Celý týden bude patřit Českolipskému divadelnímu podzimu

Verze pro tisk |

Celý tento týden ovládne kulturní dění v České Lípě tradiční přehlídka amatérských i profesionálních divadelních souborů Českolipský divadelní podzim. Přehlídku pořádá místní Divadelní klub Jirásek v Jiráskově divadle. Přijměte naše pozvání na alespoň jedno z 8 osmi představení. Užívejte podzimu a přejeme krásné zážitky!

Cirk La Putyka: Biograf
Slavnostní zahájení Českolipského divadelního podzimu je hravým divadlem určeným nejen všem milovníkům němých biografů. Pražský profesionální soubor, který obyčejně exceluje na poli nového cirkusu, nám zve do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.
10. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

 

Divadlo KUK!: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…
Autorská inscenace z programu Jiráskova Hronova nechává nahlédnout do plíživých principů moci a ohýbání charakterů, při nichž se bortí křehká hranice mezi důsledným vedením firemního kolektivu a nastupuje fašismus s laskavým úsměvem. Školní jídelna jako prostředí inspirované Orwellovou Farmou zvířat, v němž bují mechanismy zrodu totality.
11. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

 

DS Diverzanti: (Ne)chtěná útěcha
Sugestivní autorské dokumentární drama oceněné v Ceně Evalda Schorma o tabuizovaném tématu japonských utěšitelek v době 2. sv. války. Komorní příběh hraný s diváky na jevišti vypráví skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.
12. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Divadlo poPUD: Archiv jazyků
Inteligentní komedie o jazykovědci, který se zabývá vymírajícími jazyky a přitom není schopen sám komunikovat se svojí ženou a nejbližším okolím. Mistrně vybalancovaná sentimentální love story a ironická, až allenovsky laděná hříčka ze života jazykovědců, která byla letošní rok oceněná v amatérských kruzích tím nejvyšším oceněním – postupem na Jiráskův Hronov.
13. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Divadlo Športniki: Simply Clever
Svérázná road movie s herci, loutkami a zpěvy o jedné (ne)osamělé cestě Škodou 120 L. Symbióza činoherních, hudebních a loutkářských čísel s všudypřítomným humorem postaveným na různých odkazech, citacích a parodiích nabízí lehkou a svižnou zábavu.
13. 10., 21:30, Jiráskovo divadlo
 

Divadlo U staré herečky: Ošklivé kačátko
Loutková pohádka královéhradeckého profesionálního souboru o malém ptáčeti, které se musí vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Krásná inscenace pro děti od 3 do 12 let, při níž pro silnější divadelní zážitek sedí děti i rodiče na jevišti a je hrána ve dvou časech, získala cenu diváků na festivalu Dítě v Dlouhé 2016.
14. 10., 10:00 a 14:00, Jiráskovo divadlo

 

DS „Ještě NE!“: Solitaire.sk/cz
Generační výpověď o životě čtyř osamocených třicátníků v jednom domě, v němž se ve spěchu navzájem míjejí. Hra o moderní zprostředkované neosobní komunikaci a o lidech, kteří si namlouvají, že nepotřebují k životu nikoho jiného.
14. 10., 16:00, salónek Jiráskova divadla

DK Jirásek Česká Lípa: Legenda o lesích a lidech
Premiéra nové hry pořádajícího souboru, rodové ságy inspirované severským románem Věčně zpívají lesy. Sága z norských hor ze začátku 19. století se zdá být vzdálená dnešnímu člověku a jeho situaci. DK Jirásek však našel v příběhu Daga ml. z knižní trilogie Trygve Gulbranssena příběhy současné, které patří i do našeho světa.
14.10., 19:00, Jiráskovo divadlo

 

Vstupenky budou k dostání v pokladně v Jiráskově divadle. Pokladna se otevírá vždy hodinu před představením. 
www.cldp.cz 

Nahoru