Rekonstrukce Jiráskova divadla se opět o něco vzdálila

Verze pro tisk |

Udělat první malý viditelný krůček směrem k dlouho připravované a hojně veřejně diskutované rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě chtělo město v roce 2014. Na ten byla naplánovaná přeložka trafostanice, která stojí v bezprostřední blízkosti divadla.

V místě, kde nyní trafostanice stojí, by měl v rámci rekonstrukce vyrůst vestibul s novým hlavním vchodem do kulturního stánku. Proto musí trafostanice putovat na nové místo na nádvoří divadla. Nyní však není jisté, zda k přeložce v příštím roce dojde. Město totiž přišlo o stavební povolení na celkovou rekonstrukci divadla.

Důležité povolení, bez kterého celková rekonstrukce divadla není možná, ztratilo město kvůli sporu, který vede s majitelem budovy sousedící s divadlem. Do současnosti se navíc radnici nepodařilo se s majitelem budovy domluvit na řešení, opětovné získání stavebního povolení na rekonstrukci divadla se tak prozatím ztrácí v mlžném oparu. Českolipští radní se tak na svém prosincovém zasedání zabývali odstoupením od smlouvy se společností ČEZ Distribuce, která měla mít přeložku trafostanice na starosti.

„Společnost ČEZ Distribuce vyřídila na přeložku trafostanice veškerá povolení, nechala zpracovat projekt. Za to vše zaplatila firma zhruba čtyři sta tisíc korun, které bude muset město s největší pravděpodobností uhradit. Městu po zaplacení ale připadnou všechny dokumenty, které k přeložce jsou. Pokud by se tedy v budoucnu trafostanice přesouvala, nebudeme už muset všechny papíry vyřizovat znovu a celou akci zdržovat,“ upřesnila starostka města Česká Lípa Hana Moudrá.

Nahoru