Česká Lípa v soutěži - Město pro byznys 2013

Verze pro tisk |

Proč jsme v hodnoceni v rámci Libereckého kraje vždy na chvostu? Sice je hezké, že jsme v celorepublikovém měřítku vystoupali o 110 příček mezi roky 2011 (187. z 205) a 2012 (73. z 205), ale jako druhé největší město s průmyslovou tradicí máme na dle mého navíc...

http://www.mestoprobyznys.cz/download/2013/Liberecky_kraj.pdf

Co si o tom myslíte? Kde vidíte hlavní příčiny?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká Lípa v soutěži - Město pro byznys 2013

Dojdi si na pracák,tam se to dovíš.Mimochodem....kde není práce,budoucnost,perspektiva,výdělek a kupní síla,tam nějaká tradice nepomůže.

Nahoru

Re: Česká Lípa v soutěži - Město pro byznys 2013

Ten problém je ta průmyslová tradice.Dneska se již ve vyspělých státech jaksi nenosí.Tam frčí služby.Ten průmysl nám zvládnou a levně třeba Číně,Indii atd.

Nahoru

Re: Česká Lípa v soutěži - Město pro byznys 2013

Tak jsem si myslel, že tu někdo začne rozebírat sociodemografický a geostrategicky význam České Lípy včetně vlivu politické situace v časových souvislostech od druhé poloviny 20. století do dnes a ono ne.
Ono se to zvrhne v takovou smyčku -není práce - nejsou peníze - nejsou služby - není byznys...

No, ono to v těch kritériích pro hodnocení obce jako místa pro byznys je (koupěschopnost, nezaměstnanost) , ale tvoří každé kritérium tvoří jen 2%.

růženíne, pokud mluvíš o Asii, tak to nebude taky dlouho trvat a jejich náklady na mzdu, zdroje a ekologické limity se dostanou do čísel, která už nebudou tak zajímavá... spíše bych se "bál" Balkánu, tam ty naše automotive montovny jde přestěhovat raz dva

Nahoru

Re: Česká Lípa v soutěži - Město pro byznys 2013

S Asií plně souhlasím.Bohužel na odbornou diskuzi bychom museli mít spoustu doplňujících otázek.Já mám zajímavý poznatek ze Cvikova-Při volbách v okrsku,kde bydlím jsou "baráčníci".Vždy vítězí pravice.Kupodivu na sídlišti,kde mají lidé vše u nosu a starají se za ně jiní vítězí jasně levice.
Dále se domnívám,že působí efekt ještě ze socialismu.Dominantní zaměstnavatelé padli Uran,Crystalex,textil v Liberci.Naopak Preciosa stále jede a vede si dpbře-Jablonec,Železný Brod.

Nahoru