10. výročí od povodní

Chcete u Lípy kafilerii

Verze pro tisk |

U České Lípy chtějí podnikatelé z Nového Boru vybudovat spalovnu pro zvířata neboli kafilerii. Svůj podnikatelský záměr nazývají krematorium pro zvířata ze zájmového chovu i když se jedná o velkokapacitní kafilérii. U Mimoně již jedna kafilerie je a kdo kolem jel, ví jaký smrad ze spalování zvířat vzniká. Chcete ho mít i v Lípě? Zdroje http://www.sosnova.org/images/stories/deska/skmbt_c22012042411571.pdf

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Chcete u Lípy kafielerii

Pokud vznikne alespoň 50 pracovních míst, tak ano..

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

Tak podle Michala krematorium a kafilerie jedno jest. Co na to pozůstalí?

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

Krematorium je to pro ty citlivé pozůstalé,pro ostatní to bude skutečně kafilerie.Rozdíl je snad ten,že v tom prvním se jenom spaluje,zatím co v kafilerii se i vyrábí.Tuk atd.
Souhlasím s Janem T.
My si své zvířecí nebožtíky pohřbíváme na zahradě.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

No nevím Darku, jak by zapůsobilo na city smuteční oznámení : ...... s naším milovaným zesnulým se rozloučíme v obřadní síni sosnovské kafilerie. Ochranné roušky s sebou.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

To by ale v té Sosnové museli pálit i lidi :-) Asi nějakej mediální šum :-))

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

Nějak se mi to s tím zápachem nezdá. Pokud ovšem nechají mrtvoly na sluníčku, pak ano, to se stalo kdysi i u pražského krematoria. Samo pálení nemůže být horší než vytápění petkami, popřípadě od někoho grilování. S heslem "Nemůže to být už horší." jsem pro spalovnu zvířat. Vznikne-li nějaké to nové místo (pozice)?

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

Lidi jsou nějaký divný. Všichni chtějí jezdit, ale silnice za barákem jim vadí. Všichni chtějí házet odpadky do popelnic, ale vadí jim spalovna. Všichni by rádi večer svítili, ale nedej bože, kdyby jim za barákem postavili úložiště jaderného odpadu nebo tam objevili zemní plyn. Každý by nejraději baráček na samotě, ale se vším komfortem. No a všichni chtějí práci, ale nikdo nechce makat :o))

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafielerii

Ve Svitavě existuje firma pana Petrnouška a zetě,kteří provádí pohřby zvířat.Jednak vyrobí skleněnou urnu,jednak s použitím popela vytvoří skleněný artefakt-takový dým,těžko to popsat.Asi to bude dost mastný,protože jezdí skutečně až do Brna.
Nicméně si myslím,že taková spalovna v sousedství,hlídaná inspektorátem ovzduší/ znám to/ je lepší než soused,který spálí co se dá a dělat proti tomu nic nemůžete.
Povolení,studie rozptylu,pravidelné 24hod měření jsou zárukou,že spalovna je méně nebezpečná než soused.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

No, kafilerie je dost ponuré místo, ale proč ne, ovšem trochu se bojím toho, jak se v ČR dají obcházet a obcházejí vyhlášky a zákony. Jak to bude stát, veškeré zásahy do chodu kafilerie jsou na roky přes soudy. A po pravdě, leckdy "cosi" splňuje normy, ale smrad je z toho nechutný. Normy nejsou vždy úplně košer k lidem, kteří mají tu smůlu a mají to pod nosem.

To s tím jezděním a silnicí za barákem je myslím malinko mimo. Ty příklady jsou cílené na obecné blaho, tedy něco, co ve finále pomůže mnohem více lidem, než jim to případně uškodí. Pokud by stát budoval úložiště, já by jsem nebyl proti. Stát je sice zloděj, zvláště v provedení úplatných úředníků, ale zcela jistě by to bylo bezpečné.

Kafilerie je kapku nědo jiného. Jak jsem už psal, jak se to rozjede, nedá se to lehce zastavit, A pokud provoz v režimu testu spustíte v zimě, projdete jako nůž máslem. A léto, hmmm, kdo to posoudí... S ohledem na blízkost hranic se také může stát, že do Lípy budou vozit vagóny a kamiony mrtvých zvířat. Vzpoměnte si na kauzy odpadů z Německa.

Netvrdím, že to bude tragedie, ale na druhou stranu, tady, v ČR je možné vše. Proto jsem z toho nervózní. Existují časově omezené vyjímky a jiné obezličky a ty by sousedství mohli dost znepříjemnit. Výhodou může být nárůst vegetariánů, ale nejsem si jistý, jestli je to dobrý výsledek a zamýšlený cíl celého projektu :-)

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Už to zaznělo: jde o krematorium, nikoliv o kafilérii. Přečetl jsem si rozptylovou studii a její autor tvrdí, že imisní zátěž bude minimální, zápach pak nemá být poznatelný.
Zajímalo by mě, když je ale podnikatel z Nového Boru, proč u Sosnové (konkrétně za areálem SÚS). Že by vazba na veterinární kliniku?

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

František Chot má pravdu. Jde o krematorium, prvoplánově určené pro zvířecí mazlíčky lidí. Kapacita byla kalkulována pro region Libereckého a Ústeckého kraje, částečně i Středočeského kraje. Podle studie by se vše škodlivé, nejenom zápach, mělo rozptýlit do okolí bez problémů. Obřadní rozlučková síň je podle nákresů ve studii vskutku na vynikající úrovni. S ohledem na skutečnost, že podnikatelský záměr nabízí možnost využití případné volné kapacity pro společnou kremaci zvířátek a jejich majitelů, je velká šance na 90% dotaci z evropských fondů. Nedořešena je zatím úvaha o stanovení jednoho dne v měsíci - tzv. šťastného dne, kdy sociálně slabší občané budou mít na kremaci výraznou slevu. Některé politické subjekty údajně s touto možností počítají do svých volebních programů v rámci podzimních krajských voleb...

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

:-)))

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Obřadní rozlučková síň - to mě rozesmálo.Bude i farář?

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Jeden z lídrů jedné nejmenované politické strany již navrhl tento šťastný den s ohledem na právě probíhající hospodářskou krizi: 29.února.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Společná kremace zvířátek i jejich majitelů :-))
Ani bych se nedivil.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Krematorium pro zvířata podléhá nyní zjišťovacímu řízení, je možnost vznést připomínky do 10.května 2012, tak vzneste připomínky na obci Sosnová. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o jedinou kafilerku pro zvířata v Čechách, tak to bude určitě síla, to tam budou jezdit celé Čechy.
jsem zásadně proti !

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Farář nebude, nejde o církevní objekt. Město Česká Lípa však již iniciativně přislíbilo, že stávající schválení oddávající se rádi ujmou (na vedlejšák) funkce smutečních řečníků. Někteří zastupitelé města již také iniciovali zařazení tohoto projektu do Komunitního plánu sociálních služeb.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Ten termín je dost podstatný. Ve chvíli, kdy se začne stavět, navážet technologie nebo dokonce zkušební provoz je na případné protesty pozdě.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Fidele,proč by tam nemohl být farář.V nemocnicích bývá taky,v LDNkách nebo v Afghanistánu též a nic z toho není církevním objektem :-))

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Poučte mě. Jak se to dělá doteď ? Když chcípne pes nebo kočka v baráku se zahradou, tak si je
pozůstalý zakope sám na svým. Když chcípne v paneláku, tak co udělá majitel ?

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Za úplatu předá veterináři. Nebo odveze do lesa a udělá mu hrobeček. Dál nedomýšlím...

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Aha. Netuším jak vysoká může být ta úplata. Asi podle velikosti :-) nebo váhy předpokládám. V
současnosti si myslím, že bude většina páníčků volit hrobeček v lese. Ten podnikatelskej záměr,
pokud je reálně propočítanej, by ani nemusel vyjít, přestože by se uhynulá zvířata svážela z celých Čech. Připomínám, jak je to s pohřby lidí - většinou bez obřadu. Ledaže by ve výhledu zákonů EU byla povinnost mrtvolku zvířete zpopelnit v krematoriu. To by pak byl rejžák a mohly by se dovážet i z okolních zemí. Znamenalo by to mezisklady s lednicemi, klimatizovaná chladírenská auta s řidiči a další obslužné profese. A pak hřbitovy nebo urnové háje, urničky na popel, zasílání urniček atd.
To bude vyhlídka : Černé kamiony s křížem a třeba symbolem kočičí tlapky křižují Evropou.
.

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Nějak jsem si vzpomněl, že lobbysta Dalík nebyl dlouho vidět? V čem podniká?

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

http://www.novinky.cz/krimi/268578-muz-se-v-kafilerii-nadychal-vyparu-z-mrtvych-tel-skoncil-v-bezvedomi.html

Nahoru

Re: Chcete u Lípy kafilerii

Hmm, pane Zahradníku, to jste nevybral nejlepší příklad.

Nahoru