Žádost o pomoc

Verze pro tisk |

Chtěli bychom občany města Česká Lípa vyzvat k finanční podpoře rodiny zaměstnankyně Mateřské školy v Dolní Libchavě paní Paulíkové, které vyhořel byt na sídlišti Pod Holým vrchem od závady na el. bojleru. V současné době bydlí u rodičů dětí, které navštěvují MŠ, a není schopná se z této situace dostat vlastními silami.

Místní pobočka ADRA ve spolupráci s Nadací ADRA vyhlašuje veřejnou finanční sbírku (v veřejných sbírek Nadace ADRA „Pomáhat může každý“, které probíhají po celé ČR, sbírka má platné osvědčení Magistrátu hl. m. Prahy č. j. S-MHMP/980701/2013).

Sbírka bude otevřená od 7. 3. do konce června 2016 (sbírka není omezená pouze na území města Česká Lípa) a dárci mohou přispívat trojím způsobem:

a) na bankovní účet č. 573 33 375/ 0300, var. symbol 222

b) platbou on line přes platební kartu na webových stránkách Nadace ADRA (na levé straně je červené heslo „Chci darovat on line“)

c) pomocí mobilních telefonů formou DMS (dárcovské SMS). DMS můžete posílat na tel. číslo 87 777, kde uveďte text: DMS ADRAPOMOC. Cena DMS je 30 Kč, z toho Nadace ADRA obdrží 28,50 Kč.

Chtěli bychom tímto způsobem každý rok podpořit jednu rodinu v sociální nouzi, s vážnými zdravotními komplikacemi nebo v těžkých životních situacích.

Stačí i malá pomoc soustředěná do jednoho místa, abychom tak mohli jednu rodinu zbavit existenčních problémů. Děkujeme všem za šíření této zprávy a zejména za poskytnutí finanční pomoci. 

Příběh školnice v Mateřské škole V České Lípě Naděždy Paulíkové a její dcery Adély (25 let), která studuje vysokou školu v Liberci

Datum 21.1.2016 se mi nadosmrti vryje do paměti.
V tento den jsem po práci přišla domů a s dcerou Adélou, která se mnou střídavě mezi kolejí a studiem v Liberci bydlí, probrat den.
Potom běžné domácí práce a večer spát.
Probudil mě křik Adély: ,,Mami, vstávej, hoří!“
Rozespalá jsem vyskočila z postele a zjistila jsem, že kouř vystupuje z komory. Otevřela jsem dveře a viděla jsem hořící bojler. Bylo zle. Nebyl čas se ani oblékat. Strhla jsem z věšáku bundy, Adéla už mezitím volala hasiče, kteří sice během chvilky přijeli, ale oheň byl rychlejší. Požárem byly zničené i rozvody vody a elektriky. Co nebylo zničeno ohněm, bylo zaplaveno vodou jak z popraskaných rozvodů vody, tak z hasebního zásahu.

Hasiči nás evakuovali přes balkon a záchranná služba nás obě odvezla do nemocnice. Byl evakuovaný celý panelový dům, a protože byla zima, tak hasiči lidem přistavili evakuační autobus, aby měli kde být po dobu evakuace.

Příjem v nemocnici byl rychlý. Poté jsme byly umístěny každá na jiný pokoj, kde jsme ani jedna neusnula. Celou noc až do rána jsme obě probděly. Viděly jsme ten požár stále před očima. Nevěděly jsme, co s námi bude, kam půjdeme, protože byt byl kompletně vyhořelý a neměly jsme kam jít.

Den po propuštění z nemocnice jsem se odhodlala jít se podívat do bytu, ale když jsem uviděla tu spoušť, tak jsem se rozbrečela. Byla to tvrdá realita. Za tak malou chvíli se Vám může život otočit vzhůru nohama.

Poté, co se to dozvěděli rodiče dětí ze školky, kde pracuji, tak nám nabídli nocleh u jedněch rodičů, kde dosud bydlíme, protože bude ještě asi hodně dlouho trvat, než to dáme v bytě zase dohromady.

Zážitek to byl a je stále ještě hrozný, ale hlavně, že jsme obě přežily a 21. 1. budeme slavit jako svoje další narozeniny.

Budu vám vděčná za jakoukoliv finanční podporu.

Naděžda Paulíková

Nahoru

Komentáře

Re: Žádost o pomoc

Paní neznám, ale nemám rád tyto žádosti. Podle mě je to opět jednostranně popsaná záležitost, která akorát navozuje pochybnosti.Proč paní neměla pojistku, co úspory, co manžel (druh) - otec dcery, co dcera a vůbec rodina? Nepřemýšlela dcera o brigádě, nebo o přerušení studia a jít do práce? Nebyl by to první případ a v 25 už by měla stejně už končit. Nebo co prodej bytu, či půjčka, refinancování? Ale to ne, to se vypíše sbírka, sepíše se dojemný příběh, ať to zaplatí lidi a my samy nic nemusely (alespoň tak to bohužel vypadá)..... Rád pomůžu lidem, který jsou opravdu, ale opravdu v nouzi, nic nemají..., ale tohle podle mě není ten případ. Asi vypadám jako necita a nelida, ale promiňte, já nechodím do práce, abych pak rozhazoval peníze za něčí "hloupost".

Nahoru

Re: Žádost o pomoc

Deus přispěl! Myslím, že ADRA by nešla do ničeho co by nebylo skutečně potřeba.

Nahoru