Z. Ježák: Reakce na blog starostky – příliš mnoho lží a sprostot

Verze pro tisk |

Na facebookovém profilu starostky Žatecké se objevil článek, ve kterém mě – v už tradičním předvolebním duchu: ČSSD vždycky proti ANO – označuje za lháře, manipulátora a kobliháře. Čím jsem si to zasloužil? Totiž, dovolil jsem si komentovat příspěvek na anonymním facebookovém profilu Českolipská drbna (pozn. red.: příspěvek z 1. 9. naleznete zde).

Celkem dvakrát jsem napsal komentář na Českolipskou drbnu a hned dvakrát to tam schytal. Už jsem si řekl – nikdy víc nekomentuj. Přesto jsem nedávno napsal třetí komentář. Kupodivu jsem se zastal starostky Romany Žatecké – podle mě jsem v něm vysvětlil dezinformaci, která se tam objevila, a vysvětlil, že sice starostka použila na zasedání zastupitelstva slovo č...áček, ale význam byl vytržen z kontextu. Odplatou mi bylo starostkou veřejné označení lháře a manipulátora a navíc připomenuti, proč že jsme to vlastně tenkrát odešli z koalice. Prý právě kvůli odvolání Pavly Procházkové z vedení městské policie, ke kterému došlo právě na zmiňovaném zasedání. Pominu-li, že důvodů bylo mnohem víc (arogantní chování, ovlivňování chodu města a rozpočtu nevolenými podnikateli, prozření z koalice ODS a ČSSD atd.) a přistoupím-li na argumentaci starostky, věc je jednoduchá.

Pokud Pavla Procházková, jako velitelka MP, nesla tenkrát a i dnes odpovědnost za slova strážníka, která pronesl směrem k mladému recidivistovi, pak starostka jako šéfka města a příspěvkových organizací nese odpovědnost za slova, činy a chování svých ředitelů příspěvkovek. V posledních dnech se objevují informace o šikaně, porušování zákonů a verbování nových členů do ČSSD pod podmínkou prodloužení smlouvy na p. o. Sport. Pokud se vše prokáže, čekám, že starostka odstoupí hned poté, co odvolá neschopného manažera Pavla Císaře, který svým arogantním chováním p. o. Sport totálně lidsky i profesně rozkolil a zničil.

Samozřejmě nečekám, že se tak stane. Starostka se – podle svých slov – totiž neustále názorově vyvíjí, a tak není divu, že jeden den říká A a druhý den ten výrok neguje. Z mé strany to však nejsou jen plané řeči a obvinění, proto přikládám pár situací, kdy se projevila starostčina schizofrenie a kde pouze plká bez důkazů.

Předjednaná dohoda starostky a hejtmana ohledně prodeje nemocnice způsobila blamáž a ostudu města po celém kraji. Starostka pro dohodu na kraji hlasovala, aby ji na městě smetla ze stolu.

Na zmiňovaném zastupitelstvu dehonestovala strážníky, po odložení případu Policií ČR se jim však již neomluvila.

Pavle Procházkové rezort městské policie nejdříve zbaběle předala (hrozil velký průšvih s odvolaným ředitelem Merym), pak na ni podala trestní oznámení, kterému se policie vysmála a konstatovala také, že zmiňované odměny byly odůvodněné nejlépe v historii, což starostka samozřejmě zamlčela. 

Fond rady města chtěla starostka v opozici nejdříve zrušit, nebo v něm mít maximálně 50 tisíc, dnes za její vlády je trojnásobný a prý velmi potřebný. Opravdu jste – občané České Lípy – slyšeli, že si můžete město zažádat o dotaci? Popravdě, dokud jsem nebyl zastupitelem, o této možnosti jsem nevěděl. 

To všechno jsou fakta. Závěr: na svém facebookovém profilu dělá Romana Žatecká ostudu nejen sobě, ale bohužel i městu. Velmi mě pak mrzí, když lidé říkají a píší, jak všichni v zastupitelstvu jsou arogantní, panovační a neschopní. 

Nahoru