Českolipské nádraží

Verze pro tisk |

Jezdím vlakem po Čechách dost a vadí mi u tak důležitého nádraží na křižovatce čtyř tratí absence světelného výrazného informačního systému na peronu hlavního nádraží. Uvnitř nových vlaků se nabídka radikálně zlepšila, ale venkovní označení na bocích vagonů zmizelo. Ti cestující, kteří to zde neznají, běhají bezradně po peronu a hledají, z kterého nástupiště a koleje jejich vlak jede. Zvlášť když stojí porůznu na kolejích 3 - 5 neoznačených vlaků a vy víte, že během 5 minut máte přestoupit na jiný vlak, shání někoho s uniformou kvůli radě. Předchozí poruchová tabule zmizela, nic nového není. Komentovat stav ostatních zastávek a nádraží vlaků ve městě raději nebudu.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Českolipské nádraží

To máte pravdu, tohle mi v Lípě taky chybí. Jezdím vlakem jen párkrát do roka, proto se počítám právě mezi ty bezradné případy, kt.jmenujete. Např. v Táboře, Praze, Ústí, Děčíně, Liberci, tam se nikoho ptát nemusím a pokaždé s jistotou nasednu do správného vlaku, ale v Lípě? Pokaždé hledám někoho v modré či oranžové uniformě, abych se ho zeptala, do kt.vlaku to mám nasednout, abych jela tam a tam. Jediné, co vím, je kde nasednout do vlaku, když jedu do Litoměřic, ale jinak ne. Oni to sice hlásí z toho ampliónu, ale kolikrát, když během pěti minut dorazí třeba čtyři vlaky, tak toho hlásí tolik, že člověk potřebnou informaci snadno přeslechne (když čekáte třeba na rychlík a ono to mezitím hlásí dva osobáky, kdy u každé informace - že přijíždí, že přijel, že je připraven k odjezdu... - hlásí všechny stanice a zastávky, kde staví a všechny stanice a zastávky, v nichž staví jen na znamení či požádání... Nechápu, proč v ČL informační systém chybí...

Nahoru

Re: Českolipské nádraží

V odbavovací hale máte přece schovaný 17" palcový CRT monitor s požadovanými informacemi. Takoví nároční cestující, že se nestydíte.

Nahoru

Re: Českolipské nádraží

mě nejvíc baví na poslední chvíli zjišťovat jestli to jede z hlavního nástupiště, nebo z toho schovaného za rohem - lovosického.

Nahoru

Re: Českolipské nádraží

Myslím si že naše, - tedy českolipské hlavní nádraží, plně odpovídá trendu. Hosté z jiných státu EU si prostě musí jasně uvědomit, že jsou již za hranicemi a že chtěji -li cestovat naší vlakovou dopravou, musí se připravit na pořádné dobrodružství. Faktem je, že existuji vyjímky. Viz nádraží v Novém Boru či v Doksech. Kulturně na úrovni, po stránce informatiky téměř dokonalé. Snad se jednou i v České Lípě dočkáme.

Nahoru

Re: Českolipské nádraží

Firemní ombudsman kvality Petr Fejk s tím ještě nezačal?

Nahoru