebky atd. zahnáni (vyakčněni, vykončeni, vykořeněni, ...), nastane Ráj Na Zemi?

Nahoru

Re: Další útok v Novém Boru

Stále stejná multikulturní mantra!

Nahoru