Brambory z Egypta

Verze pro tisk |

Brambory konzumní rané,odrůda Diamant v kilovém balení z Tesca.Barva světle žlutá.Vyrábí BROP sro.provoz Pohled.To je fantastické.Už si nemusíme za zemáky jezdit do ciziny.Kobzole přijdou za námi.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Brambory z Egypta

Já to asi nepochopil :o(

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Pane Bárto,co jste nepochopil? To,že už dovážíme kde co,včetně těch blbejch brambor? Marie Terezie by asi koukala.

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Třeba něco změní farmářské trhy. Pro mě teda ne, protože budou dopoledne. Asi jsou určené jen pro lidi pracující na směny, nezaměstnané a nemakačenky.

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Jestliže naše družstvo dokáže vypěstovat začátkem května rané brambory-kloubouk dolů. Jaké jsou podmínky pěstování? Obávám se, že za Marie Terezie se kobzole sázely až někdy v dubnu, v podhorských oblastech začátkem května.Alespoň příbuzný na Benecku sázívá doposavad kolem1.5. Těžko i za Marie Terezie vyrostly za 14 dní, pokud to nebylo jako v tom vtipu,že v Rusku ráno nasází a večer brambory sklidí,protože hlad je hlad. Přeji hezký květnový den.

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Brambory by se měly prodávat jako kusovka.

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

S těmi farmařskými(?) trhy bych byl opatrný.Kšeftmani jsou vynalézaví.

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Haf! Tak když má někdo nutnou potřebu jíst už teď nové brambory, tak se nemůže divit, že nebudou tuzemské. Je to stejné jako s rajčaty v zimě (a teď vlastně ještě taky), jahodami v listopadu atd. Kdo nemůže na farmářské trhy, nechť si sežene distributora tzv. bedýnek, to jest sezonního ovoce a zeleniny od místních zemědělců. Sice to obvykle není 30 druhů jako v supermarketu, neumyté, evropsky nenormované a do igelitu nezabalené, zato bez výjimek chutné. Teda až na červenou řepu a celer, který my hafani nejíme. Haf!

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Bohužel máte asi pravdu. Včera byl na iDNES článek o farmářských trzích, kde se mimo jiné píše,že na některých místech v Praze je už více překupníků než opravdových farmářů.
( Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/farmari-se-presouvaji-do-kamennych-prodejen-trhy-jim-uz-nestaci-pwo-/ekonomika.aspx?c=A110505_134626_ekonomika_spi )
Jsem zvědav na Českou Lípu, zda se tam objeví trhovkyně ze Škroupáku. Ta mívá dost drahé nevábné výpěstky s poměrně dlouhou dobou po sklizni. Ale co je to proti hypermarketům. Tam už rovnou označují ovoce a zeleninu jako druhou jakost.

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Také mě překvapilo, že budou trhy ve čtvrtek dopoledne. Nevím, o nikom z naší rodiny, kdo by z nich mohl něco mít. Kromě prababičky, která tam ale sama nedojde. Víte už někdo více, než co se psalo v městských novinách?

Nahoru

"Brambory nevaděj, pozor na vokurky"

Brambory jsou v pohodě! Bacha ny okurky, prodávají se po kuse a z řitě dokáží v krátké době udělat minimax. Španělský výrobce doporučuje sundat rozstřikovací koncovku!

Nahoru

Re: Brambory z Egypta

Okurky doporučuju sladkokyselé.A nebo okurkovici !

Nahoru