Českolipské chodníky

Verze pro tisk |

Zajímalo by mě,kdo má na starosti odklízení sněhu v ČL.Neuvěřitelný.Už 3x jsem letos spadla,z toho jednou jsem se praštila pěkně do zad a do hlavy.Kdo by pak nesl následky,kdyby to bylo něco vážnějšího?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Českolipské chodníky

Těžko říci, do jaké míry na úklid sněhu a ošetřování chodníků město kašle, "kryto" úrazovým pojištěním. Přívaly sněhu jsou totiž tak velké, že s tím mají problémy všude, tedy i ve vyspělejších státech.

Mochomurko, choďte opatrně, protože následky ponesete včetně bolesti jenom vy.

Naopak jsem příjemně překvapený tím, že lidé, kteří uklízeli sníh před svými domy před změnou zákona (či vyhlášky), uklízejí dál.

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

Jo, muchomůrko, alkohol je svinstvo. Člověk jde z jednoho večírku, upadne, jde z druhého a upadne hned dvakrát. Buďte ráda, že padáte do měkkého. Kdyby uklízelo, šlo to o beton.

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

Všiml jsem si, že si lidé uklízeli chodníky před rodinnými domky. Na sídlištích, kde na jednoho obyvatele připadá 1m chodníku, se většinou čeká, až to nechá uklidit město. Ale k těm pádům. Je neuvěřitelné, v jakých botách a s jakými kramfleky jsou ženský schopný do toho marastu vlézt.

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

Nebuďte na mochomurku tak zlí. :-)))
Procházel jsem včera středem města - Andy, Erbenova, Moskevská. Vypadá to, že město (nevím kdo je jmenovitě odpovědný) nezvládá řízení pracovníků na nucených pracích. Těch 5 -10 cm prosolené směsky na chodnících by měla být jejich "parketa" s hrably a lopatami.
Je pravdou, že někteří se snaží před svými domy uklízet, jakoby to nebyla povinnost města. To mě přivádí k dotazu na místostarostu p. Kočandrleho: je možno vykládat Vaši výzvu občanům, aby s úklidem chodníků městu pomáhali, také jako výslovný závazek, že když by někdo utrpěl úraz na městském chodníku, který vlastník přilehlé nemovitosti uklidil, že se město nebude "hájit" tím, že to neměl dělat, a že je za úraz a veškeré škody vlastně odpovědný?
Mgr. Trejbal by mohl na takový nápad přijít - jemu by to odpovídalo.

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

pokud si myslíte ,hillbill , že nemám nic jiného na práci než chodit na nějaký chlastačky,tak se mýlíte.A že bych nosila deseticentimetrový štekle? nejsem blázen,v těhlech sr**kách.A myslím si,že chodit umím :D

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

Navštívil jsem v posledních dnech pár dalších měst a jedno je jisté. Lípa na tom ještě není zdaleka nejhůře.

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

...ale ani nejlépe, že? Tenhle argument neberu, to je jako když se napíše: Teploty klesly na -20, ale není to tak hrozné, na Sibiři naj -70 ... a pak: přijde na to, kde se ten chodník nachází. Jestli před domem s totálními flegmatiky nebo před domem, kde bydlí ti druzí... :-)

Nahoru

Re: Českolipské chodníky

A ještě včera (7. ledna) se nedalo skoro projít po chodníku od Jiráskovy směr parkoviště u Bonveru. Vrstva rozbředlého sněhu neviděla lopatu za celou svou existenci. Ještě že se oteplilo, že?

Nahoru