TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Verze pro tisk |

Pokládám za vhodné vám sdělit některé informace z dění v TOP 09 v našem regionu.


Proběhly volby do orgánů strany s těmito výsledky:

V místní organizaci (MO) TOP 09 byli zvoleni do výboru MO: Miloslav Václav jako předseda MO, Michal Prokop – místopředseda, Jan Ševčík – člen výboru.

Volby pro regionální organizaci (RO):
Předseda - Michal Prokop, místopředseda - Karel Hadrbolec, člen výboru - Ladislav Záruba.

Zazněly také zprávy o činnosti minulém období, jaké jsou naše cíle. Je jisté, že naše situace na Českolipsku není jednoduchá. Ovšem to nás neodradí, abychom nepřispívali do politického života regionu svými postřehy a náměty. Stále je co zlepšovat a na čem pracovat.

Celkově stojíme na ideálech naší strany = Více svobody, méně regulací, práce pro občany. Občan jako suverénní část společnosti, nikoliv jako pronásledovaná a podezřelá entita ve spárech byrokratického aparátu. K problémům v životě regionu chceme přistupovat rozumně, řešit rozumně, přispět spoluobčanům jak budeme moci z mandátu, který nám svěříte na bázi uvedených ideálů. V budoucích komunálních volbách chceme jednoznačně uspět a mít významný podíl na řízení obce (obcí).

Lidé mají rádi nová jména. Zde je tedy máme: Miloslav Václav, Michal Prokop, Jan Ševčík, Karel Hadrbolec, atd. TOP 09 v českolipském regionu se hodně změnila. Tzv. první vlna členů, kteří žili ze slávy založení TOP 09 před osmi lety již zde není. Zbyli pouze tehdy tzv. nosiči vody a noví členové. Jestli nyní chce někdo s námi debatovat o „korytech“, je úplně mimo.

To bych doporučil najít si jinou stranu. Ještě něco:
Do politiky bychom rádi zavedli „schwarzenbergovskou“ laskavost. Povede se? Uvidíme.

Celkový program naší strany najdete na webu TOP 09. Vize 2030 = úspěšná a odolná společnost. Tak se náš program jmenuje. Dali jsme si s tím dost práce a myslím, že je tam jasně řečeno, v čem je nynější společnost slabá a zranitelná, a co tedy s tím.
Z toho budeme vycházet i při realizaci komunální politiky.

Přeji vám všem hezké dny a dobrou náladu.
 

alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Se mnou určitě nepočítejte !

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Je jenom zajímavé, co vše prochází a bude procházet Babišovi.Kdyby toto dělal Miloslav Kalousek, lidé by ho roztrhali na kousky v přímém přenosu.

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Bohužel, je to tak. Babišovi a před ním Rathovi se podařilo nasadit M. Kalouskovi psí hlavu. Nedávno jsem se bavil s někdejším voličem pravice, nyní oddaným Babišovým fanouškem, jenž s vážnou tváří tvrdil, že za všechno špatné může Kalousek. Když jsem jej upozornil na to, že MK je více než tři roky v opozici, opáčil, že stejně tahá za nitky a dělá Babišovi naschvály.
Doufám, že TOP 09, jež je jedinou proevropskou pravicovou stranou, uspěje v letošních parlamentních volbách, v nichž nepůjde o nic menšího, než je udržení demokracie v naší zemi,

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Pro paní Šepsovou a pana Válka jen tolik. Zatím všechny strany, kteří tady vládnou to bylo o rozkrádání státního majetku. To jakým stylem podnikal Babiš řešit nechci a nebudu. Jakožto většinou každý dokázal využít situace a toho bordelu v naší zemi. Kolik lidí jde dnes podnikat? Jinak osobně si myslím, že dnešní situace opravdu není jen Babiš. Ten bordel tady je od roku cca 1991-2, kdy se vše prodávalo a upřímně Kalousek, Benda, Sobotka atd. jsou celou dobu u toho nebo u kormidla? To ať posoudí každý sám.

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Pro to posouzení také nějaká fakta. Ano i tito vyjmenovaní měli vliv a byli u toho.

Marek Benda...člen Občanské demokratické strany, v letech 1993 až 2002 a pak od roku 2004 poslanec...
Miroslav Kalousek...V roce 1998 byl v Jihočeském kraji zvolen za KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky...
Bohuslav Sobotka...V roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny na kandidátce ČSSD za Jihomoravský kraj...2002-2006 ministr financí. v době hospodářského růstu po něm zůstalo saldo státního dluhu +406mld.Kč. Tzn. státní dluh vice než zdvojnásobil..
Zdroj: cs.wikipedia.org

TOP09 nasála spoustu lidí, kteří mají máslo na hlavě a upřímně doufám, že u parlamantních voleb propadnou. Stejně tak to přeji i komunistům z ČSSD, zrovna jako Babišovi. To se mi bohužel nevyplní...
Upřímně se divím, že tyto strany lidé stále volí...

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Jenom abyste do politiky s tou "schwarzenbergovskou " laskavostí nevnesli i spavou nemoc .

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

ad Tschunko- nemohl byste pak volit nikoho.Politici by museli co rok od válu. Češi si dělají vše sami a jací jsou,tací jsou.Kritizují,že nahoře kradou,ale to začíná dole. Jenom těch věcí,co se mi za tu doktorskou kariéru v ordinaci a čekárně ztratilo....
Velký vliv měl i nynější prezident, nějak se k tomu nechce hlásit.Privatizační techtle s MUS aj. jsou toho důkazem. Oposmlouva umožnila Zemanovi a Klausovi, kteří jsou jako bůh Janus dvě tváře stejné mince, vládnout.
Někteří lidé jsou očarováni ANO,které stojí na penězích vůdce a padá s ním. Tak to začínalo ,známe z dějin. Kunerol/zde kobliha/ a práce,zde řídím stát jako svou firmu/abych měl svůj zisk/.A kdo není s námi,toho sejmeme.
Hezký den!

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Přátelé, proboha pěkně, tohle je opravdu článek politické strany? Takové fňukání? MUDr. Záruba měl zájem do TOP 09 vstoupit (nebo alespoň s ní spolupracovat a hlavně za ní kandidovat na vyšších příčkách kandidátky do komunálních voleb) již před prvními komunálními volbami, kterých se TOP 09 zúčastnila. A to jako člověk, který chtěl parazitovat na jím zmiňované slávě TOP 09, která byla opředená gloriolou Karla Schwarzenberga. Po několika schůzkách jsme se rozhodli, že s ním spolupráci v žádném případě neuzavřeme. Podařilo se mu to napodruhé, když už ve straně nebyla zábrana v podobě mé osoby ani Jirky Kočandrleho.

Velmi vtipné je označení nosičů vody a nových tváří. Ano, bylo nás na začátku několik, kteří jsme tvořili regionální / komunální program, objížděli spolupracovníky a sympatizanty a vyjadřovali se k věcem veřejným. Bohužel to jsme nemohli chtít po nosičích vody, protože někdo jehož jedinou devizou je manuální práce a nikdy na nic neřekne kloudný názor, protože ho ani neumí formulovat, prostě na sofistikovanější činnosti nemá. Protože nechci vést osobní útoky, nebudu jmenovat.

Závěrem jen stručný dodatek, pánům členům výborů jde o to uspět ve volbách, ale co pro to vlastně dělají? Prošel jsem si stránky regionu / místní organizace a zjistil jsem, že jednou za čtvrt roku vypotí článek, který nic konkrétního neříká. Veřejnost neví, co si TOP 09 myslí o investičních záměrech města, jednotlivých krocích vedení města, zda přichází s nějakými alternativami, kdo jsou její tváře? Na svém facebooku pouze přebírají články z celostátních stránek. Přál bych Michalovi Prokopovi (kterého neznám, ale přečetl jsem si o něm několik informací), aby se mu podařilo tuto situaci změnit a najít lidi, kteří tu politiku chtějí a umějí dělat. Zatím tomu okleštěný regionální výbor moc nenapovídá.

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Nevíme, jaké bude nové vedení, avšak víme, kam to dovedlo předchozí vedení.
Si tacuisses, philosophus mansisses.

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Dobrý den, pane Válku. Ano, víme kam to dovedlo to u kterého jsem byl já. Kandidovali jsme do 9 komunálních zastupitelstev a kromě dvou jsme ve všech volbách získali mandát. Přispěli jsme pod mým vedením k úspěchu ve volbách do PSP. Odcházel jsem ze strany před prvními krajskými volbami za účasti TOP 09 (již jsem oficiálně oznámil) a nechal jsem se přemluvit k napsání na kandidátku do krajských voleb na nevolitelné místo. Důvodů bylo mnoho, ale jedním z nich že i mnou preferované řešení koalice do krajských voleb v koalici s SLK bylo zazděno přehnanými ambicemi ze strany členů TOP 09. Od té doby strana ani v jedněch volbách neuspěla a nedivím se tomu. Mimochodem toto vedení víceméně kopíruje předchozí vedení (btw. ve straně již nejsem skoro čtyři roky).

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Zpropadení Češi. Všici kradú. A ještě mají tu drzost kritizovat ty nahoře a sami si přitom občas něco odnesou z čekárny u lékaře. Například věšák na šaty. Kdyby si aspoň sofistikovaně odnesli nějakou tu krabici s vínem.

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

Tak jsme byli v Berlíně po čase u syna - tady media Merkelovou už téměř zatratila, ale v Německu pozici drží a má šanci být kancléřkou další období. Ptal jsem se proč, když pozvala ty čmoudy, aby nás tu jen vyžírali a event. dělali další neplechu. Merkelová má šanci, protože Němci chtějí od vlády právní a ekonomickou stabilitu, aby co platí dnes, platilo i za 3-4 roky a ne každá nová strana hned mění daně, připíše dalších pár desítek zákonů, ty staré špatné ale nechá dále.
Všichni kradou, ale kdyby nebylo Rittiga, Dalika a kabelek paní Nečasové - tak žádná nová kauza u soudu není, jen ten zrušený rozsudek na Ráthem.
S tím kradením - utužující administrativa mne stojí o 2-4 hodiny více času měsíčně bez žádného finančního efektu - tedy stát mně okrádá o několik hodin mého času - i takto se to dá říci. kt

Nahoru

Re: TOP 09: Naše situace na Českolipsku není jednoduchá

http://forum24.cz/obrodny-proces-v-top-09/

Doporučuji k přečtení komentář B. Doležala, s nímž se ztotožňuji. Snahy p. Pošmourného o odstranění M. Kalouska z funkce předsedy jsou pro TOP 09 nyní před volbami jednoznačně sebevražedné.

Nahoru