F.A.Zole nestačily na Litoměřice

Před pátečním zápasem 9. kola 2. ligy – západ za sebou českolipští futsalisté F.A.Zole měli sérii pěti zápasů bez porážky, v nichž navíc čtyřikrát zvítězil,i a vyšplhali se v tabulce až na třetí místo. Fanoušky tedy zajímalo, zda domácí dobrou formu potvrdí proti Litoměřicím, které nasbíraly jen o čtyři body méně.

V 8. kole F.A.Zole zavítaly na hřiště vedoucího Mělníka a odvezly si cenný bod za remízu 4:4. Před Mělník se tím pádem dostal Hradec Králové a F.A.Zole zůstaly na třetí příčce se 16 body. CF Radobýl Litoměřice po výhře nad Turnovem 4:2 sice byl až sedmý, ale odstupy ve střední části tabulky jsou prozatím minimální.

Domácí nastoupili v této sestavě: Chadraba – Havlásek, Šídlo, Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Hanoušek, Kliment, Beránek, Vodrážka, Mitáč. Začátek zápasu byl opatrný a takřka bez šancí. To se změnilo ve 3. minutě, kdy Litoměřice rozebraly obranu domácích a skórovaly do prázdné branky. F.A.Zole se poté tlačily do útoku, šanci měl Vojtěch Brož a následovala střela z přímého kopu do zdi. Až do závěru první půle se toho však mnoho neudálo, nepočítáme-li spíše ojedinělé příležitosti, kvůli jejichž vyrovnanému počtu by poločasovému výsledku slušela spíše remíze. Do šaten se však odcházelo za stavu 0:2, neboť Chadraba v 18. minutě chybně rozehrál přímo na nohu soupeře, který míč uklidnil znovu do prázdné branky. Hosté pak před sirénou stihli ještě jednou vypálit vedle.

Hned po přestávce F.A.Zole snížily, když Vodrážkovu střelu tečí přizvedl obránce hostí a míč přeplachtil bezmocného brankáře. Domácí se dál pokoušeli vyrovnat a v 25. minutě vyrazili do brejku po rohu Litoměřic, ale Zdeněk Brož v dobré šanci selhal. Po dalších dvou minutách se mezi střelce málem zapsal Vodrážka, jenže nahrávku v poslední chvíli zachytil gólman soupeře. Trest přišel ve 29. minutě. F.A.Zole faulovaly ve středu hřiště, avšak hostující hráč k překvapení všech nečekal na odpískání, prakticky po čtyřech ještě stačil dostihnout míč a střelou k tyči zvýšil na 1:3. Domácí v oddechovém čase dostali pokyn pokoušet se častěji o střelbu a riskovat, ale byli to zase hosté, kdo ve 34. minutě skóroval. Nabíhající hráč po rohu vymetl šibenici a bylo to 1:4. F.A.Zole pak vyzkoušely powerplay, jenže střel příliš mnoho nepředvedly a teprve po dvou minutách obléhání dotlačil míč do branky Zdeněk Brož. Osm vteřin před koncem pak Vodrážka vyslal prudkou střelu do tyče. V poslední vteřině soupeř přidal gól na 2:5. Domácí sice reklamovali, že se přihrávka skórujícímu hráči v letu dotkla zařízení haly, ale je třeba uznat, že poslední branka už nic neřešila. Litoměřice se předvedly jako solidně kombinující a takticky vyspělý tým s dobrou koncovkou. F.A.Zole navíc měly smůlu v tom, že během zápasu muselo natrvalo nebo dočasně kvůli zdravotním potížím odstoupit hned několik hráčů. Utkání přihlíželo 50 diváků.

Další domácí zápas F.A.Zole sehrají už za týden, v pátek 30. listopadu, ve Sportovní hale v České Lípě od 20.30. Soupeřem jim bude FC Arsenal Benešov.