Cvrk Team na Šajtli zopakoval vítězství

Verze pro tisk |

V sobotu 14. července uspořádalo občanské sdržení Asociace Amatérských Sportovců Českolipska (AASČ) ve Sportovním areálu Emila Zátopka v Zákupech 14. ročník fotbalového turnaje pod názvem Zákupská šajtle 2012.

Poprvé od doby, kdy se tato akce koná jako turnaj v malé kopané, se z prvního místa radovalo mužstvo, které již někdy zvítězilo, a to Cvrk Team, jemuž se to podařilo dokonce ve dvou ročnících po sobě. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Přihlásilo se 20 mužstev, která byla rozdělena do čtyř skupin po pěti, a do play off se kvalifikovalo nejlepších šestnáct. Už osmifinále a čtvrtfinále přinesla zajímavé zápasy a vypadlo několik vítězů z minulých let. O úrovni turnaje svědčí také to, že přijelo několik špičkových futsalových týmů včetně českolipských Démonů, kteří si v příští sezóně zahrají první ligu. Celkem do 56 zápasů zasáhlo 173 hráčů a padlo 170 gólů, takže si na své přišli i diváci.

V prvním semifinále došlo na českolipské derby mezi Démony a F.A.Zole. Ačkoli zápas přinesl pár slušných šancí, žádný gól nepadly a o postupujícím musel rozhodnout penaltový rozstřel. Pevnější nervy prokázali Démoni a vyhráli v něm 3:2, přičemž rozhodující branku si připsal Soukup. Ve druhém semifinále Cvrk Team přehrál KO-mik Team 3:0. Ve finále se tedy střetly stejné celky jako před rokem a také výsledek byl podobný. Démoni znovu nedokázali udělat poslední krok, podlehli Cvrk Teamu hladce 0:4 a vítězství na Šajtli jim stále uniká. Hráči F.A.Zole si po prohraném derby spravili náladu v boji o bronzovou příčku, v němž si poradili s KO-mik Teamem 3:1.

Králem střelců se letos stal Milan Soukup z FC Démoni Česká Lípa s 11 brankami a nejlepším brankářem byl s pouhými třemi obdrženými góly vyhlášen Lukáš Švasta z F.A.Zole.

Podrobné informace o fotbalových i dalších sportovních aktivitách AASČ lze nalézt na webových stránkách www.aasc.cz, kde také bude k dispozici přihláška na Zákupskou šajtli 2013. Příští rok nás čeká již patnáctý ročník, tedy malé jubileum.

sajtle
Nahoru