Březnové divadelní tipy

Verze pro tisk |

V březnu se v České Lípě a Novém Boru můžeme těšit třeba na Květu Fialovou, Ondřeje Brzobohatého, nově nastudovanou hru Divadlního klubu mladých, Tři muže ve člunu, tradiční Improtyjátr v netradiční formě a spoustu představení pro děti. Tak hurá!

 

 

 

Květa Fialová

Květa Fialová se po měsíci opět vrací na sever. Tentokrát jako host Slováckého divadla z Uherského Hradiště. Černá komedie současného finského autora odehrávající se v dnešních Helsinkách je vyprávěním o nenasytných potomcích, kteří chtějí znesvéprávnit matku a zbavit ji majetku. Fin Bengt Ahlfors je u nás za posledních čtrnáct let hrán již podesáté a hra Popel a pálenka dokonce počtvrté. Květa Fialová hraje čerstvou vdovu dle jejího energického gusta, šťastnou bytost, přirozeně potrhlou osobu hájící své právo na soukromí a lásku. Naproti tomu je tábor odpůrců stáří, kteří jsou v morálním bahně a zoufale hledají pomoc. Mnohokrát rozvedená snacha, nezaměstnaný architekt, alkoholik či bigotní katolička dotváří bizarně humornou rodinku, z níž vám ale po tom všem smíchu bude možná i trochu k pláči.

Popel a pálenka, 10. 3., 19:00, Městské divadlo Nový Bor, 290 Kč


 

Ondřej Brzobohatý

Světově proslulá divadelní hra J.-C. Penchenata v úpravě Hany Gregorové nejen pro Divadlo Radka Brzobohatého, ale i pro samotný český národ. Tam, kde Penchenat zobrazuje v prostředí jedné pařížské tančírny historické události ve Francii od roku 1936 do počátku 80. let, Gregorová spolu se svým synem Ondřejem obdobně vypráví příběh týkající se českých dějin. Co však zůstává stejné, je režijní přístup, díky němuž se pomocí proměňujících se tanečních stylů, hudby i stylu oblékání představení posouvá na časové přímce vstříc přítomnosti. Představení pro osmnáct herců je bezmála tříhodinovou smyslovou podívanou, komedií i dramatem.

Tančírna, 17. 3., 19:30, Jiráskovo divadlo, 350 Kč


 

Skřivánek

Po výborné komedii Škola základ života a pohádce Čert a Káča připravil středoškolský soubor pod vedením režisérky Ivy Bufkové pro letošní rok drama o 15leté Johance z Arku. Režie přistoupila k inscenaci formou divadla na divadle, při němž si parta mladých lidí sehrává inkviziční proces s Johankou, která je souzena za kacířství a při tom vzpomíná na své dětství.

 

Skřivánek, 21. 3., 19:30, Jiráskovo divadlo, 70 Kč

 

 

Improtyjátr

Vyzkoušený a oblíbený Improtyjátr prochází změnami, na základě proběhlého workshopu vznikl první improtým v České Lípě. Dva týmy, přísný rozhodčí, divadelní disciplíny se sportovními pravidly, žádný čas na přípravu, žádné rekvizity, nervozita a pot herců. Přijďte zakončit víkend a pobavit se v nebývalé míře!

 

Improtyjátr #15, 23. 3., 17:00, klub Progres, 50 Kč


 

Tři muži ve člunu a pes

Knižní bestseller na divadelních prknech. Nikde není typický suchý anglický humor ve vší své nádherné rafinovanosti i prostotě zachycen lépe než v tomto textu, který je pro převod do divadelní doplněn skutečnou událostí z autorova života - jako dobrovolník sloužil během 1. světové války u sanity francouzské armády (do té anglické nebyl pro svůj pokročilý věk přijat) a otřesné zážitky té doby pohřbily jeho humoristický talent. Nenechte si ujít reprízu představení, které si z krajské přehlídky v Lounech v loňském roce přivezlo 5 cen a doporučení na celonárodní přehlídku do Volyně.

Tři muži ve člunu a pes, 31. 3., 19:30, Jiráskovo divadlo, 100 Kč


 

 

Divadlo pro děti

Během pracovního týdne, a to ve středu 19., můžete vzít své děti do Nového Boru na Malířskou pohádku plnou fantazie, v níž se můžete těšit třeba na skřítka Štětečníka nebo na zlomyslnou Starou Pixlu. Pokud máte rádi v pohádkách písničky, o tři dny později, 22. 3., navštivte Popelku Docela Velkého Divadla Litvínov. Ve stejný den v České Lípě se bude také zpívat, a to o čárech a kouzlech v pohádce na motivy tradičního příběhu o Honzovi a princezně, Jak se Honza učil čarovat. Závěrečná sobota měsíce (29. 3.) patří opět čarování, a to čarování oblíbené loutky Františka a jeho kamarádky Majdy. Věděli jste, že František umí hrát na piáno nebo se dokonce potápět a zpívat?

Nahoru