Veřejná sbírka na pomoc Kačence byla úspěšná

Verze pro tisk |

Nadační fond Ozvěna uspořádal v minulých dnech veřejnou sbírku na pomoc těžce nedoslýchavé, devítiměsíční holčičce Kačence.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem dárcům, kteří se na této sbírce podíleli a kteří tak pomohli malé Kačence slyšet. Velmi si vážíme Vaší důvěry a pomoci, která přišla téměř okamžitě po naší výzvě. Za velmi krátkou dobu se podařilo vybrat téměř 43.000 Kč!
Vzhledem k tomu, že se mamince Kačky podařilo získat na sluchadla příspěvek od zdravotní pojišťovny, „naše“ částka potřebná na dofinancování sluchadel byla 35.000 Kč a Kačenka v tuto chvíli již čeká na svá nová ouška.

Ani zbývající, Vámi poskytnuté prostředky však nepřijdou nazmar. Žádostí o pomoc sluchově postiženým dětem máme celou řadu a jsou to opravdu velmi silné příběhy.
Jsme proto moc rádi, že ze sbírky pro Kačku můžeme navíc pomoci i patnáctiletému, těžce nedoslýchavému chlapci z dětského domova v Hamru na Jezeře. Dominik má v září tohoto roku nastoupit do učení, a proto jsou pro něho kvalitní sluchadla nezbytná.

Veřejná sbírka Nadačního fondu Ozvěna neprobíhala pouze formou transparentního účtu.
Pomoci Kačce se rozhodly i organizátorky florbalového týmu České Lípy Lucie Čapková-Šmídová a Martina Gabrielová, které nám pomohly "přenést” tento příběh do sportovního klání. Poděkování proto patří nejen jim, ale především fanouškům za jejich pomoc ve výši 3.500 Kč.
Dalším člověkem, kterému patří naše poděkování, je pan Zdeněk Šmída, organizátor divadelní přehlídky „Cimrman by se divil“. Tu již posedmnácté uspořádal českolipský oddíl asociace turistických oddílů mládeže TOM Chippewa Česká Lípa. Na této akci se podařilo vybrat 4.000 Kč, a tak celková potřebná částka ve výši 15.500 Kč poputuje Dominikovi do dětského domova na sluchadla značky Widex Dream Fusion P midnight.

Všem dárcům patří poděkování zejména těch, kterým jste svým přispěním pomohli, ale také poděkování Nadačního fondu Ozvěna, kterému pomáháte naplňovat jeho sny a plnit stanovené cíle.

Krásné Velikonoční svátky Vám přeje Ozvěna.

 

Pořadatelé akcí, které proběhly:
Turistický oddíl mládeže TOM Chippewa sdružující děti a mládež http://tom-chippewa.cz/
a http://www.fbcceskalipa.cz

Nahoru

Komentáře

Re: Veřejná sbírka na pomoc Kačence byla úspěšná

Ať se Ti Kačenko daří a jsi v životě šťastná! Ať Tě nikdo nezneužívá ke svému PR. Hodně štěstí přeji českolipskému florbalu a TOM Chippewa...

Nahoru

Re: Veřejná sbírka na pomoc Kačence byla úspěšná

Malé Kátě i Dominikovi držím pěsti a děkuji všem, kteří mohli a pomohli.

Vzkaz organizátorům sbírky:
1) Pro příště by bylo vhodné, abyste předem deklarovali, na jaký účel použijete případný přebytek veřejné sbírky.
2) Pro příště by bylo vhodné, abyste dárce informovali, že za splnění dalších podmínek mají možnost snížit si svůj základ daně z příjmů o poskytnutý dar na tuto charitu a snížit tak svou daňovou povinnost. A že jim na vyžádání toto potvrzení dodáte.

Nahoru

Re: Veřejná sbírka na pomoc Kačence byla úspěšná

Dobré ráno přeji,

pokud jste dárcem do sbírky pro Kačku, můžete si u nás samozřejmě vyžádat potrzení na snížení Vaší daňové povinnosti...všechny náležitosti, výhody poskytnutí daru a kontakty jsou uvedeny na www.ozvena.org

Přeji Vám krásné Velikonoce a děkuji Vám.

Nahoru