T. Vlček: To nejhorší z radnice

Verze pro tisk |

Co naplat, titulek prodává. :) Začnu ale pochvalou.

Současné vedení zaslouží pochvalu za chodníky v Sokolské ulici, největší radost mi ale udělala právě probíhající oprava fasády městského secesního domu na náměstí (Ex-Čedok). Je vkusná, citlivá a moc pěkná. Pochválen každý, kdo nedá sytě oranžovou, tyrkysovou a podobné hrůzy.

Radost mi pochopitelně udělala též venkovní posilovna aneb workoutové hřiště, záměr rozšířit školky pro děti jeslového věku a postavit další pavilon pro děti s handicapy a autismem. Nu což, musím se tedy za tyto nejlepší kroky ve městě se skromností sobě vlastní pochválit sám, protože jde o mé návrhy a nikdo jiný to za mě neudělá. 

Dva roky utekly jako voda a vedení města se ocitlo v půli mandátu. Zatím se prezentovalo zejména chlubením cizí prací (zateplení Slovanky), kňučením, arogancí, alibistickou kritikou všeho a všech, ačkoliv, na rozdíl od většiny měst, zdědilo bez jakéhokoliv přičinění pěkných pár milionů ve štrozoku.

Největší prasárnou je nepochybně kriminalizace komunální politiky, novinka, kterou k nám zatáhlo nové vedení města. Nejhorší z nich je pochopitelně snaha o profesní i lidskou likvidaci ex radní Pavly Procházkové v dobře známé cause trestního oznámení, které skončilo fatální ostudou radnice, podobně jako neúspěšný pokus zbavit se trestním oznámením kritika Petra Jeníka v místostarostčině cause vítání občánků. Svým způsobem sem patří i odpudivá dehonestace několika městských strážníků přímo na zastupitelstvu starostkou, včetně neuvěřitelných přirovnání s causou Uherský Brod a veřejného čtení vulgarit. Celá věc byla blamáž. Ani v jednom případě nenašla p. starostka odvahu k omluvě.

Nebezpečným trendem je neustálé posilování rady města oproti zastupitelstvu a posilování fondu rady, druhdy p. starostkou kritizovaného. Nyní se tam sypou peníze lopatou, ačkoliv sociální demokracie v minulosti navrhovala fond zrušit a vytvořit z něj fond pro chudé. Nejde o nic nezákonného, jen vedení prostě lže, když se chlubí transparentností. Ne, transparentní je to, co se projednává veřejně na zastupitelstvu.

Pozemky u nemocnice. Jednou z největších chyb, která bohužel bude Lípu ještě hodně mrzet, je aktivní odmítnutí těchto pozemků vedením, ale vlastně celou koalicí. Jde o nejcennější ucelený soubor v širším centru města. Pozemky skončily u soukromého majitele, pro jejich prodej aktivně hlasovala R. Žatecká na dozorčí radě nemocnice.

Plakátovací plochy. Po letech se vracíme tam, kde jsme byli v minulosti a neosvědčilo se to. Máte pocit, že je kultura propagována více? Zkuste se zeptat lidí z kultury, zda jim soukromá firma nabídla výhodnější podmínky než Crystal. Příspěvková organizace Kultura přišla o garantovaný příjem, ostatně, až do roku 2027 bude každý rok volební – obrovské příjmy. Neskonalá hloupost, nebo pečlivě připravený záměr?!

Městské noviny. V opozici si R. Žatecká stěžovala, že má menší prostor než tehdejší starostka. Chtěla dokonce odvolávat vedení radnice. Nyní tedy opozice nedostala prostor vůbec žádný, naopak, přibyl další nástroj sebepropagace a fotogalerie vedení města - městský facebookový profil. Kdo jej vlastně řídí a kolik občanů je zablokovaných, ví asi jen p. starostka.

Vize není. V půlce mandátu se vedení ocitá v naprosté krizi. Neví, kam dál směřovat město. Problémy najednou přehazují na občany, to, proč byli zvoleni, najednou neplatí. Akce anketa. Otázky obsahují odpovědi. Co dodat. Chcete venkovní bazén, na kterém už stejně děláme? Myslíte si, že je dobré přidat parkování na sídlištích? Ne asi, ubrat.

Personální otázky. Je jasné, že tam, kde vládnou socan Horáček a ódéesák Pažout spolu, jsou obavy o ztrátu předmětů se zemí pevně spojených a bujení klientelismu na místě. Socani v Lípě u koryta dlouho nebyli, takže jsou mnohem hladovější a některé organizace již zcela ovládli – Sport, u jiných se to asi brzy stane normou – městská policie. Jsou prostě místa, kde si bez průkazky ČSSD neškrtnete.

Nemocnice. Něco chceme, ale nevíme co... jéééééžiš, volby... hlavně to zdravíčko. Občane, prosím, rozhodni. Ne, takovou ostudu, jakou způsobilo současné vedení svým lavírováním, alibismem a neschopností, Lípa nikdy neměla.

Tichý společník. Příští politické vedení musí opravdu město vést – z radnice! Není možné řídit město z obchodního domu.

A dost! Závěr je jasný. Nejdůležitějším úkolem je rozsadit Pažouta a Horáčka. A hlavně! Lípa potřebuje starostu. Starostu. STAROSTU.

Nahoru

Komentáře

Re: T. Vlček: To nejhorší z radnice

Pane Vlčku ex-místostarosto,
děkujeme za Váš názor a nebudu nikoho obhajovat, ale v prvé řadě v této předvolební kampani Vás Starostů pro Liberecký kraj bych uvedl jediné - ZAMETL BYCH SI PŘED VLASTNÍM PRAHEM a hlavně samochvála smrdí. Mrkněte na nemocnici nová fasáda, ale uvnitř vše staré. Zaměstnanci utíkají a nikdo tam nejde. Rozvody děs a hrůza. Prostě nemocnice katastrofa. Silnice? To bylo řečí a keců jak vše opravíte atd. Všude značky Tyto silnice patří Libereckému kraji a dnes? Nikde žádná značka, ale silnice nejhorší v republice. Chcete pokračovat?

Nahoru

Re: T. Vlček: To nejhorší z radnice

Myslím, že zamést před vlastním prahem by si měli zamést všichni zvolení zastupitelé a především rada města. Nestačí ujišťování , že město dobře hospodaří. Nesmyslné kroky, kdy radnice vyhazuje peníze daňových poplatníků jsou nabíledni
Promiňte, ale dost dobře nechápu anketu , kterou město vypsalo.
Je s podivem, že vedení města rozjede megalomanské akce typu zakoupení nemocnice / nejdříve 100%, pak 49% / a teď se ptá v anketě občanů. co by si přáli.
Totéž s venkovním bazénem , akce do které město vložilo spoustu finančních prostředků, bez vyhodnocení emisí, hluku , smogu v místě zcela nevhodném pro umístění bazénu..Město se dlouhodobě potýká s kapacitou parkovacích míst ve městě , a přesto lehkovážně rozhodne o likvidaci jediného neplaceného parkoviště uprostřed města , / cca 100 míst / , aniž by našlo náhradní kapacitu pro zlikvidované parkoviště.
Divadlo je stejná písnička. Kolik bylo promrháno peněz na projekty? Výsledek, divadlo stále není a asi se stane věčným bonmotem slibů politických stran při volebních kampaních v České Lípě.
Opravdu si nedokážeme vybrat zastupitele, kterým by nešlo o korýtka ale o prosperitu města?

Nahoru