LASVIT se stal stoprocentním vlastníkem sklárny AJETO v Lindavě

Verze pro tisk |

Zástupci společností LASVIT a Ajeto Glass Craft v pondělí 23. října uzavřeli dohodu, která mění vlastnické poměry v lindavské sklárně Ajeto. Jediným vlastníkem je nově firma LASVIT, která svůj podíl transakcí navýšila na 100%.

LASVIT byl dlouhodobým spoluvlastníkem lindavské sklárny Ajeto a vyrábí zde také celou řadu svých produktů. Dnešní transakce je tedy logickým vyústěním dlouholetého vývoje, kdy se světově proslulá sklářská a designérská firma rozrostla o další výrobní kapacity v srdci českého sklářského průmyslu. "Jsme velice potěšeni, že v nás Petr Novotný s Liborem Fafalou vidí své následovníky, pokračovatele odkazu, který společně vytvořili,“ říká Michal Hošek, viceprezident LASVITU.

LASVIT, který v letošním roce oslavil deset let existence, se v regionu významnou měrou zasadil o renesanci českého sklářství. Dech beroucí světelné instalace z ručně foukaného skla, kolekcová svítidla i užitné skleněné předměty dnes firma dodává do celého světa. „Misí naší společnosti je stát se tou nejinspirativnější sklářskou firmou na světě. Koupí sklárny Ajeto jsme se našemu cíli významně přiblížili,“ říká prezident a zakladatel LASVITU Leon Jakimič. Firma patří v regionu mezi nejvýznamnější zaměstnavatele a s vizí konsolidovat výrobu na Novoborsku sem směřuje také své investice.

Budoucnost lindavské sklárny je podle nového vlastníka jednoznačně růstová. “Plánujeme investovat jak do provozu sklárny, tak i do objektu Sklářské stodoly. Chtěli bychom například rozšířit kapacity sklárny v oblasti chlazení či tzv. fusingu (techniky spékání a tvarování skla). Zaměstnanci i návštěvníci se pak mohou těšit také na investice do samotného areálu, kterému se pokusíme dát ještě inspirativnější kabát,“ uzavírá Michal Hošek.

O společnosti LASVIT

Sklářská a designérská společnost LASVIT, výrobce unikátních světelných instalací na míru, uměleckých děl ze skla a skleněných architektonických prvků, spojuje tradiční české sklářské umění s moderními technologiemi a designem. Společnost založil v roce 2007 Leon Jakimič. LASVIT sídlí v České republice, má čtyři výrobní závody a patnáct obchodních poboček po celém světě. Obrat společnosti přesahuje miliardu korun.
 

Nahoru