Autor - Jitka Plchová

LASVIT otevírá novou centrálu v Novém Boru

26.6.2019 22:02 | Nový Bor

Historické domy na Palackém náměstí v Novém Boru oživil LASVIT moderním designem a vrátil do nich mistry sklářského řemesla. LASVIT domy renovoval a doplnil o dvě budovy nové. Jednou z nových staveb je unikátní skleněný dům, který je jedinečný jak svou konstrukcí, tak vizuálním zpracováním.

LASVIT v Miláně experimentoval se sklem a světlem

23.4.2019 06:46 | Ostatní kultura

Návštěvníky výstaviště Fiera Rho v Miláně čekalo „osvícení“ v podobě expozice Teorie světla nachystané společností LASVIT. Česká designová a sklářská společnost koncipovala stánek v duchu objevování světla ve stínu. Pod obřími zlatými stínítky byly schované čtyři unikátní světlené instalace představující čtyři klíčové aspekty formující světlo - odraz, spektrum, příroda a vnímání samo o sobě. V menších stínítkách pak byly ukryté novinky designových svítidel vyráběných v kolekcích.

LASVIT představuje Teorii světla

29.3.2019 10:32 | Ostatní kultura

Po loňském úspěchu korunovaném prestižní cenou Milano Design Award prezentuje letos LASVIT na prestižní výstavě Euroluce Salone del Mobile v Miláně „Teorii světla“. Čtyři variabilní a interaktivní světlené instalace představují čtyři klíčové aspekty formující světlo: přírodu, odraz, spektrum a vnímání samo o sobě.

LASVIT se stal stoprocentním vlastníkem sklárny AJETO v Lindavě

24.10.2017 06:36 | Českolipsko

Zástupci společností LASVIT a Ajeto Glass Craft v pondělí 23. října uzavřeli dohodu, která mění vlastnické poměry v lindavské sklárně Ajeto. Jediným vlastníkem je nově firma LASVIT, která svůj podíl transakcí navýšila na 100%.