10. výročí od povodní

Cesta hořícího muže

Verze pro tisk |

Českolipské Jiráskovo divadlo přivítá 2. února soubor Divadla Na Zábradlí v čele s Pavlem Liškou. Cesta hořícího muže je hořkosladká a velmi vtipná hra o smrti, nepříjemných rodinných pravdách i o plameni vášně, který dřímá v každém z nás a který může být tak snadno uhašen.

Dva rozhádaní bratři vyrážejí na přání nedávno zesnulého otce na cestu k místu, které si jejich příbuzný vyvolil jako místo posledního odpočinku. Uváznou těsně před cílem, v laciném hotýlku kdesi v poušti společně s barmankou, dvojicí neohipíků a rozzlobeným mužem středního věku.

Ve Spojených státech amerických se každým rokem uskuteční Festival Hořícího muže (The Burning Man Festival). Do pouště ve státě Nevada se sjede na 70 000 účastníků festivalu, nelze zde platit penězi, funguje pouze směnný obchod a vrcholem akce je obrovská dřevěná socha muže, která zde každým rokem vznikne, a která zde každým rokem lehne popelem. Tato socha představuje oltář. Oltář, na který můžete položit cokoli si přejete, aby vás už v životě nepronásledovalo.

Nenechte si ujít představení, ve kterém dále uvidíte Igora Chmelu, Kristinu Maděričovou, Ladislava Hampla a další.

Nahoru