Radek Matějíček: V juniorské extralize vidím velkou motivaci

Verze pro tisk |

Neúnavný bojovník, který si v FBC prošel elévy, mladšími žáky a nyní hraje druhý rok za starší žáky, kde patří k hlavním tahounům. Radek by jednou mohl patřit k základním stavebním kamenům juniorky a mužského „A“ týmu, nesmí však usnout na vavřínech!

Rodinný klan Matějíčků však nereprezentuje jen on, jak to vypadá v jeho florbalové rodině a jaké jsou jeho vyhlídky, naleznete v tomto rozhovoru.

1) Radku, již druhý rok hraješ za starší žáky v FBC, jaké jsou letos vyhlídky do nové sezóny?

Do nové sezóny jsou vyhlídky velké. Podle mě máme velmi dobrý a zkušený tým. Určitě bychom chtěli vyhrát libereckou divizi a dostat se na republiku. Někteří hráči mají na to, dostat se do regionálního výběru.  A také by nás potěšilo, kdyby nás přišli povzbudit nějací diváci.

2) V FBC sis prošel od úplných začátku v elévech až nyní po starší žáky, kde budeš plnit roli "mazáka", jak se těšíš na tuto roli?

Nevím, jestli roli „mazáka“, hlavně abych byl oporou týmu, a něčeho jsme společně dosáhli. Proto by bylo dobré, abychom se ve větším počtu scházeli na tréninkách i zápasech.

3) Letos již budeš bojovat na dvou frontách, jak ve starších žácích, tak v týmu dorostenců, máš před touto kategorií respekt a co od ní očekáváš?

Ano, respekt určitě mám. Liga dorostenců je vyšší level než liga starších žáků. O to to bude těžší. Doufám, že se v této starší kategorii zdokonalím a nasbírám nějaké zkušenosti. Budu se snažit, abych se na nějaký turnaj dorostenců podíval a měl možnost si s nimi zahrát.

4) Co chceš ve florbale dokázat a jaký je tvůj vzor? Motivace v čerstvě vybojované juniorské extralize zde jistě je..

Ve florbale je pro mě velkou motivací čerstvě vybojovaná juniorská extraliga. Tímto našim juniorům moc děkuji. Chci se ve svých výkonech zlepšit, abych dosáhl na juniorskou extraligu, a třeba i na reprezentaci – ale to je jenom můj velký sen. Mým vzorem je určitě Štěpán Slaný :o).

5) V FBC nereprezentuješ rodinu Matějíčků jen ty, jaký máš vztah s mladším bratrem a svým bratrancem, jak hodně ovlivňuje florbal vaší rodinu?

S bráchou Vojtou chodíme často i mimo tréninky běhat, je to dobrá příprava na zápasy, protože dobrá fyzička je důležitá. Někdy chodíme do posilky. Co se týká mého bratrance Dana Matějíčka, po florbalové stránce jsme spolu velice dobře sehraní. Hrajeme spolu už několik let. Pro mě je to výborný spoluhráč. Myslím si, že je to dobrý hráč a doufám, že se spolu třeba dostaneme právě do juniorské extraligy. A co rodina? No, celá rodina žije florbalem. Mám v ní velkou oporu. Už se všichni těšíme, že budeme chodit fandit našim juniorům do nové sportovní haly.

 

Nahoru

Komentáře

Re: Radek Matějíček: V juniorské extralize vidím velkou motivaci

Takový klučík a on je posilou :o).

Nahoru