Digitalizace kina Máj Doksy byla úspěšně dokončena

Verze pro tisk |

Digitalizace Kina Máj v Doksech byla úspěšně dokončena. Kino bylo vybaveno špičkovou technologií, která umožní projekci velmi kvalitního obrazu a zvuku, splňující ty nejvyšší nároky současného diváka.

Poslední drobné úpravy, které probíhaly již za zkušebního provozu, byly dokončeny tento týden. Pro dokské kino se tak staly dostupné již všechny filmy, které z důvodu absence digitálního projektoru a dalších komponent nemohly být promítány.

Kino Máj, na jehož podobě se významně podílel architekt Karel Hubáček, autor televizního vysílače na Ještědu, se nyní zařadilo mezi moderní kina, která mohou vyjít vstříc všem divákům nejen po stránce žánrové, ale i po stránce kvality projekce. Modernizaci kina ocení kromě místních občanů zajisté i letní návštěvníci Máchova kraje.

Na digitalizaci kina Máj město Doksy získalo dotaci ve výši 600.000 Kč ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie. Celkový rozpočet na ozvučovací systém a systém pro digitální projekci DCI činil 3 miliony Kč. Kompletní digitalizaci kina zajistila v měsíci březnu firma ALTEI, spol. s r.o. 

Eva Burešová, starostka města Doksy, k tomu říká: „Digitalizaci kina vnímá zastupitelstvo města jako krok vpřed a zdaleka tím nekončíme. Již na letošní rok jsme schválili další 1milion korun na opravy kina, neboť si to kino zaslouží i po stránce architektonické. Do našeho kina nepřijedete jenom na film, ale dýchne na Vás i kouzlo doby minulé. To také svými nápady podporuje dramaturg kina, který v posledních letech zdařile zavádí nové akce, které jsou velmi úspěšné a vyhledávané. Kino využíváme také na divadelní představení malých forem, ve spolupráci s Nadačním fondem Antonína Bennewitze se nyní vytvářejí výstavní panely, díky nimž se ve vestibulu kina budou moci pořádat malé výstavy. Na letošní rok se také chystá premiéra zfilmovaného komiksu Čtyřlístek.

Naším cílem je vytvořit z kina kulturní centrum a poskytnout návštěvníkům společenský zážitek bez nákupů a popcornu.“

Miloslav Lomič, dramaturg kina Máj, doplňuje: „Digitalizace znamená v současné době doslova záchranu kina. Jiné než digitální kopie filmů se v České republice již prakticky nevyrábějí, takže kina, která touto technologií vybavena nebudou, jsou v podstatě odsouzena k zániku. Nebudou mít co promítat. Proto je nutné poděkovat vedení města Doksy, které se zachovalo prozíravě, když v loňském roce rozhodlo o zásadní a nijak nízké finanční investici do projektu digitalizace kina. Poděkování však patří i Radě státního fondu pro rozvoj české kinematografie, která projekt digitalizace kina Máj rovněž nemalou částkou podpořila.“

Slavnostní zahájení digitálního provozu kina se bude konat v úterý 20. března od 19 hodin. Od 19.30 hodin pak bude promítán nový film režiséra Bohdana Slámy Čtyři slunce.

Nahoru

Komentáře

Gerard Depardieu natáčí na Novoborsku

Na populárního francouzského herce Gerarda Depardieu mohou v těchto dnech narazit lidé v České Lípě a Novém Boru.http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/herecka-hvezda-gerard-depardieu-nataci-na-novoborsku-20120315.html

Nahoru