ČSSD jde do sebe

Verze pro tisk |

Že by na to už přišel i Sobotka? Podceňovali jsme inteligenci a kulturní úroveň voličů, píše lídr ČSSD Sobotka

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/podcenovali-jsme-inteligenci-a-kulturni-uroven-volicu-pise-lidr-cssd-sobotka-18s-/domaci.asp?c=A110204_150623_domaci_kop

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: ČSSD jde do sebe

Předně, je lepší přečíst si původní zdroj, z nějž onen článek na Idnes čerpá: http://www.bohuslavsobotka.cz/Downloads/Clanky/odpoved-bohuslava-sobotky.finalff.2.2.2011..pdf

Pro mě to bylo velmi nepříjemné čtení. V otázkách skupiny levicových intelektuálů i v odpovědích Bohuslava Sobotky se to hemží levicovými ideologickými dogmaty a poučkami. Tazatelé i respondent démonizují pravici a fakticky ji označují za příčinu všeho zla ve společnosti. Vzhledem k této rétorice a ke způsobu vystupování Bohuslava Sobotky v médiích si vůbe nemyslím, že by se pod jeho vedením chystaly v ČSSD nějaké zásadní změny. Naopak. Je zřejmé, že Sobotkovo křídlo ve straně záměrně a cílevědomě navazuje na "odkaz" Jiřího Paroubka. Má to svoji logiku. Paroubkův neokomunistický styl měl jasný úspěch a udělal z ČSSD nejsilnější stranu na politické scéně. I při loňských volbách do Poslanecké sněmovny, po kterých skončila v opozici, dostala nejvíce hlasů. Sobotkův výrok o podcenění kulturní úrovně voličů má v tomto kontextu zjevně prakticistní smysl. Sobotka nechce měnit orientaci na sociálně slabší vrstvy společnosti ani opustit tvrdě levicovou linii slibování pečených holubů létajících do úst. Myslí si pouze, že by strana měla být uhlazenější. Sobotkovu představu o změně vlastně docela vystihuje rozdíl mezi fyzickým vzhledem i stylem Jiřího Paroubka a Bohuslava Sobotky. Hřmotný, šťavnatý, chlapácký styl má být nahrazen bezpohlavní plastikovou strerilitou.

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

Pane Ulrichu, váš názor je jako perfektní novinový článek, nebojím se napsat řízný a šťavnatý politický komentář. Dobře se to čte, čtenář se rozhodně nenudí. Zkrátka, po literární stránce se vám nedá nic vytknout, pokud někomu nevadí některá klišé (podle mého názoru tam patří). Smekám, umíte.

Co se týká faktů, k těm se vyjadřovat nebudu, protože nejsem příznivec ani odpůrce. Jenom mi tam trošku chybí, že také mnozí pravicoví politici jsou hovada a zloději, kteří dovedli stát do krize. Objektivně to tam samozřejmě nechybí, protože téma je o ČSSD.

Otázka, kdo nese větší vinu za krizi, to jest to, oč zde běží (není nad klišé).

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

Tak se mi zdá,že pan Sobotka má na myslí hlavně formu než obsah.Nedařilo se nám oslovit prostý lid? No tak to zkusíme u té střední a vyšší třídy! Je to ode zdi ke zdi.

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

Oslovováním toho prostého lidu hodně ztratili u střední třídy. To se fakt nepovedlo.

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

Štourale,

děkuji vám za pochvalu. Málokdy se něco takového na diskusních fórech stává. O to více si toho cením.

Jinak jsem kritický i k pravicovým politikům a stranám. Nemám o nich pražádné iluze. Toto byl ale článek o Bohuslavu Sobotkovi, a tak jsem se věnoval zejména jemu, potažmo jeho straně.

Moje smýšlení je pravicové, ale nejsem zaslepený. Pokud by se ČSSD změnila ( přestala hrát tu prvoplánovou absolutně levicovou kartu a objímat se s komunisty ), má za určitých okolností naději získat můj hlas. Takovou změnu by mohlo přinést nove vedení, které má být zanedlouho zvoleno. Bohuslav Sobotka, jak píši, by pro mě takovou změnou nebyl. Michal Hašek možná ano. Uvidíme. Mně osobně by se nejvíce zamlouval či by mi nejméně vadil Martin Pecina.

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

To bychom na tom už byli opravdu špatně kdybychom volili ty,kteří nám vadí nejméně.Ale bohužel,situace je taková.

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

Děkuji za poděkování. Hašek se mi též zamlouvá více.

Je psáno, že stromy poznáte podle ovoce a to platí také o lidech. Aby to nebylo v tomto případě tak jednoduché, každému z nás chutná jiné ovoce. Pokud je někdo na hrušky, pravicová červivá a nahnilá jablka mu nevadí. A naopak.

Nahoru

Re: ČSSD jde do sebe

Není ovoce jako ovoce,ale taková pálenka,to je teprve kumšt.Škoda,že to nelze realizovat v politice.

Nahoru