Cestování bez cestovky

Verze pro tisk |

Čtu každý rok o krachujících cestovkách. I v Lípě tak jedna předloni dopadla.Je jich tu dost, ale nevím o žádné, která by organizovala zájezdy někam k moři s odjezdem z České Lípy. Navíc se posadit do hotelu u pláže mi moc neláká.Před 25 lety jsem pár takových výprav se stany a zapůjčeným autobusem u Prahy pro turisty dělal a rád na to vzpomínám. Občas bloudění, drobné průšvihy, ale dobrodružné a volné. Existuje web Slevomat, kde si lze najít lacino auto, které hledá spolujezdce, čímž se řidiči sníží náklady na jízdu, když tam volné sedadlo má. Jenže z České Lípy nic a je to dost rizikové.. Turistické spolky v okolí jezdí max.do Saska. Úplně nejlepší by bylo se chytit nevytíženého autobusu nějaké třídy, spolku v Českolipska. Jenže jak se o takových včas dozvědět? Či jak je přimět, by ty nabídky dávali třeba do zdejší inzerce? Při dnešních cenách je nevytížený autobus hrozný průšvih pro organizátory a ty spolky to v jejich plánech brzdí.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Cestování bez cestovky

Soudě podle nedávných zpráv to vypadá, že by se člověk měl cestovkám vyhýbat širokým obloukem. Doopravdy by mě zajímalo, kolik procent cestovek za rok zkrachuje. Možná to ani celé procento není a jde o humbuk (nechci ovšem snižovat problémy, které si postižení lidé vytrpěli). O využívání volných míst v autobusech jsem slyšel, ale vždycky to bylo přes známé.

Až na jedinou výjimku (rekreace přes odbory) jsem dovolené trávil svobodně, buď s partou, nebo později s rodinou. Hrubý plán - a jelo se. A šlo o pohyb a poznávání, nikoliv o pobyt.

Nahoru